צור עימנו קשר

המושבים

המאבק הצליח: הבחירות להנהגת ההורים של תיכון באר טוביה ייערכו מחדש

בסיומו של מאבק ארוך ועיקש, שכלל פנייה למשרד החינוך, הצליחו מספר הורים לבטל את הליך הבחירות הקודם- שהתקיים בחודש אוקטובר האחרון, ולאלץ את בית הספר לערוך בחירות חדשות בשבוע הבא. "רצינו ללמד את התלמידים מהו הליך דמוקרטי ומה אסור לעשות בבחירות", אמר עו"ד אורן אבלה, בא כוחם של ההורים העותרים

פורסם

בתאריך

במכתב ששלח ביום שלישי שעבר מנהל בית הספר התיכון של המועצה האזורית באר טוביה, רוני ארז, הודיע האחרון לחברי ועד ההורים על ביטול תוצאות הבחירות להנהגת ההורים בבית הספר ועל קביעת מועד חדש לקיום בחירות חוזרות.
במכתבו, נימק המנהל ארז את החלטתו בכך שערעורם של מספר הורים על הליך הבחירות הקודמות, שנערכו בחודש אוקטובר האחרון ובגינם אף פנו ההורים למחלקה המשפטית של משרד החינוך, חייבו אותו לזמן בחירות מחודשות של ההנהגה, זאת חרף העובדה לפיה חוזר המנכ"ל קובע מפורשות כי מנהל בית הספר לא יהיה מעורב פעיל בהליך הבחירות.
תחילת הסאגה כאמור, בחודש אוקטובר האחרון, אז החליטה עדי לוי, אמא לתלמיד כיזה ז' בבית הספר התיכון, להציע עצמה לוועד ההורים הכיתתי יחד עם עוד שלושה הורים נוספים.
אחד מבין הארבעה, אמור היה להיות נציג הכיתה בוועד ההורים הבית הספרי, מעמד שיעניק לו את הזכות לבחור את יו"ר הועד הבית ספרי.
אלא שלאחר היבחרותה של לוי לתפקיד ועד ההורים הכיתתי, ואף הסכמה כי היא תהיה הנציגה של הכיתה בוועד הבית ספרי, יצרה מחנכת הכיתה קשר ביום המחרת עם אמו של אחד מתלמידי הכיתה והודיעה לה כי לוי לא תייצג הכיתה בוועד ההורים הבית ספרי כיוון שהורה אחר כבר נבחר לתפקיד.
על פי מכתב ששיגרה עדי לוי למנהל בית הספר, ובו דרשה קיום בחירות חוזרות, טענה לוי כי מדובר אמנם בבחירות דמוקרטיות, אך אין זה ייתכן כי בהליך מסוג זה תיעשה התערבות מצידם של עובדי בית הספר ועובדי מועצה, וכי לפי מיטב הבנתה- ההליך לא היה תקין גם בכיתות אחרות. "פניתי למנהלת השכבה בנושא, אך לטענתה היא לא ידעה את הנהלים בבחירות. לאחר מכן ביקשתי לערוך מחדש בחירות מכיוון שהיא לא ידעה איך מתנהל הליך הבחירות וההסבר שניתן להורים היה מוטעה. בו זמנית פניתי ליו"ר וועד ההורים אך נאמר לי כי הליך הבחירות נעשה כמו שנדרש בחוזר מנכ"ל ואין אפשרות לערוך בחירות נוספות", טענה לוי במכתבה.
לוי הוסיפה כי עוד בטרם העבירה מחנכת הכיתה את התוצאות לרכזת השכבה, זו כבר הודיעה לה כי התוצאות הסופיות בידיה- וכי לוי לא תהיה זו שתייצג את הכיתה בוועד ההורים הבית ספרי.

מכתב התראה

אלא שלוי לא ויתרה. בנוסף למכתב אותו שיגרה למנהל בית הספר, היא פנתה למשרד עורכי הדין אורן אבלה, שדרש ממנהל התיכון קיום בחירות חוזרות תוך שהוא מציב דד ליין של 72 שעות לעריכתן. עו"ד אבלה אף שלח העתקים מהמסמך לגורמים השונים במועצה האזורית, למפקחת התיכון ולוועד ההורים הארצי.
במענה למכתבו של עו"ד אבלה, טען בא כוחם של המועצה האזורית ומנהל התיכון, משרד עורכי הדין מימוני, שלוש ושות', כי המועצה ומנהל בית הספר אינם מעורבים בבחירות המתקיימות לוועדי ההורים, ומדובר למעשה באקט דמוקרטי הנעשה על ידי ההורים עצמם.
עוד טענו במשרד עורכי הדין המייצג את המועצה ואת מנהל בית הספר כי הנוהג המדובר לבחירת נציג הכיתה לוועד ההורים "קיים בבית הספר מזה שנים", מה שמצדיק לטענתם את דחיית דרישותיה של עדי לוי.
אולם, לוי לא הייתה היחידה שפנתה אל מנהל בית הספר בנושא. למערכת "המקור" נודע כי בנוסף ללוי, פנו מספר הורים נוספים בדרישה לבטל את הליך הבחירה, ובכך למעשה הגבירו את הלחץ על מנהל בית הספר לפעול בעניין, "הגענו למנהל בית הספר וטענו בפניו שנעשה כאן הליך לא תקין. בחירות לא על פי הנוהל. לצערנו, קיבלנו שם כתף קרה", אמרה השבוע אימא לתלמידת באחת השכבות העליונות של התיכון.
עו"ד אבלה, המייצג את עדי לוי, לא נרתע ממכתב הנימוק של עו"ד המייצג את המועצה האזורית ואת מנהל בית הספר, ושלח ב-5 בדצמבר התראה נוספת בה הוא מודיע על "פנייה לערכאות משפטיות לבירור הנושא עד תום". "אין זה ייתכן כי במוסד האמון על חינוך ילדינו יתבצעו מחדלים והליכים פליליים לכאורה עקב סכסוכים פוליטיים ו/או התערבויות חיצוניות בלתי חוקיות", טען במכתבו עו"ד אבלה.

"הליך הבחירות לא תקין". עו"ד אבלה. | צילום: פייסבוק

ארז הודיע: הליך מחודש

הטענות של אבלה על "סכסוכים פוליטיים ו/או התערבויות חיצוניות בלתי חוקיות" מגיעות עקב פנייתם של הורים לתלמידים בבית הספר התיכון, החוששים כי ישנם מספר עובדי מועצה המעוניינים לשמור את מוקדי השליטה בתיכון קרובים אליהם, ובכך להתמודד בקלות יתרה עם אירועים חמורים ששמם של בית הספר נקשר בהם לאחרונה.
לפיכך, טענה השבוע בשיחה עם "המקור" תושבת המועצה, שבנה לומד בבית הספר, כי בכירים במועצה מתעקשים לבחוש גם בנעשה בוועד ההורים של בית הספר, "לכאורה, מי שמנהל את כל נושא ועד ההורים בבית הספר זה אנשים מתוך המועצה. נוח להם שראשי הוועד יישארו במקומם. הם ידעו שבהליך בחירות תקין הם לא היו נמצאים פה", אמרה התושבת, שהוסיפה: "למרות השקט שמנסים לצייר בבית הספר, כולנו יודעים מה הסיבה שבגינה דואגים אנשי המערכת להתערב בוועד ההורים".
בסופו של עניין, כאמור, הודיע בשבוע שעבר מנהל בית הספר התיכון, רוני ארז, כי עקב ערעורם של מספר הורים, ופנייתם לייעוץ המשפטי של המועצה- הוחלט לבצע את הליך הבחירות מחדש.
לפיכך, קבע המנהל תאריך חדש לקיומם של הבחירות, ה-20 בפברואר 2018, בו יבחר יו"ר וועד, גזבר ומבקר, וכן יבחרו הורי הנהגת ההורים.
"הבנו שזה המוצא האחרון שלנו, הצגנו את הטענות שלנו מול מפקחת משרד החינוך ופנינו לייעוץ משפטי של משרד החינוך. אנחנו שמחים לראות שבמשרד החינוך הבינו את המהלך הלא חוקי שנעשה פה ועדכנו על בחירות מחדש", סיכמה השבוע אחת האמהות שלקחה חלק במאבק לקיומו של הליך בחירות מחודש.
מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה לדברים: "המועצה לא התערבה ואינה מתערבת בבחירות. לא של ועד גן, ועד כיתה או ועד בית ספר".

 

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

אביבי תוקף: "דרור שור תמך וסייע בהקמת תחנת הכוח בתחומי המועצה האזורית"

קובי אביבי, המועמד לראשות המועצה האזורית באר טוביה, מעלה הילוך במירוץ מול ראש המועצה המכהן: "דרור שור נתן יד להרעלת ציבור שלם", אמר אביבי, שעשה שימוש במכתב ממאי 2006. "ראש המועצה הצליח לעכב את ההקמה, לדאוג למיגון מיכלי האמוניה ולהורדת מלאים בחירום והוספת אמצעי התראה. נמשיך לדאוג לשלומם וביטחונם של תושבינו", נמסר מהמועצה

פורסם

בתאריך

על ידי

האם דרור שור, ראש המועצה האזורית באר טוביה, תמך בהקמת תחנת הכוח הסמוכה למתחם BIG קסטינה? כך לפחות, טען השבוע המועמד לראשות המועצה האזורית ומי שהיה מזכירו של שור ב-15 השנים האחרונות, קובי אביבי.
בשבוע שעבר העלה אביבי לדף הפייסבוק שלו מכתב ששלח ראש המועצה שור אל משרד התשתיות בחודש מאי 2006, וטען כי ראש המועצה הביע בו את תמיכתו בהקמת תחנת הכוח באזור התעשייה שבתחום המועצה ואף הביע נכונות לסייע בהקמתה.
לטענתו, שור טען כי התנגד להקמת התחנה רק לאחר הביקורת הציבורית הרבה וההפגנות שהיו נגד הקמת התחנה, שאורגנו על ידי מטה המאבק בראשותם של מספר תושבי המועצמה.
"במכתב דרור שור כותב בצורה חד משמעית שהוא בעד תחנת הכוח", אמרו השבוע במטהו של אביבי. "מסתבר כי בניגוד לפרסומים עד כה, דרור שור תמך וסייע להקים בתחום המועצה האזורית באר טוביה תחנת כוח שתהיה בקרוב אסון לאזור כולו".
עוד ציינו שם כי במכתב, ששוגר כאמור בשנת 2006 לסגן מנהל מינהל החשמל במשרד התשתיות, יורם רוזנשטיין, כתב שור כי ״על פי בקשתך, הנני להודיעך כי נציג חברת ISRAEL POWER, יצרו עימי קשר כבר לפני כשנה והודיעוני כי ברצונם ליזום ולפתח תחנת כוח בהספק מותקן של כ-400 מגה וואט באזור התעשייה באר טוביה שבתחום המועצה״, ואף הוסיף כי הוא נפגש עם נציגי החברה שמעוניינת להקים את תחנת הכוח כמה פעמים.
החלק העיקרי במכתבו של שור למינהל החשמל במשרד התשתיות, שעל פי גורמים במטהו של אביבי לא מותיר מקום לספק ומבהיר באופן חד משמעי את תמיכתו של ראש המועצה שור בהקמת תחנת הכוח בבאר טוביה, הוא באומרו כי ״כראש המועצה ויו״ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באר טוביה אעשה כמיטב יכולתי לתמוך בפרוייקט״, זאת לטעמו של שור, בכפוף לאישורים ודרישות המשרד לאיכות הסביבה בהתאם לחוק.
המכתב המדובר, שהודלף בסוף השבוע שעבר מהמועצה האזורית באר טוביה, הביא את אביבי לתקוף בין השאר את שור על תמיכתו בהקמת תחנת הכוח. "רק אחרי שהממשלה אישרה את הקמת תחנת הכוח והתושבים הפגינו נגד ההחלטה והחליטו לעתור לבג״צ, דרור שור פעל כביכול נגד הקמת התחנה. מראש מועצה שחיי התושבים חשובים לו מאוד, הוא אמור היה לפעול בעיקר מול משרדי הממשלה השונים ולנקוט בצעדים פרקטיים", תקפו השבוע במטהו של אביב, והוסיפו: "בכל מקרה, מי שהגיש את העתירה לבית המשפט היו תושבים מבאר טוביה, אביגדור, כפר ורבורג, תימורים וערוגות".
עוד רגע כאן
תחנת הכוח הפרטית המונעת בגז תפעל באזור התעשייה בבאר טוביה, סמוך מאוד למתחם המסחרי של ביג קסטינה. בצמוד לתחנה, שהעבודות להקמתה כבר החלו, פועלים מפעלים העושים שימוש בעשרות טונות של גז אמוניה.
חרף העובדה לפיה באזור הקמת תחנת הכוח נפלו לא מעט טילים שנורו מכיוון רצועת עזה במהלך המבצעים הצבאיים האחרונה אושרה הקמת התחנה, שתוקם בעלות של 2 מיליארד שקלים על שטח של 62 דונמים. היא תפעל בקרוב בהספק של 400 מגה וואט עם כ-35 טון של גז טבעי ועוד 9,000 קוב סולר.
תחנת הכוח אמורה אמנם לספק 3.5 אחוז מצריכת החשמל בישראל, אולם הכמות הענקית של החומרים המסוכנים, ולצידם החשש מנפילת טילים באזור התחנה בבאר טוביה, מהווים ללא ספק סכנה גדולה עבור הציבור באזור.
קובי אביבי, המתמודד כאמור מול דרור שור בבחירות הקרובות, ניצל את הדלפת המכתב על מנת לנגח את שור ופרסם את המכתב בדף הפייסבוק הפרטי שלו. ״האם אתם מאמינים לו?״, כתב אביבי בהבלטה לצד המכתב, ואמר השבוע: ״הציבור רואה מול העיניים את האמת. במשך שנים דרור שור ניסה לשכנע את הציבור שהוא התנגד להקמת תחנת הכוח בבאר טוביה, אך המכתב הזה קובע חד משמעית שדרור שור נתן יד להרעלת ציבור שלם של תושבים בישובים ובקריית מלאכי, עכשיו התושבים יודעים את האמת. עכשיו דרור לא יכול לטשטש את העובדות שהוא עצמו אחראי להן. מה שהבטחתי שאעשה הוא לדאוג לפיקוח הדוק באמצעות מומחים על מנת שמקימי התחנה יעשו הכל לפי הוראות המשרד לאיכות הסביבה למען התושבים הגרים בסמיכות לה״.
מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "הסיכונים באזור התעשייה באר טוביה הם מיכלי האמוניה הממוקמים במפעלים כמו טנא נוגה ודומיהם, שהועברו מהמרכז לאזורנו מבלי שראש המועצה הקודם וצוות עוזריו יעשו דבר או חצי דבר למנוע זאת או את הסיכון מהם! הוספת תחנת הכוח אשר המומחים ובג"צ קבעו כי אינה מסכנת, ושרבות כמוה ממוקמות במרכזי ערים או בסמיכות להן בארץ ובעולם, היתה תוספת לא רצויה לאזור עד אשר יטופלו ויצמצמו את הסיכון ממיכלי האמוניה, דבר שנעשה ב- 10 השנים האחרונות בהצלחה בתאום עם המפעלים, המשרד להגנת הסביבה, פיקוד העורף ועוד. ראש המועצה, כסגן אלוף במילואים בפיקוד העורף, מבין היטב ומקושר לפיקוד העורף, משרדי הממשלה וגורמי הביטחון וביחד עם עו"ד מיכאל בך הצליחו לעכב את ההקמה, לדאוג לטפל במיגון מיכלי האמוניה, הורדת מלאים בחירום והוספת אמצעי התראה, כך שגם במקרה של תקלה היא לא תחרוג מתחומי המפעלים. המועצה תמשיך ותפקח על המפעלים שמשתמשים בחומרים מסוכנים, תכבד את החלטת בג"צ ותדאג כהרגלה בקודש לשלומם וביטחונם של תושביה".

ההפגנות נגד הקמת התחנה. (צילום: ארכיון)

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"קרובים מתמיד לניצחון"

אדיר נעמן, המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, קיים כנס מיוחד בו צפה יחד עם פעיליו במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה. "לא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר נעמן

פורסם

בתאריך

על ידי

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, אדיר נעמן, ערך ביום שלישי השבוע כנס פעילים מיוחד במטהו אשר במרכז המסחרי של היישוב אחוזת אתרוג.
נעמן, המנהל עד כה את הקמפיין באופן אינטנסיבי, קיים לאחרונה מספר חוגי בית, בהם דן עם התושבים על נושאים שונים, כגון: הקמת תחנת הכוח הצפוייה בסמוך לקריית גת, הרחבות המושבים, עתיד הצעירים בני המועצה ועוד.
ביום שלישי, כאמור, ארגנו במטהו של נעמן אתנחתא מהמירוץ לראשות המועצה וקיימו ערב צפייה מיוחד במשחק חצי גמר המונדיאל בין צרפת לבלגיה.
הערב (חמישי), יערוך נעמן חוג בית נוסף, הפעם ביישוב אבן שמואל, המונה כ-1800 תושבים ונחשב ליישוב השני בגודלו מבחינת מספר בעלי זכות הצבעה במועצה. "זה הזמן שבו מפת המתמודדים מצטמצמת והמרוץ מתכנס לשני מועמדים. אנחנו קרובים מתמיד לניצחון המיוחל, ולא היינו מגיעים לנקודה הזו בלעדיכם", אמר השבוע נעמן, ובמטהו הסבירו: "התחושה שנוצרת בקרב הציבור היא שהתושבים מתמקדים כעת בשני מועמדים. בהתחלה היה חשש בקרב הציבור לריבוי מועמדים, אך כעת החשש נפוג כי מבינים שאדיר נעמן יכול לנצח כבר בסיבוב הראשון".
במחנות האחרים מנגד, התומכים במועמדותם של שני המתמודדים הנוספים- עו"ד אבי וינברגר מחד ותמר רחמים מאידך, ביטלו את דבריו של נעמן וציינו כי הם מתכוונים להתמיד במטרתם להחליף את האיש היושב על כיסא ראש המועצה האזורית שפיר. "אין שום שחר לטענות אלו. אני מתמודד, צובר כוח ותאוצה והיחידי שיש לו סיכוי אמיתי להחליף את ראש המועצה המכהן", אמר עו"ד אבי וינברגר. המועמדת תמר רחמים, ששימשה כמנהלת משאבי האנוש במועצה וליוותה את אברג'ל משך 15 שנים, העדיפה שלא להתייחס ישירות לדבריו של נעמן.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה. 16 שנים הספיקו"

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, עו"ד אבי וינברגר, התייחס השבוע לשמועות לפיהן מועמדותו קשורה בדרך זו או אחרת לראש המועצה אשר אברג'ל- והזים אותן: "לא היה ולא נברא. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות. "אברג'ל בתגובה: "קורא להתרכז בהצגת החיוב ולנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות"

פורסם

בתאריך

על ידי

עו"ד אבי וינברגר, שהכריז לפני מספר חודשים על התמודדותו לראשות המועצה האזורית שפיר, עלה השבוע למתקפה כנגד ראש המועצה אשר אברג'ל וכנגד מי שלטענתו מפיץ שמועות אודותיו ומנסה לטעון כי הוא קשור לראש המועצה המכהן. "גם לאוזניי הגיעו שמועות שמפיצים, כנראה, גורמים פוליטיים בעלי עניין, על קשר, כביכול, ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות על ראשות המועצה", כתב וינברגר. "אני מבקש להצהיר בצורה ברורה: לא היה ולא נברא, ואפילו לא עלה על הדעת. אין קשר ביני לבין ראש המועצה היוצא בהתמודדות בבחירות".
על מנת לחדד את דבריו, הוסיף וינברגר כי "הגיע הזמן להיפרד מראש המועצה היוצא", והוסיף כי "16 שנים הספיקו. גם לו וגם לנו. הגיע הזמן לומר, עד כאן. לא עוד".
המועמד בן ה-58, יליד ותושב מושב שפיר, ציין כי השלטון הנוכחי הוא "שלטון של פחד וחשבון", וגרס כי במקום זאת דרושה מנהיגות של 'דין וחשבון', כלשונו. "בואו נדבר בגלוי על מה שרבים מאד ביישובי המועצה האזורית שפיר מעדיפים לדבר עליו בלחש. בחדרי חדרים. 'הפחד והחשבון'. שלטון ארוך שנים, שלטון שנבחר לייצג את הציבור ולהיטיב איתו, שלטון שאמור לפעול בשקיפות ובהוגנות – ובמקום זה הוא מתנהל בחשיכה, מנהל פנקסי חשבונות. שלטון צללים המעדיף לנהל את ענייניו – שהם עניינינו – הרחק מעינו של הציבור. לא דין וחשבון אלא פחד וחשבון", הוסיף.
בסיפא של דבריו ציין וינברגר כי הוא מציע "מנהיגות בסגנון אחר", והוסיף כי הוא מבקש את אמון הציבור בו, "זו תהיה מנהיגות משתפת, מתייעצת, מנהיגות המכבדת כל תושב ולא שואלת למי הצביע ומה הוא חושב, מנהיגות הקשובה לביקורת ומפיקה לקחים", סיכם.
וינברגר (58) הוא עו"ד המתמחה בדיני תכנון ובנייה. הוא נולד וגדל במושב שפיר, ובו גם הקים את ביתו יחד עם אשתי אפי וחמשת ילדיהם. את שירותו הצבאי סיים בדרגת רס"ן במילואים כמפקד סוללה בחיל התותחנים, ולאחריו סיים בהצלחה תואר ראשון ותואר שני במשפטים באוניברסיטת בר-אילן.
לאחרונה התחייב וינברגר כי באם יבחר לתפקיד הנכסף יגביל את כהונתו לשתי קדנציות בלבד, כיוון ש"תקופה בלתי מוגבלת עלולה לייצר מצב של תחושת בעלות", אמר אז.
ראש המועצה, אשר אברג'ל, מסר בתגובה לדברים: "אני קורא לכל המתמודדים לנהל מערכת בחירות נקייה מהשמצות. לכל אחד מהמועמדים עומדת הזכות להציג את יתרונותיו וראוי שיתרכזו בהצגת החיוב והמחבר ולא השלילי והמפלג.
בסופו של יום מי שיכריע מי שיעמוד בראשות המועצה הוא ציבור הבוחרים. אני משוכנע שתושבי המועצה רואים מידי יום את תנופת העשייה בכל התחומים, את ההשקעות האדירות בישובים. רבים מהם יודעים שקיבלתי מועצה בחדלות פרעון וכיום היא אחת המועצות המוערכות, המבוקשות והמובילות בישראל".

לחץ להמשך קריאה