צור עימנו קשר

דעות

הם שכחו אותנו

פורסם

בתאריך

מאליהו זוהר ועד מישל טפירו – חברי מועצת העיר שכחו לשם מה נבחרו. לא רק שהם אינם מייצגים את השקופים, הם עושים גרוע מכך: מתעמרים בו // טור אישי מאת רמי עטיה

הם שכחו אותנו, הנבחרים. מאליהו זוהר שבמשך שנים בנה את תדמיתו כאיש חסד המסייע לחלשים, ועד מישל טפירו, שהוא ומפלגתו ש"ס התיימרו בבחירות האחרונות, לעירייה ולכנסת, לייצג את השקופים. הראשון, זוהר, שכח את גלי ההדף שעליהם נישא עד ללשכת ראש העירייה, והשני, טפירו הוא האיש האחרון שיכול לייצג את השקופים – פעם אחר פעם בקדנציה הנוכחית הוא היה שותף ראשי, מרכזי, עיקרי לפגיעה בהם. בגללו ובגלל יתר חבריו לקואליציה הסרים למרותו של ראש העירייה זוהר בכל גחמה, בקשה וטענה – כולנו משלמים יותר.
זה התחיל עם הארנונה, אבל לא הסתיים שם. אין ברירה, אמרו, הגירעון מחייב צעדים קשים. שתקנו, קול המחאה היה דק ולא נשמע למרחקים. רובנו הבנו את צורך השעה, נשכנו שפתיים וחרקנו שיניים. צקצקנו בלשוננו אבל לא יותר מזה.
אחרי זה בא תאגיד המים והביוב. אז זה כבר התחיל להיראות חשוד. העירייה לא רוצה רק לסגור את הגירעון הכלכלי שלה, היא רוצה גם להרוויח ולהעשיר את קופתה על חשבון התושבים. כאן היו מי שעמדו על הרגליים האחוריות, שאמרו שזוהי החלטה אסונית. זוהר וטפירו, בכירי המגנים על התאגיד, הבטיחו שיבואו ימים טובים. הזמן עבר וההיפך התברר. ספק אם יש היום בקרב יותר מעשרים אלף חברינו התושבים יותר מכמה עשרות בני אדם הטוענים בדיעבד כי זו הייתה החלטה נכונה. את נחת זרועו של התאגיד כולנו סובלים עתה, אבל גם עכשיו זוהר וטפירו משוכנעים שזה המהלך הכי חשוב שלהם. מה אכפת להם אם אנחנו נדרשים לשלם מאות ואלפי שקלים יותר בשנה עבור שירות בסיסי?
אבל זה לא נעצר כאן, גם הבתים הורחבו. ככה פתאום בתים שהיו 100 מטר הפכו להיות 120, בתים שהיו 150 הפכו להיות 180. הארנונה עלתה בהתאם. בעקבות ההצטרפות לתאגיד גם היטלי הבנייה של בתים חדשים זינקו פי שלושה, כפי שפורסם בעבר. הציבור השקוף שוב שילם את המחיר.
עכשיו זו החנייה. גם תמורתה מבקש העירייה שאנחנו, תושבי העיר, נשלם. זה לא משנה לה שכמעט בכל עיר אחרת, גדולה כקטנה, התושבים פטורים מתשלום לחלוטין, ואם משלמים בכל זאת, הרי שהתעריף נמוך מאוד (למשל באשקלון 1.20 ש"ח בלבד לשעה, לאחר שעתיים ראשונות חינם). הציבור השקוף, זה שאינו מחזיק בכרטיסי אשראי וייתכן בהחלט כי מהווה את מרבית תושבי העיר, שוב נעלם מעיניהם של הקברניטים, ובראשם אליהו זוהר וחברי סיעת "מאמינים" – חיים שטיינר, מישל טפירו, שלומי מלכה (עד התפטרותו) ובצלאל מזרחי.
חמשת החברים שהזכרתי אינם יכולים וצריכים להתהדר בנוצות לא להם. הם אינם מייצגים את ציבור השקופים, ויותר מכך נראה שהם אינם מעוניינים לייצגו. אין סיסמאות השקופים מועלות בריש גלי אלא לצורכי בחירות. ברגע שהמתיימרים לייצג את השקופים נבחרים מחדש, הם משליכים הצידה את דיבורי הבחירות ואת רצונם המזוייף לייצג את השקופים. לא רק שהם אינם מייצגים את השקופים, הם עושים גרוע מכך: הם מתעמרים בו, מטילים עליו גזירות רעות ומשאירים אותו להתמודד לבד עם השלכות ניהולם הכושל לאורך שנים ארוכות, שהביא את קריית מלאכי מלכתחילה עד הלום.
טפירו, שטיינר, מלכה, מזרחי, חבר המועצה החדש משה מלאייב וראש העירייה זוהר אינם מייצגים את השקופים. אם כבר – הציבור שקוף בעיניהם. ובתוך שלוש שנים הם הוכיחו זאת עשרות פעמים. החנייה היא רק שלב נוסף.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.