צור עימנו קשר

תרבות

הייצוג שלנו בחגיגות השבעים

בפעם השלישית ברציפות: להקת "תזוזה" נבחרה להופיע במרכזו של טקס הדלקת המשואות- הפעם בסימן 70 שנים למדינת ישראל. במוצאי השבת האחרון קיימה הלהקה מופע רפרטואר מוצלח, לציון חצי שנת פעילות. בקרוב היא תצא לפסטיבלים במקסיקו ובסין. "היה סיבוב הופעות מעולה. נערכים להמשך השנה", אמר כוראוגרף הלהקה, שלומי אלימלך

פורסם

בתאריך

מאות מתושבי העיר והסביבה מילאו במוצאי השבת האחרון את אולם המתנ"ס העירוני, וצפו במופע הפרמיירה החצי שנתית של להקת "תזוזה"- בהשתתפות צעירי ובוגרי הלהקה.

המופע הייחודי, המסכם חצי שנת פעילות של הלהקה, הקיף הפעם את כל רקדני הלהקה, מכיתוב א' ועד הקבוצה הבוגרת.

מדובר במופע הראשון של "תזוזה" המקומית בשנת 2018, שאמור להיות יריית הפתיחה לקראת הפרויקטים הגדולים עליהם אמורה לעבוד הלהקה בתקופה הקרובה.

"היה סיבוב הופעות מעולה. אנחנו מסתכלים קדימה ונערכים לקראת האירועים הגדולים שעומדים בפתחנו, במרכזם חגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, שכולל הופעות גם בטקס הדלקת המשואות וכמובן בעוד מספר מקומות בארץ", סיפר השבוע כוראוגרף הלהקה שלומי אלימלך.

מיד עם סיום מופע הפרמיירה החצי שנתי זכו אלימלך ורקדני הלהקה כולם לתשואות מההורים הנרגשים ומהצופים הרבים שגדשו את אולם המתנ"ס, וחלקם אף הרעיפו עליהם אהבה גם ברשתות החברתיות. "אם היו שואלים אותי מה אני מעדיף לראות, ניצחון של נבחרת ישראל בכדורגל על ספרד או את הרקדנים האלה, הייתי בוחר להגיע לפה. גאווה גדולה לראות את הילדים האלה בניהולו של שלומי", כתב אייל צלח ברשת החברתית.

גם שרון כהן, שהגיע כהורה לאחת הרקדניות, סיפר כי שהוא נהנה מכל רגע, "היה פשוט מדהים. מרגישים שיש כאן רצון לראות עוד מופעי תרבות כמו שראינו היום, במיוחד שמדובר בילדים שלנו".

בעוד כשבוע וחצי תמריא הלהקה לסיבוב הופעות במקסיקו, שם תתארח אצל אנשי הקהילה היהודית המקומית. ימים אחדים לאחר החזרה לארץ, יחלו אנשי הלהקה לעבוד במלוא המרץ לקראת אירוע השיא של מדינת ישראל- טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, לרגל חגיגות ה-70 למדינה.

זוהי הפעם השלישית ברציפות בה נוטלת להקת "תזוזה" חלק משמעותי בטקס הדלקת המשואות- הנחשב לאחד האירועים המורכבים והמושקעים ביותר בישראל, ובכך מביאה כבוד רב לעיר ולעוסקים במלאכה.

"מדובר בחודשיים מלאי עשייה בהם אנו עוברים מהפקה אחת לאחרת", סיפר אלימלך השבוע בשיחה עם "המקור", והוסיף כי לאחרונה נבחרה "תזוזה" לייצג את ישראל במשלחת ענק שתצא במהלך השנה לפסטיבל ריקודים בסין. "לאחר כל האירועים הללו ימשיכו בלהקה לעבוד לקראת מופעים נוספים, שיהיו בסימן 70 שנה למדינת ישראל", סיכם אלימלך.

 

סיכמו מופע חצי שנתי מוצלח. באפריל יופיעו בטקס הדלקת המשואות. רקדני "תזוזה" (צילום: טליה בניש)

מופע חצי שנתי מוצלח. באפריל יופיעו בטקס הדלקת המשואות. רקדני "תזוזה" (צילום: טליה בניש)

רקדני הלהקה במהלך המופע. (צילום: טליה בניש)

רקדני הלהקה במהלך המופע. (צילום: טליה בניש)

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.