צור עימנו קשר

חדשות

היוצרות התהפכו

כבר שנים ארוכות לא היה כדבר הזה: גשם האירועים בקיץ הנוכחי דומה יותר למבול. ולמרות זאת, יש מי שגם בכל הטוב הזה – מחפש את הרע

פורסם

בתאריך

יש עוד קצת יותר משבועיים עד תומה של חופשת הקיץ והחופש הגדול של הילדים, אבל אפשר להגיד כבר עכשיו תודה גדולה לעיריית קריית מלאכי, לעומד בראשה אליהו זוהר ולסגנו הממונה על האירועים, חיים שטיינר.

זה היה קיץ מהנה, גדוש באירועים כמו ששנים ארוכות לא היה. 12 שנים שאני מתגורר בקריית מלאכי, מבלה בה את החגים הדתיים והאזרחיים וכמובן את החופשות השונות, הקטנות והגדולות כאחד. מעולם, אבל מעולם, לא היה כקיץ הזה: בכל יום דבר מה אחר. פעם הופעה, פעם פעילות חברתית בשכונות, פעם הקרנת סרט, טורניר קטרגל, פסטיבל כלייזמרים, פסטיבל פולקלור מאכלים ותלבושות במתנ"ס העירוני, הופעות במרכז הצעירים החדש ועוד רבים, טובים ועשירים. זה לא גשם של אירועים, זה מבול.  והמבול, אגב, לא נגמר: בשבועות הבאים צפויים עוד אירועים שישלימו את חגיגת הקיץ במלואה.

השיא היה בשבוע שעבר: שורה ארוכה של אמנים הגיעו במשך יומיים לפארק העירוני, והציבור גדש את המדשאות בהמוניו. דודו אהרון, עידן עמדי, אביהו מדינה, להקת "קפה שחור חזק" וכוכב הילדים הדוד חיים. אפילו ביום החגיגות המרכזי ביותר של השנה, חגיגת החגיגות – ערב יום העצמאות, אין הופעות כאלו, ואילו הפעם זה היה בקיץ, שפעם היה שחון מאירועים, ובו נאלצו התושבים להרחיק עד אשדוד, אשקלון, ראשון לציון ואפילו רחוק מכך כדי ליהנות מהופעות של ממש. עדות להצלחה היא שגם מיישובים סמוכים באו לראות את ההופעות כאן, בפארק של קריית מלאכי שלנו. צאו וראו: היוצרות התהפכו.

למרות הכל ובאופן לא ממש מפתיע, עדיין יש את האנשים שמוצאים רע באירועים. אלו אותם אנשים שמוצאים את הרע בכל דבר, ועכשיו הם חיפשו ומצאו אותו גם בחגיגות הקיץ. היו שהלינו כי אין כיסאות בפארק, ולהם יש להזכיר שבחגיגות עצמאות האחרונות נגנבו מהפארק 30 כיסאות, בנוסף לכמות נכבדה של כיסאות שנשברו. זה נזק של אלפי שקלים. היו גם שטענו שלא היה מספיק פרסום מקדים, ולהם יש להזכיר שהאירועים פורסמו למכביר בעיתונות המקומית, בשלטי חוצות ברחבי העיר ובפייסבוק של העירייה וגם של ראש העירייה בעצמו. אני תוהה מתי המבקרים, ובראשם כלי התקשורת, יחדלו מלבקר באופן ארסי את ראש העירייה אליהו זוהר, שבוע אחרי שבוע. מוטב לו לצד הביקורת, שיש לה מקום, ייכתבו גם הדברים הטובים שמתרחשים, ולא רק בשורה אחת או שניים בעמודים האחרונים של העיתון. לא הכל זה מכירת עיתונים, יש גם שכל ישר והגינות.

ובשכל הישר וההגינות אי אפשר לכלול ניסיון להחזיר עטרה ליושנה באמצעות הכנת השטח (באופן חיובי כמובן) לקראת ניסיונות החזרה העתידית של קודמי ראש העירייה הנוכחי.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

 1. רונית

  17/08/2015 ב 16:03

  אין ספק שהתרבות בקריית מלאכי אכן השתפרה. האמת רק עכשיו אני מבינה שבאר טוביה המממנת. סבבה מה אכפת !!!! אך מה שכן אורן באמת עיוור להרבה דברים שבהחלט מצריכים קצת אובייקטיביות. למשל…. תשלום משכורת לאנשים שלא מופיעים לעבודה לפי ידיעה ממקור ראשון. לי באופן אישי אין לי בעיה עם קליטת מקורבים אם הם מספקים את הסחורה. יש לי בעיה עם המילה התייעלות שהופיעה לא מעט במכתב הפיטורין שלי ובפרוטוקול בית משפט. למשל …רינה לי העובדה שיש דילים ואני יודעת שלא הומצא הגלגל …דילים תמיד יהיו. יש לי רק בעיה שהדיילים הם עם רבנים וחצרות רבנים והבטחות (ראיתי בעניים שלי, לא שמועה). כן אורן, אין ספק התרבות בזכות באר טוביה …יודע מה …בוא ניתן קרדיט ליושב בראשות בכל זאת ….מישהו מצליח לקנות אותו והתושבים עדיין לא יודעים מה המחיר שטחים !!!! אז מה יותר תמים בלחשוב שאקמול…. נכון גם למחלה חשוכת מרפא !!!! אורן, אוהבת את הנאמנות שלך !!! גם אני כזאת, אל מעולם, מעולם, הנאמנות לא גרמה לי לעיוורון. וכשראיתי מכשול מנאמני… נשבעת לך שצעקתי במלוא גרון ״זהירות״ ומישהו פירש …..יעילות

 2. אחד שמכיר

  17/08/2015 ב 12:23

  אורן היקר,כבר נמאסת מהליקוקים שלך די כבר דייייי בבקשה ממך!!!
  משבח את ללו על "עשייה" למען העיר צודק הוא עושה למען העיר יחסית ל5 שנים שלפני,אבל בוא נדבר על הדברים תכלס כי על האומנים האלה שהוא מביא לפארק הוא לא משלם זה הכל באר טוביה למען שללו לא יבקש שטחים מאזור המועצה כדי לקבל עליהם ארנונה וככה הכל נראה יפה יותר.
  ללו דואג רק למקורבים שלו בוא לא נסתיר את זה,מלא עובדי עירייה חדשים וכולםםםם מקורבים אליו (שרון רפאל,רונן טוזלי,ויש עוד רבים וטובים…).
  ומסכן שמעון חזן שכבר כמה חודשייים ללא משכורת ולעומת זאת מישל טפירו מקבל משכורת יפה מעירייה ועוד משכורת מלאומית.
  למה אתה לא מדבר על שכונת נאות איליי???
  תושבים שגרים שם כבר למעלה מחודשיים לא זוכים לתאורת רחוב בטענה שזאת שכונה "פרטית",לאחר מאמצים הגיעו לפשרה עם דיירי השכונה בנוסף לארנונה ומיסי העירייה שהם משלמים גובים מהם עוד סכום של כסף כדי שהתאורה סוף סוף תפעל (וכרגע התאורה עדיין לא עובדת).
  הרבה תושבי העיר מאוכזים מניהול העיר של ללו (כמובן חוץ ממך וכל המקורבים),בנינו אורן הוא לא רחוק מלהיות מוטי מלכה 2.
  אני צעיר בן 25 מאוד אוהב את העיר וגם מוכר מאוד ועושה למען העיר אבל את עתידי אני לא רואה כאן,החינוך לעולה שלב מראה פני העיר והקומבינות בעירייה רק הולכות וגדלות.
  מאחל לך שתתחיל להתעורר ותסתכל התמונה מכל הכיוונים…תודה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עשירית מתקציב העירייה מופנה לתשלומי פנסיה לגמלאים

סך תשלומי הפנסיה של העירייה לעובדים שפרשו מגיע ליותר מ-15 מיליון שקל בשנה, כך עולה מסקירה שהוצגה בפניי ועדת ההכנסות של משרד הפנים. מבחינה אחוזית, מדובר על סכום הגבוה כמעט פי 2 מזה שמשלמות הרשויות הסמוכות לה. הסיבה לתשלומים החריגים: מערכת כוח אדם מנופחת ותכניות ההבראה הרבות שעברה העיר בעשורים האחרונים

פורסם

בתאריך

על ידי

9.6% מתקציב עיריית קריית מלאכי מועבר לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. מדובר על סכום הגבוה לעיתים פי ארבעה וחמישה מהיקף תשלומי הפנסיה שמעבירות רשויות אחרות הסמוכות לקריית מלאכי. הנתונים נכונים לשנת 2017 והועלו במסגרת ועדת ההכנסות של משרד הפנים, שמקיימת בימים אלו את דיוניה לקראת קבלת החלטה על חלוקה של הכנסות המועצה האזורית באר טוביה עם שבע הרשויות הגובלות עימה, בהן גם קריית מלאכי.
לפי הנתונים, היקף תשלומי הפנסיה שמעבירה העירייה משמעותי וגדול לאין שיעור מרשויות אחרות, דבר המכביד מאוד על תקציבה השוטף, ומקשה עליה לממן פרוייקטים ופעילויות לרווחת הציבור. העירייה משלמת נכון לשנה שעברה סכום של כ-15.3 מיליון שקלים בשנה כפנסיה לעובדים שפרשו מעבודתם, סכום המהווה, כאמור, כעשירית מתקציבה. לשם השוואה, גדרה משלמת 3.8% מתקציבה כתשלומי פנסיה, מועצה אזורית חוף אשקלון 3%, נחל שורק 2% ואילו בני עייש משלמת 1.2% בלבד מתקציבה כהוצאות פנסיה לגמלאים. מועצה אזורית באר טוביה, אגב, מעבירה 3.8 אחוזים מתקציבה לטובת תשלומי פנסיה לעובדים. הרשות המקומית הקרובה ביותר לקריית מלאכי מבחינת היקף התשלומים שהיא מעבירה כהוצאות פנסיה לעובדים היא גן יבנה, שמשלמת 5.4% מהיקף תקציבה לטובת פנסיה לעובדים.


היקף התשלום של העירייה לטובת תשלומי פנסיה נחשב חריג ביותר, ולראיה – הנתונים שהוצגו לגבי הרשויות האחרות. בנתונים שהוצגו בפניי הוועדה העריכה העירייה כי יש לה הוצאות עודפות לתשלומי פנסיה בהיקף של יותר משמונה מיליון שקלים. המשמעות היא כי העירייה יכולה להשקיע פחות כסף בחינוך, בתרבות, בתשתיות ובספורט, עקב העומס המוטל על הקופה הציבורית. הסיבה לתשלומים החריגים נעוצה במערכת כוח אדם מנופחת בעירייה לאורך השנים, כאשר העירייה העסיקה עובדים הרבה מעבר ליכולותיה הכספיות – וגם הרבה מעבר לנדרש. לאור תכניות ההבראה שיושמו בעירייה בשני העשורים האחרונים, חלק מעובדים אלו נדרשו לאורך השנים האחרונות לצאת לפנסיה מוקדמת, והעירייה החלה לשלם להם תשלומי פנסיה מוקדם מהצפוי, דבר שמכביד כאמור על קופתה. אגב, העירייה לא בהכרח למדה משגיאות העבר, ובשלוש השנים שבין 2014 ל-2016 התנפחה מצבת כוח האדם בעירייה באופן משמעותי, כאשר נוספו לעירייה לא פחות מ-72 משרות חדשות. גם השכר של עובדי העירייה בעשור האחרון עלה באופן חריג לעומת ערים אחרות, דבר שתרם להתנפחות הוצאות הפנסיה.

בעירייה מצפים לגידול של 30 אלף יחידות דיור ממזרח לאזור התעשייה בתימורים. צילום: ארכיון


הצהרות ומציאות

בינתיים ולמרות הצהרותיה הראשונות, המועצה האזורית באר טוביה הודיעה כי תהיה מוכנה לחלוקת הכנסות גם עם היישוב בני עייש. בדיון שהתקיים בוועדת ההכנסות הצהיר סגן ראש המועצה, שלומי שמאי, כי המועצה תסכים לחלק את הכנסותיה מהבסיסים הצבאיים שנמצאים בתחומה בין בני עייש לקריית מלאכי, אולם עמד על סירובה של המועצה לחלוקה עם יישובים אחרים. בעבר הצהיר ראש המועצה דרור שור כי המועצה לא תסכים לחלוקת הכנסות עם אף יישוב למעט קריית מלאכי. במסגרת זאת אף הגישה המועצה תביעה נגד "המקור", לאחר שהכחישה כתבה שפורסמה ועסקה במו"מ שהתקיים בין שור לבין ראש מועצת בני עייש. שור ובאר טוביה הכחישו מכל וכל את קיומו של מו"מ ליישום של הסכמות מעין אלו. התביעה נדחתה ובאר טוביה שילמה כ-23 אלף שקל ל"המקור" כהחזר הוצאות משפט.


נושא נוסף שעלה לדיון בישיבת ועדת ההכנסות ובנתונים שהציגו בעירייה ובמינהל התכנון במשרד האוצר, מגלה כי בעוד כלפי חוץ העירייה מגביהה ציפיות ביחס לפרוייקטים של פינוי-בינוי בשכונות הוותיקות בעיר, בישיבות פנימיות ההתלהבות מצוננות וגם העירייה מבינה כי הפרוייקטים לא יוכלו לצאת אל הפועל במתכונת הנוכחית אלמלא סיוע משמעותי מצד משרד השיכון. במינהל התכנון הבהירו ביחס לתכניות העתידיות של פיתוח העיר כי פרוייקטים של פינוי-בינוי בעיר אינם בעלי היתכנות כלכלית, שכן ערך הקרקע והדירות בעיר אינו מספיק גבוה על מנת להצדיק הוצאה לפועל של מיזמים כאלו.


במינהל התכנון מבהירים כי קצב המימוש של יחידות הדיור שנבנות בעיר עומד על 400 יחידות חדשות בשנה, כאשר ישנן כ-5,200 יחידות מתוכננות בשתי השכונות החדשות, "כרמי הנדיב" ו"המחנה". יש לציין שמתוך הכמות הזו כ-2,400 דירות הם חלק מפרוייקטים של פינוי-בינוי, אך כאמור, בהיעדר סיוע מצד משרד השיכון לא ניתן יהיה להוציא את הפרוייקטים האלו לפועל.

חושש מעזיבת בסיס מז"י. זוהר

אובדן של 7 מיליון ש"ח בעקבות מעבר מז"י

בישיבות ועדת ההכנסות הסבירו ראש העירייה זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי כי העירייה עשויה לעמוד בפני שוקת שבורה
לאחר עזיבת בסיס מז"י בעוד ארבע שנים. על פי התכנון של צה"ל ומשרד הביטחון, הבסיס יועתק לאיזור לוד, מה שיביא לאובדן הכנסות של שבעה מיליון שקלים בשנה בתשלומי הארנונה. "בעוד עשור קריית מלאכי תהיה עם 170 אלף תושבים. בסיס מז"י עובר ללוד, מדובר בהפסד של 7 מיליון שקלים כי תהיה שם בנייה. במצב הנתון היא (העיר) הולכת למדרון", תיאר ראש העירייה את מצב העיר בפניי חברי הוועדה מטעם משרד הפנים והאוצר. זוהר הזכיר כי בטווח הארוך קיים תכנון להגדיל את העיר בכ-30 אלף יחידות דיור נוספות שיוקמו ממזרח לאיזור התעשייה תימורים.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה