צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

היוצרות התהפכו

כבר שנים ארוכות לא היה כדבר הזה: גשם האירועים בקיץ הנוכחי דומה יותר למבול. ולמרות זאת, יש מי שגם בכל הטוב הזה – מחפש את הרע

פורסם

בתאריך

יש עוד קצת יותר משבועיים עד תומה של חופשת הקיץ והחופש הגדול של הילדים, אבל אפשר להגיד כבר עכשיו תודה גדולה לעיריית קריית מלאכי, לעומד בראשה אליהו זוהר ולסגנו הממונה על האירועים, חיים שטיינר.

זה היה קיץ מהנה, גדוש באירועים כמו ששנים ארוכות לא היה. 12 שנים שאני מתגורר בקריית מלאכי, מבלה בה את החגים הדתיים והאזרחיים וכמובן את החופשות השונות, הקטנות והגדולות כאחד. מעולם, אבל מעולם, לא היה כקיץ הזה: בכל יום דבר מה אחר. פעם הופעה, פעם פעילות חברתית בשכונות, פעם הקרנת סרט, טורניר קטרגל, פסטיבל כלייזמרים, פסטיבל פולקלור מאכלים ותלבושות במתנ"ס העירוני, הופעות במרכז הצעירים החדש ועוד רבים, טובים ועשירים. זה לא גשם של אירועים, זה מבול.  והמבול, אגב, לא נגמר: בשבועות הבאים צפויים עוד אירועים שישלימו את חגיגת הקיץ במלואה.

השיא היה בשבוע שעבר: שורה ארוכה של אמנים הגיעו במשך יומיים לפארק העירוני, והציבור גדש את המדשאות בהמוניו. דודו אהרון, עידן עמדי, אביהו מדינה, להקת "קפה שחור חזק" וכוכב הילדים הדוד חיים. אפילו ביום החגיגות המרכזי ביותר של השנה, חגיגת החגיגות – ערב יום העצמאות, אין הופעות כאלו, ואילו הפעם זה היה בקיץ, שפעם היה שחון מאירועים, ובו נאלצו התושבים להרחיק עד אשדוד, אשקלון, ראשון לציון ואפילו רחוק מכך כדי ליהנות מהופעות של ממש. עדות להצלחה היא שגם מיישובים סמוכים באו לראות את ההופעות כאן, בפארק של קריית מלאכי שלנו. צאו וראו: היוצרות התהפכו.

למרות הכל ובאופן לא ממש מפתיע, עדיין יש את האנשים שמוצאים רע באירועים. אלו אותם אנשים שמוצאים את הרע בכל דבר, ועכשיו הם חיפשו ומצאו אותו גם בחגיגות הקיץ. היו שהלינו כי אין כיסאות בפארק, ולהם יש להזכיר שבחגיגות עצמאות האחרונות נגנבו מהפארק 30 כיסאות, בנוסף לכמות נכבדה של כיסאות שנשברו. זה נזק של אלפי שקלים. היו גם שטענו שלא היה מספיק פרסום מקדים, ולהם יש להזכיר שהאירועים פורסמו למכביר בעיתונות המקומית, בשלטי חוצות ברחבי העיר ובפייסבוק של העירייה וגם של ראש העירייה בעצמו. אני תוהה מתי המבקרים, ובראשם כלי התקשורת, יחדלו מלבקר באופן ארסי את ראש העירייה אליהו זוהר, שבוע אחרי שבוע. מוטב לו לצד הביקורת, שיש לה מקום, ייכתבו גם הדברים הטובים שמתרחשים, ולא רק בשורה אחת או שניים בעמודים האחרונים של העיתון. לא הכל זה מכירת עיתונים, יש גם שכל ישר והגינות.

ובשכל הישר וההגינות אי אפשר לכלול ניסיון להחזיר עטרה ליושנה באמצעות הכנת השטח (באופן חיובי כמובן) לקראת ניסיונות החזרה העתידית של קודמי ראש העירייה הנוכחי.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

 1. רונית

  17/08/2015 ב 16:03

  אין ספק שהתרבות בקריית מלאכי אכן השתפרה. האמת רק עכשיו אני מבינה שבאר טוביה המממנת. סבבה מה אכפת !!!! אך מה שכן אורן באמת עיוור להרבה דברים שבהחלט מצריכים קצת אובייקטיביות. למשל…. תשלום משכורת לאנשים שלא מופיעים לעבודה לפי ידיעה ממקור ראשון. לי באופן אישי אין לי בעיה עם קליטת מקורבים אם הם מספקים את הסחורה. יש לי בעיה עם המילה התייעלות שהופיעה לא מעט במכתב הפיטורין שלי ובפרוטוקול בית משפט. למשל …רינה לי העובדה שיש דילים ואני יודעת שלא הומצא הגלגל …דילים תמיד יהיו. יש לי רק בעיה שהדיילים הם עם רבנים וחצרות רבנים והבטחות (ראיתי בעניים שלי, לא שמועה). כן אורן, אין ספק התרבות בזכות באר טוביה …יודע מה …בוא ניתן קרדיט ליושב בראשות בכל זאת ….מישהו מצליח לקנות אותו והתושבים עדיין לא יודעים מה המחיר שטחים !!!! אז מה יותר תמים בלחשוב שאקמול…. נכון גם למחלה חשוכת מרפא !!!! אורן, אוהבת את הנאמנות שלך !!! גם אני כזאת, אל מעולם, מעולם, הנאמנות לא גרמה לי לעיוורון. וכשראיתי מכשול מנאמני… נשבעת לך שצעקתי במלוא גרון ״זהירות״ ומישהו פירש …..יעילות

 2. אחד שמכיר

  17/08/2015 ב 12:23

  אורן היקר,כבר נמאסת מהליקוקים שלך די כבר דייייי בבקשה ממך!!!
  משבח את ללו על "עשייה" למען העיר צודק הוא עושה למען העיר יחסית ל5 שנים שלפני,אבל בוא נדבר על הדברים תכלס כי על האומנים האלה שהוא מביא לפארק הוא לא משלם זה הכל באר טוביה למען שללו לא יבקש שטחים מאזור המועצה כדי לקבל עליהם ארנונה וככה הכל נראה יפה יותר.
  ללו דואג רק למקורבים שלו בוא לא נסתיר את זה,מלא עובדי עירייה חדשים וכולםםםם מקורבים אליו (שרון רפאל,רונן טוזלי,ויש עוד רבים וטובים…).
  ומסכן שמעון חזן שכבר כמה חודשייים ללא משכורת ולעומת זאת מישל טפירו מקבל משכורת יפה מעירייה ועוד משכורת מלאומית.
  למה אתה לא מדבר על שכונת נאות איליי???
  תושבים שגרים שם כבר למעלה מחודשיים לא זוכים לתאורת רחוב בטענה שזאת שכונה "פרטית",לאחר מאמצים הגיעו לפשרה עם דיירי השכונה בנוסף לארנונה ומיסי העירייה שהם משלמים גובים מהם עוד סכום של כסף כדי שהתאורה סוף סוף תפעל (וכרגע התאורה עדיין לא עובדת).
  הרבה תושבי העיר מאוכזים מניהול העיר של ללו (כמובן חוץ ממך וכל המקורבים),בנינו אורן הוא לא רחוק מלהיות מוטי מלכה 2.
  אני צעיר בן 25 מאוד אוהב את העיר וגם מוכר מאוד ועושה למען העיר אבל את עתידי אני לא רואה כאן,החינוך לעולה שלב מראה פני העיר והקומבינות בעירייה רק הולכות וגדלות.
  מאחל לך שתתחיל להתעורר ותסתכל התמונה מכל הכיוונים…תודה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה