צור עימנו קשר

חדשות

היועץ המשפטי החדש של באר טוביה: עו"ד איתן מימוני

פורסם

בתאריך

לאחר הליך מכרזי שנמשך יותר משלושה חודשים, בחרה ועדת המכרזים לתפקיד את מימוני – הנחשב לעו"ד וותיק המתמחה בדיני הרשויות המקומיות. הוא יחליף את היועץ המשפטי הנוכחי, עו"ד הדר מיימון, שיסיים קדנציה בת 12 שנים

עו"ד איתן מימוני ממשרד עו"ד מימוני-שלוש נבחר לספק שירותי ייעוץ משפטי קבוע למועצה האזורית באר טוביה. כך נקבע השבוע על ידי ועדת המכרזים של המועצה, וזאת במסגרת ההליך שבוצע בחודשים האחרונים. בכך צפויה לבוא אל סיומה הקדנציה בת 12 השנים, בה שימש עו"ד הדר מיימון כיועץ המשפטי הקבוע של המועצה, שיוחלף על ידי מימוני.
הליך המכרז יצא לדרך באוקטובר 2016, בעקבות תחקיר "המקור" שפורסם שנה קודם לכן וחשף כי כהונתו של היועץ המשפטי מיימון נוגדת את נוהלי חוזר מנכ"ל משרד הפנים. לפי התחקיר, המועצה האזורית באר טוביה האריכה את העסקתו של מיימון – המועסק על ידי המועצה תמורת חשבונית חודשית (ריטיינר) ולא כעובד שלה – מעבר למספר השנים שהותר על פי נוהלי חוזר המנכ"ל ומבלי לקיים הליך תחרותי כמתחייב בנוהלים, הנחשבים כהוראות דין לכל דבר ועניין.
לאחר התחקיר, הודיע משרד הפנים למועצה לצאת להליך מכרז חדש לבחירת יועץ משפטי חיצוני קבוע וזאת עקב החריגה מהנהלים שהתגלתה. עם זאת, המחלקה המשפטית של משרד הפנים הסכימה לבסוף לדחייה בת שנה לקיומו של ההליך, וקבעה כי הוא יסתיים עד הראשון לנובמבר 2016. עם זאת, המועצה התעכבה בפרסום המכרז ופרסמה אותו רק באוקטובר השנה, כאמור. לאחר פרסומו התגלו בו, במסגרת בדיקת "המקור", ליקויים שונים שאילצו את המועצה לדחות את מועד סגירתו.
במסגרת הליך המכרז הוגשו למועצה 17 הצעות לפחות ממשרדי עורכי דין שונים, כאשר על פי מסמכי המכרז היא התחייבה לשלם סכום של 50 אלף שקלים לכל היותר תמורת השירותים, שמהותם נוכחות במשרדי המועצה של עו"ד קבוע שיספק ייעוץ משפטי שוטף. על פי הידוע, גם מיימון עצמו ניגש למכרז, אולם הצעתו ככל הנראה לא התקבלה. לפי פקידים בכירים במועצה, עלות שכירת שירותיו של משרד עו"ד מימוני-שלוש יעמוד על כ-45 אלף שקלים בחודש בסך הכל – סכום נמוך משמעותית מכפי ששולם למשרדו של מיימון בשנים האחרונות. בשיא, נזכיר, שילמה המועצה סכום של כ-103 אלף שקלים מידי חודש למיימון – כך על פי מידע שמסרה המועצה ל"המקור" במסגרת בקשת חופש מידע. המכרז החדש שפרסמה המועצה צפו לחסוך מאות אלפי שקלים בשנה למשלמי המיסים, תושבי יישובי המועצה האזורית באר טוביה.

%d7%9e%d7%99%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%9f

עו"ד הדר מיימון. צפוי לעזוב לאחר חפיפה // צילום: מתוך הפייסבוק

ייצג בעבר את קיבוץ חצור

מיימון צפוי לסיים ככל הנראה את תפקידו כיועץ המשפטי של המועצה לאחר תקופת חפיפה קצרת מועד בת מספר ימים או לכל היותר כמה שבועות. בין המועצה לבין יועצה המשפטי החדש, עו"ד מימוני, כבר הייתה אינטרקציה בעבר: משרדו של מימוני ייצג את קיבוץ חצור, הנמנה על יישובי המועצה, במסגרת תביעה אזרחית שנדונה לפני פחות משנתיים. גורמים במועצה אמרו כי עובדה זו נבדקה משפטית ונמצא כי היא אינה מעלה חששות כלשהם לניגוד עניינים.
על פי המכרז שפרסמה המועצה, מימוני – הנחשב לעו"ד וותיק ומצליח ובעל מומחיות בתחומי דיני הרשויות המקומיות – מחוייב להעניק מגוון שירותים משפטיים למועצה באופן קבוע ושוטף: בין היתר הוא יצטרך להימצא במשרדי המועצה מספר ימים בשבוע למשך מספר קבוע מראש של שעות, וכן להעניק ייעוץ משפטי בנושאים שונים הקשורים לעבודתה השוטפת של המועצה.
המועצה לא מסרה תגובה לכתבה. במשרדו של מימוני אישרו כי הוא נבחר לתפקיד היועץ המשפטי של המועצה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.