צור עימנו קשר

חדשות

היה מבצע, אין כסף

תביעה נגד המתנ"ס העירוני: גבה כספים עבור מינויים לבריכה העירונית, אולם סירב לפצות לאחר שלא נעשה בהם שימוש בעקבות פרוץ מבצע "צוק איתן"

פורסם

בתאריך

רחלה ג'ורי, תושבת העיר, הגישה לאחרונה כתב תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות נגד מתנ"ס קריית מלאכי, בדרישה כי זה ישיב לה סך של 900 שקלים עבור מינויים שרכשה לשימוש בבריכה העירונית – ולא נעשה בהם שימוש בעקבות מבצע "צוק איתן".

ג'ורי רכשה במהלך חודש יוני 2014 מינוי משפחתי בסכום כולל של 900 שקלים לטובת כניסה חופשית לבריכה העירונית במהלך כל ימי הקיץ. מאחר ואחד מילדיה של ג'ורי נכה, היא הייתה זכאית להנחה ברכישת המינוי, ושילמה עבור מינוי משפחתי את הסכום המדובר. אלא שבתחילת חודש יולי פרץ המבצע הצבאי בעזה, "צוק איתן", ובמשך כחודשיים הבריכה העירונית נסגרה כליל לפעילויות, ורוכשי המינויים לא יכלו להשתמש בכרטיסים אותם רכשו במיטב כספם. בתום המבצע החליט המתנ"ס, שמפעיל את הבריכה העירונית, להאריך בשבועיים את ימי פעילותו, אולם עבור רוכשי המינויים היה זה רק נחמה פורתא, מאחר ובכל ימי המבצע – שנמשך כמעט חודשיים, הבריכה הייתה סגורה והם לא יכלו לממש את זכאותם.

לאחר המבצע פנתה ג'ורי למתנ"ס וביקשה לקבל את כספה בחזרה, לאור העובדות. אלא שבמתנ"ס סירבו, והסבירו כי בקיץ שעבר, עם תום מבצע "צוק איתן", הם האריכו את שעות הפעילות – ואף אפשרו למי שביקש לקבל פיצוי כספי מסויים, גם אם לא בהיקף מלא. ג'ורי טוענת בכתב התביעה שהגישה כי בעקבות המבצע הצבאי היא לא השתמשה במינויים כלל. "הבריכה הייתה סגורה. פניתי אינספור פעמים למתנ"ס בבקשה להחזיר את כספי, אולם ענו לי בשלילה". ג'ורי דורשת, למעט מלוא מחיר המינוי ששילמה, לקבל גם פיצויים בגין עוגמת נפש בסך של אלף שקלים וכן הוצאות משפט בסך של 500 שקלים, ובסך הכל – 2400 שקלים.

יש לציין כי ג'ורי אינה המלינה היחידה בנושא, ולאורך החודשים האחרונים התקבלו במערכת "המקור" מספר לא מבוטל של פניות ברוח דומה. בשיחה שערכנו עם המתנ"ס השבוע ובה הזדהינו כתושב המבקש לבדוק האם ניתן לקבל פיצוי כלשהו בגין מינוי שלא נעשה בו שימוש בשל המצב הביטחוני, הובהר לנו כי הדבר לא אפשרי, וחזרו על הטענה כי בשנה שעברה הוארכה תקופת הפעילות עם תום המבצע.

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

 1. חן בוזגלו

  22/06/2015 ב 18:41

  אמת לאמיתה אני נענתי לכך שלא להחזיר תמנוי לשנה הבא במנוי חדש יזוכה בסכום יותר נמוך אבל היה שקר אחד גדול המנוי עולה לי 1000 ותוענים שאני יקבל 4 כרטיסים מתנה אז בושה וחרפה למה שקורה פה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   22/06/2018 ב 11:41

   לא נכון להגיד כך… אני התעקשתי למרות שמנהל המתנס ניסה לשכנע אותי… וקיבלתי את כספי חזרה…אומנם לא מלא… כי כן היו זמנים שהבריכה היתה פתוחה… מי שרצה לקבל החזר כספי יכל לבקש בהתחלה ולא בסוף תקופת הרחצה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.