צור עימנו קשר

חדשות

החל מהשנה הבאה: העירייה תטיל מס שילוט על עסקים

עיריית קריית מלאכי הציגה את אבני הדרך לכיסוי הגירעון כחלק מתכנית ההמראה שאושרה השבוע במליאה. בין רכיבי התכנית: יישום חוק העזר לגביית מס על מודעות ושלטים ותיקון הליקויים במצבת כוח אדם, שצפויה לגרור פיטורי עובדים שהעסקתם נעשתה שלא כדין. יו"ר ועד הסוחרים: "מדובר במס מיותר ואנו נאבק בו" /

פורסם

בתאריך

תכנית ההמראה זכתה לאחרונה לקומפלימנטים רבים בקרב פוליטיקאים ותושבים, אולם רפרוף בעמודי התכנית חושף כי בכוונת העירייה להוציא אל הפועל, כחלק מהתכנית הגרנדיוזית, את נושא גביית מס השילוט מבעלי העסקים בעיר, שצפוי להיות מושת עליהם החל משנת 2019.
כזכור, כבר בשנת 2014, במהלך תכנית ההבראה שיושמה בעיר, הייתה כוונה להשית את המס על בעלי עסקים בשטחה המוניציפאלי של העיר, אולם לאחר מחאה תקשורתית של ועד הסוחרים ושיחה בין יו"ר הוועד שי סבן לבין ראש העירייה אליהו זוהר, הוחלט לוותר על הכוונה בשלב הזה.
אלא שהשבוע חזר הנושא אל הפרק כחלק מ"תכנית ההמראה", שאושרה במועצה. התכנית מאגדת מספר נושאים, בהם כאמור מס השילוט שיתווסף לתשלומי הארנונה שיעלו כחלק מנוסחת "הטייס האוטומטי" שמפעיל משרד הפנים. לפי מסמכי תכנית ההמראה, העירייה מתחייבת ליישם באופן מלא את מס השילוט החל מיוני 2019, קרי בעוד פחות משנה וחצי. ההערכות כי הסיבה בגינה החליטו בעירייה על מועד הגבייה המאוחר – רק בעוד 17 חודשים – נעוצה בעובדה כי שנת 2018 היא שנת בחירות, ועל כן מעדיפים בעירייה שלא להשית את המס השנוי במחלוקת בסמוך ליום הבוחר.
לפי הנהוג בערים אחרות, מס השילוט אמור לעלות בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים בשנה, תלוי בגודל השלט. כך לדוגמא בבאר שבע, משלם כל סוחר על שלט רגיל המוצב בחזית חנותו 252 שקלים למ"ר לשנה. שלט בגודל של 10 מטרים רבועים יעלה לסוחר בבאר שבע 2,520 ש"ח בשנה, שהם 210 ש"ח בחודש. סוגי שלטים נוספים מחוייבים בדרך כלל בתעריפים שונים, וגם כיתובים על חלונות ראווה, שלטים חיצוניים על המבנה בו נמצאת החנות ושלטים מוארים מחוייבים בתשלום.
בנוסף למס השילוט, מסתמן כי כחלק מתכנית ההמראה מתכוונת העירייה לבצע פיטורי עובדים שנקלטו שלא כדין, זאת בהתאם להנחיות האגף לניהול ההון האנושי ומשרד האוצר. העירייה התחייבה לבצע התאמות כאלו במסגרת החתימה על תכנית ההמראה.
יו"ר ועד הסוחרים, שי סבן, הופתע לשמוע בשיחה עם "המקור" על כוונת העירייה בעניין מס השילוט. "זו הפעם הראשונה שאני שומע על זה. אנחנו שמחים שהעירייה הצליחה לעמוד בתקציב ולהגיע לתקציב מאוזן, אך עם זאת אנחנו נאבק בכל הקשור למס השלטים. מדובר במס מיותר, במיוחד לנוכח מצב המרכז המסחרי והתחרות שקיימת אל מול הביג", אמר.
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תוכנית ההמראה בגובה 74 מיליון שקלים כוללת שינוי ושיפור חזות העיר. הרעיון הוא להפוך את המרכז המסחרי לשוקק חיים ואטרקטיבי, ואחד הנושאים הוא שילוט בגודל אחיד, עליהם לא יגבה תשלום. בזכות תוכנית ההמראה קרית מלאכי גם תגדיל את מצבת העובדים. דינם של עובדים שנכנסו שלא כדין לתפקיד אינו תקין, ללא קשר לשום תוכנית".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. שאול אלימלך

    05/01/2018 ב 12:44

    יו"ר וועד הסוחרים וסגניתו הם בכלל משתפים של ראש העיר .והגרוע שהם בכלל לא תושבי העיר כמו כל שאר בעלי התפקידים הבכירים שראש העיר מחבק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה