צור עימנו קשר

צעירים

החיים בתוך היצירה

אריאל כסיף, יליד ותושב קריית מלאכי שנמשך כבר בגיל 6 לתחום המוזיקה, שחרר לפני כשבועיים סינגל ראשון שמשמש תמונת מראה למשבר לא פשוט שעבר בחייו האישיים. "השיר מדבר על זוגיות, פרידה ורצון להתקדם למקום אחר ולפתוח פרק חדש בחיים. אשמח אם כמה שיותר אנשים ישמעו אותו", אמר כסיף

פורסם

בתאריך

חלק מיצירותיו של אמן, אפשר לומר רוב מוחלט שלהן, הן השתקפות מציאותו המהוות תבליט ייחודי לחייו האישיים. בין אם מדובר בצייר, פסל, רקדן או זמר, היצירה שהפיק מבטאת לעיתים קרובות את המקום בו הוא נמצא בחייו האישיים, ומביאה לידי ביטוי אף את המקום אליו הוא שואף.
זוהי בדיוק ההגדרה לשירו הראשון של אריאל כסיף, יליד קריית מלאכי בן ה-28, ששחרר בשבוע שעבר את הסינגל הראשון שלו "ירית לי בלב".
כסיף, מורה למוזיקה במספר בתי ספר בעיר ובסביבה ומדריך במרכז ווליום המקומי, נמשך לתחום המוזיקה כבר בגיל 6. "אמא שלי זיהתה פוטנציאל מסוים ושלחה אותי לחוג פסנתר. משם זה התגלגל", מספר כסיף בראיון מיוחד עם "המקור" לרגל צאת שירו הראשון, שחצה את רף 5000 הצפיות ביוטיוב תוך שבוע ימים בלבד, "עברתי לחוג תופים. אח"כ גיטרה, התחלתי ללמוד לבד. יצא שאני מנגן על מספר כלים. משם הדרך להפקה הייתה מאוד קצרה. שאתה יודע לנגן על מספר כלים בא לך לשלב אותם, ולכן מצאתי את עצמי מוריד תוכנה ומנגן שירים שאני אוהב. הגעתי למצב שאני מתחיל ליצור חומרים מקוריים בעצמי", סיפר כסיף.
בהמשך, הצטרף ללהקת הנוער במועדון המוזיקה של המתנ"ס, ולקח חלק בלהקת דיטורה בה היה המתופף יחד עם יאן בוגטקו, נתנאל דידי מנחם, מיכאל פרץ ויוסי פוזיילוב. "באחת החזרות החלטתי לקחת את המיקרופון ולשיר. חבר שלי, מיכאל פרץ, אהב את מה ששמע ואמר שהוא יביא חבר אחר שיתופף ואני אשיר. בהמשך דידי מנחם תפס את המקרופון וככה זה נשאר", סיפר כסיף על המעבר מעמדת התופים והגיטרה לפרונט עם המיקרופון, "הופענו עם הדג נחש, אביבי גפן ועוד, אבל שהתגייסנו זה התפרק. זה גם היה השלב שאמרתי לעצמי שאני מנסה לפתח דרך משלי והתחלתי ליצור כל מיני סקיצות".
אלא שכל חומרי הגלם שהפיק כסיף נותרו במגירה- עד הרגע בו עבר משבר בחיים האישיים, שפרץ את הסכר של גבולות היצירה, "חטפתי 'בום' בחיים. עברתי פרידה לא פשוטה אחרי שמונה שנים של זוגיות, והשיר כעיקרון מספר את הסיפור באופן כללי. הוא מדבר על הזוגיות, על הפרידה ועל הרצון להתקדם למקום אחר ולפתוח פרק חדש בחיים", מספר כסיף, ומסביר איך החליט להפיק מהסקיצות הישנות סינגל ראשון, "בעיצומה של הפרידה נסעתי ברכב והאזנתי ללחנים שיצרתי לפני הרבה שנים. באחת המנגינות היה סאונד של ירייה שהכנסתי שם, וששמעתי אותו עלתה לי קונוטציה של מה שהרגשתי. משם מצאתי את עצמי כותב פזמון שלם תוך כדי נסיעה, ממש בדקות ספורות. ביום למחרת כתבתי שני בתים, נכנסתי לאולפן והקלטתי סקיצה. שיר תוך יממה".
לדבריו של כסיף, מיד לאחר ההקלטה הוא השמיע את השיר לקרוביו, וקיבל תגובות חיוביות ומעודדות, "הבנתי שהמשבר שהייתי בו עשה לי טוב כי התמקדתי בעשייה של המוזיקה. זה בעצם מה שעזר לי להתמודד איתו. אנשים חיזקו אותי, אמרו שזה נשמע טוב והחלטתי לזרוק את החכה למים", הוא מתאר, "עד כמה שזה נשמע קלישאתי החלטתי לקרוא לסינגל 'ירית לי בלב', ואני מזמין את כולם להאזין לו ביוטיוב ולהקשיב למילים. אני מקווה להפיץ אותו גם ברדיו ושכמה שיותר אנשים יחשפו אליו", מסביר כסיף ומסכם לגבי שאיפותיו בחיים האישיים והמקצועיים, "אני רוצה למצוא את הזוגיות הנכונה והבריאה לי מתוך אמונה שאהבה זו נתינה. בחיים המקצועיים אני רוצה להמשיך וליצור ופשוט לתת לזה לקרות. אם זה יקרה אז מצוין, ואם לא אז גם טוב. מה שחשוב הוא שאמשיך תמיד ליצור וליהנות ממה שאני עושה", סיכם.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.