צור עימנו קשר

חדשות

החב"דניקים מחו נגד הביוב

פיצוצים חוזרים ונשנים במערכת הביוב של שכונת חב"ד מביאים למפגע תברואתי. השבוע חסמו התושבים את הכביש בדרישה לטפל בבעיה שפוגעת באיכות חייהם

פורסם

בתאריך

סערה בחב"ד: כמה מתושבי השכונה הפגינו וחסמו כביש ביום רביעי השבוע במחאה על פיצוצי הביוב החוזרים ונשנים בתשתיות לאורך קו הביוב החוצה את השכונה.

בשבועות האחרונים עלה הביוב על גדותיו כמה וכמה פעמים בשכונה החסידית. בכל פעם, מתלוננים התושבים, הם נאלצים להתמודד עם ריחות נוראיים לאחר שבריכות ענק של מי ביוב מצטברות על הכבישים בשכונה ומביאים לפגיעה חמורה באיכות החיים של התושבים. לדברי המפגינים, שהתיישבו על הכביש במרכז השכונה ויצרו פקק תנועה בעקבות החסימה, מדובר אף במפגע תברואי המסכן את בריאותם של התושבים המתגוררים בסמוך למקומות בהם מתרחשים פיצוצי הביוב. יש לציין כי רק לפני כשנה ערכה העירייה עבודות תשתית בהיקף של למעלה מ-150 אלף שקלים לתיקון ושדרוג קו ביוב שעובר בשכונה וגרם לתקלות פעמים רבות. אלא שגם השדרוג שבוצע לא עזר, וקו הביוב מוסיף לגרום עוגמת נפש לתושבים, שהפעם בחרו להביע את מחאתם כך שלא תיעלם מעיני קברניטי העיר. המשטרה, שהגיעה למקום החסימה, אפשרה לתושבים להביע מחאה ואלו התפנו מהכביש בכוחות עצמם לאחר דקות ארוכות. "המסר שלנו עבר", אמר אחד מהם. "עכשיו נקווה שיעשו משהו כדי לעזור לנו".

בעירייה אמרו השבוע כי הבעיה מוכרת להם, וכי לאחרונה מתקיימות שיחות עם המועצה האזורית באר טוביה בניסיון לבחון ביצוע עבודות מקיפות והחלפת קו הביוב כולו, בעלות של מיליוני שקלים. בינתיים, אמרו בעירייה, בכוונתם לבצע עבודות ניקיון בקו הביוב בתקווה כי הדבר ימנע, או לכל הפחות יפחית את כמות הפיצוצים שמביאים לעליית הביוב על גדותיו בשכונה.

יש לציין כי אין מדובר בבעיית התשתית היחידה ממנה סובלים בשכונת חב"ד, שהוקמה לפני כארבעים שנים. מידי חורף נאלצים תושבי השכונה להתמודד עם הצפות ענק כתוצאה מהצטברות מי גשמים, וזאת לאור אי היכולת של מערכת הניקוז בשכונה – הבנויה מבחינה טופוגרפית עם שקע במרכזה –  להתמודד בהצלחה עם כמויות מים, גם כאלו שאינן משמעותיות.

לחץ להמשך קריאה