צור עימנו קשר

בחירות 2018

ההסכם של סיעת צעירים2018 עם ויצמן: תקציבים לצעירים, לחינוך ולספורט לצד סמכויות נרחבות

סיעת הצעירים צפויה לקבל לידיה סמכויות משמעותיות- זאת בהנחה וחיים ויצמן ייבחר לראשות העירייה והיא תצליח להשיג את מספר המנדטים הנדרש. בין היתר, יו"ר הסיעה ימונה לממונה על אגף הקהילה, מאות אלפי שקלים יוזרמו לנוער, לספורט ולצעירים ותושבי קריית מלאכי יקבלו העדפה בעת קבלת עובדים חדשים לעירייה

פורסם

בתאריך

פרטי ההסכם עליו חתמה סיעת "צעירים2018" והמועמד לראשות העיר סא"ל במיל' חיים ויצמן נחשפים.
לפי ההסכם, במידה וויצמן ייבחר לראשות העירייה הוא יאמץ באופן מלא את תכנית הצעירים שפרסם עמר לפני כחודשיים, וזו תהפוך למדיניות רשמית של העירייה. התכנית כוללת שמונה סעיפים, ובהם מתן מלגות לסטודנטים מבסיס תקציב העירייה, הקמת מחלקת צעירים עירונית, מתן הטבות במיסוי מקומי לתושבים צעירים ותושבים חוזרים, שינוי המדיניות העירונית בתחום התכנון והבנייה כך שייבנו גם דירות קטנות בפרוייקטים עתידיים, הקמת מינהלת עירונית לסיוע וליווי עסקים קטנים, מתן העדפה מתקנת לתושבי קריית מלאכי בעת קבלת עובדים חדשים לעירייה וסעיפים נוספים. יו"ר הסיעה עמר צפוי לכהן כממונה על אגף הקהילה (בהתנדבות) החדש שיקום כחלק מיישום תכנית הצעירים.
עוד קובע ההסכם כי העירייה תקצה מידי שנה מבסיס תקציבה סכום של 250 אלף שקלים שיועברו ישירות לפעילות תנועות הנוער בעיר, וסכום של 400 אלף שקלים לטובת מועדון הכדורגל המקומי מכבי קריית מלאכי, שיוקצו בין היתר לקבוצה הבוגרת וכן לטובת מחלקות הנוער והילדים במועדון. בהסכם מובהר כי הסכומים יועברו בנוסף לסכומים שמועברים כבר עתה למועדון, הן באופן ישיר והן באופן עקיף.
סעיפים נוספים קובעים כי נציגי הסיעה ימונו לחברים בוועדות הכספים, המכרזים, כוח האדם וכן ועדת השמות. בתחום ועדת השמות, קובע ההסכם כי העירייה תאמץ מדיניות חדשה ומעודכנת בתחום קריאת שמות הרחובות החדשים, לפיה עליה להעניק העדפה לקריאת רחובות חדשים על שם נשים ועל שמם של אישים אשכנזים ומזרחים כאחד.
ההסכם גם קובע כי תקציב מערכת החינוך הממלכתית (לא דתית) יהיה שווה לתקציב מערכת החינוך הדתית, ללא כל אפליה בתקציבים המועברים לשתי המערכות. כמו כן נקבע כי תקציב החינוך העירוני יגדל מידי שנה בלא פחות מ-%3.5, וכי העירייה תפעל להפעלת צהרונים במחירים מסובסדים לילדי הגיל הרך ולקייטנות בתקופות החופשים. בהסכם גם נקבע כי העירייה תפעל להקמת בית ספר לילדים מיוחדים בתחומי העיר או בתחומי המועצה האזורית באר טוביה, בשיתוף המועצה, וזאת על מנת לאפשר לילדים אלו לימודים בקרבת מגוריהם. בין הצדדים גם סוכם כי ויצמן יאמץ את תכנית השקיפות אותה צפוי עמר לפרסם בקרוב, וכוללת שיפור נגישות שירותי העירייה לציבור הרחב, העברת ישיבות מועצה בשידור חי ועוד. עוד נקבע כי העירייה תפעל לשינוי חוק העזר העירוני כך שתושבי העיר ייהנו משעתיים ראשונות של חנייה במרכז העיר בחינם, לעומת שעה אחת בלבד כיום. בנוסף, העירייה תפעל ליישום החלטת המועצה להעניק תו חנייה חינם לגמלאים תושבי קריית מלאכי, החלטה שהועברה כבר לפני כשנה במליאת המועצה אולם טרם יושמה.
"חתמנו על הסכם שכל כולו מדבר על איך אנחנו דואגים לצעירים, לחינוך, לספורט, לתרבות ולקהילה", אמר יו"ר צעירים2018 אליאור עמר. "ההסכם כולל סעיפים ויעדים ריאליים שניתנים לביצוע, שעלותם הכלכלית סבירה ונגישה לעירייה". עמר הוסיף ואמר כי "אם חיים ויצמן יהיה ראש העיר והסיעה שלנו תקבל את הכוח מהציבור, ניישם את ההסכם במלואו ונהפוך את קריית מלאכי למקום שטוב יותר לחיות בו".

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אבי

    05/10/2018 ב 14:09

    נשמע רציני טוב וראוי.לא מאמין שיהיה מי שיתנגד לכך.רק שאלה.עמר הזכיר כבר כמה פעמים כולל כאן דאין שויון בין בתיקצוב בין בתי ספר דתיים וחילונים.מהיכרותי נשמע לי לא נכון.אשמח לראות נתונים שמוכיחים את הטענה הזו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.