צור עימנו קשר

חדשות

ההגירה השלילית נמשכת: 3.3% מתושבי העיר עזבו ב-2016

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: אוכלוסיית קריית מלאכי גדלה בשנת 2016 ב-287 תושבים בלבד – חרף האכלוס בשכונות החדשות ובזכות הריבוי הטבעי. 717 תושבים עזבו באותה השנה, לעומת 569 שהצטרפו, נתון המשקף מאזן הגירה שלילי של 148 בני אדם

פורסם

בתאריך

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה בשבוע שעבר את נתוני ההגירה מהרשויות השונות ברחבי הארץ, כאשר לפיהן נמשכת ההגירה השלילית מהעיר: 717 תושבים עזבו את העיר, לעומת 569 בלבד שהצטרפו. מדובר על מאזן הגירה שלילי של מינוס 148 בני אדם.
לפי הנתונים, 3.3% מאוכלוסיית העיר בחרה לעזוב אותה בשנת 2016, נתון גבוה יחסית אך נמוך משנת 2015, בה אחוז ההגירה היה 3.8% עם זאת, 569 התושבים שהצטרפו לתושבים הקיימים בעיר מיתנו מעט את מאזן ההגירה השלילית, ויחד עם הריבוי הטבעי אפשרו בפועל את צמיחת אוכלוסיית העיר, שגדלה בכ-1.2% בזכות הריבוי הטבעי, שאפשר גדילה של סך האוכלוסייה, כך שנכון לשנת 2016, עמדה אוכלוסיית העיר על כ-21,800 תושבים.
על פי הנתונים, 98.2% מהאוכלוסייה בעיר הם יהודים. כ-11,100 מהתושבים הם גברים, ואילו 10,700 הן נשים. עוד דווח כי במהלך 2016 נולדו 544 תינוקות, ונפטרו 109 בני אדם, כך שהריבוי הטבעי עמד על 435 תושבים. 15.7% מהאוכלוסייה השתייכו לקהילה האתיופית.
עוד מראים הנתונים כי חל גידול מזערי במספר המשפחות הנחשבות מרובות ילדים – להם יש יותר משלושה ילדים. ל-964 משפחות היו בשנת 2016 ארבעה ילדים, לעומת 959 משפחות כאלה בשנת 2015. ל-296 משפחות היו חמישה ילדים ויותר, לעומת 291 משפחות בשנה הקודמת.
הנתונים גם מצביעים על עליה בהכנסה החודשית הממוצעת של עצמאים בעיר: בשנת 2015 בעל עסק עצמאי בעיר הרוויח בממוצע 7,804 שקלים, ואילו בשנת 2016 הרוויח אותו בעל עסק 8,434 שקלים – גידול של כשמונה אחוזים בהכנסה החודשית. השכר הממוצע של תושבי העיר עומד כיום על 6,018 ש"ח, כאשר גברים מרוויחים בממוצע 7,374, זאת לעומת נשים- המרוויחות 4,563 בממוצע לחודש.
על פי ההערכות, בדו"ח הבא שיפרסם הלמ"ס, שיראה אור במהלך 2019 ויתייחס לשנת 2017, תימחק ההגירה השלילית המאפיינת בשנים האחרונות את קריית מלאכי, זאת בשל אכלוס השכונות החדשות שהחל לפני כשנתיים וצבר תאוצה במהלך שנת 2017.
האכלוס, ברובו בשכונות כרמי הנדיב והמחנה, אמור להעלות את כמות הדיירים הנכסים לעיר, ולעלות על אלה היוצאים ממנה.
כזכור, לפני כשנה הורידו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את קריית מלאכי לאשכול 3 במדד החברתי-כלכלי, זאת לאחר שנים רבות בהן הייתה העיר באשכול הרביעי. גם השנה נותרה מלאכי באשכול זה, המשקף ירידה משמעותית ביכולותיהם הכלכליות של תושבי העיר.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה