צור עימנו קשר

חדשות

הדיירים זועמים: עמידר רכשה דירות בשכונת "המחנה"

פורסם

בתאריך

רוכשי דירות בשכונת "המחנה" גילו במפתיע כי קבלנים מכרו דירות לחברת "עמידר" מבלי לעדכן אותם. הם חוששים כי אכלוס הבניינים על ידי דיירי דיור ציבורי יפגע באיכות החיים בשכונה. "אני מאוכזב מכך שהסתירו את הפרטים האלו מאיתנו", אמר אחד הרוכשים

רוכשי דירות בשכונה החדשה "בני חיל" (לשעבר "המחנה") זועמים לאחר שגילו כי חברת הדיור הלאומית "עמידר" רכשה 15 דירות בשכונה לטובת אוכלוסיות מוחלשות הזכאיות לדיור ציבורי. לטענת הרוכשים, הדבר יפגע באיכות החיים בשכונה ויגרום לירידת ערך הדירות בבניינים בהם נרכשו דירות עבור מעוטי יכולת. עוד זועמים הרוכשים כי הפרטים בדבר דירות "עמידר" לא הוצגו בפניהם במעמד רכישת הדירות, וטוענים כי הדבר הוסתר מהם בכוונת תחילה.

כבר לפני כשנה הודיע שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, על כך כי חברת "עמידר" רכשה בשכונת "המחנה" 15 דירות המיועדות לאכלוס על ידי זכאים לדיור ציבורי. הדירות נרכשו במספר פרוייקטים שונים בשכונה ומשני קבלנים לפחות. עם סיום הבנייה, יאוכלסו הדירות על ידי דיירים שייקבעו על ידי ועדה מיוחדת שתדון בנושא. הדיירים שיקבלו את הדירות יהיו מבין תושבי קריית מלאכי הזכאים לכך – כך לפי הודעת השר גלנט עצמו. בכל מקרה, הדיירים יצטרכו לשלם דמי שכירות סמליים יחסית בהיקף של כשלושים אחוזים מערך השכירות הריאלי של הדירה. כך למשל אם דירה בבניין מסויים תושכר בכשלושת אלפים שקלים, הרי שהדיירים יצטרכו לשלם עבורה כאלף שקלים. הסכום המדוייק ייקבע בהתאם ליכולותיו הכלכליות הפרטניות של כל דייר.

למרות שהידיעה הראשונה פורסמה כבר בשנה שעברה, הרי שרק בשבוע שעבר נודע לחלק מהדיירים על העובדה לפיה חברת הדיור הלאומית רכשה דירות בשכונה. "מישהו סיפר לי על זה במקרה, ומיד התקשרתי לקבלן כדי לשאול אותו אם זה נכון", סיפר אברהם, אחד מרוכשי הדירות בשכונה. "הוא אמר שכן, וזה מאוד הפתיע אותי כי אילו הייתי יודע שזה המצב לא הייתי קונה דירה שם", הוסיף. לדבריו, "רכשתי את הדירה מתוך מטרה להתגורר במקום חדש ואיכותי, ואין לי עניין בזה שבבניין שאני גר בו יהיו דירות של עמידר".

לטענותיו של שחר הצטרפו עוד כמה וכמה מרוכשי הדירות בשכונה, שהציפו את הקבלנים בשיחות טלפון בהן ביקשו לברר פרטים בסוגיה. "קיבלתי לפחות 15 שיחות מרוכשים שונים בנושא הזה", סיפר אחד מנציגי הקבלנים ל"המקור". "הסברתי שמכרנו דירות לעמידר בהיקף מצומצם מאוד שאינו עולה על חמישה אחוזים מסך כל הדירות שאנחנו בונים. זה מספר סביר ולא גבוה, ואין מה לחשוש שבעקבותיו הבניין יהפוך לבניין רווחה". לדברי נציג נוסף של חברה קבלנית אחרת שבונה בשכונה, "עמידר" ביקשו לרכוש מספר גבוה יותר של דירות – אך נתקלו בסירוב מצד הקבלנים.

"יותר משאני כועס על זה שמכרו דירות לעמידר, אני מאוכזב מכך שהסתירו את הפרטים האלו מאיתנו", הוסיף והסביר שחר, שנמנה אף הוא על רוכשי הדירות בשכונה. "מן הראוי היה שיספרו לנו על זה במעמד הרכישה". הטענות הלאו נדחו על ידי נציגי הקבלנים, שטענו כי רכישת הדירות על ידי "עמידר" התרחשה רק בשנה האחרונה – שעה שמרבית הדירות בפרוייקט כבר נמכרו קודם לכן.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.