צור עימנו קשר

ספורט

הג'וקר של מלאכי

מושיקו שעשוע הגיע למכבי קריית מלאכי בתחילת יולי- וסומן מיד כאחד משחקני הרכש המבטיחים ביותר בקבוצה. אלא שחוסר דקות משחק בעונה שעברה, ופתיחה מקרטעת של העונה הנוכחית, גרמו לכולם לאבד את האמון בו- לכולם מלבד הוא עצמו. "הבנתי את הקהל ואת הצוות וידעתי שזה ייקח זמן. אני משתדל להוכיח את עצמי, ומקווה להמשיך פה גם בעונה הבאה". ראיון

פורסם

בתאריך

יולי 2017. מכבי קריית מלאכי, עדיין חבולה וכואבת את הפספוס ההיסטורי להעפיל לליגה א' מהמקום הראשון בטבלה, מתחילה לבנות את הסגל לקראת עונת המשחקים הנוכחית- השלישית שלה בליגה ב' דרום ב'.
הזמן דוחק, השחקנים ממאנים מלהגיע והקהל הכתום, שידוע במעורבותו המוחלטת בנעשה, לטוב ולרע- מתחיל להפעיל לחצים.
אחד השחקנים הראשונים שחתם בשורות הקבוצה המתהווה בכתום, מושיקו שעשוע, הצליח להרגיע במעט את הרוחות, ולהוריד את מפלס הלחץ הכתום בדרך להחתמת סוללת שחקנים נוספת, שמשלימה את סגל הקבוצה עד היום.
שעשוע, 24, "רווק ומאושר", גדל במחלקת הנוער של מ.ס אשדוד. עד גיל נוער הוא שיחק בקבוצת הנוער המבטיחה של המועדון מעיר הנמל, כולל כחריג, והועלה לקבוצת הבוגרים של המועדון- תחת המאמן ניר קלינגר.
אלא שדקות המשחק בשורות הקבוצה הבוגרת לא הגיעו ושעשוע, שפילל לדקות משחק כמו כל שחקן בגילו- החליט לעזוב, "בדיעבד מתברר שעשיתי טעות. יכולתי לחכות להזדמנות בליגת העל ואולי הייתי במקום אחר היום, אבל חשבתי שנכון לי ללכת ולצבור דקות משחק בקבוצות אחרות", מספר שעשוע, שנזכר כי גם בני משפחתו הזהירו אותו שמדובר בצעד לא נכון לקריירה, "אמרו לי שזה צעד לא נכון, אבל עשיתי טעויות של ילד כי רציתי לשחק כדורגל", הוא נזכר.
מאשדוד נחת הקשר במכבי יבנה מהלאומית, אך הבין מיד שכמו בחיים- גם בכדורגל הרבה יותר קשה מחוץ לבית. הוא סיים את העונה ועבר לשחק בהפועל מרמורק, בה הפך לשחקן הרכב והתחבר מאוד לקהל המקומי, ממנו נותרו לו זיכרונות נעימים.
בעונה שעברה, בעקבות בקשות מצידם של ראשי שיכון המזרח, חתם שעשוע במדי הקבוצה מעיר היין, וניסה לעזור לקבוצה לשרוד בליגה א', "הייתה לי עונה קשה מבחינה אישית. המקום טוב, אבל מבחינה מקצועית עברתי עונה לא קלה".
ומה הביא אותך להגיע למכבי קריית מלאכי, קבוצה בליגה ב'. הכרת את המועדון?
"שניאור קטש ודורון אוחיון פנו אליי ביוזמת הגורם המתווך, דוד רביבו. את האמת שלא ממש הכרתי את המועדון מעבר למאבקים שלו בעונה שעברה על כרטיס העלייה. אני גר באשדוד, ובגלל שעירוני המקומית נכנסה לתמונה של הליגה יותר התעניינתי. מה שכן, שמעתי על הקהל, שמסתבר שהוא באמת חוויה, אבל לא מעבר. ברגע שחתמתי קיבלתי אינפורמציה משחקנים ששיחקו איתי, כמו אוראל בניטח, שאמרו לי שאני עושה את הצעד הנכון".

הגעת כשחקן רכש מבטיח, אך בהתחלה זה לא היה נראה טוב. הוחלפת מספר פעמים ונראה שזה לא הלך לכיוון הנכון. מה קרה מאז?
"בשנה שעברה לא הרביתי לשחק. כל שחקן יודע שחוסר בדקות משחק פוגע בכושר ובביטחון, והיה ברור לי שייקח זמן עד שאכנס לעניינים. בכל זאת, שחקן שלא שיחק שנה באופן רציף צריך לבוא ולהוכיח את עצמו. הבנתי גם את הקהל, שציפה בהתחלה ואולי לא קיבל את מה שהוא רצה, אבל אני חושב שאחרי חודש וחצי בערך כבר נכנסתי לעניינים. אחרי שהביטחון וכושר המשחק חזרו השתדלתי להוכיח את עצמי בכל משחק".
הגעת לקבוצה שנאבקה על כרטיס העלייה במשך השנתיים האחרונות, אם דרך הליגה ואם דרך פלייאוף העלייה. חשבתם שתוכלו לעשות זאת שוב או שידעתם שהפועל אשדוד, עם התקציב הגדול, תהיה מעל הליגה?
"ברור שחשבנו שזה אפשרי. אני אישית חושב שהסגל שלנו מספיק טוב לעלייה, גם כשיש בליגה את הפועל אשדוד ושזה נראה כאילו אנחנו רחוקים מהם. אני חושב שאם לא היו הבעיות עם המגרש ואיבודי הנקודות בחוץ היינו מתמודדים חזק על המקום הראשון. יש פה קבוצה מאוד חזקה. במשחקים האחרונים רואים את זה בצורה בולטת".

מה אתה חושב על הסיפור עם המאמן פרדי צרפתי?
"אנחנו בתור שחקנים לא מתעסקים בזה. משאירים את זה להנהלה. ברור שלא היינו חרשים או עיוורים, אבל התמקדנו בדשא ופחות על מה שקורה מסביב. בינינו לבין עצמנו ידענו שאנחנו לא צריכים להתעסק בזה".
ובכל זאת, ספגתם שריקות בוז מהאוהדים. באימונים ובאחד המשחקים.
"אי אפשר להתעלם מזה ואין ספק שזה לא היה פשוט. זה החלטה של קהל והם החליטו מה שהחליטו. גם בתקופה הזאת ידענו שהם מאחורינו ושיש פה קהל נהדר שתומך בנו. שהסיפור נגמר ראינו את העוצמות שלהם שוב".

צרפתי עזב, ובמקומם הגיעו עטון וסויסה. התחברתם?
"בוודאי. השניים גאונים של כדורגל, אין דברים כאלה. אני משחק כדורגל מגיל צעיר, ואני יכול לומר שמבחינת הבנה של משחק הם מורידים אותך עד הפריטים הקטנים. מבחינה אישית אני חושב שמאוד התקדמתי תחתם. השניים הללו כאילו משלמים אחד את השני".

"גאונים של כדורגל". שעשוע מחמיא לצמד המאמנים, עטון וסויסה (ארכיון)

אמרת שאתם כשחקנים לא מתעסקים עם מה שקורה מחוץ לדשא, אבל אני אשל בכל זאת. מה אתם יודעים על העזיבה המעורפלת של היו"ר אורן אוזן?

"אני קיבלתי את זה בבום. ממש בהלם כי לא ידעתי כלום. אורן אוזן הודיע על זה לפני האימון, ולא ראינו מה מתרחש. באמת שלא נכנסתי לזה. אני יכול לומר שאוזן הוא איש מיוחד, משמכמו ומעלה. לא שאלתי אותו למה הוא עזב ואנחנו לא מתעסקים בזה, מתרכזים בכדורגל".

הגיע כשחקן מבטיח, פתח רע אך מצא את מקומו בהרכב. שעשוע חוגג שער (צילום: אלירן זילכה)

"אפשר לעלות ליגה"

רגע לפני סיומה של העונה הסדירה, ולאחר שקבוצתו רשמה את ניצחון הליגה ה-16 שלה העונה עם 2-1 (פינטו ונגר) על קבוצתו לשעבר של שעשוע, שיכון המזרח, מתכונן הקשר לישורת הסיום של עונת המשחקים הנוכחית, ומאמין שהיא יכולה להסתיים עם חיוך ענקי על הפנים.
מחר (שישי, 13:30), הוא יצא יחד עם חבריו למשחק חוץ מול צעירי רהט, הנאבקת על מקומה בליגה, שיהיה הראשון מבין שלושה אחרונים במסגרת הליגה הסדירה רגע לפני שלב הפלייאוף- שיחל ב-13 באפריל.
הבטחתם כמעט סופית את המקום השלישי בליגה. מתכוננים לפלייאוף?
"בהחלט מתכוננים לפלייאוף. אני אומר לך שאני רוצה לעלות ליגה. כמה שאנשים חושבים שיהיה קשה, אני חושב ההפך. אם נבוא כמו שבאנו נגד עירוני אשדוד בבית (ניצחון 3-0, ה"ה) אנחנו יכולים לעלות ליגה גם מהפלייאוף. אנחנו נבוא במאתיים אחוז יכולת ורצון, ועם הדחיפה של הקהל אפשר לעשות את זה".

אולי כדאי לתרגל הפעם פנדלים?
" (צוחק) לא צריך פנדלים. נתנו להם שלוש בבית, אפשר גם לתת להם שלוש בחוץ".

יש לך חוזה לעונה הבאה?
"האמת שאין לי חוזה לעונה הבאה. קריית מלאכי מבחינתי תהיה האופציה הראשונה, לא משנה באיזה ליגה היא תשחק. אני נהנה פה מאוד. למדתי על הבשר שלי שמקום בו אוהבים אותך ואתה אוהב בחזרה לא עוזבים. לא אשקר, יש לי הצעות מקבוצות בליגה א' וליגה ב', אבל אני מעדיף והעדפתי את מכבי קריית מלאכי. הקדוש ברוך הוא יחליט לאן אלך בסופו של דבר".

ואיך החיבור שלך עם הקהל?
"אני אישית אחרי כל משחק מקבל הודעות מהאוהדים. זה מחמם את הלב. הקהל מחובר מאוד למועדון כאן. הוא 70-80 אחוזים מהיכולת שלנו, וזה מוסיף המון. אני מקבל המון טלפונים מאוהדים שמרוצים, שמדרבנים. זה מחמם את הלב".

"הקהל מחובר למועדון. הוא 70-80 אחוזים מהיכולת שלנו". שעשוע (צילום: אלירן זילכה)

מה לגבי מאבק האליפות העונה בליגת העל. עוקב?

"אפשר לומר. אני לא אוהד קבוצה ספציפית, אבל אני אוהב לראות את מכבי תל אביב והפועל באר שבע. כאשדודי אני גם הולך לפעמים למשחקים של מ.ס אשדוד. מאבק האליפות? אני מעדיף שמכבי תל אביב תיקח, אבל אני חושב שבית"ר ירושלים תצחק על כולם ותעשה את זה בסוף. אחרי עשר שנים בלי תואר, הם לא יפספסו את זה הפעם. לדעתי גם דאבל בא בחשבון. באר שבע לא כאלה חזקים השנה".

מה החלום שלך? אתה עדיין צעיר.
"השאיפה שלי כמובן היא להגיע לליגת העל. יש הרבה שחקנים שם שעברו בליגות הנמוכות ונמצאים בליגה הבכירה היום. אני באמת מנסה ללמוד כל פעם משהו חדש, להשתפר. עובד קשה. הכל תלוי בי, אם אהיה טוב אני אגיע. בלי שום תירוצים, לא סוכן, לא קומבינות, כלום. אם למקד, מכבי תל אביב זו השאיפה, אבל צריך לעבור הרבה מאוד בשביל זה".
מה תרצה להוסיף לסיום?
"אאחל לכולם חג כשר ושמח, לכל עם ישראל ולתושבי קריית מלאכי היקרים, לשחקנים ולאוהדים. אני אוהב אותם ואוהב את המקום הזה".

לחץ להמשך קריאה
5 תגובות

5 Comments

 1. אשדודי

  23/03/2018 ב 09:00

  תיתנו לנו שלוש בבית? ניצחון אחד וקצת עפתם. נראה לכם כמו תמיד מי שולטת במפגשים בינינו

  • מלאכי מאז ולתמיד

   23/03/2018 ב 09:39

   מי שולטת? חתיכת חאפר לנצח בפנדלים לא נקרא לשלוט!

  • רק עירוני!

   23/03/2018 ב 09:44

   פנדלים זה חלק מהמשחק. תגיד לשחקנים שלך שיתאמנו עליהם שלא תיגמר לכם עוד פעם העונה בלי כלום יא קהל של ליצנים

 2. כתום בנשמה

  23/03/2018 ב 08:55

  אוהבים אותך שעשוע. תקיים את ההבטחה רוצים עלייה!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   23/03/2018 ב 23:00

   שעשוע את חתיכת כוכב כדורגל אוהב אותך מהררי החבר הוותיק

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.