צור עימנו קשר

ספורט

הג'וקר של מלאכי

מושיקו שעשוע הגיע למכבי קריית מלאכי בתחילת יולי- וסומן מיד כאחד משחקני הרכש המבטיחים ביותר בקבוצה. אלא שחוסר דקות משחק בעונה שעברה, ופתיחה מקרטעת של העונה הנוכחית, גרמו לכולם לאבד את האמון בו- לכולם מלבד הוא עצמו. "הבנתי את הקהל ואת הצוות וידעתי שזה ייקח זמן. אני משתדל להוכיח את עצמי, ומקווה להמשיך פה גם בעונה הבאה". ראיון

פורסם

בתאריך

יולי 2017. מכבי קריית מלאכי, עדיין חבולה וכואבת את הפספוס ההיסטורי להעפיל לליגה א' מהמקום הראשון בטבלה, מתחילה לבנות את הסגל לקראת עונת המשחקים הנוכחית- השלישית שלה בליגה ב' דרום ב'.
הזמן דוחק, השחקנים ממאנים מלהגיע והקהל הכתום, שידוע במעורבותו המוחלטת בנעשה, לטוב ולרע- מתחיל להפעיל לחצים.
אחד השחקנים הראשונים שחתם בשורות הקבוצה המתהווה בכתום, מושיקו שעשוע, הצליח להרגיע במעט את הרוחות, ולהוריד את מפלס הלחץ הכתום בדרך להחתמת סוללת שחקנים נוספת, שמשלימה את סגל הקבוצה עד היום.
שעשוע, 24, "רווק ומאושר", גדל במחלקת הנוער של מ.ס אשדוד. עד גיל נוער הוא שיחק בקבוצת הנוער המבטיחה של המועדון מעיר הנמל, כולל כחריג, והועלה לקבוצת הבוגרים של המועדון- תחת המאמן ניר קלינגר.
אלא שדקות המשחק בשורות הקבוצה הבוגרת לא הגיעו ושעשוע, שפילל לדקות משחק כמו כל שחקן בגילו- החליט לעזוב, "בדיעבד מתברר שעשיתי טעות. יכולתי לחכות להזדמנות בליגת העל ואולי הייתי במקום אחר היום, אבל חשבתי שנכון לי ללכת ולצבור דקות משחק בקבוצות אחרות", מספר שעשוע, שנזכר כי גם בני משפחתו הזהירו אותו שמדובר בצעד לא נכון לקריירה, "אמרו לי שזה צעד לא נכון, אבל עשיתי טעויות של ילד כי רציתי לשחק כדורגל", הוא נזכר.
מאשדוד נחת הקשר במכבי יבנה מהלאומית, אך הבין מיד שכמו בחיים- גם בכדורגל הרבה יותר קשה מחוץ לבית. הוא סיים את העונה ועבר לשחק בהפועל מרמורק, בה הפך לשחקן הרכב והתחבר מאוד לקהל המקומי, ממנו נותרו לו זיכרונות נעימים.
בעונה שעברה, בעקבות בקשות מצידם של ראשי שיכון המזרח, חתם שעשוע במדי הקבוצה מעיר היין, וניסה לעזור לקבוצה לשרוד בליגה א', "הייתה לי עונה קשה מבחינה אישית. המקום טוב, אבל מבחינה מקצועית עברתי עונה לא קלה".
ומה הביא אותך להגיע למכבי קריית מלאכי, קבוצה בליגה ב'. הכרת את המועדון?
"שניאור קטש ודורון אוחיון פנו אליי ביוזמת הגורם המתווך, דוד רביבו. את האמת שלא ממש הכרתי את המועדון מעבר למאבקים שלו בעונה שעברה על כרטיס העלייה. אני גר באשדוד, ובגלל שעירוני המקומית נכנסה לתמונה של הליגה יותר התעניינתי. מה שכן, שמעתי על הקהל, שמסתבר שהוא באמת חוויה, אבל לא מעבר. ברגע שחתמתי קיבלתי אינפורמציה משחקנים ששיחקו איתי, כמו אוראל בניטח, שאמרו לי שאני עושה את הצעד הנכון".

הגעת כשחקן רכש מבטיח, אך בהתחלה זה לא היה נראה טוב. הוחלפת מספר פעמים ונראה שזה לא הלך לכיוון הנכון. מה קרה מאז?
"בשנה שעברה לא הרביתי לשחק. כל שחקן יודע שחוסר בדקות משחק פוגע בכושר ובביטחון, והיה ברור לי שייקח זמן עד שאכנס לעניינים. בכל זאת, שחקן שלא שיחק שנה באופן רציף צריך לבוא ולהוכיח את עצמו. הבנתי גם את הקהל, שציפה בהתחלה ואולי לא קיבל את מה שהוא רצה, אבל אני חושב שאחרי חודש וחצי בערך כבר נכנסתי לעניינים. אחרי שהביטחון וכושר המשחק חזרו השתדלתי להוכיח את עצמי בכל משחק".
הגעת לקבוצה שנאבקה על כרטיס העלייה במשך השנתיים האחרונות, אם דרך הליגה ואם דרך פלייאוף העלייה. חשבתם שתוכלו לעשות זאת שוב או שידעתם שהפועל אשדוד, עם התקציב הגדול, תהיה מעל הליגה?
"ברור שחשבנו שזה אפשרי. אני אישית חושב שהסגל שלנו מספיק טוב לעלייה, גם כשיש בליגה את הפועל אשדוד ושזה נראה כאילו אנחנו רחוקים מהם. אני חושב שאם לא היו הבעיות עם המגרש ואיבודי הנקודות בחוץ היינו מתמודדים חזק על המקום הראשון. יש פה קבוצה מאוד חזקה. במשחקים האחרונים רואים את זה בצורה בולטת".

מה אתה חושב על הסיפור עם המאמן פרדי צרפתי?
"אנחנו בתור שחקנים לא מתעסקים בזה. משאירים את זה להנהלה. ברור שלא היינו חרשים או עיוורים, אבל התמקדנו בדשא ופחות על מה שקורה מסביב. בינינו לבין עצמנו ידענו שאנחנו לא צריכים להתעסק בזה".
ובכל זאת, ספגתם שריקות בוז מהאוהדים. באימונים ובאחד המשחקים.
"אי אפשר להתעלם מזה ואין ספק שזה לא היה פשוט. זה החלטה של קהל והם החליטו מה שהחליטו. גם בתקופה הזאת ידענו שהם מאחורינו ושיש פה קהל נהדר שתומך בנו. שהסיפור נגמר ראינו את העוצמות שלהם שוב".

צרפתי עזב, ובמקומם הגיעו עטון וסויסה. התחברתם?
"בוודאי. השניים גאונים של כדורגל, אין דברים כאלה. אני משחק כדורגל מגיל צעיר, ואני יכול לומר שמבחינת הבנה של משחק הם מורידים אותך עד הפריטים הקטנים. מבחינה אישית אני חושב שמאוד התקדמתי תחתם. השניים הללו כאילו משלמים אחד את השני".

"גאונים של כדורגל". שעשוע מחמיא לצמד המאמנים, עטון וסויסה (ארכיון)

אמרת שאתם כשחקנים לא מתעסקים עם מה שקורה מחוץ לדשא, אבל אני אשל בכל זאת. מה אתם יודעים על העזיבה המעורפלת של היו"ר אורן אוזן?

"אני קיבלתי את זה בבום. ממש בהלם כי לא ידעתי כלום. אורן אוזן הודיע על זה לפני האימון, ולא ראינו מה מתרחש. באמת שלא נכנסתי לזה. אני יכול לומר שאוזן הוא איש מיוחד, משמכמו ומעלה. לא שאלתי אותו למה הוא עזב ואנחנו לא מתעסקים בזה, מתרכזים בכדורגל".

הגיע כשחקן מבטיח, פתח רע אך מצא את מקומו בהרכב. שעשוע חוגג שער (צילום: אלירן זילכה)

"אפשר לעלות ליגה"

רגע לפני סיומה של העונה הסדירה, ולאחר שקבוצתו רשמה את ניצחון הליגה ה-16 שלה העונה עם 2-1 (פינטו ונגר) על קבוצתו לשעבר של שעשוע, שיכון המזרח, מתכונן הקשר לישורת הסיום של עונת המשחקים הנוכחית, ומאמין שהיא יכולה להסתיים עם חיוך ענקי על הפנים.
מחר (שישי, 13:30), הוא יצא יחד עם חבריו למשחק חוץ מול צעירי רהט, הנאבקת על מקומה בליגה, שיהיה הראשון מבין שלושה אחרונים במסגרת הליגה הסדירה רגע לפני שלב הפלייאוף- שיחל ב-13 באפריל.
הבטחתם כמעט סופית את המקום השלישי בליגה. מתכוננים לפלייאוף?
"בהחלט מתכוננים לפלייאוף. אני אומר לך שאני רוצה לעלות ליגה. כמה שאנשים חושבים שיהיה קשה, אני חושב ההפך. אם נבוא כמו שבאנו נגד עירוני אשדוד בבית (ניצחון 3-0, ה"ה) אנחנו יכולים לעלות ליגה גם מהפלייאוף. אנחנו נבוא במאתיים אחוז יכולת ורצון, ועם הדחיפה של הקהל אפשר לעשות את זה".

אולי כדאי לתרגל הפעם פנדלים?
" (צוחק) לא צריך פנדלים. נתנו להם שלוש בבית, אפשר גם לתת להם שלוש בחוץ".

יש לך חוזה לעונה הבאה?
"האמת שאין לי חוזה לעונה הבאה. קריית מלאכי מבחינתי תהיה האופציה הראשונה, לא משנה באיזה ליגה היא תשחק. אני נהנה פה מאוד. למדתי על הבשר שלי שמקום בו אוהבים אותך ואתה אוהב בחזרה לא עוזבים. לא אשקר, יש לי הצעות מקבוצות בליגה א' וליגה ב', אבל אני מעדיף והעדפתי את מכבי קריית מלאכי. הקדוש ברוך הוא יחליט לאן אלך בסופו של דבר".

ואיך החיבור שלך עם הקהל?
"אני אישית אחרי כל משחק מקבל הודעות מהאוהדים. זה מחמם את הלב. הקהל מחובר מאוד למועדון כאן. הוא 70-80 אחוזים מהיכולת שלנו, וזה מוסיף המון. אני מקבל המון טלפונים מאוהדים שמרוצים, שמדרבנים. זה מחמם את הלב".

"הקהל מחובר למועדון. הוא 70-80 אחוזים מהיכולת שלנו". שעשוע (צילום: אלירן זילכה)

מה לגבי מאבק האליפות העונה בליגת העל. עוקב?

"אפשר לומר. אני לא אוהד קבוצה ספציפית, אבל אני אוהב לראות את מכבי תל אביב והפועל באר שבע. כאשדודי אני גם הולך לפעמים למשחקים של מ.ס אשדוד. מאבק האליפות? אני מעדיף שמכבי תל אביב תיקח, אבל אני חושב שבית"ר ירושלים תצחק על כולם ותעשה את זה בסוף. אחרי עשר שנים בלי תואר, הם לא יפספסו את זה הפעם. לדעתי גם דאבל בא בחשבון. באר שבע לא כאלה חזקים השנה".

מה החלום שלך? אתה עדיין צעיר.
"השאיפה שלי כמובן היא להגיע לליגת העל. יש הרבה שחקנים שם שעברו בליגות הנמוכות ונמצאים בליגה הבכירה היום. אני באמת מנסה ללמוד כל פעם משהו חדש, להשתפר. עובד קשה. הכל תלוי בי, אם אהיה טוב אני אגיע. בלי שום תירוצים, לא סוכן, לא קומבינות, כלום. אם למקד, מכבי תל אביב זו השאיפה, אבל צריך לעבור הרבה מאוד בשביל זה".
מה תרצה להוסיף לסיום?
"אאחל לכולם חג כשר ושמח, לכל עם ישראל ולתושבי קריית מלאכי היקרים, לשחקנים ולאוהדים. אני אוהב אותם ואוהב את המקום הזה".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
5 תגובות

5 Comments

 1. אשדודי

  23/03/2018 ב 09:00

  תיתנו לנו שלוש בבית? ניצחון אחד וקצת עפתם. נראה לכם כמו תמיד מי שולטת במפגשים בינינו

  • מלאכי מאז ולתמיד

   23/03/2018 ב 09:39

   מי שולטת? חתיכת חאפר לנצח בפנדלים לא נקרא לשלוט!

  • רק עירוני!

   23/03/2018 ב 09:44

   פנדלים זה חלק מהמשחק. תגיד לשחקנים שלך שיתאמנו עליהם שלא תיגמר לכם עוד פעם העונה בלי כלום יא קהל של ליצנים

 2. כתום בנשמה

  23/03/2018 ב 08:55

  אוהבים אותך שעשוע. תקיים את ההבטחה רוצים עלייה!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   23/03/2018 ב 23:00

   שעשוע את חתיכת כוכב כדורגל אוהב אותך מהררי החבר הוותיק

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ספורט

ממשיכים ללהטט בקיבוץ

טורניר הקטרגל: קבוצת 'המפגש של לולי' השאירה מאחור את ההפסד במחזור הראשון ורשמה ארבעה ניצחונות רצופים בדרך למקום הראשון בתום חמישה מחזורים. 'נועם שיווק פירות וירקות', 'ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון' ו'בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה' משתרכות מיד אחריה. אושר דהן מקבוצת כל בו מתן ממשיך לקרוע רשתות

פורסם

בתאריך

על ידי

טורניר הקטרגל המסורתי ממשיך להיות 'המלפפון החם של הקיץ' ולקבץ סביבו עשרות מחובבי הספורט המקומי.
עם תום חמשת המחזורים הראשונים ממשיכה קבוצת 'נועם שיווק פירות' להרשים עם מאזן של שלושה ניצחונות, תיקו והפסד אחד בלבד, מקדימה את 'ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון ואחזקה' ובוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה בזכות הפרש שערים בלבד.
אלא שהפתעת הטורניר עד כה היא קבוצת 'המפגש של לולי', המורכבת משחקנים צעירים וניצבת במקום הראשון בטבלה. המפגש של לולי רשמה במהלך השבוע האחרון ארבעה ניצחונות רצופים (אחרי הפסד במחזור הפתיחה) וכבשה את הפסגה.
בצד הפחות מעודד של הטבלה ניצבות קבוצות זיו גינון ואנג'לס/יריב אלימלך, שסופרות כבר חמישה משחקים ללא נקודת זכות.
במחזור שנערך ביום שני השבוע גברה קבוצת בארכה על קבוצת אנג'לס/יריב אלימלך שיווק מזון בתוצאה 7-4, בעוד קבוצת כל בו מתן כבשה גם היא שביעייה מול זיו גינון (7-3). המספר הטיפולוגי המשיך לככב במסגרת המחזור הרביעי כאשר נועם שיווק פירות הביסה 7-0 את נאור מערכות מיגון, וקבוצת המפגש של לולי ניצחה 4-1 את בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה.
את המחזור הרביעי סיכם המשחק בין ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון ואחזרה לקבוצת momento, שהסתיים בניצחון 6-2 של הראשונה.
אמש (רביעי) נערך המחזור החמישי של הטורניר, במסגרתו נפגשו קבוצות 'המפגש של לולי' ובארכה לקרב מסקרן. משחקים מרתקים נוספים הפגישו את 'כל בו מתן' מול 'נועם שיווק פירות וירקות', וכן את בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה מול חיים ניקיון/ליאב מכירת רכב.
בשבוע הבא (שני ורביעי) ייערכו המחזורים השישי והשביעי של הטורניר, ואילו בשבוע שלאחר מכן (מיד לאחר צום ט' באב), בימים שני ורביעי גם כן, יתקיימו שני המחזורים האחרונים שיקבעו את שתי העולות האוטומטיות לחצי הגמר, וכן את ארבע העולות לשלב רבע הגמר, שיערך ב-30/7.
עד כה, חמישה מחזורים מפתיחת הטורניר, מוביל את טבלת מלך השערים אושר דהן מקבוצת כל בו מתן עם 10 שערים. דהן מקדים את יואב מלאכי, שכבש 9 שערים.
מארגני הטורניר סיפרו השבוע ל"המקור" כי הם צופים מעתה עלייה משמעותית בכמות הצופים שיגיעו לחזות בטורניר המהנה, זאת בשל סיומו הקרוב של טורניר המונדיאל- ששודר לעיתים בחופף למשחקי הקטרגל.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

נכנסו ילדים- יצאו גברים

פורסם

בתאריך

על ידי

קבוצת הילדים היחידה של מועדון הכדורגל המקומי, קבוצת ילדים ב', סיכמה במוצאי השבת האחרון את עונת המשחקים החולפת בערב ייחודי שנערך במסעדת 'בארכה' בצומת קסטינה.
כזכור, עונת 18/2017 הייתה העונה הראשונה בהיסטוריה של קבוצת הילדים בראשותם של צמד המאמנים שרון רפאל ויאיר איינאו, שביקשו להרים קבוצת גילאים חדשה אחרי קריסתה של מחלקת הנוער המקומית במהלך השנים האחרונות.
רפאל, שהוביל את ערב הסיום ונראה נרגש לכל אורכו, סיפר בתחילתו על הקושי הרב שהיה גלום בהקמת קבוצה חדשה כמעט מאפס, "העונה הזו נפתחה אך ורק בזכות קובי מאליק", פתח רפאל בדברי שבח לקולגה שאימן איתו בעבר מספר קבוצות ילדים, "העקשנות של קובי לפתוח קבוצת ילדים חדשה השתלמה. נכון, שהגענו בתחילת השנה מצאנו 7-8 ילדים מהמושבים שבאו להתאמן. צירפתי את יאיר איינאו אחרי שני אימונים וגילינו לאורך הדרך מרקם אנושי מאוד מיוחד. ילדים מדהימים שיחד איתם בנינו קבוצת כדורגל".

הורי הילדים במהלך המסיבה. שיבחו את הפעילות לאורך השנה כולה | צילום: אלירן זילכה

יוצאים לאילת
הגרלת המשחקים של ההתאחדות לכדורגל קבעה שהמשחק הראשון של קבוצת הילדים, שהיה כאמור טבילת האש הראשונה של הזאטוטים הקטנים, ישוחק בעיר אילת. "אני זוכר את התחושות. זה היה כמובן המשחק הראשון של הרבה ילדים כאן, ואחד מהם אפילו הצביע על השער ושאל אותי האם לשם צריך להכניס את הכדור. ההורים דאגו לנו לאוכל וקינוחים לדרך, ושם כבר הבנו שהדרך חשובה הרבה יותר מהתוצאות. לשמחתי ניצחנו 4-2".
רפאל, שעבר כברת דרך ארוכה ברמות הגבוהות ביותר בכדורגל הישראלי, סיפר כי מלבד יסודות הכדורגל והתכנים המקצועיים שרכשו הילדים במהלך השנה- הם למדו בעיקר כיצד לקבל הפסדים, איך להתמודד במסגרת קבוצתית ועד כמה חשוב לשלב את הלימודים יחד עם החיים הספורטיביים, "אנחנו לא מסתכלים רק על כדורגל. חשוב לנו החינוך, יחסי הגומלין בין השחקנים. ללמוד לא להעליב אחד את השני, לא לקלל, לשמור על התנהגות נאותה. לשמחתי גילינו שהחיבור כאן היה מדהים, של החניכים עצמם וגם של ההורים שלהם".
לכאורה, רשמו רפאל ואיינאו הצלחה גדולה אחרי שהצליחו לפתוח את העונה עם 34 ילדים בסגל- אך יצרו לעצמם גם כאב ראש לא קטן בכלל. "ניסינו לשלב את כל הילדים, אך בהמשך החלטנו לשנות תפיסה וללכת על תוצאה", אמר רפאל, שהודה כי מדובר היה בטעות, "פספסנו בדרך הרבה ילדים. שנה הבאה לא ניתן לזה לקרות ונדאג שבכל קבוצה יהיו 24 שחקנים במקסימום. נפתח קבוצות ילדים נוספות, נערים ושמיניות. המחלקה תתרומם ויבנה כאן משהו ארוך טווח".

גביעי הצטיינות
נוסף לצמד המאמנים נכחו באירוע הסיכום גם מנהל הקבוצה צ'רלי ביסמוט, המאמן קובי מאליק, יו"ר המועדון בעבר אורן אוזן, המנכ"ל בהווה דורון אוחיון, עוזר ראש העירייה והאיש הנחשב לחזק במועדון, גילי לוי, ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר הקרן לפיתוח שמעון חזן וראש העירייה עצמו, אליהו זוהר.
"כשאני רואה את ההורים שותפים לעשייה אני יודע שנבנה כאן משהו טוב, וזה חשוב מהכל", ברך זוהר את החניכים וההורים רגע לפני קבלת גביעי ההצטיינות, והוסיף: "המערכת מתייעלת ורואה את המאקרו, ולא רק באופן נקודתי. הילדים חשובים מהכל ושראיתי את ההורים מגיעים עד אילת לתמוך בהם זה שווה הכל".
בהמשך דבריו ציין זוהר לשבח את פועלו של שרון רפאל, והזכיר גם את שיתוף הפעולה הפורה, לדבריו, עם המועצה האזורית באר טוביה והעומד בראשה דרור שור, "החיבור עם באר טוביה הוא לא מובן מאליו. היום אנחנו במקום אחר לגמרי, במקום של תרבות וחינוך בספורט, גם בבתי הספר. אני מברך את הילדים לעתיד טוב, הצלחה בלימודים ומאחל להם שיקחו את הכדורגל למקום טוב של חינוך", סיכם זוהר.
מיד עם סיום דבריו של ראש העירייה התפנו אנשי הצוות המקצועי של קבוצת הילדים לטקס חלוקת הגביעים לחניכים, במהלכו נקרא כל ילד אל שולחן הכבוד וזכה למילים טובות מהמאמן שרון רפאל.
"היה אירוע מרגש ומשמח. שמחנו לראות את הילדים נהנים יחד, מגובשים וחדורי מוטיבציה להמשיך ולהצליח", אמר אחד ההורים בסיום הערב, ואחר הוסיף: "העבודה של שרון, יאיר, צ'רלי וכל הצוות לא מובנת מאליה. הם לקחו ילדים תמימים וזכים והפכו אותם לנערים עם משמעת עצמית, אמביציה וערכים. אנחנו מודים להם על הכל", סיכם.
עם סיום העונה באופן רשמי, התפנו בקבוצת הילדים לעריכת הכנות האחרונות לקראת היציאה לטורניר הכדורגל הגדול בברצלונה ביום ראשון הקרוב. קבוצת הילדים של מכבי קריית מלאכי הוגרלה לבית עם מקבילתה מקריית גת, קבוצת ילדים מצרפת וקבוצת הילדים של מועדון הפאר יובנטוס מאיטליה.
"המטרה שלנו היא להצעיד את מחלקת הנוער קדימה. אני מביט לאחור וניצב גאה על מה שעשינו כאן השנה. אני מבטיח שהמגמה הזו תימשך גם בעונה הבאה ובאלו שאחריה ונוביל יחד את מחלקת הנוער של המועדון הזה למקום בו היא ראויה להיות", סיכם רפאל את האירוע.

רפאל, ביסמוט ואנייאו מעניקים גביע ליו"ר הקרן לפיתוח, שמעון חזן | צילום: אלירן זילכה

לחץ להמשך קריאה

ספורט

הקרב האחרון בישראל

אורון ובר כחלון, ילידי קריית מלאכי ולוחמי MMA מקצוענים, יתחרו בחודש הבא מול שני יריבים טורקיים בקרב שעשוי להיות האחרון שלהם בישראל- בדרך להגשמת החלום והצטרפות אפשרית לליגת UFC- הנחשבת לליגה הטובה בעולם. "חשוב לנו מאוד להרגיש את התמיכה של הקהל. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. רוצים לנצח בשביל המדינה"

פורסם

בתאריך

על ידי

תחום ה-MMA, בעברית "שילוב אומנויות לחימה", נחשב אולי לאחד התחומים המקופחים ביותר מבחינה תקשורתית בחלקת האלוהים הקטנה שלנו כאן בישראל, אולם בכל הקשור ליחס אליו בעולם בכלל- ובארה"ב בפרט- הרי שמדובר באחד מענפי הספורט המסוקרים ביותר.
בקריית מלאכי, לעומת זאת, מכירים רבים מחובבי הספורט את תחום ה-MMA בעזרתם האדיבה של בני משפחת כחלון, אורון ובר, הנחשבים ללוחמים מקצועיים ומייצגים את העיר, האזור והמדינה בתחרויות בארץ ובעולם.

אורון כחלון, הלוחם הוותיק יותר מבין השניים, החל את דרכו המקצועית במתנ"ס העירוני, כאן בקריית מלאכי, ועשה זאת כבר בגיל 3. אביו, ניסים כחלון, אימן דורות רבים של אנשים באומניות הלחימה השונים, והכשיר גם לוחמים בשירות הביטחון. משכך, היה ברור כי כחלון ג'וניור ימשיך את דרכו של אביו, ויבחר לפתח קריירה מקצועית בתחום.

גם אחיו הצעיר, בר, הלך בעקבות אב המשפחה והאח הבכור ונמשך לתחום כבר מגיל צעיר, "תמיד הייתי קרוב לתחום אומניות הלחימה. הייתי יריב אימונים של אחי ואימנו אחד את השני", סיפר השבוע בר, בשיחה עם "המקור".
השניים, שנולדו וגדלו כאמור בקריית מלאכי, התאמנו עד לפני שנתיים במקומות שונים בקריית מלאכי. תחילה עשו זאת באולם הספורט המקומי, שם ניהל אורון בית ספר פרטי ללימודי אומניות הלחימה, ומאוחר יותר עברו לבית החיל בעיר. לאחרונה, מספר אורון, התאמנו השניים באולם הספורט באחד מבתי הספר בעיר, אולם לאחר שחזרו מחופשה קצרה בחו"ל הופתעו לגלות שמנעולי האולם הוחלפו- והכניסה אליו נמנעה מהם, "עד לפני שנתיים לימדנו את התחום לילדים ובני נוער בקריית מלאכי", מספר אורן כחלון השבוע בשיחה המשותפת עם אחיו בבית אם המשפחה באשקלון, "כבר לפני שנים ארוכות היו מהתלים בנו ומעבירים אותנו ממקום למקום, ככל הנראה בגלל שלא רציתי להפעיל את החוג דרך המתנ"ס אלא באופן פרטי. אני זוכר שהייתי מכניס ילדים שידם לא הייתה משגת בחינם, אבל כנראה שלא הייתה הערכה", מוסיף.

כיום, מתאמנים השניים במקלט ביתה של אמם בבניין דירות במרכז אשקלון, וכן בבית הספר לאומניות לחימה שלהם- השוכן בעיר אשדוד.

אורון כחלון בקרב הקודם מול יריב זר בהיכל מנורה מבטחים. יעלה לקרב האחרון בישראל? | צילום: לוקאס גונן, בלטמור

הזדמנות אחרונה?

למרות הקושי המסוים שחוו, מעידים האחים כחלון כי שגרת האימונים ממשיכה להיות טובה ואפקטיבית, ומספרים כי רק לפני כחודש חזרו מאירוע דומה ביוון בו ניצחו יריבים מקומיים. עוד קודם לכן, באירוע ייחודי שנערך בישראל וסוקר ארוכות על ידי ערוץ הספורט, ניצח האח הבכור יריבים מאירן וממקדוניה והביא הרבה כבוד כחול-לבן.

בעוד כשלושה שבועות, בשביעי ביולי, יתחרו השניים מול שני יריבים טורקיים במסגרת ליגת הקרבות הישראלית (IMC) באירוע שיערך באולם ייחודי בעיר אשדוד. מלבד הקרב של כל אחד מבני משפחת כחלון, ייערכו גם 12 קרבות נוספים- במהלכם יגיעו שלושה לוחמים אירופאיים להתחרות בשלושה קרבות וכן תינתן הזדמנות ללוחמים צעירים לקבל במה.

אורון, שיתמודד מול אחד היריבים האירופאיים שיגיע מטורקיה, מספר כי במהלך השבוע שעבר נרכשו עשרות כרטיסים מצד אנשים המתכוונים לעודד את היריב הטורקי, ומקווה כי כמו בעבר- גם הפעם יגיעו חבריו, בני משפחתו וחובבי התחום מהעיר והסביבה לתמוך בו בקרב המיוחד, שעשוי להיות האחרון שלו ושל אחיו בישראל. "מיד אחרי הקרב, בתחילת אוגוסט, אנחנו עולים על מטוס ללאס וגאס לפגישה עם ארגון UFC, הנחשב לארגון הגדול ביותר בעולם בתחום שילוב אומניות הלחימה", מספר בר, ואחיו אורון מוסיף: "אני מקווה שנחתום על הסכם שם ונצטרף לליגה הזו, שהיא חלומו של כל לוחם בתחום. אם נעשה הקבלה לכדורגל וכדורסל- זה כמו ששחקן יחתום בברצלונה או יצטרף ל-NBA".

לדבריהם של השניים, הצטרפות לליגה האמריקאית תאסור עליהם מלהשתתף בכל זירה אחרת ברחבי העולם- בהתאם לתקנון ה-UFC- מה שאומר שהקרב בתחילת יולי באשדוד יהיה ככל הנראה האחרון שלהם בארץ הקודש, "בארץ אי אפשר להתפרנס מהתחום. אין מספיק ספונסרים, אין משקיעים. יש אטימות כלשהי בנושא ספורט יחידני, למרות שהספורטאים הללו מצליחים הרבה יותר מאשר כדורגל או כדורסל", ממשיך אורון. "בגלל שזה אמור להיות הקרב האחרון שלנו בארץ חשוב לנו להרגיש את תמיכת הקהל. אנחנו רוצים לנצח בשביל המדינה", משלים אחיו בר.

מאזנם של השניים בקריירה מושלם עד כה, ועומד על 10 ניצחונות לצד 0 הפסדים אצל אורון וארבעה ניצחונות לעומת 0 הפסדים אצל בר. "מה יקרה אם נפסיד? כמובן שנתאכזב, אך כמו בכל דבר בחיים אף אחד לא מבטיח לך שתנצח. העיקר הוא שאתה יורד מהקרב בהרגשה שנתת את כולך. לספורטאי אסור לחשוש מההפסד כיוון שהפסד הוא החבר הכי טוב של הניצחון, וזו לא קלישאה. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. יהיו כרטיסים מסובסדים לתושבי קריית מלאכי שאפשר לרכוש בחנות אלון טלפון או דרכנו".

לחץ להמשך קריאה