צור עימנו קשר

חדשות

הבטיחו חנייה חינם? אז הבטיחו

בדיקת 'המקור': חודשים אחרי שההצעה לאפשר חניה חינם לגמלאים אושרה במליאה, בעירייה עדיין לא פנו למשרד הפנים בבקשה לאפשר חנייה חינם לגמלאים. גורם פוליטי: "זריית חול בעיני הציבור". העירייה: "הנושא בטיפול"

פורסם

בתאריך

זוכרים את הצהרת העירייה לפיה תושבי העיר שעברו את גיל הפנסיה יוכלו לחנות בקרוב בחניות מסומנות ללא תשלום? שלושה חודשים אחריהן, ונדמה כי הפנסיונרים יצטרו להמשיך לחכות- וזה לא צפוי להשתנות בחודשים הקרובים.
בדיקת "המקור" שנערכה השבוע מעלה כי למרות ההצהרות החגיגיות והמחמאות מצידם של חלק מתושבי העיר, טרם שוגרה כל פנייה בנושא אל משרד הפנים- האמון על הנושא ונדרש לאשר שינוי בחוק העזר העירוני במקרה הנידון.
כזכור, ההצעה למתן חניות חינם לגמלאים, שהועלתה לדיון על ידי ראש העירייה זוהר וחבר האופוזיציה יוסי סולימני, זכתה לרוב קולות בישיבת המועצה לפני כשלושה חודשים, אך נתקלה בסייג מצידה של היועצת המשפטית של העירייה, עידית יפת, שטענה כי אין משמעות מעשית להצבעת חברי המועצה שכן בכל מקרה יש צורך בתיקון חוק העזר העירוני והבאתו לאישור מחדש של המליאה על מנת שניתן יהיה ליישם את ההחלטה.
תיקון חוק העזר העירוני, כאמור, דורש את אישורו של משרד הפנים, שמצידו מחייב את העיריות המבקשות לבצע שינוי מסוג זה מתן הסברים אודות הסיבות בגינו הן מבקשות לשנות את החוק.
לאחר אישור משרד הפנים חוזרת ההצעה אל ישיבת המליאה, והיא עולה להצבעה בטרם אישורה.
אלא שמבדיקת "המקור", עולה כאמור כי כלל לא נעשתה פנייה אל משרד הפנים לשינוי החוק. "לא יהיה שום דבר, בטח לא לפני הבחירות. זה סתם ניסיון לקנות קולות", אמר גורם פוליטי הבקי בנושא, שהוסיף: "חברי המועצה שהצביעו בעד ההצעה ידעו שזו זריית חול בעיני הציבור. כל מי שקצת מבין עניין יודע שלא ככה מקבלים החלטות. זה היה כדי לגרום לאנשים לחשוב שעובדים בשבילם, ושנת הבחירות תייצר עוד הרבה הצהרות פופוליסטיות מעין אלו".
לטענתו של אותו הגורם, גם חברי האופוזיציה שהצביעו בעד התכנית בישיבת המלאה ידעו כי הסיכוי שהיא תאושר לא גבוה, אולם עשו זאת כדי להיראות טוב בעיני הציבור, "כולם הרוויחו ציבורית במעמד אישור ההסכם בישיבת המליאה. כולם ידעו שהסיכוי שזה ייצא לפועל לא גבוה, בטח בתקופה הקרובה".
מנגד, תקף יו"ר האופוזיציה יוסי סולימני דווקא את הגורמים השונים בקואליציה, וטען כי הוא מופתע לשמוע שעדיין לא הוגשה כל בקשה לשינוי: "כאשר אני פניתי לפני מספר שבועות לגורם בכיר בעירייה לדעת היכן עומדת הבקשה, נאמר לי שהעבירו את הבקשה למשרד הפנים וכבר בחודשיים הקרובים יחלו את היתר החנייה לגמלאים. עצוב מאוד שגם לחברי מועצה נאמרים דברים שקריים", שציין כי הוא ישלח מכתב חריף לראש העירייה בנושא.
בשונה מסולימני, טענה השבוע חברת המועצה מיכל מגן, המתנגדת למהלך, כי הסיבה בגינן נושא החניות לגמלאים טרם הועבר לטיפול היא העובדה כי הוא דורש תכנון מקדים. "כפי שטענתי כבר בישיבת המועצה, במצב הקיים אין היתכנות לחנייה חינם לגמלאים. צריך לשבת בצורה מסודרת ולבחון כמה חניות יש, כמה אפשר להפשיר לגמלאים וכיצד זה אמור לעבוד בשטח. יש פה הרבה פרוצדורה, ולא פלא שהנושא עדיין לא עבר הלאה אל משרד הפנים".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "חוקי העזר העירוניים מטופלים על ידי חברה חיצונית המתמחה בנושא ומנסחת את הבקשה למשרד הפנים. הנושא נמצא כרגע בטיפולים והוא בהליכי אישור".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה