צור עימנו קשר

בחירות 2018

הבחירות לראשות העבודה: ניצחון לסולימני, הישג לעמר

הפריימריז המרתקים בשורות סניף מפלגת העבודה המקומי הגיעו לסיומם. יוסי סולימני, היו"ר המכהן, ימשיך בתפקיד אחרי שהשיג 447 מקולות הבוחרים. אליאור עמר, שעבורו זוהי מערכת הבחירות הראשונה, קיבל 382 קולות. שיעורי ההצבעה היו מהגבוהים שידעה העיר, ועמדו על 92 אחוזים

פורסם

בתאריך

עם 54% מקולות הבוחרים, נבחר ביום שני השבוע חבר המועצה יוסי סולימני להוביל את רשימת מפלגת "העבודה" בקריית מלאכי בבחירות הקרובות, שיתקיימו בחודש אוקטובר. סולימני גבר על אליאור עמר, עיתונאי לשעבר שהכריז לפני כשבעה חודשים על הצטרפותו למערכת הפוליטית ועבורו זוהי טבילת האש הראשונה בפוליטיקה המקומית. ההפרש בין השניים עמד על 65 קולות בלבד: סולימני קיבל 447 מקולות הבוחרים, ואילו עבור עמר הצביעו 382 מפקודי המפלגה. אחוז ההצבעה הכללי היה גבוה מאוד, כאשר 92% מבעלי זכות ההצבעה מימשו את זכותם.


סולימני נמנע במשך חודשים מלהכריז על התמודדותו בפריימריז של מפלגת "העבודה", כאשר המועמד הצעיר עמר פעל במשך חודשים בקמפיין ציבורי על מנת לגייס תמיכה מהציבור הרחב. הקמפיין של עמר פעל היטב, כאשר מאות מתושבי העיר נענו לקריאתו, התפקדו למפלגה ושילמו כסף עבור חברותם בה, על מנת לקבל זכות להצביע בפריימריז. לעומת זאת, סולימני פעל מתחת לפני הקרקע ופקד גם הוא מאות בני אדם, שהתייצבו להצביע עבורו ברגע האמת. בין המתפקדים גם תלמידי ישיבות וכוללים מהעיר, אותם פקד סולימני כדי לסייע לו (ראו כתבה נפרדת). בשורה התחתונה פעילותו של סולימני השתלמה לו, והוא יעמוד קדנציה נוספת – שישית במספר – בראש המפלגה בקריית מלאכי.


הקרב בין עמר לסולימני היה יצרי במיוחד, וכלל לא מעט האשמות אישיות הדדיות. במטהו של עמר מתחו ביקורת על אופי המיפקד אותו ערך סולימני, שכלל כאמור אברכים חרדים רבים ונשותיהם, וכן כמה משונאיו של עמר, אותם צבר מתקופת היותו עיתונאי. בעוד תומכיו של עמר גוייסו אחד אחד ובעבודת נמלים, גייס סולימני משפחות גדולות למפלגה. כך למשל התפקד למפלגה הקבלן יוסי וקנין, בעליה של חברת "ש.י. שפץ וקנין בע"מ" ומהיזמים של פרוייקט "לב הפארק", יחד עם עוד כמה עשרות מבני משפחתו. התפקדותם של בני המשפחה התרחשה זמן לא רב אחרי שסולימני העלה בקשה לדון באישור שלוש הקומות העליונות בפרויקט הבלתי חוקי. וקנין, אגב, הגיע בערב הבחירות מנופש בצפון הארץ על מנת להצביע בבחירות, וחזר לצפון לאחר מכן להמשך הנופש.


סולימני גם זכה לתמיכה מאסיבית מכמה חברי מועצה וותיקים וכן לתמיכתם של עסקנים פוליטיים רבים שאינם נמנים על חברי מפלגת העבודה, להם הוא גם הודה בנאום הניצחון שנשא סמוך לחצות הלילה, מול תומכיו בחצר ביתו לאחר היוודע התוצאות. "זה ערב מכונן, וזו הזדמנות להגיד לכולכם תודה על כל מה שעשיתם. אנשים פה הכניסו את היד לכיס, הוציאו כסף, התפקדו ועשו את זה בלב שלם מתוך אמונה גדולה בי ובצוות שמקיף אותי. אין בקריית מלאכי מישהו שיכול להתהדר בכזה צוות נפלא של אנשים", אמר סולימני לכמה עשרות מתומכיו שהגיעו לביתו. "הניצחון הוא ניצחון שמוקדש כל כולו לכם. ממצב שבו אנשים חשבו שאנחנו כבר לא פקטור במשחק, הצלחנו לפקוד קבוצה מאוד גדולה של אנשים ולחבר אותה בצורה מושלמת", הוסיף, "יש לדרך שלנו עדיין מה לתת בקריית מלאכי". סולימני גם התייחס ליריבו עמר, ואמר: "אני יודע להעריך את היריב שהיה לנו ואת הקבוצה שנלחמה עבורו, אני חושב שזו הייתה תגבורת חשובה למפלגת העבודה וקורא להם מפה להישאר יחד איתנו, לשנס מותניים, כי יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות. החיבור שלנו יכול לעשות הרבה מאוד דברים בקריית מלאכי". אל חגיגת הניצחון של

למרות ההפסד יכול להיות מרוצה. עמר

סולימני הגיע גם חבר המועצה בוריס בורוכוב, וכן איציק זוהר, אחיו של ראש העירייה אליהו זוהר.


על תכניותיו העתידיות אמר סולימני: "ראשות העיר זה דבר חשוב אבל לא אובססיה. לא נלך עם הראש בקיר, בשבועות הקרובים נבחן את האפשרויות שעומדות לרשותנו ונבדוק איך ממשיכים מפה. אנחנו מנהלים קשרים עם הרבה קבוצות מכל המפלגות ומבחינתנו הכל פתוח".

אחוזי הצבעה מרשימים

ההצבעה בבית החייל החלה בשעה 10 בבוקר בדיוק, כאשר כבר בשעות הבוקר נרשמה תנועה ערה של מתפקדים שהגיעו להצביע. כבר בשעה 12 עמד אחוז ההצבעה על 15%, דבר שסימן את העתיד לבוא ואת אחוזי ההצבעה הגבוהים שאפיינו את היום כולו. בסמוך לבית החייל הציבו שני המועמדים שולחנות ועליהם פוסטרים ושלטים עם תמונותיהם. בסמוך לכל שולחן התייצבו גם פעילים של שני הצדדים והמריצו מתפקדים להגיע להצביע.


חבר המועצה גדעון מהרי, שהתגייס על מנת לסייע לניצחונו של סולימני, היה מראשוני המצביעים. הוא הגיע לקלפי ביחד עם בת זוגו, ובהמשך הביא את יתר הפקודים שפקד למפלגה להצביע. מנגד, היה זה חבר המועצה שי סיום, חברו של עמר, שהגיע גם הוא לאזור ההצבעה והמריץ את פקודיו להצביע עבור עמר.


למרות המתח הרב ששרר בין שני המחנות ועומס החום באותו היום לא נרשמו אירועים חריגים, למעט ויכוחים מילוליים מפעם לפעם בין פעילים. עמר וסולימני אף לחצו ידיים בראשית היום. בשעות הצהריים עמד אחוז ההצבעה על קרוב ל-40 אחוזים, אחוז הצבעה גבוה יחסית לשעה. בשעות הערב נרשמה זרימה משמעותית יותר של מתפקדים, ואחוז ההצבעה הלך וטיפס. בשטח ההרגשה הייתה שהקרב בין סולימני לעמר יהיה צמוד, מה שבא לבסוף לביטוי גם בתוצאות האמת.

ימשיך לכהן בתור יו"ר המפלגה . סולימני

בשעה 21:00, עם סגירת הקלפיות, נמסר מהמטות כי על פי ספירה שלהם הגיעו מעל ל-800 אנשים לבחור, דבר אשר העמיד את אחוז ההצבעה על לא פחות מ-92%, אחוז מדהים ואולי אפילו חסר תקדים במחוזותינו. הדבר העיד על ארגון מופתי של מטות המועמדים, וכן על העניין הרב שעורר הפריימריז בעיר כולה.


עוד קודם לסגירת הקלפיות התגודדו מאות בני אדם מחוץ לקלפי, בציפייה לקבלת התוצאות בשלב הזה הודה עמר לפעיליו ולבני משפחתו, והלך לביתו, שם המתין לתוצאות האמת, וכך עשה גם סולימני, שחזר לאזור הקלפי דקות ספורות לאחר מכן. ספירת הקולות נמשכה כשעה ורבע, כאשר ב-22:15 יצאו חברי ועדת הקלפי אל הקהל הרב והודיעו על תוצאות האמת.


עם היוודע התוצאות נרשמה התרגשות רבה וקריאות שמחה בקרב אנשיו של סולימני, אולם זמן קצר לאחר מכן נרשמו תקריות של אלימות מילולית בין אנשי שני המחנות. התקריות גוועו כעבור דקות לאחר שגם כוחות פיקוח עירוני הוזעקו למקום.

"הפסד מפואר"

שעה קלה לאחר שנודע כי הפסיד בפריימריז, כינס אליאור עמר כמה מעשרות פעיליו ותומכיו בבית הוריו. "אני יודע שהתחושות קשות עכשיו, זה לא קל לאף אחד, גם לא לי. אבל אני קודם כל רוצה להגיד לכם תודה, להגיד לכם שאני מעריך את מה שעשיתם ואת עבודתכם בכל החודשים האחרונים: הריצות, ההכנות, הטלפונים, הוואטסאפים וכל מה שמסביב. זה לא קל וזה לא מובן מאליו, והדבר הכי חשוב כרגע זה להגיד לכם ולכל מי שלא נמצא כאן תודה. נכון, הפסדנו, אבל זה היה הפסד מפואר".


עוד הוסיף עמר ואמר: "אם יש משהו שאני הכי גאה בו זה שכל אחד ואחת מ-382 המצביעים שלנו זה אנשים שבאו מהלב, שבאו מהנשמה, שבאו כי הם מאמינים שצריך לקרות פה משהו אחר. ה-382 אנשים האלו לא הספיקו, אבל אני הולך היום עם ראש מורם ומחייך ואני רוצה שגם אתם תעשו את זה. הדרך לא נגמרה, היא רק התחילה. כל ההתחלות קשות. המסע הזה שהתחלנו יחד אי שם לפני שבעה חודשים לא הסתיים היום. ההפך, הוא קיבל תפנית שיש בה אלמנטים לא נעימים, אבל בסופו של דבר אנחנו צריכים להסתכל קדימה ולהבין שיש לנו עוד דרך ארוכה ביחד. אנחנו עוד נצליח".


בפייסבוק שלו כתב עמר זמן קצר לאחר היוודע הפסדו: "לפני הכל אני חייב לכם – הפעילים, התומכים, המצביעים וכל מי שלקח חלק במערכת הזאת – תודה ענקית. הפסדתי, אבל אני גאה בדרך המדהימה שעשינו ביושר, בהגינות ובטוב. מבחינתי גם כשמפסידים – זו הדרך המנצחת. תודה".


כעת יתפנו עמר וסולימני לבחון את המשך צעדיהם, ולהחליט על דרך התמודדותם בבחירות הקרובות, שייערכו בעוד פחות מחצי שנה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מסתמן: גלעם לא יוכל לבחור בליכוד

היועץ המשפטי של מפלגת הליכוד הודיע כי זכות הבחירה של חבר המועצה דוד גלעם בפריימריז של המפלגה, שייערכו ביום שלישי הבא- נפסלה. המועמדת אתי כליפא-אלוש עשויה להיפגע מההחלטה. גלעם: "מופתע מנדב ויצמן ומהמעשה החתרני שעשה". ויצמן בתגובה: "מעריך את דוד ומאחל לו הצלחה כיו"ר תנועת כולנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבוע וחצי בלבד לפני הפריימריז במפלגת הליכוד הודיע אמש (רביעי) היועץ המשפטי של המפלגה כי זכות הבחירה של חבר המועצה והמפלגה דוד גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא נפסלה. הסיבה: פעילותו בשורות מפלגת "כולנו" של שר האוצר משה כחלון.

במהלך השבועות האחרונים פנו מספר אנשי מפלגת הליכוד אל בית הדין של המפלגה במטרה לפסול את אפשרות הבחירה של גלעם, הנתונה לו כחבר סניף, זאת בעקבות תפקידו לכאורה כיו"ר מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי בנוסף להיותו חבר מפלגה בליכוד. לטענתם, מדובר בעבירה על החוק שאוסר התפקדות לשתי מפלגות. בפנייתם הוסיפו העותקים מסמכים וסרטונים שונים המציגים את גלעם מביע תמיכה פומבית בשר האוצר משה כחלון בעיצומה של מערכת הבחירות הארציות האחרונה בשנת 2015.

בשיחה עם "המקור" טען גלעם כי הוא מופתע מההחלטה, והפנה אצבע מאשימה כלפי המועמד לראשות התנועה בפריימריז הקרובים ואחד מהאנשים החזקים בה, נדב ויצמן, "אני מופתע מאוד מנדב ויצמן. לפני חודשיים הוא ביקש שאתמודד לראשות העיר ודיברנו על שילוב כוחות, כך שמדובר במעשה חתרני. אני מופתע גם מהתנהלות תנועת הליכוד". גלעם הוסיף כי "למרות הדברים- עדיין לא נפסלתי. זה בהליך משפטי. אני כבר 50 שנה משלם דמי חבר למפלגה ומאמין שמי שצריך לתת את הדין בנושא ידע כיצד לפעול על מנת לבטל את ההחלטה. ההתנהלות הזו מבזה את המפלגה".

לגבי הסיבה בגינה נפסלה מועמדותו, כאמור היותו תומך בשר האוצר כחלון ובמפלגת כולנו, אמר גלעם כי "אין מטה או סניף של מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי. במהלך הבחירות עזרתי לכחלון מהיכרות אישית ואמונה שהוא יכול יחד עם ממשלת הליכוד לעזור לפריפרייה. אני לא יו"ר הסניף וגם לא מזוהה עם מפלגת כולנו. אני חבר מפלגת הליכוד וכך אמשיך להיות".

פסילת זכות הבחירה של גלעם עשויה לפגוע משמעותית במועמדת אתי כליפא-אלוש, שאמורה הייתה לזכות בקולו של גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא. כיוון שמדובר בפריימריז פנימיים בהם זכות בחירה ל-42 חברים בלבד, הרי שפסילתו המסתמנת של גלעם עשויה להשפיע באופן מובהק על זהות המנצח בפריימריז- שיהיה גם מועמדה של תנועת הליכוד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

בתגובה לדבריו של חבר המועצה דוד גלעם, המובאים בכתבה, מסר נדב ויצמן כי הוא "מאוד מעריך את דוד גלעם ומאחל לו הצלחה בתפקיד יו"ר תנועת כולנו".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה