צור עימנו קשר

חדשות

"הבחירות להנהלת הליכוד ייערכו בתחילת מרץ"

הפעם זה סופי? המאבק על סניף הליכוד המקומי צפוי להגיע לנקודות רתיחה עם קיומן של הבחירות לתפקידי המפתח בעוד כחודש וחצי. אלי ביטון, ששיגר מכתב למנכ"ל התנועה בדרישה לקיים את הבחירות, ביקש לשנות את התאריך המקורי- ונענה לטענתו בחיוב: "אני ועוד מספר חברי סניף לא נמצאים בארץ. מקווה שהבחירות יוקדמו לחודש פברואר", אמר ביטון

פורסם

בתאריך

סניף הליכוד המקומי נערך לבחירות המקומיות שיתקיימו בסוף אוקטובר הקרוב, ומתכונן לקראת קרב השליטה הראשון על תפקידי המפתח בסניף המקומי של מפלגת השלטון.
חודשיים לאחר פנייתו של יו"ר הנהלת הסניף אלי ביטון אל מנכ"ל התנועה, צורי סיסו, בדרישה לקיים ללא דיחוי את הבחירות לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף ומועצת הסניף בעיר, מסתמן כי אלה עשויים להיערך במהלך חודש מרץ המתקרב.
כזכור, לפני מספר חודשים הגיש היו"ר ביטון, המכהן בתפקידו למעלה מ-11 שנה, מכתב רשמי אל הנהלת התנועה הארצית ובו בקשה לקיים את הבחירות למוסדות המקומיים בהקדם. במכתבו, טען ביטון כי על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת הבחירות המקומיות, שייערכו באוקטובר 2018, רצוי לקיים את הבחירות הפנימיות לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף ומועצת הסניף בהקדם האפשרי.
נוסף לביטון, הצטרפו לדרישה גם חברי סניף נוספים, 19 במספר, בהם חברי המועצה דוד גלעם ובוריס בורוכוב, חברי מרכז כגון גבי אלוש ועוד.
לטענתו של ביטון, כבר בשנת 2013 הוא חתם על הסכם מול נדב ויצמן, אחד האנשים החזקים בסניף הליכוד המקומי, ובו הסכמה כי הבחירות להנהלת הסניף יתקיימו מיד בתום הבחירות המקומיות, שנערכו באוקטובר של אותה שנה.
אלא שויצמן, כך טען ביטון, כלל לא עמד בהסכם מולו ואף הציג עצמו בפני כל כיו"ר המפלגה. ויצמן לעומתו, השיב כי מדובר בעניין אישי שיש לביטון מולו, וכי הוא עצמו היה זה שדרש לקיים בחירות פנימיות אך נתקל בעתירה שהגיש ביטון לבית הדין של המפלגה בדרישה לא לקיים אותן.
בשיחה שקיימנו עם ביטון טען איש הליכוד כי מנכ"ל המפלגה עדכן אותו על תאריך הבחירות שנקבע, אך זה ביקש לדחותם ומנכ"ל המפלגה הבטיח לחזור אליו עם שני תאריכים שונים לקיום הבחירות. בכל מקרה, אלה צפויים להיערך בהקדם האפשרי. "אני שמח שהגיעו להחלטה לקיים את הבחירות, אך פניתי למנכ"ל והסברתי לו שאני ועוד מספר חברי הסניף נמצאים בחופשה פרטית בחו"ל ולא נוכל להגיע לבחור. ביקשתי שהבחירות יוקדמו במעט, או לחילופין שידחו, מכיוון שאני מתמודד וזה לא יתכן שאני אתמודד ולא אהיה בארץ בזמן הבחירות. הבטיחו לחזור אלי בימים הקרובים עם שני תאריכים נוספים. אני מקווה שיקדימו את הבחירות לחודש פברואר", אמר ביטון.
יש לציין כי הצהרה זו של ביטון לפיה הבחירות להנהלת הסניף יערכו בתחילת מרץ היא ההצהרה השלישית במספר בה הוא נוקב בתאריך יעד, שכן במהלך החודשים האחרונים נאמר על ידו כי הבחירות ייערכו מיד לאחר חג החנוכה. מזה שלא קרה, טען ביטון כי אלה ייערכו במהלך חודש ינואר, אולם גם תאריך זה התברר כתאריך שגוי.
נדב ויצמן, יריבו של ביטון, נשמע לעומתו סקפטי הרבה יותר באשר ליעד הבחירות להנהלת הסניף, וטען בשיחה עם "המקור" כי חרף העובדה לפיה נרשמה התקדמות בכל הקשור לבחירות להנהלת הסניף- כרגע, וככל הידוע לו, אין עדיין תאריך לקיום הבחירות. "גם בעבר טענו שיש תאריך לקיום הבחירות. הייתי היום (שלישי) במזכירות המפלגה ולמיטב הבנתי טרם נקבע תאריך. ברגע שיהיה מה להודיע אנחנו נודיע, אך עד אז אין שום דבר חדש".

חושבים ראשות

למרות שטרם התבהרה תמונת הנהלת הסניף, המתמודדים הפוטנציאלים על ראשות המפלגה והובלתה בבחירות המקומיות הקרובות כבר החלו לצחצח חרבות ולהתכונן לקרב הגדול על המקום הראשון ברשימה.
הראשונה להציג את מועמדותה היא אתי כליפא אלוש, שהודיעה כבר לפני עשרה חודשיים על כוונתה להתמודד על ראשות סניף הליכוד בעיר.
השבוע החלה כליפא-אלוש בקמפיין תקשורתי נרחב, במסגרתו קראה לאנשים להצטרף אליה ולאפשר לה להוביל את מפלגת הליכוד בבחירות הקרובות, "אני קוראת לכל תושבי קריית מלאכי להצטרף למהפכת השינוי שמתחוללת בעולם ולהצטרף לכוח הנשי והצעיר שדוחף לשינוי", אמרה כליפא, שהוסיפה, " רבים הגדירו את 2017 כשנת הנשים. תקרות זכוכית נשברו בכול תחום; צבאי,עסקי ופוליטי. רואים יותר ויותר נשים חזקות שמובילות למציאות חדשה- עם חזון וחשיבה מחוץ לקופסה המקדמת ומכוונת להצלחות".
כליפא, כידוע, היא בתו של חבר הסניף גבי אלוש, ועל כן נהנית מתמיכה של משפחתה ומקורביו של אביה- אחד האנשים הוותיקים במפלגה.
התמיכה המפתיעה ביותר בכליפא מגיעה דווקא מאנשיו של חבר המועצה דוד גלעם, לו כוח פוליטי לא מבוטל בסניף הליכוד המקומי.
גלעם, שסיים את הבחירות המקומיות האחרונות במקום השני עם %17.1 מקולות הבוחרים אמנם טרם הודיע רשמית לגבי עתידו, אך למרות שנחשב יו"ר סיעת "כולנו" בקריית מלאכי, ההערכות במערכת הפוליטית הן כי לא מן הנמנע שיגיש בשנית את מועמדותו לראשות "הליכוד" לקראת הבחירות הקרובות, מה שכלל לא מסתדר עם העובדה שאנשיו ובני משפחתו עובדים כעת לטובתה של אתי כליפא-אלוש במירוץ לראשות המפלגה. "אתי כליפא היא אדם ראוי. אני שמח על הודעתה להתמודד לראשות המפלגה ומאחל לה בהצלחה בהמשך הדרך", אמר השבוע גלעם בשיחה עם "המקור".

אלוש במהלך ביקור אצל השרה גילה גמליאל. השיקה את הקמפיין (צילום: פייסבוק)

אלוש במהלך ביקור אצל השרה גילה גמליאל. השיקה את הקמפיין (צילום: פייסבוק)

גם ראש העירייה המכהן, אליהו זוהר, אשר קיבל רק לאחרונה את ברכתו ותמיכתו של הרב מרדכי גורדצקי, יו"ר ועד חב"ד, עוקב מקרוב אחר הנעשה במפלגת הליכוד.
על פי ההערכות, זוהר נהנה מאחוז גבוה של תומכים בתוך הנהלת סניף הליכוד ובקרב מתפקדיה, והערכה היא כי הוא ממתין לראות מי יגיש את מועמדותו לראשות הסניף.
לאחר מכן, ובהתאם לשמות המועמדים, יורה ראש העירייה המכהן כיצד לפעול, שכן קיים סיכוי למהלך במסגרתו יחליט זוהר יחד עם אנשיו להריץ את חבר המועצה, שלום אלדר, לראשות המפלגה.
מהלך מסוג זה, במידה וינחל הצלחה, יקנה לזוהר שותף נוסף בדרך לכיסא ראש העירייה גם בקדנציה הבאה, שכן חבר המועצה אלדר נחשב למקורבו של זוהר ולתומך נלהב שלו, מה שבא לידי ביטוי בישיבות המועצה השונות.
אחרון ברשימת השמות הוא חיים ויצמן, אשר נתמך על ידי אחיינו, נדב ויצמן, הנחשב לאחד האנשים החזקים במפלגה.
ויצמן החליט לעת עתה להשהות את הודעתו אודות התמודדות על ראשות הסניף- לפחות עד שתתבהר תמונת המועמדים הסופית: "חיים ויצמן רוצה שכל המפלגה תתאחד סביבו. אין סיכוי שדבר כזה יקרה, כיוון שכל המתמודדים רוצים להיות בראש הרשימה. אני מקווה שלא יהיה פיצול בעתיד, כי כרגע זה נראה הרבה יותר ריאלי מאשר ריצה משותפת סביב חיים ויצמן", אמר השבוע אחד מחברי מפלגה. נדב ויצמן ששמע את הדברים הגיב ואמר, "חיים עדיין לא החליט האם להתמודד, הוא לא מחכה שכולם יתאחדו סביבו, במידה ויחליט שהוא רוצה להוביל את המפלגה הוא יתמודד בבחירות כמו כולם ואני גם מאמין שהוא ינצח"

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.