צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

הבחירות בליכוד: זוהר וויצמן צפויים לשתף פעולה

אנשיו של ראש העירייה והמועמד לתפקיד יו"ר הנהלת סניף הליכוד סיכמו כי ויצמן יזכה לתמיכתו של זוהר בבחירות שייערכו בעוד כשבועיים, זאת בתמורה לבחירתו של מוטי אמיתי, מקורבו של זוהר, לתפקיד יו"ר מועצת הסניף, כך על פי גורמים בסניף המקומי. אלי ביטון, המתמודד מול ויצמן: "כרגע הכל שמועות. גם לי יש הסכם עם זוהר"

פורסם

בתאריך

סניף הליכוד בעיר נערך לבחירות המקומיות שיתקיימו בעוד קצת יותר מחצי שנה, ומתכונן לקראת קרב השליטה הראשון על תפקידי המפתח בסניף המקומי של מפלגת השלטון. ממידע שהגיע לידי "המקור" עולה כי במהלך השבועות האחרונים נרקם הסכם שיתוף פעולה בין אנשיו של ראש העירייה המכהן מטעם סיעת הבית היהודי, אליהו זוהר, לבין אחד מחברי הסניף החזקים בליכוד, נדב ויצמן, במסגרתו יפעלו השניים למען האינטרסים המשותפים ויסללו את דרכו של ויצמן לתפקיד יו"ר הסניף.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים הגיש היו"ר אלי ביטון, שכיהן בעבר כיו"ר הנהלת הסניף, מכתב רשמי אל הנהלת התנועה הארצית ובו בקשה לקיים את הבחירות למוסדות המקומיים בהקדם. במכתבו, טען ביטון כי על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת הבחירות המקומיות, שייערכו באוקטובר 2018, רצוי לקיים את הבחירות הפנימיות לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף ומועצת הסניף בהקדם האפשרי. נוסף לביטון, הצטרפו לדרישה גם חברי סניף נוספים, 19 במספר, בהם חברי המועצה דוד גלעם ובוריס בורוכוב, חברי מרכז כגון גבי אלוש ועוד. לאחר הבטחות חוזרות וקביעת מועדים שונים לקיום הבחירות נקבע כי אלה ייערכו בעוד תשעה ימים, יום שלישי, ה-20 במרץ. אלא שכעת, נדמה כי סיכוייו של מי שחתר לקיומם של בחירות בהקדם, אלי ביטון, פוחתים משמעותית בשל הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין המועמד המוביל לכהן כיו"ר הנהלת הסניף, נדב ויצמן, לבין איש אמונו של אליהו זוהר במפלגת הליכוד, מוטי אמיתי.
ההערכה היא כי זוהר, הנהנה כידוע מאחוז גבוה של תומכים בתוך הנהלת סניף הליכוד ובקרב מתפקידה, הבטיח את תמיכת אנשיו למינויו של נדב ויצמן לתפקיד יו"ר ההנהלה, זאת בתנאי שויצמן ואנשיו יתמכו במקורבו, מוטי אמיתי, לתפקיד יו"ר מועצת הסניף.

"מוטי אמיתי מאוכזב שלא קיבל שום תפקיד משמעותי", אמר השבוע חבר בסניף המקומי, שהוסיף: "על מנת לשמור אותו קרוב, ללו החליט להתערב בבחירות ליו"ר סניף הליכוד, ובכך לתת לו תפקיד מפתח בתוך הליכוד".
מקורבים לשניים אישרו השבוע בשיחות עם "המקור" את דבר קיומו של הסכם שיתוף הפעולה, אולם גרסו כי לא נערכה שום פגישה עם ראש העירייה זוהר בנושא. עם זאת, הם ציינו כי למיטב הבנתם ויצמן ואמיתי קיבלו את ברכת דרכו של זוהר.
המפסיד העיקרי מהסכם שיתוף פעולה מעין זה הוא כאמור יו"ר הנהלת הסניף המכהן, אלי ביטון, שממשיך בכל זאת לנסות ולהשיג את הרוב הנדרש על מנת להמשיך בתפקידו. "שמעתי על ההסכם הזה, אך אני מעדיף שלא להתייחס אליו", אמר השבוע אלי ביטון בשיחה עם "המקור", והוסיף: "כרגע הכל מגיע מרב סרן שמועתי. גם לי ולזוהר יש הסכם, יש לנו עוד שבועיים עד לבחירות והכל יכול להיות, אני מעדיף כרגע לא להתייחס מעבר למה שאמרתי", סיכם ביטון.
יריבו, נדב ויצמן, העדיף גם הוא לא להתייחס ישירות לדבר ההסכם אך ציין כי "מדובר בבחירות והכל עדיין יכול לקרות. נשארו עוד פחות משבועיים ויכולים להתרחש שינויים", אמר ויצמן.
במידה והאחרון אכן ינצח בקרב הישיר מול ביטון, הוא ימונה לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף וייהנה מהתפקיד היוקרתי האמון על הקשר שבין הסניף המקומי לבין חברי הכנסת והשרים, ויהיה אחראי על הפעילות התקינה של הסניף בנושא ארגון, כח אדם ומנגנון, תקציב וכספים ועוד.

לעומתו, מוטי אמיתי, המתמודד היחידי עד כה על תואר יו"ר מועצת הסניף, צפוי להתמנות לתפקיד ולקחת חלק מתוקף תפקידו בישיבות הנהלת הסניף.
מבחינה מספרית עולה כי חבירה בין אנשי ויצמן לאנשיו של אמיתי מעניקה לשניים רוב מוחלט בכל סיטואציה, מה שיסלול את דרכם של השניים לתפקידים הבכירים בסניף הליכוד המקומי.
יש לציין כי קיימת אפשרות לפיה הבחירות הארציות יוקדמו בקרוב ויערכו כבר בחודש יוני השנה, מה שעשוי לגרום לביטול הבחירות בסניף המקומי בשל תקנון הליכוד- המאפשר קיומם של בחירות עד שנה לפני בחירות ארציות.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. רמי

    12/03/2018 ב 19:13

    סניף הליכוד נשלט ע"י מי שמזכיר לנו את רגב.אמסלם.ביטן.מכלוף זהר.ומכלוך דרעי.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

משחק הכיסאות של מישל

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית מיד לאחר הבחירות הקרובות. כך טענו השבוע גורמים בכירים בעירייה. "שמעתי את הדברים. לא יודע מאיפה זה הגיע", אמר השבוע טפירו. הרב יוסף בלוי, המכהן כיום כיו"ר המועצה הדתית, מסר בתגובה: "מקווה שהקב"ה יעניק לי אריכות ימים שאוכל להגיע לבחירות. אקבל כל החלטה של הרב חיים פינטו שליט"א"

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מערכת הבחירות המתקרבת תוביל לשינויים דרמטיים בשדרה הניהולית של המועצה הדתית המקומית? זו לפחות התמונה המסתמנת על פי גורמים שונים בעירייה, שסיפרו לאחרונה כי סגן ראש העירייה המכהן, מישל טפירו, יתמנה מיד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית ויחליף את היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

לטענת הגורמים, טפירו מנסה להגיע בשבועות האחרים להסכמה עם חברי סיעתו 'מאמינים' וראש העירייה זוהר, לפיה במידה ולא ימשיך לכהן כסגן ראש העירייה בשכר הוא יפנה את מקומו במועצת העיר ויתמנה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית במקומו של היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

בשיחה שקיים עם "המקור" סיפר השבוע הרב בלוי כי הוא שמע על הדברים מפי מספר גורמים בלתי רשמיים, אולם לא קיבל כל פנייה המאמתת את השמועה, "פנו אלי מספר אנשים ואמרו שמישל טפירו עומד להחליף אותי. אני אישית לא שמעתי על זה, כך שאין לי מה להגיב לדברים", אמר בלוי.

לשאלה האם יסכים לפנות את מקומו למען טפירו ענה בלוי כי: "קודם כל אני מקווה שהקדוש ברוך הוא יעניק לי אריכות ימים ושאוכל להגיע לתקופה של הבחירות. כל חמש שנים בוחרים מחדש את אנשי המועצה הדתית, ומי שעושה את זה הוא הרב חיים פינטו שליט"א. כל החלטה שהוא יקבל אני אקבל בברכה".

אל הדברים של בלוי הצטרף גם טפירו עצמו, לפחות באופן רשמי, וטען כי הוא מכיר את הרחשים אך כרגע אין לו כל כוונה לוותר על מקומו במועצת העיר. עם זאת, השאיר טפירו פתח לאפשרות שיעבור למועצה הדתית, כשאמר כי לאחר הבחירות הכל אפשרי, "שמעתי את הדברים ואני לא יודע מאיפה זה הגיע. כרגע אני עוסק בחיבורים לסיעה (ש"ס, ה"ה) וכמובן במטרה לשרת את הציבור גם בחמש השנים הבאות בתור חבר מועצה".

טפירו הוסיף כי בבחירות הקרובות ש"ס וחב"ד ירוצו שוב תחת רשימה אחת, 'מאמינים'.

חרף אמירותיהם של שני האישים המרכזיים בסוגיה, הרי שגורמים במערכת הפוליטית התעקשו השבוע כי המצב שונה לחלוטין מההצהרות הרשמיות, וגרסו כי טפירו כבר קיבל מסרים לפיהם הוא לא יכהן כסגן ראש העירייה בקדנציה הבאה, "טפירו משאיר הכל פתוח עד אחרי הבחירות. בחדרי חדרים כבר הגיעו להסכמים", אמר גורם פוליטי בכיר, שהוסיף: "במקרה בו טפירו יתמנה ליו"ר המועצה הדתית שמעון חזן יקבל את תפקיד הסגן בשכר. זו עשויה להיות פשרה שתעזור לכל הצדדים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

התמיכה בטפירו נסדקת

שני רבנים וראשי כוללים מקומיים הודיעו הערב (חמישי) כי לא יתמכו בסגן ראש העירייה ויו"ר ש"ס המקומית, מישל טפירו, בבחירות הקרובות. "כמעט כל ראשי הכוללים בעיר לא מוכנים להמשיך עם טפירו", אמר הרב ישראל שייבה, שהוסיף כי התמיכה תועבר לשלומי מלכה. טפירו בתגובה: "שיבושם להם. אני ממשיך להיות יו"ר התנועה המקומית ולהוביל יחד עם חב"ד את הציבור החרדי והכללי"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרב ישראל שייבה, אחד מנציגיו של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, הודיע הערב (חמישי) בשיחה עם המקור כי כמה רבנים בעיר מתכוונים למשוך את תמיכתם מסגן ראש העירייה מישל טפירו בבחירות הקרובות ולהעמיד במקומו כנציגם את שלומי מלכה. לטענתו של שייבה, התמיכה בטפירו במערכת הבחירות האחרונה הייתה טעות, ועל כן החליטו מספר וראשי כוללים מקומיים להסיר את התמיכה בו כנציג ש"ס בבחירות הקרובות.

"אנחנו לא תומכים במישל טפירו בבחירות הקרובות", אמר שייבה בשיחה עם "המקור אונליין" הערב, והוסיף: "אין לנו שום דבר איתו וזו הייתה טעות שתמכנו בו בבחירות הקודמות, למרות שהיה איתו את שלומי מלכה שתיפקד יפה מאוד ודאג לציבור החרדי והכללי".

לשאלתנו מיהם אותם רבנים וראשי כוללים מקומיים שהחליטו להסיר את התמיכה בטפירו, אמר שייבה כי "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים שייצגו אותם, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של שבוע-שבועיים עד שנגבש את כולם".

אתם מתכוונים להדיח את מישל מראשות הסיעה?

"אנחנו לא חייבים שהוא יודח. יכול להיות שיש לו את קהל הבוחרים שלו והוא ייבחר, כפי שהוא טוען. תמיד הוא אומר שהוא שווה מנדט וחצי לבד, אז עכשיו הוא יצטרך להוכיח את זה בלי הציבור החרדי".

יש לכם מועמד חדש אליו תעבירו את תמיכתכם?

"אנחנו מריצים את שלומי מלכה. בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שמדובר באדם אינטליגנט שעבד מאוד קשה. אדם רציני. אנחנו מתעסקים עם אדם ברמה הרבה יותר גבוהה ונתמוך בו בבחירות".

יש לציין כי בשלב זה רק שני רבנים שותפים בפומבי להודעה זו.

מישל טפירו מסר בתגובה לדברים "שיבושם להם, זו זכותם הדמוקרטית. אני ממשיך בדרך של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דרך שמתחברת עם כל העיר ולא דרך קיצונית. יש לי תנועה מעליי, מועצת חכמי התורה. הם הבוס. אני ממשיך להיות היו"ר של התנועה המקומית. ש"ס ממשיכה בדרך של הרב עובדיה. הציבור החרדי אחריי ברוך ה'. אני נמצא בשטח כל הזמן. יש פעילות, יש עשייה. הסיבה שהם פועלים כך היא שהם אנשים של אלי ישי. עד היום הפעילו עליי לחצים שאסכים ששלומי מלכה יהיה מספר 2 שלי ולא הסכמתי. מלכה הוא אולי איש של ש"ס, אבל הוא אמר כבר שהוא עובר לאלי ישי. אלה לא אנשים שבאים מהשטח של ש"ס. לרב עמית יש את הציבור שלו ולש"ס יש את שלה, שזה אומר ריצה משותפת יחד עם חב"ד. אנחנו נמשיך להוביל את הציבור החרדי והכללי בעיר".

 

טפירו. מאבד את תמיכתם של שני ראשי כוללים מקומיים

לחץ להמשך קריאה