צור עימנו קשר

בחירות 2018

הבחירות בליכוד: זוהר וויצמן צפויים לשתף פעולה

אנשיו של ראש העירייה והמועמד לתפקיד יו"ר הנהלת סניף הליכוד סיכמו כי ויצמן יזכה לתמיכתו של זוהר בבחירות שייערכו בעוד כשבועיים, זאת בתמורה לבחירתו של מוטי אמיתי, מקורבו של זוהר, לתפקיד יו"ר מועצת הסניף, כך על פי גורמים בסניף המקומי. אלי ביטון, המתמודד מול ויצמן: "כרגע הכל שמועות. גם לי יש הסכם עם זוהר"

פורסם

בתאריך

סניף הליכוד בעיר נערך לבחירות המקומיות שיתקיימו בעוד קצת יותר מחצי שנה, ומתכונן לקראת קרב השליטה הראשון על תפקידי המפתח בסניף המקומי של מפלגת השלטון. ממידע שהגיע לידי "המקור" עולה כי במהלך השבועות האחרונים נרקם הסכם שיתוף פעולה בין אנשיו של ראש העירייה המכהן מטעם סיעת הבית היהודי, אליהו זוהר, לבין אחד מחברי הסניף החזקים בליכוד, נדב ויצמן, במסגרתו יפעלו השניים למען האינטרסים המשותפים ויסללו את דרכו של ויצמן לתפקיד יו"ר הסניף.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים הגיש היו"ר אלי ביטון, שכיהן בעבר כיו"ר הנהלת הסניף, מכתב רשמי אל הנהלת התנועה הארצית ובו בקשה לקיים את הבחירות למוסדות המקומיים בהקדם. במכתבו, טען ביטון כי על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת הבחירות המקומיות, שייערכו באוקטובר 2018, רצוי לקיים את הבחירות הפנימיות לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף ומועצת הסניף בהקדם האפשרי. נוסף לביטון, הצטרפו לדרישה גם חברי סניף נוספים, 19 במספר, בהם חברי המועצה דוד גלעם ובוריס בורוכוב, חברי מרכז כגון גבי אלוש ועוד. לאחר הבטחות חוזרות וקביעת מועדים שונים לקיום הבחירות נקבע כי אלה ייערכו בעוד תשעה ימים, יום שלישי, ה-20 במרץ. אלא שכעת, נדמה כי סיכוייו של מי שחתר לקיומם של בחירות בהקדם, אלי ביטון, פוחתים משמעותית בשל הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין המועמד המוביל לכהן כיו"ר הנהלת הסניף, נדב ויצמן, לבין איש אמונו של אליהו זוהר במפלגת הליכוד, מוטי אמיתי.
ההערכה היא כי זוהר, הנהנה כידוע מאחוז גבוה של תומכים בתוך הנהלת סניף הליכוד ובקרב מתפקידה, הבטיח את תמיכת אנשיו למינויו של נדב ויצמן לתפקיד יו"ר ההנהלה, זאת בתנאי שויצמן ואנשיו יתמכו במקורבו, מוטי אמיתי, לתפקיד יו"ר מועצת הסניף.

"מוטי אמיתי מאוכזב שלא קיבל שום תפקיד משמעותי", אמר השבוע חבר בסניף המקומי, שהוסיף: "על מנת לשמור אותו קרוב, ללו החליט להתערב בבחירות ליו"ר סניף הליכוד, ובכך לתת לו תפקיד מפתח בתוך הליכוד".
מקורבים לשניים אישרו השבוע בשיחות עם "המקור" את דבר קיומו של הסכם שיתוף הפעולה, אולם גרסו כי לא נערכה שום פגישה עם ראש העירייה זוהר בנושא. עם זאת, הם ציינו כי למיטב הבנתם ויצמן ואמיתי קיבלו את ברכת דרכו של זוהר.
המפסיד העיקרי מהסכם שיתוף פעולה מעין זה הוא כאמור יו"ר הנהלת הסניף המכהן, אלי ביטון, שממשיך בכל זאת לנסות ולהשיג את הרוב הנדרש על מנת להמשיך בתפקידו. "שמעתי על ההסכם הזה, אך אני מעדיף שלא להתייחס אליו", אמר השבוע אלי ביטון בשיחה עם "המקור", והוסיף: "כרגע הכל מגיע מרב סרן שמועתי. גם לי ולזוהר יש הסכם, יש לנו עוד שבועיים עד לבחירות והכל יכול להיות, אני מעדיף כרגע לא להתייחס מעבר למה שאמרתי", סיכם ביטון.
יריבו, נדב ויצמן, העדיף גם הוא לא להתייחס ישירות לדבר ההסכם אך ציין כי "מדובר בבחירות והכל עדיין יכול לקרות. נשארו עוד פחות משבועיים ויכולים להתרחש שינויים", אמר ויצמן.
במידה והאחרון אכן ינצח בקרב הישיר מול ביטון, הוא ימונה לתפקיד יו"ר הנהלת הסניף וייהנה מהתפקיד היוקרתי האמון על הקשר שבין הסניף המקומי לבין חברי הכנסת והשרים, ויהיה אחראי על הפעילות התקינה של הסניף בנושא ארגון, כח אדם ומנגנון, תקציב וכספים ועוד.

לעומתו, מוטי אמיתי, המתמודד היחידי עד כה על תואר יו"ר מועצת הסניף, צפוי להתמנות לתפקיד ולקחת חלק מתוקף תפקידו בישיבות הנהלת הסניף.
מבחינה מספרית עולה כי חבירה בין אנשי ויצמן לאנשיו של אמיתי מעניקה לשניים רוב מוחלט בכל סיטואציה, מה שיסלול את דרכם של השניים לתפקידים הבכירים בסניף הליכוד המקומי.
יש לציין כי קיימת אפשרות לפיה הבחירות הארציות יוקדמו בקרוב ויערכו כבר בחודש יוני השנה, מה שעשוי לגרום לביטול הבחירות בסניף המקומי בשל תקנון הליכוד- המאפשר קיומם של בחירות עד שנה לפני בחירות ארציות.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. רמי

    12/03/2018 ב 19:13

    סניף הליכוד נשלט ע"י מי שמזכיר לנו את רגב.אמסלם.ביטן.מכלוף זהר.ומכלוך דרעי.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.