צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

טור אישי: האנשים שצריכים לבקש מאיתנו סליחה

פורסם

בתאריך

מאנשי האופוזיציה, דרך חברי הקואליציה ועד האחראים לכך שאין חניון תת קרקעי מתחת למרכז "בית גיל": אלו הם האנשים שצריכים לבקש מציבור תושבי קריית מלאכי סליחה לפני יום הכיפורים

יום הכיפורים הוא יום טוב לבקש בו סליחה ומחילה. רבים מאיתנו מנצלים את התקופה שלפני היום השני המקודש ביותר ביהדות, אחרי השבת, כדי לבקש את סליחתם של כאלו שפגענו בהם, בכוונת תחילה או בטעות. גם עבור צד הנפגעים זוהי שעת רצון: אם בשאר ימות השנה הם עיקשים בדעתם, משהו בימים שקודמים לכיפור מביא אותם – אם תרצו, אותנו – להיות עקשנים קצת פחות. לכבוד יום הכיפורים שכולנו נציין בימים שלישי ורביעי הקרובים, חיברתי רשימה של האנשים, הגופים והאירועים שבגינם יש מי שצריך לבקש מאיתנו, הציבור הרחב, סליחה.

ראשונים, צריכים לבקש מאיתנו סליחה האנשים שאחראים על המחדל שבעקבותיו לא נבנתה חנייה תת קרקעית מתחת למרכז המסחרי "בית גיל" במרכז העיר. הסיבה שהם ראשונים ברשימה היא כי בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר את הכוונה להטיל מס חנייה על תושבי העיר ובאי המרכזים המסחריים המבקשים לצרוך בהם שירותים. החל ממתישהו בהשבועות הקרובים כל אחד מאיתנו יידרש, אילו ירצה לבוא עם רכבו למרכז העיר, לשלם מאות שקלים בשנה עבור הזכות לחנות. זהו מס נוסף שיכביד על כיסם של תושבי העיר (שיקבלו שעת חנייה ראשונה חינם).

בניגוד למה שיש מי שמספר לנו, חנייה בתשלום אינה תנאי להפיכת קריית מלאכי לעיר מתוקנת. מקריית גת, דרך ירוחם אופקים ושדרות ועד ערים קטנות ובינוניות במרכז ובצפון הארץ – ערים רבות ברחבי הארץ, בטח במעמדה של קריית מלאכי ובטח בפריפריה, אינן גובות תשלום עבור חנייה. קריית מלאכי כן.

אבל מצוקת החנייה העצומה במרכז העיר, יש להגיד ביושר ובהגינות, הפכה את פיתרון התשלום לכזה שאי אפשר בלעדיו. במצב שנוצר – כנראה שאין פיתרון אחר. פעם, לפני שנים בודדות, היה פיתרון. הוא היה בהישג יד, והוא יכול היה לפתור לחלוטין את מצוקת החנייה לעשרות שנים קדימה. אילו היה נבנה מתחת למרכז הקניות "בית גיל" חניון תת קרקעי בן שתי קומות, כפי שהיה מתוכנן בתחילה על פי התב"ע (תכנית בניין עיר), היו מתווספים למרכז העיר עוד כמה מאות מקומות חנייה. במקרה שכזה, המצוקה מעולם לא הייתה נוצרת, גם לא בגלל מוקדי השירות של חברת "אסם" המופעלים במרכז העיר בבניין בנק הפועלים לשעבר.

התכנית המקורית שחלה על השטח שעליו שוכן "בית גיל" כיום קבעה כי מתחת למבנה יוקם חניון שישמש, בין היתר, את באיו. עוד קבעה התכנית כי מעל למבנה המסחרי יוכל היזם להקים מגדל בן 12 קומות נוספות. היזם ויתר על הקמת המגדל, ובתמורה ויתרה לו העירייה על הקמת החניון התת קרקעי. כעת, לאחרונה, בדק היזם אפשרות לבנות את המגדל על המבנה המסחרי הקיים, וזאת למרות שחניון תת קרקעי – אין. כנראה שבדיוק על מקרים מעין אלו הומצא הביטוי המקראי "הרצחת וגם ירשת".

החניון התת קרקעי בבית גיל יכול היה לפתור הכל. סביר להניח שלא רק שלא הייתה מצוקת חנייה, היו גם הרבה מאוד חניות פנויות. הסוחרים היו מרוצים, הלקוחות היו מחוייכים והתושיבם לא היו צריכים להתמודד כעת עם תשלום, גם אם מזערי לכאורה, עבור זכות החנייה.

צריכים לבקש מאיתנו סליחה אנשי האופוזיציה במועצת העיר, שרבים מאוד מסכימים כי הם אינם ממלאים את תפקידם נאמנה. מראש האופוזיציה יוסי סולימני שאינו טורח להאיר את המקומות החשוכים בעיריית קריית מלאכי – ויש רבים כאלו – דרך חברי האופוזיציה דוד גלעם, שרק לפני כשלוש שנים, בקמפיין הבחירות שלו, הסביר כמה העיר חשובה לו וכמה הוא מתכוון להילחם על מנת להצילה – אבל נראה שאין זה מכבודו לשמש כחבר מועצה פשוט מן המניין ועד גדעון מהרי ובוריס בורוכוב, שקולם נשמע בישיבות המועצה, לרוב, רק כאשר מברכים אותם לשלום. ותו לא.

צריכים לבקש מאיתנו סליחה גם חברי המועצה ד"ר שלום אלדר ויוסי חדד. שניהם לא בקואליציה באופן רשמי, אבל גם לא באופוזיציה. הראשון נותן יד למהלכים טכניים עלובים שבמסגרתם הוא – שמונה רק לפני מספר חודשים לשמש כיו"ר הנהלת המתנ"ס על ידי ראש העירייה אליהו זוהר – משמש כחבר אופוזיציה בוועדות שונות של העירייה, בהן ועדת המכרזים, ובכך מונע אפשרות לפיקוח ובקרה של ממש על הנעשה בוועדות החשובות שבהן מתקבלות החלטות שמשפיעות על החיים של כולנו. האמת, כשמביטים על חברי האופוזיציה "האמיתיים", חוזקם של הטיעונים נגד אלדר נחלש, אבל בוודאי שאין הדבר עומד לזכותו, אל לחובתם של האחרים.

ומה לגבי השני, יוסי חדד? אין הרבה מה להרחיב לגביו. בקרוב הוא יעזוב כנראה את קריית מלאכי ויצטרף לזרם ההולך וגובר של תושבים ותיקים, מבוגרים וצעירים כאחד, שבוחרים לארוז את פקלאותיהם ולנטוש את עיר הולדתם לטובת מושבי הסביבה או לטובת אשדוד או אשקלון. האמת, אי אפשר להאשים אותם. אם כבר, עלינו לבוא בטענות לעצמנו ולהנהגת העיר שלא עשתה מספיק כדי להשאירם כאן.

גם ממשלות ישראל לדורותיהן צריכות לבקש מאיתנו סליחה, על שראו ועודן רואים בקריית מלאכי את החצר האחורית של מדינת ישראל. על ששכחו והפקירו את העיר, אפשרו לה להתבוסס בכישלונותיה, מנעו ממנה תקציבים, שלחו אליה עולים חדשים בכמויות עצומות שאפילו עיר חזקה ומבוססת לא הייתה מצליחה להתמודד עימם – והשאירו את המנהיגות המקומית והתושבים להתמודד עם הקשיים והאתגרים העצומים בלי שיש בידיהם באמת את הכלים לכך. משרדי הממשלה צריכים לבקש מאיתנו סליחה על כך שבמשך שנים נתנו השרים את ידם למאבקי אגו פוליטיים, שסירבו להתגייס לסייע לעיר בגלל השיוך המפלגתי של האיש שעומד בראשות העירייה, או בגלל מניעים של מאבקים אישיים-פרסונליים. משרדי הממשלה צריכים לבקש מאיתנו סליחה על כך שגם כיום קריית מלאכי נחשבת כסרח עודף, ככזאת ששווה להתייחס אליה רק ממערכת בחירות אחת לאחרת, לגרוף את קולות תושביה ולהמשיך הלאה.

צריך לבקש מאיתנו סליחה משרד הפנים, שלא מספיק שראה את הניהול הכושל של העיר לאורך השנים והתעלם ממנו, הוא גם אינו ממהר דיו לטפל בסוגייה האסטרטגית הקריטית מכולן לעתיד העיר: מיעוט שטחי התעשייה והמסחר שבה. זה הדבר שעלול להביא, בטווח שנים לא רחוק, לקריסתה הכלכלית של קריית מלאכי, אך פיתרון באופק – אין. שכנתנו, המועצה האזורית באר טוביה, התרחבה לאורך השנים והפכה למפלצת ובה מאות אלפי מטרים של שטחי תעשייה ומסחר, פעמים רבות על חשבון שטחים שהיו אמורים להיות בכלל חקלאיים, ואילו אנחנו נותרנו מאחור. בלי שטחים, בלי הכנסות, מוקפים בטבעת חנק שמאיימת להביא אותנו לנפוח את נשימתנו האחרונה בטרם הירידה אל היגון שאולה מטאפורית כמובן.

זה עוול היסטורי שמשרדי הממשלה, ובראשם משרד הפנים, חייבים לתקן. אמנם הם לא זוכים כעת לתמיכה מצד האיש שהכי אמור לתמוך בתיקון העוול – ראש העירייה הנוכחי אליהו זוהר יחד עם חברי הקואליציה שלו – אולם את העוול אפשר לפחות לנסות לתקן גם בלי תמיכתם של קברניטי העיר. אלו, באופן אבסורדי, נראים כנלחמים נגד התיקון המתבקש כל כך שבו יועברו שטחים מרשות אחת – באר טוביה – לרשות אחרת – קריית מלאכי. זהו תיקון אותו נראה כי שר הפנים הנוכחי, אריה דרעי, רוצה לקדם, אך הוא מתמהמה יתר על המידה.

התיקון הזה הוא לא רק צו השעה, זהו צו ההיסטוריה: מדינה אינה יכולה להשלים עם מצב שבו שתי רשויות, שוות בהיקף האוכלוסייה שבהן, שהחלו באותה נקודת פתיחה אי שם בשנות ה-50, יהיו כל כך שונות זו מזו כעבור כמעט שבעה עשורים: אחת עשירה, שנייה ענייה; אחת שבעה, שנייה כחושה; אחת עם עתיד בטוח, שנייה עם עתיד לוט בערפל.

עוד צריכים לבקש מאיתנו סליחה חברי הקואליציה, שכפי האמור בטורי מלפני כשבוע וחצי העלו בשלוש השנים האחרונות את נטל המס על תושבי העיר בצורה שאין לה תקדים בכל תולדותיה של קריית מלאכי. הם גם צריכים לבקש מאיתנו סליחה על כך שבאופן מסורתי, במשך שנים אין קץ, הם מקבלים כל גחמה של ראש המערכת – הוא ראש העירייה – כאילו הייתה דברי אלוהים חיים. מבחינתם, פעמים רבות מידי, הם יושבים בתפקידם על מנת לממש את רצונו של הקדקוד, והם תמיד פורסים לרגליו שטיח אדום. כאילו הם לא בעצמם דירקטורים שמידת אחריותם על הנעשה אמנם פחותה מזו של ראש העירייה, אולם גבוהה מעצם בחירתם של ידי ציבור גדול של תושבים.

אותם חברי קואליציה גם צריכים לבקש מאיתנו סליחה על כך שאם כבר הם מחליטים למלא את תפקידם באופן ראוי, מלא או חלקי, הם מעדיפים לשרת את ציבור בוחריהם המצומצם, גם אם זה על חשבון הציבור הכללי והרב יותר. כבקואליציה יש חברים מכל המינים והסוגים הדבר עוד אמור להתאזן, אך מה קורה שבקואליציה, כמו זו הנוכחית במועצת העיר של קריית מלאכי, רוב מוחלט של החברים משתייכים לאותו מגזר? מי ידאג למגזרים האחרים, שעדיין מהווים רוב – דומם, הולך ומצטמצם – מקרב תושבי העיר?

ולבסוף, אנחנו, הציבור, צריכים לבקש סליחה מעצמנו על כך שפעם אחר פעם אנו מאפשרים את בחירתם כחברי מועצה של אותם אנשים שנכשלו פעמים רבות כל כך, שהיו חלק משלטונות רעים ומזוהמים בעבר. שידעו על פשעים שנעשו בין מסדרונות העירייה, ראו ושמעו אותם ועליהם אך בחרו להיאלם ולהיעלם. בכל מקום אחר אותם אנשים שהכניסו עיר שלמה לסחרור, שהיו שותפים להבאתה אל סיפה של פשיטת רגל, שהיו אחראים, ישירים או עקיפים, להבאשת ריחה ומעמדה בקרב מדינה שלמה – היו נזרקים על ידי הציבור אל פח האשפה של ההיסטוריה בלי יכולת חנינה או מחילה. אך כאן, בקריית מלאכי, נבחרים שוב ושוב אותם אנשים למלא את התפקידים שהם נכשלו בהם פעם אחת, ופעם שנייה ופעם שלישית.

אנחנו גם צריכים לבקש סליחה מעצמנו על כך שאנו מנציחים, מקדשים ואפילו מעצימים את שיטת העדר, המחנאות והסקטוריליות. על כך שאנו מעדיפים להצביע עבור אנשים שאנו יודעים כי הם אינם מוכשרים דיו ואינם מתאימים דיו, כאלו שאנו יודעים שהאינטרס הציבורי לא בהכרח עומד ראשון מול עיניהם – רק משום שמישהו אומר לנו לעשות כך. אנחנו צריכים לבקש מעצמנו סליחה על כך שפעמים רבות אנו מעדיפים את האינטרס הצר, לעיתים האישי, הקטן, של המעטים – על פני האינטרס הרחב, הגדול, של הרבים.

אנחנו צריכים לבקש מעצמנו סליחה על כך שאנו מסרבים לתת הזדמנות לכוחות חדשים, אחרים, שמבקשים לנסות להוכיח את עצמם, שרק מחכים להזדמנות שהציבור ייתן להם – והוא מסרב לעשות זאת. אנחנו צריכים לבקש מעצמנו סליחה על כך שאנו מביטים בחשדנות על כוחות חדשים המבקשים להביא רוחות של שינוי, על כך שאנו מפשפשים במניעיהם הכביכול נסתרים, על כך שאנו מחפשים, בכוח, סיבות למה לא להצביע להם, במקום לשאול את עצמנו למה כן.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

 1. אשר כהן

  22/10/2016 ב 14:59

  אליאור שלום דוקה עכשיו בתחילת נשנה בחרה העירייה לסגור את מרכז הייעוץ והסיוע הנפשי והמשפחתי שפעל בעיר.
  אשמח אם תפרסמו ותכתבו על כך. אנא צור עמי קשר בנושא זה דרך ונוכל להרחיב.
  זהו נושא חשוב מאוד ורגיש מאוד לרבים ובעיקר בעיר כמו קרית מלאכי.
  תודה וחג שמח

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עיר מתחדשת

עבודות ההקמה של הטיילת בשכונת גבעת הסביונים הסתיימו- אך זו צפויה להיחנך רק בחודש אוגוסט לאחר הקמתו של מגרש הקטרגל בשכונה. בתווך, נמשכות העבודות לשיפוץ הטיילות המקיפות את העיר. גם מגרש הקטרגל המיוחד בשכונת קיבוץ גלויות יפתח בקרוב

פורסם

בתאריך

על ידי

הסתיימו העבודות להקמת הטיילת החדשה בסמוך שכונת גבעת הסביונים. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכשבעה מיליון שקלים וגודלו משתרע על פני קילומטר וחצי, כולל בתוכו שטחי דשא גדולים, מסלולי אופניים, עמדות מנגל ומתקני שעשועים לילדים.
הטיילת בגבעת הסביונים היא הטיילת הראשונה מבין שלוש שצפויות לחדש את פניה של העיר, כאשר השתיים האחרות מצויות בימים אלו בהליכי שיפוצים ופיתוח והן צפויות להיחנך לקראת סוף השנה האזרחית. בסופן של העבודות, יחוברו הטיילות ויכללו שביל אופניים המקיף את העיר.

עם סיום הקמת הטיילת החלו בעירייה לפעול על מנת לסיים את הליך הקמתו של מגרש הקטרגל הסינתטי בגבעת הסביונים, ושלחו צוותים שינקו את השטח סביב ערוץ נחל האלה העובר בסמוך לטיילת ואמור להוות חלקה מנופה העתידי, "העיר מתחדשת. אנחנו הולכים לחבר את כל העיר בשבילי אופניים, שיתחילו בגבעת הסביונים ויסתיימו בשכונות החדשות שנבנות כרגע בדרום העיר", אמר בעבר ראש העירייה אליהו זוהר.

פארק השעשועים בטיילת החדשה

כאמור, בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים התבצעה בו זמנית עם שיפוץ הטיילות הקיימות לאורכן של היציאות המערביות מהעיר שנבנו לפני קרוב ל-20 שנים- מאזור בית הספר 'הראל' ועד תחנת הדלק פז- ביציאה משכונת קיבוץ גלויות. "עלות פרויקט השיפוץ הינו שלושה מיליון שקלים, רוב הכסף גוייס ממשרד הבינוי והשיכון ומכספי תרומות. עיצוב החלק המערבי של הטיילת יהיה למעשה המשך מדויק של חלק אחר שלה שכבר הושלם לאורכה של שכונת 'המחנה' החדשה", אמר זוהר במהלך סיור שנערך בשבועות האחרונים בטיילת החדשה.

מגרש אירופאי בסן דייגו

נוסף לטיילת, בעירייה יכולים להציג לראווה גם את מגרש הקטרגל המיוחד שנבנה בשכונת קיבוץ גלויות.
כזכור, לפני כחודשיים הודיעו בעירייה כי הושג תקציב מיוחד לטובת פירוק המתקן הישן בשכונת קיבוץ גלויות והקמת מתקן אירופאי חדיש בחסות "הטוטו".
במהלך העבודות, שהתקיימו באינטנסיביות, נשמעו קולות של תושבים שונים שטענו כי מדובר בפגיעה במרחב הציבורי והקטנת המעברים להולכי הרגל המבקשים לצאת ולהיכנס לשכונה. בעירייה מנגד, השיבו כי מדובר בדרישות הטוטו המפורטות בתקן של התאחדות הכדורגל העולמית, וטענו כי אין באפשרותם לשנות את מידות המגרש, "המגרש החדש יהפוך לפנינה של השכונה וסביבו יוקמו ספסלי ישיבה, הצללה ומתקני ספורט ושעשועים לילדים", אמר השבוע גורם בעירייה.
עתה ממתינים תושבי השכונה לפתיחת השערים של המגרש, שעשוי להפוך למוקד עלייה לרגל בקרב חובבי הספורט המקומיים.

לחץ להמשך קריאה