צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

האור בקצה

מכבי קריית מלאכי אמנם סיימה את עונת 2014/15 עם טעם מר בפה וירידה לליגה ב', אך גם עם שביב של תקווה לעתיד טוב יותר ועם מספר ציונים לשבח. אז מיהו התגלית, מי אכזבו בגדול ומיהו שחקן העונה המסורתי? זמן הסיכומים

פורסם

בתאריך

תגלית העונה: שניר סופר- מגן (21)

שניר סופר היה עבורנו המועמד הכמעט יחידי לתואר תגלית העונה של מכבי קריית מלאכי, נתון שמאדיר עוד יותר את הישגיו ותרומתו למועדון המקומי, חרף ירידתו לליגה הרביעית בטיבה.

מלאכי של העונה, כיאה לקבוצה עם תקציב דל, נבנתה על בסיס של שחקנים צעירים, שחוזקו בחיים כנפו ובמספר שחקני בית מוכרים.

מרביתם של הצעירים הללו, שהגיעו מחוץ לעיר ועבור חלקם אף הייתה זו טבילת האש הראשונה בקבוצת בוגרים בליגה א', לא עמדו בציפיות של ההנהלה והצוות המקצועי, ולא לקחו את הקבוצה למקום אליו ציפו ראשיה בטרם החלה עונת המשחקים החולפת.

___ץ___¿_2

שניר סופר, מגן אלמוני שהגיע למלאכי מקבוצת הנוער של הפועל אשקלון, היה בשונה מהם אחד מעמודי התווך בהגנת הכתומים, וחלק קבוע בפאזל השבועי של שוקי ממו. סופר ביצע את עבודתו בהגנה כראוי, לא היסס לצאת קדימה כמתבקש ומיעט לטעות ולאפשר ליריבה להעניש את קבוצתו. הוא שיחק העונה 27 משחקים בליגה (ואחד נוסף בגביע), ולא בכדי הפך לאחד מאהובי היציע המקומי, ולכזה שבמלאכי ירצו לראות ממשיך בכתום גם בליגה ב'.

שחקן העונה- דניאל סולומון- קשר (24)

רגע אחרי שעלתה לליגה הלאומית, ברור היה כי מכבי קריית גת לא תאפשר למספר שחקניה הצעירים והמוכשרים ליטול חלק בליגה השנייה בטיבה, ותחפש לשחרר ולהשביח אותם בקבוצות בליגות נמוכות יותר.

אחד מהם היה דניאל סולומון, קשרה של מלאכי בעונה החולפת, שבחר ללבוש את המדים הכתומים, ולהצטרף על תקן השחקן הצעיר אך המנוסה: זה שלא נמנה עם שורת השחקנים האלמוניים שלבשו את המדים הכתומים, אך גם לא נחשב לוותיק ולשועל קרבות בליגה א'.

כבר בתחילת העונה ניתן היה להבחין שסולומון הוא לא עוד שחקן בהרכב של ממו, אלא כזה שנמצא בכל מקום, ובעיקר יודע לקחת אחריות. למרות חזותו המטעה, התגלה סולומון כשחקן קשוח ואגרסיבי, שנלחם על כל כדור ומחלק הוראות לחבריו על כר הדשא. יחד עם כנפו, ניהלו השניים את הקישור של המועדון הכתום- החוליה היחידה שתפקדה כראוי במהלך העונה החולפת, והאחראית לכך שחניכיו של ממו נותרו עם סיכוי לשרוד גם בסיבוב השני.

_ף___ש_נ_£____ץ_£_ץ___ץ_ƒ

סולומון הוסיף גם שלושה שערי ליגה, ושותף בכל המשחקים העונה- למעט באלה בהם היה מורחק כתוצאה מספיגת כרטיסים צהובים (סיים עם 15 (!) כאלה).

סביר להניח כי במלאכי ינסו להשאיר את שחקן העונה לעונה נוספת, אך קשה להאמין כי שחקן מוכשר כמו סולומון ימצא עצמו בליגה ב', וסביר להניח כי כבר בקרוב יקבל הקשר מספר הצעות מקבוצות בליגה א', ויעדיף לשחק בשורותיהן.

אכזבת העונה- שחקני הבית שרון מלכה ושלומי צלח

זו הייתה אמורה להיות ללא ספק עונת המבחן של שחקני הבית של מלאכי.

שנים ארוכות שרבים מהם, ובעיקר אלה שקיבלו את ההזדמנות העונה, מלינים אודות החתמת שכירי חרב בהרכב הכתום, וטוענים כי אלה מקבלים את חולצת ההרכב על חשבונם הם.

העונה, בעקבות הליך הפירוק והתקציב הדל שנותר בעקבותיו, החליטו במלאכי להילחם על המקום בליגה בעזרת שחקנים צעירים, בעיקר אלה מבית ובראשם אליעזר איילין, שרון מלכה ושלומי צלח.

אולם בזמן שהראשון הצליח לשחזר את יכולתו מהעונה הקודמת ולמנף אותה לכדי הובלת המלאכים לקאמבק המרשים באמצע העונה החולפת (עד שנפצע), אכזבו במיוחד השניים האחרים- מלכה וצלח, ולא קיימו מאומה מההבטחה הגדולה שבמלאכי האמינו כי תמומש על ידי השניים.

מלכה שותף העונה ב-22 משחקי ליגה, בהם כבש שער אחד בלבד, עד שמאוחר יותר, במרץ העונה, הוא עזב את הארץ מסיבות אישיות, והותיר את הכתומים ללא חלוץ עד סיום העונה. צלח לעומתו, שותף ב-15 משחקים (ברובם נכנס כמחליף), ולא זכה להרשית אפילו פעם אחת. לאחר המשחק מול כפר שלם, אליו נכנס כמחליף בשניות האחרונות, הוא עזב את מלאכי וסיים את העונה.

לדאבונה של מלאכי, למחלקת הנוער שלה אין קבוצת נוער פעילה, ובעונה הבאה היא תיאלץ להסתדר עם מספר מועט של שחקני בית- בדרך להכרה כי רק מחלקת נוער בריאה תוכל להחזיר בעתיד את המועדון למקום הראוי לו.

מלך שערים- קשר (23) אליעזר איילין

הנתון שמסמן יותר מכל את מידת חולשתה של התקפת מלאכי העונה, והיותה אחת מהחוליות החלשות שלה (בקרב צמוד עם ההגנה שקרסה), הוא בחינת מלך השערים של הקבוצה.

אליעזר איילין, קשר הקבוצה ושחקן הבית היחידי שלה שבאמת תיפקד תחת הלחץ, סיים כמלך השערים של הקבוצה העונה, כשבמאזנו חמישה שערי ליגה בלבד. פרסונאלית, הרי שמדובר במנת כיבושים די מכובדת עבור קשר שאף נפצע במהלך העונה ולא שיחק כמעט בשליש ממנה, אולם עבור קבוצה שמתיימרת להישאר בליגה, ויתרה מכך אף לסגור פער של 9 נקודות שנפער בעקבות הליך הפירוק- הרי שמדובר במנת כיבושים דלה, בלשון המעטה, במאזנו של מלך שערי הקבוצה.

מעבר לשערים שכבש, איילין גם היה אחד מהשחקנים מחוללי השינוי במלאכי, שהובילו אותה לקאמבק המרשים באמצע העונה ולצבירת 14 נקודות ליגה מ-18 אפשריות. פציעתו, הייתה חלק מהידרדרותה של מלאכי שבוע אחר שבוע, שהביאה לירידתה לליגה ב' שלושה מחזורים לסיום העונה.

_נ_£_ש___צ_¿

המילה האחרונה- שוקי ממו והקהל הכתום

אם בוחנים את העונה של מלאכי לפי המספרים, סביר להניח כי מרבית המשיבים יקבעו כי מכבי קריית מלאכי נכשלה כישלון טוטאלי השנה.

אלא שלצד בחינת הנתונים היבשים, ניצבים הקשיים והמהמורות הבלתי נגמרים שעמדו לרועץ במסע של המלאכים העונה, והיוו עבורה, עבור אוהדיה ועבור מאמנה, שוקי ממו, גזירת גורל עוד בטרם החלה העונה החולפת.

זה החל בעונש הפחתת הנקודות, שהעמיד את מלאכי, לה תקציב דל גם כך, בעמדת זינוק רחוקה מדי משאר קבוצת הליגה, שבמחזורי הפתיחה החלו לצבור נקודות ולראות את מלאכי מתקשה להתחבר ולהגיע לליגה.

כשזה קרה, החלו השלכות הסגל הקצר להכות גלים, והרחקות ופציעות שנקרו בדרכם של המלאכים גרמו לממו ללא מעט כאבי ראש בקביעת ההרכב הפותח, ואפילו בהעמדת הסגל, שלא תמיד היה מלא.

גם פציעתו הקשה של איילין, עזיבתם של שרון מלכה ואסף גובזה ואי החתמת שחקני חיזוק במהלך חודש ינואר, גזרו על קבוצתו של ממו ירידת ליגה, גם כאשר נראה היה כי המאמן ושחקניו מתגברים על הקשיים הקיימים.

ממו הצליח, למרות הכל, להשאיר את מלאכי בחיים בחלקים גדולים מאוד של העונה, ולהפיח תקווה גם בליבם של הפסימיסטים ביותר.

___ץ___ש______ץ

לצידו, חזינו באסופת אוהדים כתומים נאמנים, שנסעו אחרי מלאכי לכל פינה על מפת ארץ ישראל, ויצרו אוירה ביתית בכל מגרש אליהם הגיעה הנציגה היחידה של העיר בכדורגל הישראלי.

שני אלה, המאמן ממו והאוהדים הכתומים, הם המתוק שיצא מעז בכל הקשור לעונת המשחקים החולפת, וסביר להניח כי המשך שיתוף הפעולה הפורה, הן עם ממו כמאמן והן עם הקהל הנהדר של מלאכי, עשוי בהחלט לעזור לקבוצה לשוב את ליגה א', בה היא כל כך ראויה לשחק.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עיר מתחדשת

עבודות ההקמה של הטיילת בשכונת גבעת הסביונים הסתיימו- אך זו צפויה להיחנך רק בחודש אוגוסט לאחר הקמתו של מגרש הקטרגל בשכונה. בתווך, נמשכות העבודות לשיפוץ הטיילות המקיפות את העיר. גם מגרש הקטרגל המיוחד בשכונת קיבוץ גלויות יפתח בקרוב

פורסם

בתאריך

על ידי

הסתיימו העבודות להקמת הטיילת החדשה בסמוך שכונת גבעת הסביונים. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכשבעה מיליון שקלים וגודלו משתרע על פני קילומטר וחצי, כולל בתוכו שטחי דשא גדולים, מסלולי אופניים, עמדות מנגל ומתקני שעשועים לילדים.
הטיילת בגבעת הסביונים היא הטיילת הראשונה מבין שלוש שצפויות לחדש את פניה של העיר, כאשר השתיים האחרות מצויות בימים אלו בהליכי שיפוצים ופיתוח והן צפויות להיחנך לקראת סוף השנה האזרחית. בסופן של העבודות, יחוברו הטיילות ויכללו שביל אופניים המקיף את העיר.

עם סיום הקמת הטיילת החלו בעירייה לפעול על מנת לסיים את הליך הקמתו של מגרש הקטרגל הסינתטי בגבעת הסביונים, ושלחו צוותים שינקו את השטח סביב ערוץ נחל האלה העובר בסמוך לטיילת ואמור להוות חלקה מנופה העתידי, "העיר מתחדשת. אנחנו הולכים לחבר את כל העיר בשבילי אופניים, שיתחילו בגבעת הסביונים ויסתיימו בשכונות החדשות שנבנות כרגע בדרום העיר", אמר בעבר ראש העירייה אליהו זוהר.

פארק השעשועים בטיילת החדשה

כאמור, בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים התבצעה בו זמנית עם שיפוץ הטיילות הקיימות לאורכן של היציאות המערביות מהעיר שנבנו לפני קרוב ל-20 שנים- מאזור בית הספר 'הראל' ועד תחנת הדלק פז- ביציאה משכונת קיבוץ גלויות. "עלות פרויקט השיפוץ הינו שלושה מיליון שקלים, רוב הכסף גוייס ממשרד הבינוי והשיכון ומכספי תרומות. עיצוב החלק המערבי של הטיילת יהיה למעשה המשך מדויק של חלק אחר שלה שכבר הושלם לאורכה של שכונת 'המחנה' החדשה", אמר זוהר במהלך סיור שנערך בשבועות האחרונים בטיילת החדשה.

מגרש אירופאי בסן דייגו

נוסף לטיילת, בעירייה יכולים להציג לראווה גם את מגרש הקטרגל המיוחד שנבנה בשכונת קיבוץ גלויות.
כזכור, לפני כחודשיים הודיעו בעירייה כי הושג תקציב מיוחד לטובת פירוק המתקן הישן בשכונת קיבוץ גלויות והקמת מתקן אירופאי חדיש בחסות "הטוטו".
במהלך העבודות, שהתקיימו באינטנסיביות, נשמעו קולות של תושבים שונים שטענו כי מדובר בפגיעה במרחב הציבורי והקטנת המעברים להולכי הרגל המבקשים לצאת ולהיכנס לשכונה. בעירייה מנגד, השיבו כי מדובר בדרישות הטוטו המפורטות בתקן של התאחדות הכדורגל העולמית, וטענו כי אין באפשרותם לשנות את מידות המגרש, "המגרש החדש יהפוך לפנינה של השכונה וסביבו יוקמו ספסלי ישיבה, הצללה ומתקני ספורט ושעשועים לילדים", אמר השבוע גורם בעירייה.
עתה ממתינים תושבי השכונה לפתיחת השערים של המגרש, שעשוי להפוך למוקד עלייה לרגל בקרב חובבי הספורט המקומיים.

לחץ להמשך קריאה