צור עימנו קשר

חדשות

האור בקצה

מכבי קריית מלאכי אמנם סיימה את עונת 2014/15 עם טעם מר בפה וירידה לליגה ב', אך גם עם שביב של תקווה לעתיד טוב יותר ועם מספר ציונים לשבח. אז מיהו התגלית, מי אכזבו בגדול ומיהו שחקן העונה המסורתי? זמן הסיכומים

פורסם

בתאריך

תגלית העונה: שניר סופר- מגן (21)

שניר סופר היה עבורנו המועמד הכמעט יחידי לתואר תגלית העונה של מכבי קריית מלאכי, נתון שמאדיר עוד יותר את הישגיו ותרומתו למועדון המקומי, חרף ירידתו לליגה הרביעית בטיבה.

מלאכי של העונה, כיאה לקבוצה עם תקציב דל, נבנתה על בסיס של שחקנים צעירים, שחוזקו בחיים כנפו ובמספר שחקני בית מוכרים.

מרביתם של הצעירים הללו, שהגיעו מחוץ לעיר ועבור חלקם אף הייתה זו טבילת האש הראשונה בקבוצת בוגרים בליגה א', לא עמדו בציפיות של ההנהלה והצוות המקצועי, ולא לקחו את הקבוצה למקום אליו ציפו ראשיה בטרם החלה עונת המשחקים החולפת.

___ץ___¿_2

שניר סופר, מגן אלמוני שהגיע למלאכי מקבוצת הנוער של הפועל אשקלון, היה בשונה מהם אחד מעמודי התווך בהגנת הכתומים, וחלק קבוע בפאזל השבועי של שוקי ממו. סופר ביצע את עבודתו בהגנה כראוי, לא היסס לצאת קדימה כמתבקש ומיעט לטעות ולאפשר ליריבה להעניש את קבוצתו. הוא שיחק העונה 27 משחקים בליגה (ואחד נוסף בגביע), ולא בכדי הפך לאחד מאהובי היציע המקומי, ולכזה שבמלאכי ירצו לראות ממשיך בכתום גם בליגה ב'.

שחקן העונה- דניאל סולומון- קשר (24)

רגע אחרי שעלתה לליגה הלאומית, ברור היה כי מכבי קריית גת לא תאפשר למספר שחקניה הצעירים והמוכשרים ליטול חלק בליגה השנייה בטיבה, ותחפש לשחרר ולהשביח אותם בקבוצות בליגות נמוכות יותר.

אחד מהם היה דניאל סולומון, קשרה של מלאכי בעונה החולפת, שבחר ללבוש את המדים הכתומים, ולהצטרף על תקן השחקן הצעיר אך המנוסה: זה שלא נמנה עם שורת השחקנים האלמוניים שלבשו את המדים הכתומים, אך גם לא נחשב לוותיק ולשועל קרבות בליגה א'.

כבר בתחילת העונה ניתן היה להבחין שסולומון הוא לא עוד שחקן בהרכב של ממו, אלא כזה שנמצא בכל מקום, ובעיקר יודע לקחת אחריות. למרות חזותו המטעה, התגלה סולומון כשחקן קשוח ואגרסיבי, שנלחם על כל כדור ומחלק הוראות לחבריו על כר הדשא. יחד עם כנפו, ניהלו השניים את הקישור של המועדון הכתום- החוליה היחידה שתפקדה כראוי במהלך העונה החולפת, והאחראית לכך שחניכיו של ממו נותרו עם סיכוי לשרוד גם בסיבוב השני.

_ף___ש_נ_£____ץ_£_ץ___ץ_ƒ

סולומון הוסיף גם שלושה שערי ליגה, ושותף בכל המשחקים העונה- למעט באלה בהם היה מורחק כתוצאה מספיגת כרטיסים צהובים (סיים עם 15 (!) כאלה).

סביר להניח כי במלאכי ינסו להשאיר את שחקן העונה לעונה נוספת, אך קשה להאמין כי שחקן מוכשר כמו סולומון ימצא עצמו בליגה ב', וסביר להניח כי כבר בקרוב יקבל הקשר מספר הצעות מקבוצות בליגה א', ויעדיף לשחק בשורותיהן.

אכזבת העונה- שחקני הבית שרון מלכה ושלומי צלח

זו הייתה אמורה להיות ללא ספק עונת המבחן של שחקני הבית של מלאכי.

שנים ארוכות שרבים מהם, ובעיקר אלה שקיבלו את ההזדמנות העונה, מלינים אודות החתמת שכירי חרב בהרכב הכתום, וטוענים כי אלה מקבלים את חולצת ההרכב על חשבונם הם.

העונה, בעקבות הליך הפירוק והתקציב הדל שנותר בעקבותיו, החליטו במלאכי להילחם על המקום בליגה בעזרת שחקנים צעירים, בעיקר אלה מבית ובראשם אליעזר איילין, שרון מלכה ושלומי צלח.

אולם בזמן שהראשון הצליח לשחזר את יכולתו מהעונה הקודמת ולמנף אותה לכדי הובלת המלאכים לקאמבק המרשים באמצע העונה החולפת (עד שנפצע), אכזבו במיוחד השניים האחרים- מלכה וצלח, ולא קיימו מאומה מההבטחה הגדולה שבמלאכי האמינו כי תמומש על ידי השניים.

מלכה שותף העונה ב-22 משחקי ליגה, בהם כבש שער אחד בלבד, עד שמאוחר יותר, במרץ העונה, הוא עזב את הארץ מסיבות אישיות, והותיר את הכתומים ללא חלוץ עד סיום העונה. צלח לעומתו, שותף ב-15 משחקים (ברובם נכנס כמחליף), ולא זכה להרשית אפילו פעם אחת. לאחר המשחק מול כפר שלם, אליו נכנס כמחליף בשניות האחרונות, הוא עזב את מלאכי וסיים את העונה.

לדאבונה של מלאכי, למחלקת הנוער שלה אין קבוצת נוער פעילה, ובעונה הבאה היא תיאלץ להסתדר עם מספר מועט של שחקני בית- בדרך להכרה כי רק מחלקת נוער בריאה תוכל להחזיר בעתיד את המועדון למקום הראוי לו.

מלך שערים- קשר (23) אליעזר איילין

הנתון שמסמן יותר מכל את מידת חולשתה של התקפת מלאכי העונה, והיותה אחת מהחוליות החלשות שלה (בקרב צמוד עם ההגנה שקרסה), הוא בחינת מלך השערים של הקבוצה.

אליעזר איילין, קשר הקבוצה ושחקן הבית היחידי שלה שבאמת תיפקד תחת הלחץ, סיים כמלך השערים של הקבוצה העונה, כשבמאזנו חמישה שערי ליגה בלבד. פרסונאלית, הרי שמדובר במנת כיבושים די מכובדת עבור קשר שאף נפצע במהלך העונה ולא שיחק כמעט בשליש ממנה, אולם עבור קבוצה שמתיימרת להישאר בליגה, ויתרה מכך אף לסגור פער של 9 נקודות שנפער בעקבות הליך הפירוק- הרי שמדובר במנת כיבושים דלה, בלשון המעטה, במאזנו של מלך שערי הקבוצה.

מעבר לשערים שכבש, איילין גם היה אחד מהשחקנים מחוללי השינוי במלאכי, שהובילו אותה לקאמבק המרשים באמצע העונה ולצבירת 14 נקודות ליגה מ-18 אפשריות. פציעתו, הייתה חלק מהידרדרותה של מלאכי שבוע אחר שבוע, שהביאה לירידתה לליגה ב' שלושה מחזורים לסיום העונה.

_נ_£_ש___צ_¿

המילה האחרונה- שוקי ממו והקהל הכתום

אם בוחנים את העונה של מלאכי לפי המספרים, סביר להניח כי מרבית המשיבים יקבעו כי מכבי קריית מלאכי נכשלה כישלון טוטאלי השנה.

אלא שלצד בחינת הנתונים היבשים, ניצבים הקשיים והמהמורות הבלתי נגמרים שעמדו לרועץ במסע של המלאכים העונה, והיוו עבורה, עבור אוהדיה ועבור מאמנה, שוקי ממו, גזירת גורל עוד בטרם החלה העונה החולפת.

זה החל בעונש הפחתת הנקודות, שהעמיד את מלאכי, לה תקציב דל גם כך, בעמדת זינוק רחוקה מדי משאר קבוצת הליגה, שבמחזורי הפתיחה החלו לצבור נקודות ולראות את מלאכי מתקשה להתחבר ולהגיע לליגה.

כשזה קרה, החלו השלכות הסגל הקצר להכות גלים, והרחקות ופציעות שנקרו בדרכם של המלאכים גרמו לממו ללא מעט כאבי ראש בקביעת ההרכב הפותח, ואפילו בהעמדת הסגל, שלא תמיד היה מלא.

גם פציעתו הקשה של איילין, עזיבתם של שרון מלכה ואסף גובזה ואי החתמת שחקני חיזוק במהלך חודש ינואר, גזרו על קבוצתו של ממו ירידת ליגה, גם כאשר נראה היה כי המאמן ושחקניו מתגברים על הקשיים הקיימים.

ממו הצליח, למרות הכל, להשאיר את מלאכי בחיים בחלקים גדולים מאוד של העונה, ולהפיח תקווה גם בליבם של הפסימיסטים ביותר.

___ץ___ש______ץ

לצידו, חזינו באסופת אוהדים כתומים נאמנים, שנסעו אחרי מלאכי לכל פינה על מפת ארץ ישראל, ויצרו אוירה ביתית בכל מגרש אליהם הגיעה הנציגה היחידה של העיר בכדורגל הישראלי.

שני אלה, המאמן ממו והאוהדים הכתומים, הם המתוק שיצא מעז בכל הקשור לעונת המשחקים החולפת, וסביר להניח כי המשך שיתוף הפעולה הפורה, הן עם ממו כמאמן והן עם הקהל הנהדר של מלאכי, עשוי בהחלט לעזור לקבוצה לשוב את ליגה א', בה היא כל כך ראויה לשחק.

לחץ להמשך קריאה