צור עימנו קשר

בחירות 2018

דרמה פוליטית: הקהילה האתיופית הודיעה על תמיכה בחיים ויצמן כמועמד לראשות העיר

לאחר שבועות של אי ודאות ומחלוקות פנימיות, יש החלטה: הקהילה האתיופית, המהווה כ-20% מקולות הבוחרים בעיר, הודיעה רשמית כי תתמוך במועמדותו של סא"ל במיל' חיים ויצמן לראשות העירייה

פורסם

בתאריך

חיזוק דרמטי למועמד לראשות העיר, סא"ל (במיל') חיים ויצמן: לפני זמן קצר הכריעה הקהילה האתיופית באופן רשמי וסופי כי היא תתמוך כולה במועמדותו של ויצמן לראשות העירייה. לפי הודעת הקהילה, ההחלטה התקבלה פה אחד על דעתם של כלל המועמדים למועצת העיר, וכן על דעתם ובהסכמתם של חברי השמגלץ', שהצביעו פה אחד בעד ההחלטה.
מדובר במפץ פוליטי של ממש, המעמיד לראשונה במערכת הבחירות הנוכחית אלטרנטיבה אמיתית לשלטונו של ראש העירייה המכהן אליהו זוהר. הקהילה האתיופית מהווה כחמישית מקולות הבוחרים בעיר, והצטרפותה לתמיכה בוויצמן מחזקת מאוד את סיכוייו ומעמידה אותו כמועמד בודד מול זוהר והגוש החרדי-דתי בהובלתו. "זה לא היה פשוט להגיע להסכמות, אבל עמדנו גם במשימה הזאת, והראינו שהאיחוד בעדה חזק מהכל. אנחנו מאמינים בחיים ובדרך שהוא מוביל", אמר יו"ר הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית, חבר המועצה שי סיום, בתגובה להחלטה שהתקבלה על ידי הקהילה.
במחנהו של ויצמן נשמעו מרוצים מאוד נוכח החלטת הקהילה, ואמרו כי מדובר בצעד ראשון בדרך להחלפת השלטון. "אנחנו יוצאים לדרך שבסופה יהיה לתושבי קריית מלאכי שלטון שחושב על כולם, שמייצג את כולם, שעובד עבור כולם", אמר גורם בסביבתו של ויצמן. ויצמן, סא"ל במיל' ולשעבר סגן מפקד חטיבת "גבעתי" ומנכ"ל העירייה, מנהל בימים אלו מגעים עם סיעות וראשי מחנות נוספים בגוש המסורתי-חילוני, במטרה לגבש מחנה משמעותי שיוכל לנצח בבחירות שייערכו ב-30 לאוקטובר, בעוד פחות מחודשיים. בין היתר מדובר על סיעת "הליכוד", סיעת "צעירים2018" בראשות אליאור עמר ואישים נוספים כגון שלומי מלכה וסגן ראש העירייה חיים שטיינר, ששוקל בימים אלו את צעדיו לאחר הדחתו מראשות רשימת חב"ד-ש"ס.
הפרטים המלאים- מחר, בגיליון ראש השנה המיוחד שלנו.
לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.