צור עימנו קשר

המושבים

"דרור שור איבד את שדה עוזיה. בבחירות הקרובות הוא לא יהיה ראש מועצה"

תלמיד כיתה ח' בתיכון באר טוביה קיבל הודעה לפיה עליו לעבור לכיתת החינוך המיוחד. משפחתו סירבה והשיגה חוות דעת מפסיכיאטר, אך נפלה על אוזניים ערלות – כך טוען חבר המועצה מוטי ארבל, שתקף בחריפות את מי שסימן כאחראים למחדל כטענתו. מנהלת מחלקת החינוך: "האשמות חסרות שחר על גבו של התלמיד"

פורסם

בתאריך

חבר המועצה האזורית מטעם מושב שדה עוזיה, מוטי ארבל, יוצא במתקפה חריפה כנגד ראש המועצה דרור שור ומנהלת מחלקת החינוך, רות קרטר, וטוען לטיפול לקוי של השניים בתלמיד כיתה ח' בבית הספר התיכון של המועצה.
בשיחה שקיים השבוע עם מערכת "המקור" טען ארבל כי תחילת הסאגה עם פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, אז גיא (שם בדוי), תלמיד בית הספר התיכון האזורי בבאר טוביה, נתבקש לעבור לכיתת חינוך מיוחד בטענה כי איננו מתאים למסגרת הלימודית בכיתות "הרגילות" בבית הספר.
לדברי ארבל, משפחתו של גיא לא קיבלה את הקביעה של אנשי מחלקת החינוך, והחליטה כי בנה לא יעבור אל כיתת החינוך המיוחד בבית הספר ויישאר ללמוד בכיתתו.
בית הספר, טוען חבר המועצה, הודיע למשפחתו של גיא ולגיא עצמו כי מוטב שלא יגיע לבית הספר עד אשר ימצא פתרון בעניינו, ובמשפחה פנו לארבל בציפייה שזה יפתור את הסוגיה בעניין בנם.
"פניתי אל מנהלת מחלקת החינוך של המועצה ואל מנהל בית הספר על מנת שיקבלו את הילד חזרה לבית הספר, לכיתה רגילה", אמר ארבל, שסיפר כי לאחר שיחות תכופות עם מחלקת החינוך התקבלה ההחלטה כי גיא יישאר בכיתה רגילה בבית הספר, אולם זה ייעשה רק לאחר שייבדק אצל פסיכיאטר שיקבע האם הוא כשיר להיות בכיתה רגילה.
"לאחר מספר מפגשים החליט הפסיכיאטר כי לא נמצאה שום בעיה והילד כשיר ללמוד בכיתה רגילה", המשיך ארבל לגולל את סיפורו של גיא. "כאשר קיבלתי את המסמכים, פניתי ישירות אל קרטר (מנהלת מחלקת החינוך, ה"ה) והצגתי בפניה את הממצאים", הוא סיפר.

חוות הדעת לא עזרה

אלא שגם קביעתו של הפסיכיאטר, אותה קביעה שבמחלקה ובבית הספר דרשו מהנער גיא להציג, נפלה על אוזניים ערלות, כך לטענתו של ארבל. "במחלקת החינוך דפדפו במסמכים ואמרו שאין להם כל משמעות וכי כל אחד יכול היום להגיע לפסיכיאטר ולשלם מספיק כסף בשביל אישור זה או אחר. זו מציאות שאני לא מוכן לקבל", דבריו. הוא תקף את מנהלת המחלקה קרטר ואמר: "רות קרטר חייבת ללכת הביתה".
לטענת ארבל, הוא לא הסתפק בפניה אל מנהלת מחלקת החינוך ופנה בעצמו אל ראש המועצה, דרור שור, שהבטיח כי יעשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנער גיא לחזור אל בית הספר. "במשך שלושה חודשיים פניתי שוב ושוב לדרור שור על מנת לקבל את עזרתו. הצגתי לו את המסמכים וסיפרתי לו את השתלשלות העניינים. בפועל, דיבורים לחוד ומעשים לחוד. לא קרה שום דבר. אני חושב שבקדנציה האחרונה נעשו לא מעט טעויות, אבל מבחינתי זו החמורה ביותר", ממשיך ארבל, ומוסיף עקיצה לקראת בחירות 2018, הנמצאות ממש מעבר לפינה: "דרור שור איבד אותי. הוא איבד את כל שדה עוזיה. הוא צריך ללכת הביתה יחד עם רות קרטר. הם עשו טעות אחר טעות, אבל הפעם אני לא מוכן לשתוק עוד. מי שטובת התושבים לא בפניו לא יכול להיות ראש המועצה. בבחירות הקרובות הוא יאבד גם את הכיסא שלו".
בינתיים, ולאחר שלושה חודשים בהם ישב בבית, חזר גיא אל ספסל הלימודים בבית הספר באר עמ"י, והוא ממשיך ללמוד בכיתה רגילה. "הפגיעה בתלמיד הייתה חמורה. הוא איבד המון חומר וישב בבית שלושה חודשים. אנחנו מקווים שהמקרה מאחורינו", אמרו ארבל ומשפחתו של הנער.
מנהלת מחלקת החינוך, רות קרטר, מסרה בשם המועצה: "לצערי בכל הנטען אין אמת, ההפך הוא הנכון. בשל צנעת הפרט איני יכולה להתייחס בפירוט לגופו של מקרה, ואין לי אלא להצר על האשמות חסרות שחר על מערכת החינוך בכלל, על מנהל בית הספר ועליי באופן אישי, והכל על גבו של אותו תלמיד. הטיפול בתלמיד, בדומה לטיפול בתלמידים אחרים, נעשה בידיעת, בליווי ובהנחיית הפיקוח במשרד החינוך. בכלליות אציין, כי אגף החינוך, בראשו אני עומדת, כמדיניות, עושה כל שביכולתו להשאיר את כל התלמידים במערכת החינוך של המועצה. התיכון לא הרחיק השנה ולו תלמיד אחד, וממילא גם לא את התלמיד המדובר. כיו"ר ועדות התמדה (ועדות אותן יזמתי למניעת נשירה) אני דואגת לוודא שבתי הספר בונים תוכנית אישית לכל ילד וילדה המתקשים בביקורם הסדיר בבית הספר כדי למנוע את נשירתם. לא בכדי אחוז הנשירה במועצה הינו נמוך מאחוז אחד. אין ספק שמערכת החינוך שזכתה לפרס חינוך ארצי בשנה החולפת ובהערכה רבה אינה ראויה להתייחסות כזו". לדבריו של חבר המועצה ארבל כלפי דרור שור העדיפו במועצה שלא להגיב.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

המועצה האזורית שפיר תוכר כאזור עדיפות לאומית א'?

שר הכלכלה מטעם סיעת כולנו, אלי כהן, ערך השבוע ביקור במועצה האזורית והצהיר כי חלה התקדמות משמעותית בנוגע להענקת המעמד האפקטיבי. המשמעות: כלים רבים יותר למשיכת יזמים, חברות ומפעלים, שיעזרו למועצה לבסס עוגן כלכלי בלתי תלוי. ראש המועצה, אשר אברג'ל: "אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך"

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה משמחת לתושבי המועצה האזורית שפיר: שר הכלכלה, אלי כהן, הודיע השבוע במהלך ביקור שערך במועצה כי חלה התקדמות משמעותית בהליך הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה, כזה שיאפשר לה להעניק תמיכה, סיוע, הנחות, הטבות ותמריצים שונים, במטרה למשוך תושבים ויזמים.
את ביקורו פתח השר בסיור במפעל 'עלבד' שבקיבוץ 'משואות יצחק', בו קיבל סקירה מקיפה על פעילות המפעל. הוא קיים פגישת עבודה בישיבת "אור עציון", במהלכה קיבל מראש המועצה אברג'ל סקירה אודות המועצה, התפתחותה בהווה ובעתיד וכן סקירת הישגי מערכת החינוך המקומית."אני רואה את הפיתוח הכלכלי העתידי של המועצה כאחד הצירים המרכזיים להתפתחות המועצה, הן בהיבט של יצירת מקומות עבודה חדשים והן בהיבט של ביסוס חוזקה הכלכלי של המועצה", אמר אברג'ל, שהוסיף: "הצבתי לעצמי, כחלק מהיעדים, לייצר כאן עוגן כלכלי חזק. אני רוצה לייצר מקורות הכנסה חדשים למועצה, ועוגנים כלכליים כדי שלא נזדקק עוד למענקי איזון. אנו רוצים כלים לפיתוח תעסוקה ותעשייה. אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך", אמר ראש המועצה, שהוסיף כי: "יש לנו תוכנית מוכנה להקמת אזור תעסוקה חדש בתחום המועצה על שטח של כ-400 דונם ובצמוד אליו אזור תיירות. אני מקווה שבקרוב נוכל לשווק את השטחים שם ולמשוך אלינו תעשיינים וחברות. הצלחנו להעביר את זה סטטוטורית ואנו עובדים כעת על תוכניות הפיתוח", סיכם.
השר אלי כהן אמר במהלך הביקור כי מהלך בו המועצה תוכר כאזור עדיפות לאומית א' הוא פרמטר שמשנה את כללי המשחק, וציין כי הוא מקדם את המהלך למען המועצה בחיוב וברצינות. "הגעתי היום לשפיר יחד עם צוות בכיר ממשרדי כדי לראות את הדברים בשטח. אני שמח לבשר לכם היום שחלה התקדמות משמעותית בנושא הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה. המהלך מצוי בשלבי סיום, ואם וכאשר זה יקרה המשמעות היא שיהיו למועצה עוד כלים רבים ומשמעותיים יותר כדי למשוך לכאן יזמים, חברות ומפעלים", אמר כהן, שהוסיף: "אני מקווה מאוד ומעריך שעוד לפני חג פסח נוכל להתבשר בבשורות טובות. אני מאחל לראש המועצה שימשיך בעבודתו הברוכה והאיכותית".

 

שר הכלכלה וראש המועצה | צילום: דוברות מועצת שפיר

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הפעם לא נוותר למועצה"

חודש בלבד לאחר התאונה הקטלנית בכביש 3703, המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם, אירעה השבוע תאונת דרכים נוספת- שהעלתה את הטון בכל הנוגע לדרישות תושבי המושב מהמועצה. "רוצים כיכר"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרכבים המעורבים בתאונה | צילום: מערכת המקור

שוב תאונה בכביש 3703, כביש הגישה למושב שתולים ממזרח. חודש בדיוק לאחר התאונה הקשה שאירעה שם בחודש שעבר והסתיימה עם שלושה פצועים בדרגות פציעה שונות, נאלצו ביום שלישי השבוע תושבי המושב לחזות שוב בתאונת דרכים חזיתית וקשה בין שני כלי רכב בדיוק באותו הצומת, שגרמה לפציעתם של ארבעה בני אדם- אחד מהם במצב בינוני, שפונו לבית החולים "אסותא" באשדוד. כזכור, כביש 3703 המסוכן שופץ לפני כשלוש שנים ובוצעו לאורכו שיפוצים שכללו סגירת בורות, הרחבת שוליים וסלילה מחדש של הקו המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם ויתר היישובים המערביים. עלות שיפוץ הכביש נאמדה אז במאות אלפי שקלים, אולם כבר לפני כחודש, בכתבה שערכנו לאחר התאונה הקודמת שאירעה בצומת המסוכן, טענו תושבי האזור כי מדובר היה בפלסטר בלבד, וכי השינוי היחידי הוא בכך שהתאונות המתרחשות בו כעת הן קטלניות הרבה יותר. בעקבות הכתבה, פנה שוב לפני כשלושה שבועות חבר המועצה מטעם מושב שתולים, מני מעודי, אל ראש המועצה דרור שור ואל ואנשי ועדת התכנון במועצה ודרש הקמת כיכר בכניסה למושב. אלא שלטענתו, נאמר לו שם כי הנושא הועבר לטיפול משרד התחבורה, וכי כעת מחכים במועצה לתשובתם: "אמנם המועצה הגישה בקשה להקמת כיכר, אבל לדעתי לא צריך לחכות לתשובה ממשרד התחבורה והמועצה יכולה להריץ את הפרויקט, בדיוק כמו שהיא עשתה במקומות אחרים בשטח המועצה", אמר מעודי בשיחה עם "המקור", והוסיף, "כיכר זה לא מותרות, זה צורך קיומי של חיים. אני לא רואה שום כיוון להקמת כיכר. יהיה נכון בינתיים לתת יתרון זמני של תמרור עצור או פסי האטה על מנת להוריד את המהירות בה נכנסים רכבים לצומת. לא נוותר למועצה הפעם", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

עוקפים את עזריקם

לאחר שנים ארוכות בהן הפך מושב עזריקם לציר תנועה מרכזי עבור מאות רכבים ביום, נפתח ביום רביעי השבוע הכביש העוקף שעתיד להפוך את החיים במושב לבטוחים הרבה יותר. גם הדרך בין קריית מלאכי לאשדוד תקוצר משמעותית. "הכביש נותן פיתרון לכולם", אמר איב סוסן, תושב עזריקם

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה לנהגים: ארבע וחצי שנים לאחר הכרזת המועצה האזורית באר טוביה על הקמת כביש עוקף עזריקם, הודיעו השבוע קברניטיה על פתיחת הכביש לנסיעה.
כאמור, במהלך החודשים האחרונים נסללו שני הקטעים האחרונים באורך של כמה עשרות מטרים, ואף נפתח חלק מהכביש בסמוך לתחנת הדלק בשדה עוזיה.
בשבוע האחרון הוקמו עמודי התאורה לאורכו של הכביש, ובכך התאפשרה פתיחתו לתקופת "ניסיון", שתוביל למעשה להפיכתו לציר נסיעה מרכזי.
הכביש החדש יחבר את כביש אריאל שרון, כביש הגישה לעזריקם מכיוון קריית מלאכי (3703) אל כביש 3711, המחבר בין צומת עזריקם לצומת אמונים. שטח הכביש כולו אמור לעמוד על כ-2.5 קילומטרים, והוא עתיד לקצר בכמחצית את זמן הנסיעה מקריית מלאכי לאשדוד. "אני נרגש לבשר לכם שסוף-סוף כביש עוקף עזרים ייפתח לתנועה", כתב השבוע דני בוקובזה, נציג מושב עזריקם במועצה בקבוצת הואטסאפ של המושב.
גם תושבי המושב ברכו על הכביש החדש, "שנים חיכנו לכביש הזה. אין ספק שהכביש נותן פתרון לכולם. לאלו שנוסעים לכיוון אשדוד וימשיכו לנסוע בכביש בין עירוני שיחסוך להם המון זמן, והן לתושבי המושב שכעת יוכלו ליהנות משקט. שנים ארוכות חווינו תנועה מסוכנת ופקקים בתוך המושב במהלך כל שעות היממה, ואני שמח שזה הולך להיפסק", אמר תושב עזריקם, איב סוסן.
כזכור, הקמת כביש העוקף יצאה אל הפועל לאחר מאבק סוער של תושבי מושב עזריקם, שסבלו במשך שנים ארוכות מתנועה ערה של כלי רכב בתוך תחומי המושב- שהיווה את ציר התנועה המרכזי מכיוון קריית מלאכי אל העיר אשדוד ואל המושבים המערביים של המועצה.
במהלך השנים האחרונות עוכבו לפרקים עבודות הקמת הכביש, תחילה בשל העובדה כי תכנונו כלל מעבר על שטחים בבעלות פרטית, ובהמשך בעקבות קו מים אזורי של חברת 'מקורות', שעובר במקום ואמור היה להיבלע מתחת לתוואי הכביש המתהווה.
כבר באוגוסט 2016 הבהירה חברת המים הלאומית כי אילו ייסלל הכביש בתוואי הקבוע שלו, היא תתקשה בתיקונה של תקלה- במידה ותהיה כזו, והוסיפה כי כבר בשנת 2011 היא פנתה למועצה במטרה לפתור את סוגיית תוואי הכביש וקו המים העובר תחתיו.
כעת כאמור, לאחר סיום העתקת הקו וסיום בניית קטע הכביש האחרון, הודיעו במועצה האזורית באר טוביה על פתיחת הכביש לתנועה לרווחת הציבור.

מסלול הנסיעה הישן (באדום) אל מול מסלול הנסיעה החדש (בכחול) | צילום: Waze מפות

ראש המועצה האזורית באר טוביה דרור שור: "הכביש העוקף שנסלל על ידי המועצה לא רק שיגביר את הבטיחות בדרכים אלא גם יקצר זמני נסיעה ויחזיר מעט מהשקט למושב עזריקם, שעומסי התנועה בו יפחתו משמעותית. אחרי שנבחן את הכביש, נחנוך אותו בצורה רשמית ונעניק לנהגי המועצה ולעוברים דרכה חווית נהיגה וביטחון. אני קורא לנהגים לנהוג בו בצורה שקולה וללא לקיחת סיכונים מיותרים".

לחץ להמשך קריאה