צור עימנו קשר

המושבים

דעת רבים: חייבים לפצל את תיכון באר טוביה

תומכי פיצול התיכון האזורי באר טוביה, המעוניינים בהחזרת הסדר בבית הספר על כנו, הם רבים מדיי על מנת לכנותם כ"קומץ", והם וודאי אינם "הזויים". אך מחנה המתנגדים לפיצול, מתוך החלטה נחושה לא לדון בעניין, מתעקשים למזער את גודלם. תגובה של עמוס זומר לטורה של טלי מילשטיין, "מציאות דמה", שפורסם לפני כשבועיים

פורסם

בתאריך

תוכנית הפיצול של בית ספר התיכון השש שנתי בבאר טוביה אושרה על ידי מליאת המועצה במאי השנה. בשיחה עם נציגי המועצה, מנהלת מחלקת החינוך הגב' רות קרטר וסגן ראש המועצה מר שלומי שמאי, שהתקיימה בחודש יולי השנה, סיפרו השניים על החלת תוכנית הפיצול על ידי הוספת מבנים יבילים, וכן גדר אשר תחצוץ בין שני בתי הספר התלת שנתיים (חטיבה עליונה ותחתונה). אלא שהיה ברור כי ההכנות לתהליך לא היו במיטבן, ואפילו מנהלים חדשים לחטיבות המפוצלות עדיין לא היו בנמצא באותה העת.

עזיבתו הבלתי צפויה של מנהל החטיבה העליונה, מר אלי גבאי, שבועיים בלבד לפני תחילת הלימודים, הותירה דאגה רבה בקהילה וטרפה את הקלפים. עוד באותו הערב ניגשו הורים מודאגים לביתו של מר שמאי, על מנת לברר מהי תוכנית המגירה למצב העגום, וזאת, חשוב לציין, בטרם יצא לדרכו מכרז לתפקיד מנהל חטיבת הביניים.

במקביל, הורים אחרים ביקשו לכנס אסיפת חירום במושב באר טוביה, והזמינו כל מי שביקש להתעדכן ולהביע דעתו על המצב.

הגברת טלי מילשטיין, כותבת הטור "מציאות דמה" שפורסם בגיליון "המקור" שראה אור בתאריך 25 לאוגוסט, נכחה גם היא באסיפה. היא הביעה את דעתה בעניין, ודיווחה על הביקור שלה בביתו של סגן ראש המועצה. למרות כל זאת, מילשטיין הציגה בדבריה את הדברים כאילו "קומץ הורים" בלבד כינס את האסיפה, וכי מטרתו הייתה לחתור תחת מאמצי המועצה ובית הספר להתחיל את שנת הלימודים, כפי שעולה מדבריה.

טורה האישי של מילשטיין מאפיין את אופי הוויכוח בין תומכי הפיצול (ושיפור התנהלות בית הספר), ובין מתנגדיו. תומכי הפיצול, ואני ביניהם, מאמינים שהוא יביא לשיפור רב בכל הקשור לרמת האלימות של תלמידים בכיתות ובחצר בית הספר, אלימות שמופעלת בינם לבין עצמם ומצד תלמידים אל מול צוות המורים. זאת, בניגוד לחברינו להנהגה, שמצדדים בהשארת בית הספר עם יותר מאלפיים תלמידיו – כפי שהוא.

לאורך כל השנה הביעו מתנגדי הפיצול אמון עיוור במנהל בית הספר, ללא צל של ביקורת לנוכח אירועי אלימות חמורים, אשר לתפיסתי ולתפיסת רבים אחרים – לא טופלו כראוי. הם עיגלו פינות והקלו ראש בחומרתם של האירועים. "משובת נעורים", קראו להם.

לטעמי, תומכי הפיצול, המעוניינים בהחזרת הסדר בבית הספר על כנו, הם רבים מדיי על מנת לכנותם כ"קומץ", והם וודאי אינם "הזויים". אך מילשטיין ומחנה המתנגדים לפיצול, מתוך החלטה נחושה לא לדון בעניין, מתעקשים למזער את גודל הקבוצה הדורשת פיצול, ובייחוד את חשיבות טיעוניה. בטורה, מצדיקה מילשטיין את ביקורה בביתו של שלומי שמאי מחד גיסא, אך מאידך גיסא עושה דה-לגיטימציה להתכנסות של אזרחים במועצה, המודאגים מאותו מצב בדיוק בהבדל קל: הם חולקים על עמדתה.

בפחדנות, היא איננה נוקבת בטורה בשמות של הנמשלים. יש להניח, לשם הדוגמא, ש"הילדה הקטנה" מטורה של מילשטיין היא ליטל רכס, דמות מוכרת בשיח הציבורי, שמבקשת להשלים את הליך הפיצול ודורשת אפס סובלנות לאלימות בבית הספר. איתה מחזיקים באותה דעה הורים רבים, בהם כאמור גם אנוכי. אפשר בהחלט להתווכח על הדרכים בהן עושה רכס שימוש על מנת להבהיר את עמדותיה, אבל בוודאי שלא על צדקת הדרך – גם אם היא שונה מזו שמציגה מילשטיין – ובכך שאני, רכס ואחרים משוכנעים, באמת ובתמים, שפיצול יעשה טוב לבית הספר, טוב לילדינו.

האינטגרציה תישמר

בטורה ציינה מילשטיין גם את "אחד ההורים", שאמר, לפי הטור, ש"הילדים הם לא מה שחשובים כאן". ההורה הזה, מודה באשמה, הוא אני. אני הוא זה שלכאורה ילדי בית הספר לא מעניינים אותו. כמובן שהדברים הוצאו באופן מוחלט מהקשרם, אבל מה חשובים האמצעים? המטרה מקדשת גם אותם.

טענתי ואני עדיין טוען: אנו, ההורים שתומכים בפיצול בית הספר, נחזיק ידיים עם המתנגדים לפיצול על מנת שאף לא ילד אחד ייפול בין הכיסאות או בין שני בתי הספר לכל אורכו של ההליך. אמרנו וחזרנו ואמרנו פעמים רבות שאנו אמנם בעד פיצול אורכי, אבל בשום מקרה לא לפי שיוך גיאוגרפי, כלומר לפי מושבים, אלא לפי מודל שיבטיח, מראש, את האינטגרציה בין כלל מושבי ותלמידי המועצה. וכן, לטעמי, בתוכנית לקדם את החינוך במועצה הקול החזק שצריך להישמע הוא המטרות שהתושבים, המועצה וצוות ההוראה יגדירו, ולא הילדים. כן, בעניין הזה – דעתם של הילדים משנית. אנחנו ההורים קובעים לאילו מטרות אנו מכוונים את הילדים שלנו, ועלינו לעודד אותם להגיע הכי רחוק שהם יכולים. כעת, כשהדברים מוגדרים ומוצגים כך, בהקשר שבו הם נאמרו מלכתחילה – תחליטו אתם אם המשפט הזה היה נורא כל כך.

התנהלותם של מתנגדי הפיצול בדיון החשוב הזה לקתה בשני חסרים בולטים: ראשית, חוסר עקביות בהסכמות שלהם איתנו. הרי כבר הגענו להבנות במסגרת ההנהגה שיש לפצל את התיכון אורכית, אך הם, מתנגדי הפיצול, נסוגו באופן מפתיע מכוונתם המקורית.

שנית, דעות קדומות על השכלה. ואני אסביר: מסיבה לא ברורה, החליטו מתנגדי הפיצול שהשכלה איננה לב ליבו של בית הספר, וחיברו את בחינות הבגרות לצורך הבסיסי בהשכלה. לטעמי השכלה היא כל מאמץ שאדם עושה על מנת להתמקצע ולהעמיק בכל נושא שיחפוץ. זה יכול להיות מורשת ישראל, פיסיקה קוונטית, ספרות ושרברבות. השכלה מעידה שני דברים על אדם: הראשון שהוא רציני, והשני שהוא מוכן להתאמץ על מנת להיות הכי טוב שהוא יכול בתחום שמעניין אותו.

בחינות בגרות הן אמצעי מקובל לברר אם אנחנו משכילים, ואנו ההורים במועצה האזורית בבאר טוביה לא המצאנו אותן ולא הצדקנו אותן. אבל גם תעודה מקצועית מגדירה אותנו, וגם שנות הוותק שלנו, הניסיון שלנו וכו'. אפשר לייצר אווירת לימודים חמה ומחבקת, גם אם המוטו של בית הספר הוא שיש לעשות מאמצים על מנת להגיע להישגים ויש בין תלמידיו מי שלא עלה בידו להשיג מטרה זו.

לפני סיום, גם לי יש משל עבור מילשטיין ותומכי דעתה, אך בשונה מזה שהיא הביאה, הוא איננו בדוי, אם כי לקוח מהמציאות: בסוף השבוע שעבר בִּתִּי אביגיל ואני יצאנו לטייל בנחלי הגולן. מי שמכיר את המסלול של נחל יהודיה יודע שהוא לא פשוט. הירידה לערוץ הנחל והעלייה ממנו הן תלולות ביותר. יחד עם זאת, המסלול הזה לא הפחיד משפחות רבות, חלקן עם ילדים מאוד צעירים, לטייל בנחל לטובת החוויה של הכרת הארץ ופינות החמד הללו.

כשעזבנו את הבריכה והתחלנו בעלייה המפרכת מערוץ הנחל, בחום של 32 מעלות, עלתה לפנינו במדרון משפחה, זוג הורים ושני ילדים. הצעירה שבהם פעוטה, אולי בת 3. שני ההורים החזיקו בה בעדינות ושכנעו אותה לעלות בכוחות עצמה את המסלול התלול. הילדה לא התלוננה, מעודדת מתמיכת הוריה. "כל הכבוד, את יכולה לעשות את זה", הם אמרו לה עד מהרה הם התרחקו מאיתנו, ואנו נאלצנו לנוח תחת כל עץ שבדרך על מנת להסדיר נשימתנו. מותר לציין שאחיה של אותה פעוטה (בערך בן שש), דילג במהירות במעלה ההר, ללא תמיכה וללא ציוץ על הקושי איתו הוא מתמודד.

את הנמשל אני משאיר לגברת מילשטיין, ולכולנו, תושבי המועצה האזורית באר טוביה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

נעמן לאברג'ל: בטל את אירוע חנוכת משכן המועצה החדש

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר פנה לראש המועצה המכהן בדרישה לבטל את טקס חנוכת המשכן שצפוי להיערך היום (חמישי) בנוכחות הרב דרוקמן ושר החינוך בנט. "הפרה בוטה של הנחיות היועץ המשפטי לממשלה". המועצה בתגובה: "האירוע מתקיים לאחר שהתקבלה חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה שקבע כי אין כל מניעה חוקית לקיימו"

פורסם

בתאריך

על ידי

המועמד לראשות המועצה האזורית שפיר, אדיר נעמן, פנה בסוף השבוע שעבר אל ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל בדרישה לבטל את אירוע 'חנוכת הבית' של משכן המועצה החדש.

לטענתו של נעמן, ההחלטה לקיים את אירוע החניכה נוגדת את חוזר מנכ"ל שפורסם רק בשבוע שעבר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ובו מפורטים הסייגים והמגבלות באשר להתנהלות בחצי השנה שלפני הבחירות המקומיות.

נעמן בן ה-34 נולד וגדל במרכז שפירא ונחשב לאחד המועמדים החזקים מול ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל. הוא נשוי, אב לארבעה ומשמש כמהנדס פיתוח בחברת אלתא וכקצין צנחנים במילואים. תומכיו של נעמן מסמנים אותו ככוח עולה בפוליטיקה המקומית חרף היותה של מערכת הבחירות הקרובה לראשונה שלו, ומספרים על תמיכה נרחבת מצידם של תושבי המועצה בעיקר בחוגי הבית הרבים שמקיים נעמן, "הוא נמצא במקום מאוד נוח בחיים, אך הכאב ממה שמתרחש במועצה הגיע לסף שחייב אותו להיכנס למערכת", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" אחד מתומכיו של נעמן, שהוסיף: "אדיר גדל במועצה, אוהב אותה ובטוח שהיא מלאת פוטנציאל להצלחה. לצערנו במועצה כיום אין שקיפות ויחסי האנוש לא טובים, שלא לדבר על העשייה- שנעה בין קיפאון לחידלון. הגיע הזמן לפוליטיקה חדשה נטולת עניינים אישיים שמטרתה להפוך את שפיר למועצה מובילה בארץ", ציין.

פנייתו של נעמן לראש המועצה אברג'ל נולדה לאחר שהאחרון הודיע בדף הפייסבוק הפרטי שלו על חניכת משכן המועצה החדש, והזמין את הקהל הרחב להגיע לאירוע שייערך היום (חמישי) בנוכחות הרב חיים דרוקמן ושר החינוך נפתלי בנט.

במכתבו ציין נעמן כי הוא מחכה לתגובה בנושא עד ה-22.5, יום שלישי האחרון, והוסיף כי מדובר "בהפרה בוטה של הנחיות היועץ המשפטי לממשלה". לטענתו של נעמן, אברג'ל בחר שלא להתייחס לדבריו והאירוע צפוי להתקיים כמתוכנן.

פנייתו של נעמן נוגעת לסעיף 2/ב בחוזר מנכ"ל מיוחד שפורסם על ידי משרד הפנים, המתייחס לקיום אירוע על ידי רשות מקומית בתקופת הבחירות, לרבות אירועים פוליטיים או מפלגתיים, המהווים תעמולת בחירות תוך שימוש במשאבים ציבוריים ומצריכים אישור מראש של היועץ המשפטי, "לפני שבועיים בדיוק קיימו שם טקס קביעת מזוזה וחנוכת משרדים במעמד חברי המועצה, לכן נשאלת השאלה מדוע צריך לעשות עוד אירוע חנוכה?", תהו במטהו של נעמן, וציינו כי אירוע הפתיחה של מבנה המועצה החדש יעלה למשלם המיסים אלפי שקלים. "המבנה כבר עובד. מה הסיבה לאירוע פתיחה שני? יש פה קמפיין בחירות בנוכחות שר החינוך נפתלי בנט. האירוע לא נחוץ ולא עוזר לתושבים- אלא רק לצורכי תעמולה. יש חוק בחירות ומה שיתקבל פה זה קמפיין בחירות בחסות המועצה", סיכמו.

מהמועצה האזורית שפיר נמסר בתגובה: "לאחר קרוב לחמישה עשורים בהם המועצה פעלה במבנה מיושן שאינו נגיש לאנשים עם מוגבלויות, עברה המועצה למשכנה החדש בחג הפסח האחרון, וכעת היא פועלת במבנה חדיש, נגיש בו יכולים התושבים לקבל שירותים בסביבה נעימה ומזמינה. בשל העובדה שלא ניתן היה לציין את האירוע בימי ספירת העומר, הוחלט לקיים את אירוע חנוכת המועצה עם תום הספירה, בכפוף כמובן ללוחות הזמנים של המכובדים שהוזמנו אליו. האירוע מתקיים לאחר שהתקבלה חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה שקבע כי אין כל מניעה חוקית לקיימו. המועצה פועלת בעניין זה בפרט ובנושאים אחרים בכלל, אך ורק על פי הוראות חוזר מנכ"ל משרד הפנים, לרבות בעניין הבחירות. ראש המועצה הנחה את בעלי התפקידים במועצה לפעול אך ורק על פי הוראות החוק וחוזרי מנכ"ל, ולפעול בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה ועל פי חוות דעת היועץ המשפטי של המועצה, כך גם ביחס לאירוע חנוכת בית המועצה".

ראש המועצה, אשר אברג'ל, התייחס אף הוא לאמרות המובאות בכתבה ואמר כי: "העשייה הרבה לאורך השנים, בכל ישובי המועצה ובכל תחומי הפעילות, מדברת בעד עצמה. מי שמתיימר להציג מועמדות לראשות המועצה, מן הראוי שיציג לציבור את מעלותיו, במקום לזרוק רפש באחר ולהסתתר מאחורי "מקורבים" אנונימיים, בפרט כשאין לדברים שהוא מעלה כל אחיזה במציאות. הציבור נבון מספיק כדי להבחין בין מי שפועל ימים ולילות למענו, לבין מי שעסוק בעיקר בהפרחת סיסמאות בחירות נבובות, שאין מאחוריהן דבר, למעט רצון לזכות בעוד כותרת בעיתון".

לחץ להמשך קריאה

המושבים

גזרה מתחממת

שלט פרסום שנרכש על ידי מטהו של קובי אביבי בסמוך לאזור התעשייה כנות לקראת הבחירות המקומיות הושחת במהלך סוף השבוע האחרון על ידי אלמונים. במטהו של המועמד הפנו אצבע מאשימה כלפי מחנות אחרים, והוסיפו כי הסיבה לכך היא לחץ מהתחזקותו של אביבי. גם בשפיר לא שקט: השלט של המועמד אדיר נעמן הוסר כיוון ש"הסיח את דעת הנהגים"

פורסם

בתאריך

על ידי

פחות מחמישה חודשים נותרו ליום הבוחר בחודש אוקטובר הקרוב, ונדמה כי המאבק על ראשות המועצה האזורית באר טוביה מתחמם.
במהלך השבוע האחרון, כך על פי גורמים המקורבים למועמד לראשות המועצה, קובי אביבי, הוסרו על ידי אלמונים שלטי תמיכה שונים שנתלו מבעוד מועד ברחבי המועצה, ואשר קוראים לבחור במזכיר המועצה לשעבר לתפקיד הנכסף.

במטהו של אביבי נחשפו למעשה הוונדליזם בבוקר יום ראשון האחרון, והפנו אצבע מאשימה כלפי מחנות אחרים הצפויים לקחת חלק אף הם בבחירות. אביבי עצמו, שהגיע למקום והבחין בשלטי הפרסום, אמר השבוע כי "מדובר באזור פרסום שרכשתי ממיטב כספי. האנשים שביצעו את המעשה הזה חושבים שהם ינצחו אותנו על ידי קריעת שלטים, אך כבר הזמנתי שלט חדש שהוצב במקום. כעת אנחנו ממשיכים לעבוד, כמו שעשינו עד כה".
אביבי כזכור, כיהן כמזכיר המועצה האזורית בשני העשורים האחרונים והיה נחשב ליד ימינו של ראש המועצה דרור שור. בשלהי 2017 הוא הודיע על עזיבת התפקיד, ובפברואר האחרון עזב את משרדו והכין את השטח לקראת ריצה לראשות המועצה.

בראיון מיוחד שערך בעיתון "המקור" הכריז אביבי כי הוא מתכוון להתמודד על התפקיד הרם, והוסיף כי המטרה מבחינתו היא "להחזיר את המועצה לתושבים".
במהלך החודשים האחרונים פעל אביבי במספר מישורים, בהם צירוף יועץ אסטרטגי שיוביל את קמפיין הבחירות שלו. בתווך, ערך מזכיר המועצה לשעבר עשרות חוגי בית במושבי המועצה, ואף זכה לאחרונה לתמיכתם של ראש המועצה המיתולוגי, חנן חסיד, וכן חבר המועצה לשעבר מטעם הישוב בית עזרא, איציק גרשון.

"ההודעה של חנן חסיד לפיה יתמוך באביבי, והידיעה כי בקרוב יודיע גם איציק גרשון על תמיכה פומבית, מגבירה את הלחץ בקרב המחנות האחרים", אמרו השבוע מקורביו של אביבי, שהוסיפו כי השחתת שלטי הפרסום היא עדות חיה לכך, "יש הרגשה של שינוי, רוח חדשה באוויר. חוגי הבית שאביבי מקיים והאהדה לה הוא זוכה בציבור, שזוכר לו כיצד פעל למען התושבים בתור מזכיר המועצה, גורמים ללחץ אצל היריבים שלו. בקרוב יצאו עוד ועוד אנשי ציבור וחברי מועצה ויודיעו על תמיכה פומבית באביבי. אי אפשר לעצור את הסחף", סיכמו במטה אביבי, והוסיפו כי לאחר התלבטיות רבות החליטו שלא להגיש תלונה בנושא ובקרוב יחלטו כיצד לפעול בהמשך.

לא רק בבאר טוביה

תושבי המועצה אזורית שפיר הופתעו לגלות כי שלטי החוצות של המועמד לראשות המועצה אדיר נעמן הוסרו גם הם השבוע. נעמן, שהודיע לפני מספר חודשים על מועמדותו לראשות המועצה בבחירות הקרובות שיתקיימו באוקטובר, נראה כעת כמועמד היחידי שיתמודד מול ראש המועצה המכהן אשר אברג'ל. לטענת אנשי מטהו של נעמן, סיבת ההסרה היא הנחיה לפיה היות והשלטים מסיחים את דעת הנהגים בכביש- הוחלט להסירם. עם זאת, תומכיו של נעמן חשים כי הסרת השלטים אינה נעשתה בתום לב כיוון ששלטים אחרים עדיין תלויים באזור בו הוסרו שלטיו של נעמן.

השלט שהוסר

לחץ להמשך קריאה

המושבים

מקורביו של איציק גרשון: "יתמוך באביבי לראשות המועצה"

חיזוק משמעותי? מקורביו של חבר המועצה לשעבר מטעם היישוב בית עזרא טענו השבוע כי הוא זנח לאחרונה את רצונו לרוץ עצמאית לראשות המועצה והוסיפו כי הוא יעביר בקרוב את תמיכתו לקובי אביבי: "הבין שאם יהיה מרוץ משולש דרור שור רק ירוויח מזה". גם ראש המועצה לשעבר, חנן חסיד, הביע תמיכה באביבי. גרשון סרב להגיב לידיעה

פורסם

בתאריך

על ידי

חצי שנה לפני הבחירות לראשות המועצה האזורית באר טוביה- ונראה כי מזכיר המועצה בעבר והמועמד לראשות המועצה בהווה, קובי אביבי, מתחיל לצבור תאוצה בקרב על כיסא עור הצבי שבלשכת ראש המועצה.
למערכת "המקור" נודע כי מספר חברי מועצה שזיהו את המומנטום סביב אביבי מנהלים עמו מגעים מתוך כוונה לתמוך בו, במה שעשוי להוות זריקת עידוד משמעותית לטובתו של אביב במירוץ לראשות המועצה בבחירות שייערכו באוקטובר הקרוב. עם זאת, הוסיפו מקורבים לחברי המועצה, כי ידיעה ברוח הדברים כבר הועברה לפתחו של ראש המועצה שור, אולם האחרון לא התרגש יתר על המידה ונדמה כי הוא בטוח בסיכוייו לנצח גם בבחירות הקרובות- ולהמשיך לקדנציה רביעית ברציפות בתפקיד היוקרתי.

בסביבתו של אביבי לא מיהרו לצאת בהצהרות חרף הדיבורים על תמיכה בו מצידם של מספר חברי מועצה, ודאגו להבהיר כי על המועמד החדש להמשיך לעבוד קשה על מנת לשכנע תושבים נוספים כי הוא המועמד הראוי לנצח את הבחירות לראשות המועצה. על כן, ממשיך מזכיר המועצה לשעבר לערוך חוגי בית בכלל ישובי המועצה, תוך שהוא זוכה לתמיכה במושבים שעד לא מזמן היו נחשבים לשוברי שוויון מבחינתו של דרור שור.

על פי מקורביו של אביבי, הוא זכה במהלך השבוע החולף לתמיכה מצידו של ראש המועצה לשעבר, חנן חסיד, שהודיע השבוע על תמיכה במועמד קובי אביבי בסרטון מיוחד שהופץ בימים האחרונים ונשלח לאביבי עצמו, "אני שמח לשמוע שאתה המועמד שלנו. אני מאחל לך הצלחה, ומקווה שנחגוג יחד בעוד כמה חודשים", אמר חסיד למזכיר המועצה לשעבר. נוסף לכך, זכה אביבי גם לתמיכה מצידו של איציק גרשון, חבר המועצה לשעבר, ששקל בעצמו להתמודד לראשות המועצה בבחירות המתקרבות.

גרשון כזכור, שימש כנציג היישוב בית עזרא במועצה האזורית, אולם הודח לפני כשנתיים לאחר שגזברית המועצה האזורית, צופי צור, הודיעה לו כי בשל אי תשלום חובות מיסים לקופת המועצה עליו להיות מודח מתפקידו. הודעת ההדחה של צור, שגובתה בחוות דעת משפטית של היועץ המשפטי של המועצה דאז, עו"ד הדר מיימון, הגיעה בעיצומו של עימות פוליטי סוער בין ראש המועצה שור לבין גרשון, שהרבה לתקוף את התנהלותו של ראש המועצה וטען כי היא "בריונית" וכי חברים במועצה חוששים להביע את דעתם כלפי שור.

גרשון אף הודה כי קיבל התראות בטרם המכתב שנשלח אליו, ובו ההודעה על הדחתו, ובסביבתו טענו אז כי הפעילות בעד הדחתו "מדיפה ריח רע ותחושה של נקמנות פוליטית. איציק הוא היחידי שמעז להעביר ביקורת על ההתנהלות של שור, למרות שרוב חברי המועצה מסכימים עם דעתו".
כאמור, גרשון עצמו שקל בתחילה להתמודד גם הוא על תפקיד ראש המועצה, אך נראה שבסופו של דבר החליט לעת עתה לרדת מהנושא ולהעביר את תמיכתו באביבי ללא תנאים מוקדמים, "איציק גרשון הבין שאם זה יהיה מרוץ משולש דרור רק ירווח מזה. הקולות שלו ושל אביבי יתפצלו ושניהם יפסידו, כך שהוויתור של גרשון מראה על אדם עם ערכים שלא התפקיד זה מה שמעניין אותו אלא המועצה עצמה", אמר השבוע מקורב לגרשון.

על פי אותם גורמים, ההחלטה של גרשון הגיעה לאחר מספר שיחות בינו לבין אביבי- בהן הציג האחרון את משנתו בניהול התחומים השונים העומדים בפתחה של המועצה והסביר לגרשון כי הוא מעוניין בתמיכתו על מנת לנצח את הבחירות לראשות המועצה. "אחרי 15 שנים אנשים עייפו מדרור שור. הם החליטו שהגיע הזמן לשינוי, ואביבי וגרשון זה שילוב מנצח שיכול להוביל את המועצה למקום הרבה יותר טוב מהמקום בו היא נמצאת היום", סיכמו מקורביו של גרשון, שסירב להגיב לידיעה.

לחץ להמשך קריאה