צור עימנו קשר

פוליטיקה

דילמה מבית

ראש העירייה זוהר צפוי להכריע בקרוב בסוגיית תמיכתו בבחירות הקרובות לכנסת: הבית היהודי, הימין החדש של שקד ובנט או אולי דווקא הצטרפות לליכוד? התשובה: אחרי שאלת הרב בנהריה

פורסם

בתאריך

האם ללו זוהר, ראש העיר הראשון של סיעת "הבית היהודי", יישאר כחבר סיעה ויתמוך בה בבחירות הקרובות לכנסת, או שמא יעזוב את המפלגה לטובת המרענן הרשמי של מקורביו, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד? את התשובה לכך נקבל ככל הנראה בסוף השבוע הקרוב או בתחילת השבוע הבא, אז יחליט ראש העירייה בסוגיית התמיכה בבחירות הקרובות אחרי שיוועץ בעצתו של הרב דוד אבוחצירא מנהריה.
זה שנים רבות שאת ההחלטות המשמעותיות בדרכו של זוהר מקבל הרב אבוחצירא, על כן אין זה מפתיע שגם הפעם יבקר ראש העירייה בחדרו הקטן של הרב בנהריה ויעשה כדברו. ״אני לא אחד שמקפץ בין מפלגות. אני נאמן לאנשים וקשה לי לעזוב את הבית היהודי", אמר השבוע זוהר למקורביו. "אני מאוד מעריך את השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, אבל מי שמכיר אותי היטב יודע שאת ההחלטות עבורי מקבל הרב דוד אבוחצירא. מה שהרב יחליט אני אעשה״, הוסיף.
בתווך, קיבל זוהר איתותים מכיוון צמרת הליכוד על כוונתם להפעיל מכבש לחצים בתקווה שזוהר יודיע על תמיכה בסיעה הגדולה בכנסת ויצטרף לליכוד. בשיחה עם "המקור" הודה ראש העירייה כי נעשו אליו פניות מצד גורמים שונים להביע תמיכה פומבית בליכוד, וציין כי להעביר ראש עיר מהבית היהודי לליכוד רגע לפני הבחירות עשוי להיחשב כהישג גדול. "ישנם לאחרונה לחצים כבדים מצד הליכוד. מבחינתם, אם אני מצטרף אליהם זה הישג גדול מאוד״, אמר זוהר. עם זאת, וחרף הלחצים מצד מפלגת השלטון, שאלת הרב שמתכנן לשאול זוהר בנהריה תעסוק בסוגיית "הבית היהודי", ותכריע בשאלה האם להישאר בבית היהודי או לעזוב לטובת המפלגה החדשה של בנט ושקד.
אגב, אם הרב אבוחצירא יחליט שעל זוהר להצטרף למפלגת 'הימין החדש' של בנט ושקד, תיווצר מציאות מוזרה במסגרתה שמעון חזן, מספר 2 של זוהר ברשימת הבית היהודי וסגנו בעירייה, יתמוך לבדו בסמוטריץ' וחבריו זאת בשונה מפטרונו הפוליטי המקומי, אליהו זוהר, שיתמוך בסיעה אחרת. ״אני לא עוזב את המפלגה, אני נשאר בבית ביהודי ובטוח שהמפלגה תקבל מספיק מנדטים בבחירות הקרובות״, ציין השבוע חזן.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.