צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

גן ילדים שהוקם באופן בלתי חוקי פועל לטובת חרדים שהגנים הרגילים בעיר אינם מספיק דתיים עבורם

הגן, שפועל מזה כמה חודשים בשטח ציבורי המשותף לדיירים ברחוב ויצמן, הוקם על ידי אנשי הישיבה הליטאית "קרן אורה", לקול מחאת הדיירים המתלוננים. בעוד מחלקת ההנדסה והמחלקה המשפטית של העירייה מתמהמהות בטיפול בסוגיה, גורמים בכירים טוענים כי בהינתן הבחירות המתקרבות, כוחם האלקטורלי של חברי הקבוצה החרדית עשוי להמשיך ולגרום לעיכובים. העירייה: "הנושא בטיפול"

פורסם

בתאריך

חצי שנה לאחר חשיפת "המקור" אודות מסמך סודי שנחתם בין אנשיו של הרב יהודה עמית מישיבת "קרן אורה" ורבנים מקומיים נוספים לבין העירייה על הכוונה להקים גן מיוחד שהמבקשים להתקבל אליו יצטרכו לעמוד בתנאי כניסה נוקשים ובוועדות קבלה רוחניות, מסתבר כי חרף ההצהרות שההסכם בוטל, גן מעין זה כבר פועל בעיר – אך הקמתו נעשתה בניגוד לחוק וללא ההיתרים הנדרשים. מדובר בגן שהוקם על ידי ישראל מאיר שייבה, הנחשב לאחד מאנשיו של הרב יהודה עמית ומקורב אליו מאוד. הוא הוקם בחצר בניין משותף ברחוב ויצמן בלא היתרי בנייה ועל שטח ציבורי הנמצא בבעלות משותפת של תושבים, לקול מחאותיהם של חלק מדיירי השכונה.


כזכור, כבר לפני כחצי שנה פורסם כאן לראשונה כי הסכם שנתחם בין העירייה לבין מספר רבנים, ובראשם הרב עמית, מבקש להקים גן עירוני בו תיערך ועדת קבלה מיוחדת במסגרתה תיבחן מידת דתיותם של הוריהם. במסגרת ההסכם, שנחתם ביולי אשתקד עוד בטרם נפתחה שנת הלימודים הנוכחית, נאמר כי רק ילדים שמשפחותיהם יעמדו בתנאים נוקשים יוכלו להתקבל אל הגן שיהיה שמרני מאוד מבחינה דתית. עוד נקבע בהסכם כי במידה ומשפחת התלמיד לא תעמוד בקריטריונים המוגדרים יוכוון התלמיד לבית הספר "ישורון" בעיר, הנחשב, כך נראה על פי המסמך, לבית ספר שמידת דתיותו פחותה. בין התנאים שהוצבו לקבלה לגן במסגרת ההסכמות שהושגו עד בין הרבנים הן אי שימוש בטלפון סלולרי חכם, העדר טלוויזיה בבית ותנאים נוספים.


"הואיל ועד עתה לא ניתן מענה ראוי לקהילת החרדים לדבר ה' למוסדות המתנהלים לפי רוח והשקפת התורה הנשמעים לדעת התורה, נקבצו ובאו כל יראי ה' וחושבי שמו להשלים חיסרון זה והוחלט לעשות מעשה איש אחד בלב אחד למען מטרה חשובה זו ולהקים מוסדות לבנים ובנות על טהרת הקודש", נכתב בין היתר בהסכם ההבנות בין הנהלת "בית יוסף" של ש"ס ובין רבנים נוספים דוגמת אליהו ממן והרב יהודה עמית. הם הסכימו כי "בגני הבנים (…) קבלת התלמידים תיעשה על פי ההנהלה וועדת הקבלה על פי תקנון התלמוד תורה המקובל ומאושר על ידי וועדת הקבלה הרוחנית".


כעת כאמור, מתברר כי לאחר שניסיון זה לא צלח החלו אנשי הקהילה לפעול על מנת להקים לעצמם ובעצם גן פרטי, שהחל לפעול השנה ברחוב הרב יצחק ניסים בעיר ובראשות נציגו של הרב יהודה עמית, הרב ישראל מאיר שייבה. למערכת ,"המקור" נודע כי הקמת הגן נעשתה באופן בלתי חוקי ובניגוד לנהלים, מבלי לקבל את אישור העירייה ותוך השתלטות, כאמור, על שטחים הנחשבים משותפים לציבור הדיירים. במסגרת הקמת הגן הוקמו גדרות שתיחמו את שטחו של הגן. עוד קודם לפרסום "המקור" זימנו בעירייה את מנהל הגן, הרב ישראל מאיר שייבה, לשימוע לפני הגשת כתב אישום אולם גם כחודשיים לאחר שזה בוצע – טרם נעשו צעדים משפטיים בנושא.


גורמים בכירים בעירייה טענו השבוע כי הטיפול המשפטי בסוגיה מתעכב יתר על המידה. "במקרה שתושב מן השורה עושה עבירת בנייה מגישים נגדו כתב אישום או קונסים אותו באותו יום, כאן כבר חודשים שלא מתקדמים עם הסיפור הזה", אמר מקור בתוך העירייה. לדבריו, בקרב גורמים פוליטיים בעירייה ישנו חשש מכוחם האלקטורלי של תלמידי הישיבה, שרק לאחרונה הצליחו להכריע את הפריימריז במפלגת "העבודה" (ראו כתבה נפרדת). אולי זה כי אנחנו נמצאים כמה חודשים לפני בחירות?", תהה הגורם. בעירייה מסרו השבוע באופן רשמי כי "התיק נמצא במחלקת ההנדסה. עם סיום הטיפול יוגש התיק למחלקה המשפטית למתן החלטה. הטיפול של מחלקת ההנדסה טרם הסתיים". נציין כי תגובה דומה לזו נמסרה גם לפני כחודשיים, בעת בקשת התגובה הראשונה שהגיש "המקור" לעירייה בסוגיה.


מנגד, טענו אנשיו של הרב שייבה כי מדובר בגן הנדרש למשפחות שאין עבורן מסגרת חינוכית מתאימה אחרת בעיר. "הגן הוקם רק משום שלא הייתה להם שום ברירה אחרת. איפה הילדים יהיו, בגנים רגילים? זה לא מספיק מבחינת המשפחות", הסביר גורם המקורב לישיבה.


בינתיים, דיירים המתגוררים בסמוך לגן אינם מרוצים מהמתרחש. "האם ייתכן הדבר שכל אחד ישתלט על שטח ציבורי ויעשה בו כבשלו?", שאל תושב המתגורר בניין ליד גן הילדים. "במקום שהשטח הזה יוכשר לטובת כלל דיירי השכונה, לקחו אותו והפכו אותו לשטח פרטי שמיועד לכמה ילדים שההורים שלהם החליטו שיתר הגנים בעיר לא מספיק דתיים בשבילם. זו שערורייה", הוסיף.
האם העירייה תפעל כנדרש? נמשיך לעקוב.


רוצים כוח בפנים


זוהי לא הפעם הראשונה בה עולה ישיבת "קרן אורה" ואנשיה אל הכותרות. מעבר להתערבותם בפריימריז של מפלגת "העבודה", מנהלים אנשי הישיבה מאבק נגד חבר המועצה וסגן ראש העירייה מישל טפירו, אשר לדבריהם אינו מייצג אותם נאמנה, ואותו הם מבקשים לראות מפנה את מקומו כראש תנועת ש"ס בעיר. ראיה נוספת ליחסים הלא טובים בין הצדדים אפשר למצוא באירוע שהתרחש לפני כשבועיים, אז הגיעו אנשי הרב עמית אל 'כנס התעוררות' שקיים סגן ראש העירייה מישל טפירו והחלו לחלק דפי קשר להצטרפות לארגון "לב לאחים". במהלך הכנס, בו השתתפו הרב שלום ארוש והרב ליאור בלייזר ואליו הגיעו כ-300 בני אדם, חולקו הכרוזים של העמותה החרדית ליטאית הקשורה לישיבתו של הרב עמית, במה שצוייר על ידי גורמים שונים כניסיון מחטף של קולות פוטנציאלים לקראת הבחירות הקרובות.


על פי עדים ששהו במקום, מיד לאחר שנחשפה כוונתם של אנשי הישיבה הם עזבו את המקום כשבידם מספר טפסים חתומים, "הם הגיעו לשם והציגו את הכנס כאילו היה שלהם. הם לקחו פרטים מתושבי העיר בניסיון למשוך אותם לישיבה". סיפר אחד הנוכחים.


לאחרונה, הודיע במוצהר הרב שייבה, הנמנה על האנשיים המרכזיים בישיבה, כי החליט יחד עם עוד מספר ראשי כוללים בעיר להעביר מכתב חריף אל שר הפנים אריה דרעי ובו דרישה, כאמור, להחליף את איש תנועת ש"ס מישל טפירו ולהציב במקומו אדם אחר שיעמוד בראש התנועה בעיר. עוד טען שייבה במכתבו כי טפירו מייצג את האינטרס של תנועת חב"ד לפני האינטרס של ש"ס.


טפירו הגיב לדברים בביטול והסביר כי הסיבה לפעולותיו של הרב שייבה היא דין ודברים בינו ובינם בנושא החינוך בעיר – זכר למסמך עליו חתמו טפירו ומספר רבנים נוספים ופורסם כאן לראשונה. כזכור, טפירו התכחש להסכמות שהושגו ונחתמו במסגרת המסמך לאחר שלדבריו התברר כי העירייה אינה יכולה לפעול בהתאם לזאת, כיוון שהדבר נוגד את נהלי משרד החינוך. שייבה, בשליחותו של הרב עמית, אף מאיים להקים רשימה חרדית חדשה שתתמודד מול רשימת ש"ס בבחירות, ולשם כך הוא פועל לגיוס מספר ראשי כוללים בעיר.


מישל טפירו מסר בתגובה: "הופתעתי מאוד לראות את אנשי הרב עמית בכנס. מדובר בכנס של אנשים שמתחזקים בדת, חילונים ודתיים כאחד. הם עצמם לומדי תורה בישיבה שלהם וידוע שאין להם קשר לכנס הזה, שבא לחזק את החוזרים בתשובה". על הטפסים שחולקו אמר טפירו, "ראיתי את הטפסים. האמת שהייתי מופתע מהם כי מהדף שחולק היה אפשר להסיק שהם חלק מהכנס, אך חשוב לי להבהיר שלאירוע לא היה כל קשר לארגון "לב לאחים". חבל שזו הדרך בה מחליטים לפעול אנשי דת".
הרב ישראל מאיר שייבה סירב להגיב לכל הנאמר בכתבה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
5 תגובות

5 Comments

 1. 918kiss easy win apk

  18/06/2018 ב 18:22

  Wow! In thee end I got a website from where I be
  capable of really obtain valuable data concerninjg my study
  and knowledge. https://win88.today/

 2. mobile slot car track hire

  18/06/2018 ב 16:24

  It may possibly you pock best only one. Participating iss one thing; winning is
  evsry other. The douybles sprawled in equal
  pparts – the half was a gain, the half was a loss. http://yahata.saikyoh.jp/cgi-bin/yybbs/yybbs.cgi?list=thread

 3. scr888 download apk

  18/06/2018 ב 12:00

  Normally I do not learn article on blogs, butt I wish tto say that this write-up very forceed
  me to try and do it! Your writing style has been surpriseed me.
  Thank you, very great post. http://xtblogging.yn.lt/index.wml/__xtblog_entry/306397-trik-mengganti-nama-fb-sepuasnya?__xtblog_block_id=1&name=moderator&site=morehere.org&css=endy.wen.ru/zhuextreme.css&logo=blogISLAMI

 4. Kristy

  18/06/2018 ב 06:52

  It's very easy too find out any matter oon web as compared to books, as I
  found this article at tis website. http://www.deryun.com/index.php?mid=QNA&document_srl=264530

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  29/05/2018 ב 11:48

  טהראן זה כאן

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

תושבים מתלוננים: ריחות חריפים העולים מכיוון מתקן השפכים בתימורים משבשים את שגרת חיינו

לטענת התושבים, הריחות נידפים בעיקר בשעות הערב המאוחרות והופכים את השהייה מחוץ למבנה סגור לבלתי אפשרית. "מתקן שפכים לא אמור לייצר ריחות כאלה", אמר אחד מהם. המשרד להגנת הסביבה בתגובה: "המשרד קורא לתושבים שסובלים מהמטרדים לדווח למוקד הסביבה בזמן אמת על-מנת לאתר את מקור הריח"

פורסם

בתאריך

על ידי

ריחות לא נעימים המשפיעים על שגרת חייהם של תושבי קריית מלאכי והמועצות האזוריות הגובלות עימה היו במהלך השנים דבר שבשגרה.
בין אם מדובר ברפתות המושבים השונים, בין אם במפעלים השוכנים באזורי התעשייה הסמוכים או בין אם בביובים והמזבלות בסביבה- סבלו תושבי העיר והאזור כולו מריחות כאלה ואחרים, אולם "התרגלו" לחיות עמם ועברו על כך לסדר היום.

אלא שכעת, ומפניות רבות של תושבים ובעלי עסקים למערכת "המקור", עולה כי ריחות חריפים הנידפים מכיוונו של מתקן השפכים בסמוך לאזור התעשייה תימורים הופכים את חייהם של תושבי קריית מלאכי וסביבתה הקרובה לבלתי נסבלים. לטענתו של אחד מתושבי העיר, הריחות מתגברים בעיקר בשעות הערב המאוחרות- במה שלטענתו מדליק נורה אדומה באשר למקורם, "בחודשים האחרונים הריחות העולים מכיוון מתקן הפשכים הפכו את חיינו לבלתי אפשריים", אמר תושב המתגורר בקריית מלאכי בסמוך לתחנת הדלק "פז", שהוסיף: "הריחות מתגברים בעיקר בשעות הערב המאוחרות, במה שמגביר את התחושה שנעשים לכאורה מעשים שאינם תואמים את נהלי המשרדים הממשלתיים. מתקן שפכים לא אמור לייצר ריחות כאלה", הסביר.

תושב אחר, המתגורר באחד ממושבי המועצה האזורית באר טוביה הסמוכים למתקן השפכים, סיפר כי מדובר בריחות חריפים במיוחד הנידפים בשניים-שלושה ימים במהלך השבוע, ואשר גורמים לתושבי היישוב והסביבה להישאר בבתיהם, "לפעמים אי אפשר לעמוד מחוץ למבנה סגור ברדיוס של מספר קילומטרים בעקבות הריחות הנוראיים. מדובר במכה של ממש שמישהו חייב לבדוק את מקורה ולשים לה סוף", אמר.

כידוע, מתקן הטיפול בשפכים האזורי הממוקם בסמוך לאזור התעשייה תימורים (מול צומת קסטינה) משרת את שפכי קרית מלאכי והאזור המזרחי של המועצה אזורית באר טוביה.

בדו"ח של תאגיד המים ת.מ.ר מדצמבר 2016 נכתב כי "המתקן סובל מזה מספר שנים מחריגות באיכות השפכים הנכנסים. לאורך כל חודשי השנה מוזרמים אליו שפכים חריגים בעומסים ביולוגיים וכימיים גבוהים- למרות התראות חוזרות בכל חודש ללא שום בקרה על איכות השפכים. שפכים אילו פוגעים בתהליך הביולוגי וגורמים לחריגות באיכות הקולחין: שפכי רפתות ממשיכים להגיע מקווי באר טוביה, שפכי משחטות ממשיכים להגיע מקווי באר טוביה עמוסים במלחים, דם ושומנים. חלקי עופות הגיעו במהלך מרבית השנה רק בחודש דצמבר הופסקה הזרמתם, אך עדיין מגיעים מדי מספר ימים. המתקן מתאפיין בהזרמות יומיות חריגות מדי פעם של שפכים גולמיים עם ריכוזי עומס אורגני גבוהים מאוד, וזאת ככל הנראה ממקורות הזיהום המתוארים לעיל".

עם זאת, לא ברור האם החריגות המתוארות הם מקור הריחות החריפים העולים מכיוונו של המתקן. "אותנו לא מעניין מה מקור הריח ומה עושים שם. אנחנו רוצים ששגרת החיים שלנו תחזור לקדמותה ושנוכל לצאת מהבית גם בשעות הערב המאוחרות בלי לשים את החולצה על הפנים. האם זו בקשה מוגזמת מידי?", סיכם תושב העיר.

מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה כי "שאלות בעניין זה יש להפנות לתאגיד ת.מ.ר".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "לאחרונה התקבלו במשרד להגנת הסביבה תלונות ציבור בנושא מטרדי ריח ביוב בקרית מלאכי, שמצויות כעת בהליך בדיקה ובירור על-ידי אנשי המקצוע. המשרד קורא לתושבים שסובלים מהמטרדים לדווח למוקד הסביבה בזמן אמת על-מנת לאתר את מקור הריח של המשרד להגנת הסביבה ב-6911* לצורך בדיקת התלונות, וימשיך לעקוב אחר הנושא".
מתאגיד המים ת.מ.ר לא התקבלה תגובה עד פרסום הכתבה.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה