צור עימנו קשר

חדשות

גורם: "באר טוביה עלולה להפסיק להעביר כספים לקריית מלאכי"

בעירייה נערכים לאפשרות ביטול ההסכם עם המועצה האזורית השכנה. בתקציב 2019 שהוגש לחברי המועצה ואמור להיות מאושר בעוד כעשרה ימים לא תוקצבו מיליוני שקלים בתחומי התרבות, החינוך והספורט

פורסם

בתאריך

העירייה מעריכה כי המועצה האזורית באר טוביה לא תעביר בשנת 2019 מיליוני שקלים שהיא נהגה להעביר אליה בשנים קודמות, דבר שיביא לקיצוץ משמעותי בסעיפים רבים בתקציב העירייה לשנה הבאה.
מהצעת התקציב שהועברה לידי חברי המועצה בתחילת השבוע עולה כי העירייה מעריכה כי עשרות סעיפים תקציביים שמומנו על ידי המועצה האזורית באר טוביה יבוטלו לחלוטין מבלי שהעירייה תקצה כספים מתקציבה לטובתם. מדובר, בין היתר, על תקציב לאירועים משותפים, תקציבים למרכז לגיל הרך, לפרוייקטים שונים במתנ"ס העירוני, לתרבות התורנית, לגן המדעי ולפעילויות וקבוצות ספורט. בסך הכל מדובר על סעיפים תקציביים שסכומם הכולל עומד על יותר מארבעה מיליון שקלים לפחות. גורם בעירייה אמר כי ישנו חשש משמעותי בקרב ההנהגה הפוליטית והמקצועית בעירייה מפני האפשרות כי באר טוביה תפסיק להעביר כספים לקריית מלאכי.
העברת תקציבים מכספיה של המועצה האזורית באר טוביה לרשויות שכנות הייתה אחת הסוגיות שעמדו במרכז הקמפיין של ראש המועצה האזורית החדש, קובי אביבי, שהבטיח לשנות את המדיניות בה נקט דרור שור, לגלות קשיחות מול עיריית קריית מלאכי ומול רשויות אחרות ולהשקיע את כספי המועצה האזורית באר טוביה בתושבי המועצה. עם זאת, בפגישה שנערכה בין אביבי ובין ראש העיר ללו זוהר לפני כשבועיים הצהירו השניים כי היחסים ביניהם טובים, וכי הם בוחנים בחיוב את המשך שיתוף הפעולה בין הרשויות השכנות. לפחות לפי תקציב העירייה המתוכנן לשנת 2019 – לא ברור מה משמעות ההצהרות אל מול המציאות. עם זאת, טען השבוע גורם בעירייה, כי מדובר בהליך מוכר שמטרתו הימנעות מהסתמכות על הכנסות שאינן ודאיות. "זה היה כך גם בשנים קודמות, וזו הדרך הכי טובה למנוע גירעון בתקציב העירייה", אמר ל"המקור".

לנושא זה יש להוסיף את סוגיית המתנ"ס העירוני, שם לא קיבלו עובדיו את שכר חודש נובמבר וזאת לטענת מנהליו עקב סחבת בהעברת כספים המגיעים לו מקופת המועצה האזורית באר טוביה. בעקבות העיכוב בתשלום המשכורות הודיע יו"ר הנהלת המתנ"ס, ד"ר שלום אלדר, על כינוס דחוף של ההנהלה ביום ראשון הקרוב.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  23/12/2018 ב 14:06

  פשוט בושה שהעובדים בקרית מלאכי נשענים על באר טוביה ולא על המועצה (ללו זהר) את מי זה מעניין שבאר טוביה לא העבירה.
  שורה תחתונה אין שכר למעלה מ20 משפחות.
  בושה שאנחנו צריכים להגיד "באר טוביה"
  תצביעו על עצמכם ללו ושות'

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.