צור עימנו קשר

חדשות

גבייה עגומה

רק חמישית מתושבי קריית מלאכי משלמים ארנונה למגורים- כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו השבוע ביחס לשיעור גביית הארנונה בישובי הארץ. נתוני הגבייה העגומים מעמידים את קריית מלאכי במקום האחרון מבין הישובים היהודיים בארץ, ובמקום השלישי מהסוף בקרב כלל הישובים. סכום הגבייה מארנונה שאינה למגורים: 46 מיליון ש"ח

פורסם

בתאריך

שיעור גביית הארנונה מקרב תושבי העיר עומד על 19.4 אחוזים בלבד. כך עולה מנתונים שפרסמה השבוע הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הנתונים מתייחסים לשנת 2016, ומציבים את קריית מלאכי במקום האחרון מבין הישובים היהודים בגביית ארנונה מתושבים, ובמקום השלישי לפני הסוף בין כלל הישובים בישראל. על פי נתוני הלמ"ס, כאמור, גובה העירייה תשלום ארנונה רק מחמישית מתושבי העיר, ובסך הכל כ-9 מיליון שקלים בלבד מארנונה למגורים.

לעומת זאת, בכל נושא הגבייה של העסקים ואזור התעשייה בעיר, הרי ששיעור הגבייה מעודד מעט יותר, כאשר בסך הכל מכניסה העירייה לקופתה סכום של כ-43 מיליון שקלים מארנונה שאינה למגורים. סכום זה מהווה כ-80% מסך הכנסותיה של העירייה מארנונה.

בנוסף, מלמד הדו"ח כי בשנת 2016 נרשם גידול של כ-16.1 אחוזים בהוצאות רווחה, זאת לעומת 11.4% בלבד בהוצאות על חינוך. המשמעות היא כי תקציב הרווחה גדל בפועל בכ-5 מיליון שקלים לעומת שנת 2015.היקף ההלוואות של העירייה נכון לשנת 2016 עומד על כ-44 מיליון שקלים, לא כולל הגירעון המצטבר- שעומד על 35.8 מיליון שקלים בסוף שנת 2016.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.