צור עימנו קשר

חדשות

בשורה לגמלאים: חנייה חינם

פורסם

בתאריך

מועצת העיר אישרה הצעה לאפשר לגברים מעל גיל 67 ולנשים מעל גיל 62 לחנות ללא תשלום במרכז העיר. חברי המועצה מיכל מגן ובצלאל מזרחי נמנעו בהצבעה לאחר שלא הוצגו השלכות המהלך: "פופוליזם בחירות"

תושבי העיר שעברו את גיל הפנסיה יוכלו לחנות חינם ברחבי העיר. כך אישרה מליאת מועצת העיר בישיבתה מלפני כשלושה שבועות. ההצעה התקבלה ברוב של שמונה חברים שהצביעו בעד – לרבות חברי האופוזיציה – לעומת שני חברי מועצה שנמנעו לאחר שמתחו ביקורת על אופן התנהלותו של הדיון בסוגיה וטענו כי מדובר בכלכלת בחירות.
ההצעה כלל לא הייתה אמורה להידיין בישיבת המועצה האחרונה, אך ראש העירייה, אליהו זוהר, אישר בכל זאת את העלאתה לדיון בתמיכה של האופוזיציה. הוא הודיע כי הוא מבקש להעניק פטור לגמלאים תושבי העיר מתשלום על חנייה, ומבקש לשם כך את אישור המליאה. עוד קודם להצבעה הבהירה היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד עידית יפת, כי אין משמעות מעשית להצבעת חברי המועצה בעד ההצעה, שכן בכל מקרה יש צורך בתיקון חוק העזר העירוני והבאתו לאישור מחדש של המליאה על מנת שניתן יהיה ליישם את ההחלטה.
במשך דקות ארוכות נרשם ויכוח קולני בין כמה מחברי המועצה, כאשר בצלאל מזרחי ומיכל מגן הביעו תרעומת על הדרך בה ביקש ראש העירייה לאשר את ההצעה. מזרחי הציע להביא את הנושא לדיון מחודש בישיבת המועצה הבאה, לאחר שבפניי חברי המליאה יוצגו נתונים ביחס להשכלות ההחלטה. בין היתר, הוא הסביר כי להחלטה יש משמעויות כספיות שאינן ברורות, ויש לברר אותן בטרם מתקבלת החלטה כלשהי. חברת המועצה מגן הסבירה כי עצם מתן ההנחה אינו בהכרח דבר נדרש. "יש שעה חינם, ומי שחונה מעבר לשעה יכול לשלם כמה שקלים ולא יקרה שום דבר", אמרה.
בסופו של דבר הבהיר זוהר כי הוא מבקש להצביע על ההצעה, וזו עברה ברוב קולות. בתחילה ביקשו מזרחי ומגן להתנגד להצעה, אולם לאחר שמגן כבר הרימה ידה נגד, התרה בה זוהר שלא להתנגד והיא שינתה את הצבעתה להימנעות. גם מזרחי נמנע. "זה דבר חשוב לגמלאים ואנחנו עוזרים כאן לאנשים מבוגרים", אמר זוהר בתום הישיבה.
אלא שמגן ומזרחי הוסיפו וביקשו להסביר את עמדתם, וחזרו על טיעוניהם כפי שהושמעו בישיבה. "צריך להבין על מה מצביעים לפני שמצביעים", אמר מזרחי. גורמים במליאת המועצה הצטרפו לטענותיהם של מזרחי ומגן, והסבירו כי מדובר ב"כלכלת בחירות ותו לא, כלשונו של אחד מהם. בכל מקרה, השאלה המרכזית כרגע היא האופן בו ייצא המהלך לפועל: כדי ליישם את ההחלטה יש לשנות את חוק העזר העירוני, ולאחר מכן לבנות מנגנון במסגרתו יוכלו גמלאים להזדהות בפניי העירייה כזכאים להטבה, לקבל תו שיאפשר את קבלתה ובמקביל להכניסם לרשימת הזכאים ברישומים מבחינה טכנית, כך שפקחי העירייה יוכלו להבחין בין רכב השייך לגמלאי לבין רכב שאינו כזה. "אני בספק גדול אם ההחלטה הזאת אכן תיושם", אמר פקיד בכיר בעירייה השבוע. "זה טוב לכותרות, אבל לא בטוח שהרבה מעבר", סיכם.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה