צור עימנו קשר

חדשות

ברוכים הבאים לתחנה

פורסם

בתאריך

במשרד התחבורה החליטו לאחרונה על השם החדש של תחנת הרכבת בכפר מנחם: תחנת קריית מלאכי-יואב. המרחק הרב מהעיר אל התחנה – 14 ק"מ – לא שינה לעירייה, שהתעקשה לכלול את שם העיר בתחנה: "יש לכך חשיבות תדמיתית" 

עכשיו זה סופי: למרות שהמרחק בין תחנת הרכבת כפר מנחם לקריית מלאכי עומד על כ-14 קילומטרים, תחנת הרכבת החדשה הנבנית שם בימים אלו תיקרא "תחנת קריית מלאכי-יואב". כך הוחלט לאחרונה במשרד התחבורה, לאחר שאנשי המשרד התייעצו עם אנשי העירייה, שהתעקשו לקרוא לתחנה בשם זה על אף המרחק הרב והזמן שיידרש מתושבי העיר להגיע אל התחנה.
בתחילת 2016 הכריזו ברכבת ישראל ובמשרד התחבורה על פרסום מכרז להשלמת בניית תחנת הרכבת הסמוכה לכפר מנחום, והפיכתה לפעילה. הבנייה החלה באוגוסט בשנה שעברה, וצפויה להימשך עד סוף השנה הנוכחית. מועד פתיחת התחנה נקבע לינואר 2018, והיא צפויה לשרת את תושבי גדרה, קריית מלאכי וחלק מיישובי המועצות האזוריות שפיר, באר טוביה ויואב.
לפני שנים רבות תכננו במשרד התחבורה וברכבת להעביר את תוואי הרכבת בסמוך לאיזור התעשייה תימורים, הנמצא בבעלותה של קריית מלאכי. לאור זאת, העניקו לתחנה העתידית את השם "קריית מלאכי דרום", שנותר עימה גם לאחר שהתכנון הראשוני בוטל והתחנה הוזזה קילומטרים הרחק משם, אל בסמוך ליישוב כפר מנחם. בדיקת "המקור" העלתה כי זמן ההגעה הצפוי לתחנת הרכבת החדשה, עם פתיחתה, צפוי לעמוד על כ-16 דקות נסיעה – זמן זהה או נמוך רק במעט מזמן ההגעה הנדרש לתחנות הרכבת אשקלון, אשדוד וקריית גת. עם שדרוג כביש 3, המתבצע בימים אלו, צפוי זמן ההגעה אל תחנת הרכבת בצומת סילבר להתקצר משמעותית, כך שבפועל – תחנת הרכבת באשקלון תהיה עדיפה מבחינת תושבי העיר על פני תחנת הרכבת בכפר מנחם.
הדבר הפך את הכרזות העירייה על תחנת רכבת חדשה שתיקרא "תחנת קריית מלאכי" למקור ללעג בעיני תושבים רבים, שטענו כי מדובר בבדיחה בטעם רע. "תחנה שנמצאת במרחק של 14 קילומטרים מהעיר לא יכולה להיקרא תחנת קריית מלאכי, זה מגוחך", אמר אחד התושבים, המשתמש באופן קבוע בתחבורה ציבורית.
השבוע נודע ל"המקור" כי אפילו במשרד התחבורה הבינו את האבסורד והיססו בטרם קבעו באופן סופי את שמה של התחנה. בתחילה שקלו אנשי המקצוע במשרד וברכבת ישראל לקרוא לתחנה החדשה בשם "תחנת יואב" בלבד, על שם המועצה האזורית שבתחום שיפוטה הטריטוריאלי היא שוכנת. עם זאת, לאחר שבמשרד וברכבת פנו לעיריית קריית מלאכי, הוחלט לקרוא לתחנה על שם שתי הרשויות – "קריית מלאכי-יואב". לדברי גורם במשרד התחבורה הבקיא בפרטים, בעירייה התעקשו שבשם התחנה ייכלל שמה של העיר.
"יש חשיבות תדמיתית לכך שבשם התחנה ייכלל השם של העיר", אמר השבוע גורם בכיר בעירייה בניסיון להסביר את השיקולים שמאחורי הדרישה. "בקו הרכבת הזה עוברים אלפי בני אדם מידי יום, ויש משמעות לכך שהם ייראו את שם העיר. יתרה מזאת, יש גם חשיבות לכך שבמפת התחנות של רכבת ישראל יופיע שיש תחנה בקריית מלאכי. זה נראה קטן ולא משמעותי, אבל יש לזה משמעות גדולה מבחינת יחסי ציבור. זה יביא תועלת לעיר", סיכם.
בעירייה הבטיחו כי עם פתיחת התחנה יופעלו אליה שאטלים מהעיר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.