צור עימנו קשר

באר טוביה

ברגשות מעורבים

דו"ח "שקיפות בחינוך" של משרד החינוך לשנת תשע"ז מציג תמונת מצב סבירה עבור מחלקת החינוך של באר טוביה, עם 76.9% זכאות לבגרות, אחוזי נשירה מינוריים ו-98.5% גיוס בקרב בני המועצה. עם זאת, ובהתחשב בהשקעה הגדולה, המרחק מהרשויות המצטיינות עדיין גדול. "התוצאות מדהימות, וההכרה בהן היא הפרס של כולנו", אמר בשבוע שעבר דרור שור

פורסם

בתאריך

נתוני משרד החינוך שפורסמו בשבוע שעבר (רביעי) באשר לתמונה החינוכית המשתקפת עם סיכום שנת הלימודים תשע"ז מלמדים על נתונים גבוהים במערכת החינוך במועצה האזורית באר טוביה- זאת ביחס לממוצע הארצי.
על פי הממצאים, המועצה האזורית באר טוביה קוצרת את פירותיה נוכח ההשקעה הכספית האדירה בתחום החינוך, אולם  עם זאת- עדיין לא מצליחה להיכנס לרשימת הרשויות המצטיינות בישראל.
אחוז הזכאים לבגרות בבבתי הספר של המועצה האזורית באר טוביה בשנת תשע"ז עמד על 76.9%- המהווים עליה של 5.7% ביחס לממוצע שנה קודם לכן. בראייה ארצית, הרי שבאר טוביה ניצבת מעל הממוצע הארצי, שעומד על 68.2 אחוזים, אולם חרף ההשקעה הגדולה לא מצליחה להתברג ברשימת הרשויות המצטיינות.
מבחינת איכות תעודת הבגרות יכולים בבאר טוביה לצאת ברגשות מעורבים, שכן כמעט 14.3% סיימו את שנת תשע"ז עם בגרות 5 יחידות לימוד במתמטיקה, בדיוק כמו הממוצע הארצי, זאת לעומת 11.3 בשנה קודם לכן. גם במקצוע האנגלית, עברו 41.7% בהצלחה את בחינת 5 יחידות הלימוד, כאשר כאן מדובר בנתון גבוה ביחס לממוצע הארצי העומד על 35.7%. עם זאת, חלה ירידה באחוז הזכאות לבגרות מצטיינת, מ-7.4 אחוזים ל-6.3 אחוזים.
דו"ח השקיפות בדק גם את אחוז הנשירה ממסגרות הלימודים העל תיכוניות ברחבי הארץ, ומצא כי שיעור זה עומד על 0.9% בלבד בבאר טוביה. באשר לאחוזי הגיוס, הרי ש-98.7 אחוזים מהבנים במועצה עושים את דרכם אל צבא העם מיד לאחר תום הלימודים- נתון גבוה ומעודד.
כידוע, המועצה האזורית הודיעה בעבר כי היא מציבה את נושא החינוך בראש סדרי העדיפויות, ומשכך הזרימה תקציבים רבים למען הצלחת תלמידיה. לאחרונה היא גם הקימה ועדת היגוי לחינוך שהגישה את המלצותיה ביחס לשינויים השונים בתיכון המועצתי- המלצות שהתקבלו ברגשות מעורבים בקרב הורי התלמידים. כפי שפרסמנו כאן ב"המקור" בעבר, חלקם אף ממשיכים להביע את מורת רוחם נוכח המלצות הוועדה, בה משמשת מנכ"לית משרד החינוך לשעבר דלית שטאובר כיועצת מרכזית, וממשיכים להפגין על מנת לשנות את המלצותיה.
בתגובה לדו"ח השקיפות, שיגר ראש המועצה דרור שור מכתב תודה והערכה לכלל צוותי החינוך של תיכון מקיף באר טוביה ובו שיבח את אנשי החינוך על פועלם ועל תחושת השליחות החינוכית בה הם פועלים ביום יום. "תחושת שליחות זו, בשילוב עם השקעותיה האדירות של המועצה בתחום החינוך, הם שמניבים תוצאה חד-משמעית – הצלחות והתקדמות בכל הפרמטרים", אמרו במועצה.
בנוסף, ציין שור לשבח את נכונותם והתגייסותם של אנשי הצוות לקחת חלק פעיל ולהשתלב בתוכניות הפדגוגיות החדשניות שיזמה המועצה, והוסיף כי אלה מגדילים משמעותית את אפשרויות הבחירה של התלמידים ויובילו את בית הספר למוסד חינוכי חדשני ואטרקטיבי לכולם. "התוצאות המדהימות וההכרה בהן הם הפרס האמיתי של כולנו – עלו והצליחו", סיכם.
לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.