צור עימנו קשר

חדשות

בקרוב נשלם יותר על מים

עיריית קריית מלאכי מנהלת שיחות עם תאגיד המים של רמלה על האפשרות לצרף את העירה אליו – כך שמשק המים יעבור לניהול חיצוני. המשמעות: מחירי המים יתייקרו בשיעור חד. ההסתדרות עשויה להתנגד

פורסם

בתאריך

האם בקרוב ישלמו תושבי קריית מלאכי הרבה יותר עבור המים שהם צורכים? זו לפחות המשמעות של הצטרפות לתאגיד מים, אותו שוקלת העירייה בימים אלו ממש – בעידודו של משרד האוצר.

זה שנים ארוכות אחרי שחוקק חוק תאגידי המים, שחייב את הרשויות המקומיות להקים תאגידים עירוניים או אזוריים לניהול משק המים, ועיריית קריית מלאכי לא הצטרפה אליו. זאת, למרות התרעות חוזרות ונשנות מצד משרד האוצר, שמעודד את ההצטרפויות לתאגידים.

ממש לאחרונה שבה ועלתה ההצעה, כאשר העירייה מנהלת, בתיווך משרד האוצר, מגעים מול תאגיד המים ת.מ.ר, המנהל את משק המים של רמלה. הצטרפות לתאגיד פירושה מחד השקעות מוגברות במערכות המים והביוב, לפחות בתיאוריה, אולם מאידך – פירושו הכבדה משמעותית בנטל המס על התושבים. אם וכאשר יאשרו בעירייה לבסוף את ההתקשרות עם תאגיד המים ת.מ.ר., הרי שתושבי קריית מלאכי יצטרכו לשלם מידי חודש 18 אחוזים נוספים בגין תעריפי המים, שהם כעבור משפחה ממוצעת כמה עשרות שקלים בחודש – וכמה מאות שקלים בשנה. לדברי העירייה, הרי שמשרד האוצר הוא שדוחף למימוש

מי שכבר הבהיר כי בכוונתו להתנגד למהלך הוא בבר אזולאי, מזכיר ההסתדרות המקומי בעיר, שאמר כי מדובר ב"החלטה אומללה שצריך להילחם בה מלחמת חורמה", כלשונו. לדברי אזולאי, "יש מגמה להתנתק מהתאגידים, אין צורך בהם והמציאות מוכיחה את זה. התאגידים לא הביאו לשיפור כהוא זה בניהול משק המים או בתשתיות העירוניות, ואסור שהעירייה תאפשר את המהלך הזה. תושבי קריית מלאכי כבר שילמו בשנתיים האחרונות את המחיר של העלאת הארנונה החדה, וזה לא מקובל שיעלו להם שוב את המיסים. יש גבול". אזולאי הוסיף ואמר כי בכוונתו לרתום את ועד העובדים בעירייה על מנת להילחם במהלך. "נשב בקרוב ונחליט כיצד לנהוג", סיכם אזולאי.

לחץ להמשך קריאה