צור עימנו קשר

חדשות

בנק של בדלים

לקוחותיו של "בנק הפועלים" בעיר מספרים כי הם חוששים להגיע לסניף בעקבות הימצאותם של אלמונים בפרוזדור הכניסה של הבנק, בעיקר בשעות הערב וכמחסה מפני הרוח והגשמים. גם העובדים, הנאלצים להתמודד עם התופעה, מספרים על מציאות בלתי אפשרית. "בכל בוקר אנחנו מוצאים כמויות של בדלים וריח נוראי של אלכוהול"

פורסם

בתאריך

כאשר החליטו ראשי "בנק הפועלים" לפני כשבע שנים על העתקת הסניף המקומי מהמרכז המסחרי אל מרכז העסקים "בית גיל" המפואר במרכז קריית מלאכי הם לא חלמו שכך יראה פרוזדור הכניסה לבנק בכל בוקר בו הם מגיעים לעבודה.
בדלי סיגריות, פחיות ובקבוקי בירה ולכלוך בכל פינה הם רק חלק מהנוף המקומי של סניף בנק הפועלים בעיר, שסובל מדי ערב מאלמונים המתיישבים בפרוזדור הכניסה לבנק.
כידוע, פרוזדור הכניסה לסניף בנק הפועלים המקומי מכיל מספר עמדות אלקטרוניות וכספומטים להפקדת כספים והמחאות בשירות עצמי, והוא עומד בכל שעות היממה לטובת הציבור.
אלא שעובדת היותו מקום מפלטם של אלמונים הפוקדים אותו על מנת למצוא קורת גג לעישון סיגריות, שתיית משקאות חריפים וכד' מטרידה במיוחד את עובדי הבנק ובעיקר את הלקוחות המבקשים לבצע בו הפקדות ומשיכות כספים במכונות הבנקט המוצבים בו. "האלמונים, חלקם כנראה הומלסים, מגיעים לכאן ועושים את הצרכים שלהם בפרוזדור הכניסה. הם משאירים אחריהם כמויות של בדלי סיגריות, אלכוהול וריח נוראי שנשאר גם לאחר שהם עוזבים", אמר אחד מעובדי הבנק בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מידי בוקר שאנחנו מגיעים לפתוח את הסניף צריך קודם כל להעביר שטיפה במקום למרות שהמנקה עשתה זאת רק ערב קודם לכן. אי אפשר להתחיל יום בלי זה".
במהלך חודשי החורף הקרים התופעה תופסת תאוצה, כאשר פרוזדור הבנק מזמין אליו גם חסרי בית שמבקשים לנצל את קורת הגג והמתחם החם שישמש עבורם מקום מחסה מפני הגשמים והקור.
"מה שקורה בשבועות האחרונים עבר כל גבול", אמר בשיחה עם "המקור" אחד מלקוחות הבנק, שהגיע לסניף בשעות הערב על מנת לבצע הפקדת המחאות בבנקט האוטומטי המוצב בפרוזדור הכניסה. "מתיישבים פה אנשים, ממש ליד הכספומטים, שותים אלכוהול ומטרידים לקוחות. הלקוחות חוששים להגיע ומפחדים שיכייסו אותם בזמן שהם מוציאים כסף. אפשר להבין אותם כי גם אני חושש כאשר אני יוצא ונכנס לסניף", הוסיף.
תופעת חסרי הבית המחפשים מקום מפלט בחודשי החורף ידועה בכל רחבי הארץ, ומצריכה את משרד הרווחה והרשויות המקומיות בישראל לתור אחר פתרונות יצירתיים על מנת למנוע הישנות מקרים בהם הרצון של דרי הרחוב לקורת גג פוגם בציבור הרחב.
כך למשל, מפעילה עיריית תל אביב, "בירת ההומלסים" של ישראל, מערך מורכב המטפל באופן אינטנסיבי במחצית מדיירי הרחוב המתגוררים ברחובות העיר ומצמידה עובדת סוציאלית לכל אחד מהם. העירייה מפעילה גם שני "גגונים", המהווים הוסטלים להומלסים.
בהוסטל מקבלים ההומלסים מקלחת חמה, ביגוד, מיטה וארוחה. על פי סקרים שנעשו בעבר, %70 מההומלסים מוגדרים כמכורים לסמים או לאלכוהול, ועל כן מקיימת עיריית תל אביב תהליך ארוך ומייגע בו היא מנסה להכניסם לתהליך שיקום ארוך ומייגע.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "כל דרי הרחוב המוכרים מטופלים על ידי המחלקה לשירותים חברתיים. המקרה המדובר עוסק באדם עם משפחה ולא בדר רחוב. במקרים של כניסה לשטחים פרטיים כגון בנקים, יש לערב את המשטרה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.