צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

קהילה

בניית הקאנטרי החדש תתפרס על פני שתי עונות רחצה לפחות; לעירייה אין את מלוא התקציב הדרוש לבנייה

בעירייה הודיעו כי הם מקווים שבניית הקומפלקס החדשני תימשך כשנה, אך "שכחו" לציין שהדד-ליין שהוצב לקבלנים בחוברת המכרז עומד על 24 חודשים מיום מתן צו התחלת עבודה לקבלן המבצעה. צו כפוף להשגת התקציבים – שאין ברשות העירייה בשלב הזה – ויינתן רק במהלך החודשים הקרובים"מדובר בהליך שייקח שנתיים ואפילו שלוש שנים", אמר ל"המקור" גורם המעורה בפרטים עם סגירת הגיליון התברר: אף קבלן לא ניגש למכרז. העירייה: "המטרה היא לסיים את בניית הבריכה ללא המתנה להשלמת המתחם כולו"

פורסם

בתאריך

מספר שבועות בלבד לאחר תחילתו של הליך הריסת הבריכה העירונית, ובצל טענותיהם של חלק מתושבי העיר אודות עיתוי ההריסה בפתחה של עונת הרחצה, מעלה בדיקת "המקור" תמונה מדאיגה באשר להקמת מתחם הקאנטרי החדש.
כזכור, בעירייה הודיעו בשבוע שעבר כי קבלן ההריסה החל בעבודתו במתחם הבריכה המיתולוגית ששימשה את תושבי העיר בעשורים האחרונים, וציינו כי "עד עונת הרחצה הבאה נוכל לחנוך את הקאנטרי המפואר לטובת תושבי קריית מלאכי והסביבה".

אלא שחרף הצהרות העירייה, עיון במסמכי המכרז מעלה כי עד אשר יעמוד על תילו מבנה הקאנטרי החדש אמורים לחלוף לפחות שנתיים – כלומר שתי עונות רחצה כולל זו שבפתחנו. עוד עולה מבדיקת "המקור" כי הליך בחירת הקבלן המבצע, שהחל לפני למעלה מחודש במכרז שפורסם באתר העירייה, טרם הסתיים, כאשר בעקבות אי הגשת הצעות מצד קבלנים, נדחה מועד סיומו עד ליום רביעי השבוע. טרם ברור האם לאחר הארכת המכרז הוגשו הצעות שיאפשרו את בחירת הקבלן הזוכה. יש לציין כי אם המכרז ייכשל בשנית, צפוי עיכוב משמעותי ביציאת הפרוייקט לדרך.

לפי מסמכי המכרז שפרסמה העירייה, הקבלן המבצע יסיים את עבודתו בתוך 24 חודשים מיום קבלת צו התחלת עבודה. מועד זה ניתן לדחייה בסיכום מראש עם המפקח על העבודה ובתיאום עם העירייה. להערכת גורמים בכירים הבקיאים בפרטים, צו התחלת עבודה יינתן רק כחודשיים לאחר בחירת הקבלן הזוכה, שכן בטווח שבין זכייתו של קבלן לעד ביצוע עבודות נדרשות הכנות נוספות הלוקחות זמן מה. בנוסף לכך, יש לציין כי הליך הריסת הבריכה הנוכחית בלבד ופינוי פסולת הבניין שמיוצרת כתוצאה מההריסה תיקח לבדה כחודשיים, על פי ההערכות.
"לומר שהקאנטרי יבנה בתוך כשנה זה קשקוש", אמר השבוע גורם בעירייה, ואחר הוסיף: "די להסתכל במה שקורה בקאנטרי שבונה המועצה האזורית באר טוביה, שלה יש כסף, כדי להבין שמדובר בהליך שאורך לפחות שנתיים". נציין כי הקאנטרי בבאר טוביה נמצא בהליכי בנייה כבר כשלוש שנים, ובנייתו צפויה להסתיים בעוד כחצי שנה לפחות.

עוד עולה ממסמכי המכרז כי בנוסף להמתנה לזכייתו של הקבלן המיועד, הרי שבניית הקאנטרי תיאלץ להתעכב עד אשר תבוצע בשטח בדיקה של רשות העתיקות במתחם, יתקבלו כספי המימון ממפעל הפיס, הטוטו וגורמים אחרים וכן העירייה עצמה תצליח להשיג את כספי המימון המלאים מתקציבה השנתי. במכרז מציינת העירייה כי "במועד פרסום המכרז טרם גייסה העירייה את כל התקציב לביצוע הפרוייקט וייתכן כי הפרוייקט לא יבוצע או לחילופין יבוצע בשלבים, ולפיכך לא תהא כל טענה כלפי העירייה בעניין זה".
עם בחירת הקבלן הזוכה, האישור מרשות העתיקות והשגת התקציב המלא לבניית הפרוייקט, יוצא "צו התחלת עבודה" לקבלן המבצע, שיצטרך לעמוד בלוח זמנים בן 24 חודשים מהתאריך הנקוב בצו, כאמור.

אלא שעם סגירת הגיליון התברר כי חרף הארכת המכרז- לא הוגשה כל הצעה מצד קבלן כלשהו, מה שירור לבטח עיכוב של מספר חודשים נוספים לפחות בהתחלת הבנייה ועשוי אף לסכן את התקציבים שהובטחו לעירייה.

אין רישיון עסק

הקאנטרי החדש, שצפוי להתפרס על פני שטח של כ-4750 מ"ר, יחליף את הבריכה העירונית שפעלה עשרות שנים ברחבי העיר. הוא יכלול ארבע בריכות שחייה, אולם כדורסל המונה 500 מקומות ישיבה וכן פארק שעשועים, חדר כושר, מסעדה, מרבדי דשא ועוד.

לאחרונה פרסם ראש העירייה אליהו זוהר סרטון מיוחד בו ליווה את תחילתו של שלב הריסת הבריכה העירונית ואמר כי מדובר ברגע היסטורי לקריית מלאכי. "אנחנו הולכים לבנות קאנטרי ברמה גבוהה לטובת הציבור, שיהיה לו איפה להנות ולטייל אחרי המון שנים. אני נרגש. שיהיה בהצלחה לקריית מלאכי", אמר זוהר.
בהודעת העירייה נמסר כי הקמת מבנה הקאנטרי תמומן מכספי מפעל הפיס, הטוטו, משרד השיכון וכן מתקציב העירייה השוטף, וכי עלות זו נאמדת בכ-35 מיליון שקלים – המהווים כמעט חמישית מתקציב העירייה השנתי.

בנייתו של מתחם הקאנטרי, וכן הריסתה של הבריכה המיתולוגית בפתחה של עונת הרחצה, עוררו לאחרונה דיון סוער ברשתות החברתיות באשר לתזמון ומיקום הפרויקט הגרנדיוזי. חלק מהתושבים, טענו כי מדובר בהחלטה בלתי מתקבלת על הדעת בעיתוי הנוכחי, שכן אנו נמצאים בפתחה של עונת הרחצה ולכן היה סביר כי שלב ההריסה ימתין עד סיום הקיץ. מנגד, גרסו אחרים כי מדובר במהלך נכון ומחושב של העירייה, והוסיפו כי שווה יהיה להמתין עונת רחצה אחת או שתיים על מנת לקבל קומפלקס חדשני שייטיב עם התושבים.

גורמים בעירייה טענו השבוע כי לא היה כל סיכוי לפתוח את עונת הרחצה הנוכחית גם כך, שכן משרד הבריאות ערך לאחרונה סיור במתחם הבריכה במהלכו זיהה ליקויים חמורים שחייבו שיפוצים בעלות גבוהה. "ליקויים מביקורות קודמות טרם הושלמו ובנוסף בביקורת האחרונה נמצאו ליקויים נוספים ועל כן התנגדנו למתן רישיון עסק. בעבר אושרה בריכת בוגרים בלבד ובתנאים הכוללים הצללה, שיפוץ חדר מכונות ועוד, תנאים שכאמור טרם מולאו. בריכת פעוטות מעולם לא אושרה בשל אי עמידה בתנאים הנדרשים", נמסר בתגובה רשמית ממשרד הבריאות. מצד שני, יש לציין כי גם בשנים קודמות נמצאו ליקויים דומים, והעירייה תיקנה אותם כך שפתיחת הבריכה התאפשרה.

"עמדת משרד הבריאות ידועה ומהווה תירוץ", אמר השבוע גורם פוליטי מקומי, שציין כי גם בשנים הקודמות העירייה הצליחה להפעיל את הבריכה למרות הביקורת ממשרד הבריאות. "אפשר היה לערוך את השיפוצים ולפתוח את עונת הרחצה, אבל כנראה שרגע לפני הבחירות זה נוח להימנע מעימותים בנוגע לימי הרחצה המופרדים ולרחצה בשבת ולכן היה עדיף להציג הדמייה של קאנטרי שבמקרה הטוב נראה בעוד שלוש שנים מהיום", סיכם.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "בניית הקנטרי החדש של קריית מלאכי אמור להימשך כ-24 חודשים, אולם המטרה היא לסיים את בניית הבריכה ללא המתנה להשלמת המתחם כולו. הנושא נבחן עם גורמי המקצוע מתוך מגמה לעשות כל שניתן כדי לפתוח את עונת הרחצה הבאה. עלות השלמת כל הליקויים בדוח של משרד הבריאות נאמד בכ-600 אלף שקלים, סכום לא ריאלי להשקעה מכספי ציבור בשביל עונת רחצה אחת".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קהילה

אתל אינטרנשיונל

"נעמה סופר על"- היא נעמה אתל שלנו, כבר הפיקה תכנית ילדים מצליחה וכבשה את הבמות הכי נחשקות ברחבי ארצות הברית, מקום מגוריה. אחרי צמד מופעים בקריית מלאכי ובבאר טוביה, היא תעלה בשבועות הקרובים על הבמות הכי שוות בישראל- מובילה את המופע "פסטיפאן, 70 שנות ילדות" לצידם של הדוד חיים ומשה דץ. "הפסטיפאן מהנה במיוחד, וכמה כיף שהכוכבת הגדולה היא נעמה שלנו", אמרו תושבים נרגשים בסיום המופע

פורסם

בתאריך

על ידי

מקריית שמונה בצפון, דרך הרצליה, אשדוד אשקלון ובאר טוביה ועד באר שבע שבנגב: מופע "פסטיפאן, 70 שנות ילדות", בהובלתה של 'נעמה סופר על' ובכיכובם של הדוד חיים, משה דץ ועומרי רוטברד, עלה השבוע לאקרנים עם מופע הבכורה ביום שלישי ברמת גן וצפוי למלא את הבמות במהלך כל חופשת הקיץ בעשרות במות בכל רחבי הארץ.
יוצרת המופע הייחודי לכבוד שנת ה-70 של מדינת ישראל, המגלמת גם את גיבורת העל "נעמה סופר על" היא נעמה אתל שלנו, בתם של פרדי ודבורה אתל, המשמשת זה שנים ארוכות כמנהלת תחום התרבות המקומי.
אתל, שגדלה בקריית מלאכי, הגתה את מופע הפסטיפאן בנושא "70 שנות ילדות" מביתה שבאמריקה והספיקה להעלות אותו על ארבע במות שונות ברחבי התפוח הגדול: בניו יורק, בלאס וגאס, בלוס אנג'לס ובסן פרנסיסקו.
השבוע, כאמור, ולאחר שהפיקה תוכנית טלוויזיה מצליחה בת 10 פרקים בשם "נעמה בחצר המתנות", שצולמה בחצר ביתה בלוס אנג'לס ונמכרה לענקיות הכבלים HOT ו-YES, העלתה בוגרת קריית מלאכי את מופע הפסטיפאן החדש (הקודם הופק לפני כשלוש שנים) בארץ הקודש- תחילה בפרימיירה ברמת גן ולאחר מכן אמש (רביעי) באולם האודיטוריום במועצה האזורית באר טוביה.
חרף היותו של אולם המתנ"ס המקומי מוגבל באופן יחסי ליתר האולמות ברחבי הארץ, החליטה אתל לערוך את החזרות לקראת המופע המרשים דווקא באולם המקומי- לטענתה במטרה להנגיש את המופע בעל העלויות היקרות לילדי העיר והסביבה, וכמותן גם את המופע הראשון שהיווה סוג של חזרה גנרלית כאן בקריית מלאכי ביום חמישי שעבר לעיני חברי ילדותה, בני משפחה ותושבים רבים. "היה מופע מהנה במיוחד, וכמה כיף שהכוכבת היא נעמה שלנו", אמרו תושבים נרגשים בסיום המופע. מופע "70 שנות ילדות" מתאר את המטמון השומר ומגן על ישראל מיום הקמתה. פוקצ'ה הרשע, אחת הדמויות במופע, מתכנן לגנוב את המטמון ומדרבן את נעמה וחבריה למצוא מהו. במהלך דרכם הם מבקרים במקומות שונים בארץ, כשברקע צלילי שירי הילדות המלווים אותנו מיום הולדתנו.

המופע בקריית מלאכי. כוכבת טראנס אטלנטית (צילום: יח"צ)

"סופר על", תרתי משמע

אתל, שנולדה במושב ערוגות הסמוך ועברה להתגורר כבר בגיל צעיר בקריית מלאכי, כבשה את המדינה עם הלהיט הענק "אתה חייב למות עליי" של להקת "חמסה" בקיץ 2003. עוד לפני כן, שרה בלהקת "דור שני" המקומית, רקדה ב"הורה קריית מלאכי" וכן שירתה בלהקה צבאית לצידו של הזמר הבינלאומי עידן רייכל.
למרות ההצלחה המסחררת, הפך השיר הראשון של להקת "חמסה" לשיר היחיד שלה ואתל, שהתאכזבה עמוקות מפירוק הלהקה, חצתה את האוקיינוס והגיעה לבקר את משפחתה בלוס אנג'לס בניסיון למצוא מעט שקט נוכח אסופת השאלות של הישראלים הסקרנים. ב"קריית מלאכי האמריקאית" הכירה את מי שיהפוך לימים לבעלה, דודי מלכה, והשניים נישאו כעבור מספר חודשים בלבד.
אתל ניסתה לפתח מחדש את קריירת השירה ואף הוציאה מספר סינגלים שהושמעו בתחנות הרדיו הישראליות- אך הקריירה לא הצליחה לנסוק. היום, כאמור, כמעט עשור אחרי שזנחה את קריירת השירה למבוגרים, מתחזקת "נעמה סופר על" קריירה מצליחה במיוחד בתור כוכבת ילדים טראנס אטלנטית, מופיעה על עשרות במות בישראל וברחבי העולם ויוצאת ממש בימים אלו עם מופע הפסטיפאן- שיעלה באזורנו מספר פעמים נוספות בשבועות הקרובים: ב-26 ביולי בקריית גת, ב-12 באוגוסט באשדוד, ב-20 באוגוסט באשקלון וב-23 באוגוסט בגבעת ברנר.

גאווה מקומית. אתל (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה

צעירים

אחת מתוך ארבע

מרכז הצעירים פתח אמש (רביעי) את סדרת הרצאת הקיץ השנתית- עם הרצאה מרתקת של העיתונאי הצבאי של חדשות 10, אלון בן דוד

פורסם

בתאריך

על ידי

מרכז הצעירים ממשיך את המסורת: אמש (רביעי) נפתחה סדרת ההרצאות שהפיקו רכזי מרכז הצעירים המקומי, במסגרתה יגיעו לעיר בזה אחר זה עיתונאים, כתבים ואנשים בעלי סיפור אישי ייחודי להרצאה מרתקת בבניין המרכז ברחוב משרה שרת בעיר.
במסגרת הערב הראשון, שנערך כאמור אמש, העביר העיתונאי הצבאי של חדשות 10 אלון בן דוד הרצאה מרתקת בנושא "מלחמה בעידן הרשתות החברתיות והסייבר", וריתק את עשרות הצופים שהגיעו למרכז.
ביום שני הקרוב, יגיע אל מרכז הצעירים הכתב והעיתונאי הבכיר של תכנית התחקירים 'עובדה', איתי אנגל, שיקיים הרצאה בנושא "היום שאחרי דאע"ש במזרח התיכון- מבט מבפנים".
שבוע לאחר מכן, ביום שני הבא, תגיע אל המרכז אחת מנשותיו של גואל רצון, יעל פרר, שתעביר הרצאה על סיפורה האישי המרתק.
העיתונאי אמיר איבגי, העורך ומגיש את חדשות ערוץ 20, יגיע אחרון אל המרכז ב-25 ביולי ויעביר הרצאה בנושא "חלומו של ילד שגדל בשכונות עולים לעסוק בתקשורת", וכן "המאבק בין ימין ושמאל בתקשורת הישראלית".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

פותחים את הקיץ

במחלקת הנוער העירונית יפתחו מחר (רביעי) את חופשת הקיץ עם אירוע ייחודי במתנ"ס העירוני. בתפריט: דוכני פעילויות, מופע סטנדאפ משותף של דניאל אסייג ורמי קאשי והופעה של זמר ההיפ-הופ המצליח סטפן

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הנוער המקומית תפתח מחר (רביעי) באופן רשמי את חופשת הקיץ השנתית עם אירוע ייחודי שייערך באולם המתנ"ס.

האירוע, שיחל בשעה 20:00 בדיוק, יעמוד השנה בסימן "לא לאלימות, סמים ואלכוהול", ויופק בשותפות מחלקת האירועים של קריית מלאכי, המועצה האזורית באר טוביה,  הרשות למלחמה בסמים, עיר ללא אלימות וכמובן מחלקת הנוער המקומית בראשותו של רונן אתגר.

במסגרת האירוע יוצבו דוכני פעילויות שונים לטובת בני הנוער וכן תיערך הופעת סטנדאפ של הצמד דניאל אסייג ורמי קאשי (שנות ה-80). המופע המרכזי יכלול הופעת אורח של מסמר הערב- זמר ההיפ-הופ המצליח, סטפן לגר.

במחלקת הנוער ציינו כי הם קוראים לכל בני הנוער בעיר ובסביבה לקחת חלק באירוע, והוסיפו כי כרטיסים במכירה מוקדמת (במחיר מיוחד) ניתן יהיה לרכוש דרך רכזי תנועות הנוער השונות.

 

לחץ להמשך קריאה