צור עימנו קשר

בחירות 2018

במערכת הפוליטית מגיבים להתמודדותו של מלכה; מגן: "תעודת עניות למדינת ישראל"

חברי מועצה ואישי ציבור בעבר ובהווה התייחסו להודעתו של מלכה. חלקם פסלו שיתוף פעולה עימו, אחרים העדיפו להתעלם או להתחמק ממענה. ראש הקהילה האתיופית, שי סיום: "עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך". חברת המועצה מגן הוסיפה: " מצער לראות כי ישנם תושבים התומכים בו"

פורסם

בתאריך

הזמן הרב בו התלבט ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה עד הצהרתו הרשמית השבוע, ריכך את התייחסות המערכת הפוליטית לעניין, והשבוע נרשמו תגובות מעורבות לסוגיה. פנינו בימים האחרונים לחברי מועצה בעבר ובהווה, וגם לכאלו השואפים להיות חברי מועצה בקדנציה הבאה, בבקשה לשמוע את עמדתם ביחס להתמודדותו של מלכה ולאפשרות כי יתמכו בו וישתפו עימו פעולה במערכת הבחירות הקרובה.
מלכה מקווה לקבל את תמיכתה של הקהילה האתיופית בבחירות הקרובות, ולכן נראה כי הוא לא ישמח לשמוע את התייחסותו לעניין של חבר המועצה שי סיום, מנהיג הקהילה והעומד בראש הרשימה. סיום אמנם הבהיר כי הוא "לא הקובע מי ייבחר ומי לא, זה תפקידם של התושבים", אולם מיד הוסיף ושפך מים קרים על שאיפותיו של מלכה. "כנבחר ציבור, חלה עליי החובה לשמש דוגמא אישית, וכל צעד שאני עושה מהווה גם מסר לדור ההמשך, לילדינו ולבני הנוער שלנו. ראיתי את הביקורת הציבורית החריפה ביחס למועמדותו של מוטי מלכה, הנובעת בין היתר מהרשעתו בעבירות פליליות", אמר סיום. "הקהילה האתיופית בחרה בי והסמיכה אותי להנהיגה, ותפיסתי המוסרית והאישית היא שכמנהיג הקהילה עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך, מסרים של הליכה בדרך הישר, עשיית טוב ושירות הציבור באופן נקי וחף מאינטרסים אישיים. לכן, מבחינתי שיתוף פעולה שכזה אינו נכון, ועשוי להעביר מסר שגוי שאין אני רוצה או מתכוון להעביר לציבור היקר אותו אני מייצג".

חבר המועצה שי סיום. "מבחינתי- שיתוף פעולה כזה אינו נכון" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

גם חברת המועצה מיכל מגן, האישה היחידה במועצת העיר כיום, העבירה תגובה חריפה לנושא. "לדעתי אדון מלכה צריך לחזור בו לאלתר מהודעתו על התמודדות בבחירות 2018", אמרה. "מצער אותי מאוד לראות כי ישנם תושבים, ובייחוד נשים, התומכים בו שוב למרות מעלליו. זו תעודת עניות למדינת ישראל, אשר אינה אוסרת על מורשעים לעסוק שוב בתפקיד ציבורי. אני מקווה מאוד שתושבי קריית מלאכי יגלו אחריות ומוסריות בטרם הגיעם לקלפי בחודש אוקטובר הקרוב". גם יו"ר סיעת "הליכוד", נדב ויצמן, אמר כי שיתוף פעולה עם מלכה הוא דבר ש"לא נמצא על הפרק", ואילו אתי כליפא, שהתמודדה בפריימריז של "הליכוד", אמרה כי אין לה שיתוף פעולה עם שום גוף בשלב זה מלבד "הליכוד". יש לציין כי כליפא ניהלה בשבועות האחרונים שיחות עם חיים ויצמן, המעוניין לראות אותה משתלבת במטהו.
העיתונאי לשעבר והפוליטיקאי בהווה אליאור עמר, שניהל בעבר כאיש תקשורת מאבק נגד מלכה, הגיב גם הוא לדברים. "מאז ומתמיד האמנתי שטוהר מידות הוא תנאי בסיס חשוב ביותר לשירות ציבורי", אמר. "עמדתי העקרונית והערכית היא שנבחרי ציבור שהורשעו בעבירות פליליות שבוצעו בתקופת כהונתם תוך שימוש לרעה בכוח שניתן להם על ידי הציבור, אינם ראויים להמשיך בתפקידם ובוודאי שאינם ראויים להיבחר מחדש. קריית מלאכי זקוקה כאוויר לנשימה לפוליטיקה אחרת, חדשה ונקייה, כזאת שמעמידה לפני הכל את האינטרס של הציבור".
חברי סיעת החרדים המאוחדת "מאמינים" מסרו כי החלטות בנושא תמיכה פוליטית אינם מתקבלות על ידם אלא על ידי ועד חב"ד. עם זאת, גורם ברשימה אמר כי "למרות השמועות שיש בעלי אינטרס שמבקשים להפיץ, תמיכה במלכה אינה באה בחשבון". אותו גורם הוסיף כי בקרוב הדברים עשויים לקבל פומביות, עם פרסום הודעה רשמית של ועד השכונה בראשות הרב גורדצקי וכן של רב השכונה הרב ירוסלבסקי בעצמו.
במערכת הפוליטית ידוע כי ישנם חילוקי דעות בין חברי הרשימה האתיופית, כאשר בעוד שני המועמדים שסיימו במקומות הראשונים בפריימריז, שי סיום ויעקב טלה, אינם מוכנים לתמוך במלכה בעוד שני המועמדים שסיימו אחרונים, גדעון מהרי וברוך סנבטה, דוחפים לתמיכה בראש העירייה לשעבר. מהרי עצמו לא השיב לשאלתנו השבוע ביחס לנושא, בעוד סנבטה אמר: "סיכוי תמיד קיים. כל מתמודד שאני חושב שיש לו את היכולת לקדם את העיר הזו ולפעול למען רווחת התושבים ולטובת העיר יקבל את מלוא שיתוף פעולה".

חברת המועצה מיכל מגן. "מקווה שתושבי העיר יגלו אחריות ביום הבוחר" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

תגובות נוספות: המועמד לראשות העיר חיים ויצמן אמר כי הוא "מתמודד לראשות העיר ומתכוון לנצח את כל מי שיתמודד מולי"; חבר המועצה לשעבר אפרים משעל, שהודיע אף הוא כי הוא מתמודד לראשות העיר, אמר כי הוא "מוכן שכל מועמד יתמוך בי"; חבר המועצה בוריס בורוכוב אמר כי הוא "תומך בללו זוהר וכי אין סיכוי לשיתוף פעולה עם מועמד אחר", וכך אמר גם חבר המועצה לשעבר אברהם (בבר) אזולאי; חבר המועצה לשעבר שלומי מלכה, שהודיע כי יתמודד עצמאית למועצת העיר, העביר תגובה שאינה ברורה לחלוטין, והסביר כי אינו מתכוון לדבר בעיתונות על אדם זה או אחר. הוא ביקש להזים את השמועות לפיהם יחבור לרשימתו של מועמד כלשהו, ואמר כי "האנשים והתושבים ששלחו אותי רוצים אותי בראש מפלגה ולכן אני לא מספר 2 של אף אחד". להב שטרית, שיתמודד למועצת העיר אמר: "אתמוך בכל מי שיעמוד לצידנו למען קידום האינטרסים שאנו פועלים להשיג".
יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, חבר המועצה יוסי סולימני שהיה גם סגנו של מלכה בקדנציה הקודמת, סירב להתייחס עניינית לשאלתנו, והשיב בתגובה כי הוא "מלא תמיהה על השאלה בעניין מוטי מלכה וזאת אחרי שרק לפני שבועיים פירסמתם שיש לי הסכם חתום עם ראש העיר ללו זוהר", זאת אף שב"המקור" פורסם כי השניים מנהלים מו"מ מתקדם, ובוודאי שלא השיגו כבר הסכם חתום. סולימני הוסיף ואמר כי "מאחר וכל הפרסומים שלכם בענייני נגועים בחוסר אובייקטיביות, אינני מתכוון לשתף פעולה עם עיתונכם".

סולימני. לא מעוניין לשתף פעולה עם מערכת העיתון | צילום: מערכת המקור, ארכיון

לחץ להמשך קריאה
7 תגובות

7 Comments

 1. סקסולוג

  06/07/2018 ב 13:15

  מה אתם מזיינים תשכל אתם מדברים על מוטי מלכה כאילו הוא היחיד
  איפה סולימני שהיה שותף לא פחות ממנו לחדר המיטות איפה ללו הקדוש המזויף ועל הגברת אילנית שמעתם עלק חבד דת שס תורידו כולכם את הכיפות שלכם תרתי משמע ומי זאת בכלל המגן הזאת מאיפה באה מי השאיר אותה שם יאלה כול מי שיושב שמה כולם תוצר של סטיה ונטיות מיניות לא מוסרים אז אל תיפלו על הבנאדם יאלה גזגזו או שתחליפו כבר את כול הסוטים שם כולל ראש העיר שלכם נטול השכלה בכלל בור ועם הארץ מקרית מלאכי כבר לא תצא תורה אבל הוציאו כול אגורה אפשרית לולו אנחנו כאן להזכיר גם את הנטיות המיניות ועל האישה לא שחכנו

 2. החושף

  02/07/2018 ב 10:26

  מלכה מדבר על חוקר מושחת… נכון חוקר מושחת עזר לו לצאת מהתיק הזה למרות שהיו מלא עדויות והקלטות וחלקן נעלמו פרטים בקרוב

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/07/2018 ב 07:30

  גברת מגן גם לך הייתי מעניק תעודת עניות על שליחותיך הציבורית.את אילמת בדעותייך. אנמית בעשייתך. וכל תרומתך לקידומה של העיר מסתכם בהרמת אצבע על דברים שדעתך אפילו לא נאמרה עליהם.מוטי מלכא או בשמו היותר מוכר "לועס הויאגרות " הוא תוצאה של אנשים כמוך שמנותקים מהציבור ששלח אותם וככזאת, תרומתך יותר מועילה לפלגים הדתיים הקיצוניים שעסוקים בתקופה זו בכיבוש העיר ובסילוקם של החילוניים הוותיקים. לועס הויאגרות לא יהיה ,ואני מקווה שגם את ושדומים לך יפנו את מקומם לנבחרים דעתניים ולוחמי אמת למען ציבור שולחיהם.

  • גיא

   03/07/2018 ב 09:17

   מכיר את גברת מגן אישית. היא לא צועקת ומתלהמת. עושה את מה שביכולתה דרך הגורמים הרלוונטיים. זרקו אותה בלי שום הכנה והנחיה לשדה של גברים קולניים, שכאב להם לראות אישה נכנסת להם למעגל הסגור שיצרו לעצמם. בקריית מלאכי רגילים לפוליטיקאים צעקניים ואנמים ולא לאנשים צעירים ונמרצים, עם רצון וכבוד הדדי. בגלל זה העיר שלכם נראית ככה, בגלל אנשים כמוך ותגובות כאלו חסרות כל בסיס. מקווה מאוד שתמשיך.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   04/07/2018 ב 10:40

   גיא ומה היא עושה כדי לשנות את זה?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  01/07/2018 ב 13:56

  סולימני סרב להגיב כי הוא מתכנן לשתף פעולה עם מלכה . לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב . שיתפו פעולה בעבר במיטה, ישתפו פעולה בעתיד שוב…

 5. מבוייש

  01/07/2018 ב 12:37

  הדור הישן מחפש את היד הקלה על קופת העיריה וכמו שאנו רואים הם לא רוצים שינוי אלא מיחזור של פסולת אנושית, עבריין מין מורשע,פגיעה באמון וכו… איש כזה לא ראוי לשמש אסיר חוליה בבית סוהר של מחבלים אז ראש עיר ?? מדינת חלם !! #מוטיאתהעושהבושותלילדים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.