צור עימנו קשר

בחירות 2018

במערכת הפוליטית מגיבים להתמודדותו של מלכה; מגן: "תעודת עניות למדינת ישראל"

חברי מועצה ואישי ציבור בעבר ובהווה התייחסו להודעתו של מלכה. חלקם פסלו שיתוף פעולה עימו, אחרים העדיפו להתעלם או להתחמק ממענה. ראש הקהילה האתיופית, שי סיום: "עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך". חברת המועצה מגן הוסיפה: " מצער לראות כי ישנם תושבים התומכים בו"

פורסם

בתאריך

הזמן הרב בו התלבט ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה עד הצהרתו הרשמית השבוע, ריכך את התייחסות המערכת הפוליטית לעניין, והשבוע נרשמו תגובות מעורבות לסוגיה. פנינו בימים האחרונים לחברי מועצה בעבר ובהווה, וגם לכאלו השואפים להיות חברי מועצה בקדנציה הבאה, בבקשה לשמוע את עמדתם ביחס להתמודדותו של מלכה ולאפשרות כי יתמכו בו וישתפו עימו פעולה במערכת הבחירות הקרובה.
מלכה מקווה לקבל את תמיכתה של הקהילה האתיופית בבחירות הקרובות, ולכן נראה כי הוא לא ישמח לשמוע את התייחסותו לעניין של חבר המועצה שי סיום, מנהיג הקהילה והעומד בראש הרשימה. סיום אמנם הבהיר כי הוא "לא הקובע מי ייבחר ומי לא, זה תפקידם של התושבים", אולם מיד הוסיף ושפך מים קרים על שאיפותיו של מלכה. "כנבחר ציבור, חלה עליי החובה לשמש דוגמא אישית, וכל צעד שאני עושה מהווה גם מסר לדור ההמשך, לילדינו ולבני הנוער שלנו. ראיתי את הביקורת הציבורית החריפה ביחס למועמדותו של מוטי מלכה, הנובעת בין היתר מהרשעתו בעבירות פליליות", אמר סיום. "הקהילה האתיופית בחרה בי והסמיכה אותי להנהיגה, ותפיסתי המוסרית והאישית היא שכמנהיג הקהילה עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך, מסרים של הליכה בדרך הישר, עשיית טוב ושירות הציבור באופן נקי וחף מאינטרסים אישיים. לכן, מבחינתי שיתוף פעולה שכזה אינו נכון, ועשוי להעביר מסר שגוי שאין אני רוצה או מתכוון להעביר לציבור היקר אותו אני מייצג".

חבר המועצה שי סיום. "מבחינתי- שיתוף פעולה כזה אינו נכון" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

גם חברת המועצה מיכל מגן, האישה היחידה במועצת העיר כיום, העבירה תגובה חריפה לנושא. "לדעתי אדון מלכה צריך לחזור בו לאלתר מהודעתו על התמודדות בבחירות 2018", אמרה. "מצער אותי מאוד לראות כי ישנם תושבים, ובייחוד נשים, התומכים בו שוב למרות מעלליו. זו תעודת עניות למדינת ישראל, אשר אינה אוסרת על מורשעים לעסוק שוב בתפקיד ציבורי. אני מקווה מאוד שתושבי קריית מלאכי יגלו אחריות ומוסריות בטרם הגיעם לקלפי בחודש אוקטובר הקרוב". גם יו"ר סיעת "הליכוד", נדב ויצמן, אמר כי שיתוף פעולה עם מלכה הוא דבר ש"לא נמצא על הפרק", ואילו אתי כליפא, שהתמודדה בפריימריז של "הליכוד", אמרה כי אין לה שיתוף פעולה עם שום גוף בשלב זה מלבד "הליכוד". יש לציין כי כליפא ניהלה בשבועות האחרונים שיחות עם חיים ויצמן, המעוניין לראות אותה משתלבת במטהו.
העיתונאי לשעבר והפוליטיקאי בהווה אליאור עמר, שניהל בעבר כאיש תקשורת מאבק נגד מלכה, הגיב גם הוא לדברים. "מאז ומתמיד האמנתי שטוהר מידות הוא תנאי בסיס חשוב ביותר לשירות ציבורי", אמר. "עמדתי העקרונית והערכית היא שנבחרי ציבור שהורשעו בעבירות פליליות שבוצעו בתקופת כהונתם תוך שימוש לרעה בכוח שניתן להם על ידי הציבור, אינם ראויים להמשיך בתפקידם ובוודאי שאינם ראויים להיבחר מחדש. קריית מלאכי זקוקה כאוויר לנשימה לפוליטיקה אחרת, חדשה ונקייה, כזאת שמעמידה לפני הכל את האינטרס של הציבור".
חברי סיעת החרדים המאוחדת "מאמינים" מסרו כי החלטות בנושא תמיכה פוליטית אינם מתקבלות על ידם אלא על ידי ועד חב"ד. עם זאת, גורם ברשימה אמר כי "למרות השמועות שיש בעלי אינטרס שמבקשים להפיץ, תמיכה במלכה אינה באה בחשבון". אותו גורם הוסיף כי בקרוב הדברים עשויים לקבל פומביות, עם פרסום הודעה רשמית של ועד השכונה בראשות הרב גורדצקי וכן של רב השכונה הרב ירוסלבסקי בעצמו.
במערכת הפוליטית ידוע כי ישנם חילוקי דעות בין חברי הרשימה האתיופית, כאשר בעוד שני המועמדים שסיימו במקומות הראשונים בפריימריז, שי סיום ויעקב טלה, אינם מוכנים לתמוך במלכה בעוד שני המועמדים שסיימו אחרונים, גדעון מהרי וברוך סנבטה, דוחפים לתמיכה בראש העירייה לשעבר. מהרי עצמו לא השיב לשאלתנו השבוע ביחס לנושא, בעוד סנבטה אמר: "סיכוי תמיד קיים. כל מתמודד שאני חושב שיש לו את היכולת לקדם את העיר הזו ולפעול למען רווחת התושבים ולטובת העיר יקבל את מלוא שיתוף פעולה".

חברת המועצה מיכל מגן. "מקווה שתושבי העיר יגלו אחריות ביום הבוחר" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

תגובות נוספות: המועמד לראשות העיר חיים ויצמן אמר כי הוא "מתמודד לראשות העיר ומתכוון לנצח את כל מי שיתמודד מולי"; חבר המועצה לשעבר אפרים משעל, שהודיע אף הוא כי הוא מתמודד לראשות העיר, אמר כי הוא "מוכן שכל מועמד יתמוך בי"; חבר המועצה בוריס בורוכוב אמר כי הוא "תומך בללו זוהר וכי אין סיכוי לשיתוף פעולה עם מועמד אחר", וכך אמר גם חבר המועצה לשעבר אברהם (בבר) אזולאי; חבר המועצה לשעבר שלומי מלכה, שהודיע כי יתמודד עצמאית למועצת העיר, העביר תגובה שאינה ברורה לחלוטין, והסביר כי אינו מתכוון לדבר בעיתונות על אדם זה או אחר. הוא ביקש להזים את השמועות לפיהם יחבור לרשימתו של מועמד כלשהו, ואמר כי "האנשים והתושבים ששלחו אותי רוצים אותי בראש מפלגה ולכן אני לא מספר 2 של אף אחד". להב שטרית, שיתמודד למועצת העיר אמר: "אתמוך בכל מי שיעמוד לצידנו למען קידום האינטרסים שאנו פועלים להשיג".
יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, חבר המועצה יוסי סולימני שהיה גם סגנו של מלכה בקדנציה הקודמת, סירב להתייחס עניינית לשאלתנו, והשיב בתגובה כי הוא "מלא תמיהה על השאלה בעניין מוטי מלכה וזאת אחרי שרק לפני שבועיים פירסמתם שיש לי הסכם חתום עם ראש העיר ללו זוהר", זאת אף שב"המקור" פורסם כי השניים מנהלים מו"מ מתקדם, ובוודאי שלא השיגו כבר הסכם חתום. סולימני הוסיף ואמר כי "מאחר וכל הפרסומים שלכם בענייני נגועים בחוסר אובייקטיביות, אינני מתכוון לשתף פעולה עם עיתונכם".

סולימני. לא מעוניין לשתף פעולה עם מערכת העיתון | צילום: מערכת המקור, ארכיון

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
8 תגובות

8 Comments

 1. Trevor

  31/07/2018 ב 07:29

  Your style is really unique inn comparison to other folks I'veread stuff from.
  Thanks for posting when you've got tthe opportunity, Guess I'll just book mmark this
  blog. http://clyde.spinfilelnamesdat@dealdoes.com/

 2. סקסולוג

  06/07/2018 ב 13:15

  מה אתם מזיינים תשכל אתם מדברים על מוטי מלכה כאילו הוא היחיד
  איפה סולימני שהיה שותף לא פחות ממנו לחדר המיטות איפה ללו הקדוש המזויף ועל הגברת אילנית שמעתם עלק חבד דת שס תורידו כולכם את הכיפות שלכם תרתי משמע ומי זאת בכלל המגן הזאת מאיפה באה מי השאיר אותה שם יאלה כול מי שיושב שמה כולם תוצר של סטיה ונטיות מיניות לא מוסרים אז אל תיפלו על הבנאדם יאלה גזגזו או שתחליפו כבר את כול הסוטים שם כולל ראש העיר שלכם נטול השכלה בכלל בור ועם הארץ מקרית מלאכי כבר לא תצא תורה אבל הוציאו כול אגורה אפשרית לולו אנחנו כאן להזכיר גם את הנטיות המיניות ועל האישה לא שחכנו

 3. החושף

  02/07/2018 ב 10:26

  מלכה מדבר על חוקר מושחת… נכון חוקר מושחת עזר לו לצאת מהתיק הזה למרות שהיו מלא עדויות והקלטות וחלקן נעלמו פרטים בקרוב

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/07/2018 ב 07:30

  גברת מגן גם לך הייתי מעניק תעודת עניות על שליחותיך הציבורית.את אילמת בדעותייך. אנמית בעשייתך. וכל תרומתך לקידומה של העיר מסתכם בהרמת אצבע על דברים שדעתך אפילו לא נאמרה עליהם.מוטי מלכא או בשמו היותר מוכר "לועס הויאגרות " הוא תוצאה של אנשים כמוך שמנותקים מהציבור ששלח אותם וככזאת, תרומתך יותר מועילה לפלגים הדתיים הקיצוניים שעסוקים בתקופה זו בכיבוש העיר ובסילוקם של החילוניים הוותיקים. לועס הויאגרות לא יהיה ,ואני מקווה שגם את ושדומים לך יפנו את מקומם לנבחרים דעתניים ולוחמי אמת למען ציבור שולחיהם.

  • גיא

   03/07/2018 ב 09:17

   מכיר את גברת מגן אישית. היא לא צועקת ומתלהמת. עושה את מה שביכולתה דרך הגורמים הרלוונטיים. זרקו אותה בלי שום הכנה והנחיה לשדה של גברים קולניים, שכאב להם לראות אישה נכנסת להם למעגל הסגור שיצרו לעצמם. בקריית מלאכי רגילים לפוליטיקאים צעקניים ואנמים ולא לאנשים צעירים ונמרצים, עם רצון וכבוד הדדי. בגלל זה העיר שלכם נראית ככה, בגלל אנשים כמוך ותגובות כאלו חסרות כל בסיס. מקווה מאוד שתמשיך.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   04/07/2018 ב 10:40

   גיא ומה היא עושה כדי לשנות את זה?

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  01/07/2018 ב 13:56

  סולימני סרב להגיב כי הוא מתכנן לשתף פעולה עם מלכה . לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב . שיתפו פעולה בעבר במיטה, ישתפו פעולה בעתיד שוב…

 6. מבוייש

  01/07/2018 ב 12:37

  הדור הישן מחפש את היד הקלה על קופת העיריה וכמו שאנו רואים הם לא רוצים שינוי אלא מיחזור של פסולת אנושית, עבריין מין מורשע,פגיעה באמון וכו… איש כזה לא ראוי לשמש אסיר חוליה בבית סוהר של מחבלים אז ראש עיר ?? מדינת חלם !! #מוטיאתהעושהבושותלילדים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

שלומי מלכה הודיע סופית: "מתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר"

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלומי מלכה, הודיע על חזרתו לפוליטיקה המקומית והצהיר על ריצה למועצת העיר: "לא מבקש שכר או כבוד אלא רק להיות שליח ציבור נאמן. תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים"

פורסם

בתאריך

על ידי

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלמה מלכה, הודיע היום (רביעי) כי הוא חוזר לזירה הפוליטית המקומית.

בהודעה ששלח לתושבי העיר ציין מלכה כי לאחר התלבטויות וחשיבה ממושכת עם חבריו ובני משפחתו החליט לחזור לשליחות הציבורית, והודיע כאמור על התמודדות ברשימה עצמאית למועצה בבחירות הקרובות, שייערכו בסוף אוקטובר.

בהודעתו הזכיר מלכה כי עד לפני כשנתיים שימש כממונה על החינוך במשך שלוש שנים בהתנדבות מלאה, והוסיף כי בתקופה זו פעל נמרצות וזכה בסיפוק רב להיות אוזן ופה לכל תושב אשר פנה אליו. "אלו היו שלוש שנים מופלאות ומלאות הנאה. התייצבתי בכל יום ויום למתן מענים לכל המנהלים, הורים ותלמידים, גישרתי ולחמתי למענם מול הגופים הבירוקרטים", אמר מלכה, שציין כי במהלך אותה תקופה, וכן לאחריה, ההצלחות בתחום החינוך היו ניכרות בשטח. "אני זוקף זאת לצוותים החינוכיים בקריית מלאכי. אמנם הייתי רוח גבית ומשענת לכל הנדרש, אך את העבודה בפועל מול ילדינו המתוקים, הם פעלו ועשו", אמר מלכה.

במכתבו התייחס חבר המועצה לשעבר גם לשאלת עזיבתו את הזירה הציבורית, והסביר: "לצערי הרב חלק מחבריי לעירייה ראו את ההצלחות ואת האהדה שסבבה אותי. בכל מקום הרעיפו עליי תשבחות וזה צרם להם. בתמימותי חשבתי שאם אני גורם להצלחות בעיר, הם אמורים להיות מאושרים כמותי", אמר והוסיף: "למדתי על בשרי כי בפוליטיקה, לא באמת רואים את טובת העיר למול עינהם, אלא את טובתם האישית. הם זממו והמציאו שקר עלוב שהצריך אותי לפרוש".

"חבריי הפצירו בי: "אל תפרוש! אתה לא מחוייב, היו הסכמים אחרים שמבטלים דרישה זו. תפנה לעיתונות תגלה את התרמית וכו", כתב מלכה, "אך אני חונכתי בבית אשר תככים ומלחמות אינם מנת חלקי ולכן עזבתי את העירייה. לצערי השליחות שלי הופסקה. מהלכים שהובלתי נגדעו ואם הם היו יוצאים לפועל הרי שהיום היה הרבה יותר טוב", הסביר.

בסיום מכתבו ביקש חבר המועצה לשעבר את תמיכת הציבור, וכתב כי בשונה מאחרים- הוא לא מבקש שכר או כבוד: "אני יודע כי עבדות מנת חלקי בתפקיד הציבורי, אני מבקש להיות שליחכם הנאמן. בחזותי אני איש חרדי אך חרדי שקרית מלאכי טיפחה וגידלה, חרדי שלא בא עם דעות קדומות ולא בא לתת מענה לאוכלוסיה כזו ולא אחרת, חרדי שלא פוסל בשום מצב את האחר, ואת זה הוכחתי בשלוש שנות שליחותי".

"אני פוסל את הסקטוריאליות, קריית מלאכי הקטנה והחמימה הינה עיר אשר ניתן בכל הארץ והעולם ללמוד אחווה ונתינה מה היא, אני אפעל בכל כוחי לשמר ערכים אלה. ברגע זה מלב אל לב אני פונה אליכם תושבים יקרים, תנו לי את הכח להיות הנציג שלכם ולמענכם, תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים. יש בי ההשכלה, היכולת, הניסיון והיושרה להוביל למקום טוב ובטוח", סיכם מלכה, שאף רמז במשפט האחרון את מה שעשויה להיות סיסמת הבחירות שלו, "הכח לתושבים".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

דדון-סעדה: "פה בשביל השכונות והאימהות"

יומיים אחרי שנודע כי תצטרף לרשימת הצעירים של אליאור עמר, מירי דדון סעדה מבהירה בשביל מה היא נכנסת לפוליטיקה: "אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, לאימהות העובדות ולחד הוריות. אנחנו נדאג להם"

פורסם

בתאריך

על ידי

במוצאי שבת האחרון הודיע אליאור עמר, שיוביל בבחירות הקרובות רשימה חדשה למועצת העיר, כי המצטרפת הראשונה לרשימתו היא מירי דדון-סעדה. הצטרפותה של דדון-סעדה (39) עוררה תגובות חמות ונלהבות ברשת, עדות להיותה אדם אהוב מאוד בקרב ציבור התושבים בקריית מלאכי. כעת היא נערכת למסע הארוך בסופו היא מקווה להיות חברת מועצה.
"התלבטתי רבות בנושא והחלטתי שאני רוצה להיות במקום המשפיע הזה", אמרה דדון-סעדה ל"המקור". לדבריה, הנושאים המרכזיים בהם תרצה לעסוק הם תחום השכונות הוותיקות בעיר – ויצמן, קיבוץ גלויות והרצל – אשר צריכות לדבריה נציג אותנטי במועצת העיר שמכיר את צרכי השכונות ויפעל לקידום האינטרסים שלהן. דדון-סעדה, אם לחמישה המתגוררת בעצמה בשכונת קיבוץ גלויות, אמרה כי היא תבקש לפעול גם בתחום קידום הנשים, האימהות העובדות והאימהות החד הוריות, אשר לטענתה מתמודדות עם קשיים רבים שיש לטפל בהם על מנת לסייע להן לנהל חיי שגרה ככל משפחה.
"אני מרגישה ורואה שכיום אף אחד לא דואג למצוקות של השכונות, של האימהות העובדות ושל האימהות החד הוריות, אנחנו נהיה שם כדי לדאוג להם", אמרה. "נשים הן 50 אחוז מהאוכלוסייה אבל כמעט ולא מיוצגות כלל במועצת העיר בקריית מלאכי. אני מקווה שנשים נוספות יצטרפו למערכת הפוליטית", הוסיפה ואמרה בחיוך: "אנחנו גם מוסיפות שיקול דעת ויודעות להוריד אגו כשצריך, אז לפחות נאזן את הגברים במועצה".
בפייסבוק שלה כתבה דדון-סעדה כי היא התרגשה לקרוא את התגובות הרבות להתמודדותה למועצת העיר. "אני מודה לכל אחד ואחת מכם על העידוד, התמיכה, הפירגון והאהבה. זה לא מובן מאליו מבחינתי ואני מבטיחה שעוד אחזיר לכם על התמיכה. יש מסע ארוך וחשוב לפנינו ואני שמחה לקחת בו חלק. זה מסע שהסכמתי לצאת אליו כי אני מאמינה בו. כי אני מאמינה שהגיע הזמן שיהיה כוח נשי אמיתי במועצת העיר. למען הנשים והאימהות העובדות בכלל. למען האימהות החד-הוריות. למען השכונות האהובות שלנו שגדלנו בהן בקושי אבל בגאווה. למען הציבור כולו. אני באמת מאמינה שיחד נוכל להכניס דם חדש למועצת העיר ולעשות את העיר האהובה שלנו מקום טוב יותר כי אנחנו ראויים לזה. אני צריכה אתכם איתי ומבקשת את עזרתכם במשימה הזאת".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

בלחייב הודיע: "מפוצץ את האיחוד בקהילה הבוכרית"

המועמד שסיים במקום השני בפריימריז ההיסטוריים מתנתק מהרשימה המאוחדת שלושה שבועות בלבד אחרי שהוקמה- ומטיח האשמות קשות בפני מי שהיו יריביו במירוץ: "היו פה אי סדרים, שכונה. הביאו מצביעים מחוץ לעיר ואמרו שהם מכירים אותם ועשו איתי הסכם שאם אני עוזב את האיחוד עליי לשלם 5000 ש"ח. שילכו לתרומה, אני לא ממשיך איתם", אמר. הסיעה בתגובה: "הטענות מופרכות. מר בלחייב אף פעם לא רץ עם הבוכרים"

פורסם

בתאריך

על ידי

איחוד לשם פיצול: המועמד למועצת העיר מטעם סיעת "מאמינים" בבחירות האחרונות ומי שסיים במקום השני בפריימריז של הקהילה הבוכרית בעיר, רפי בלחייב, הודיע השבוע בשיחה עם "המקור" כי הוא מכריז על ביטול הסכם האיחוד בקהילה הבוכרית.
בלחייב, שסיים כאמור שני אחרי המועמד שניצח בהתמודדות, מוטי יעקובוב, שטח טענות קשות בדבר אי סדרים ואף זיופים לכאורה במהלך יום הבוחר של הקהילה הבוכרית, שנערך לפני כשלושה שבועות בבית הכנסת המרכזי של העדה הבוכרית בעיר, "חבסוב" שבשכונת חב"ד. "הבחירות הללו לא היו הוגנות", אמר בלחייב השבוע ל"המקור", והוסיף: "הצעתי להביא גורמים מבחוץ שיפקחו על הנעשה בתוך הקלפי, אבל מה קרה בפועל? בני המשפחה של המועמד היו בפנים. אחרי הבחירות גם ביקשתי תעודות זהות כדי לראות מי הצביע- אבל התנערו ממני בטענה שחלק הגיעו בלי תעודות זהות".
לטענתו של בלחייב, הוא הבחין בנעשה כבר בזמן אמת- ביום הבחירות- אך לא רצה להקים מהומה על מנת לכבד את מי שטרח והגיע להצביע, "אומרים שהיה ועד של הבוכרים שהכריז על הבחירות. על איזה ועד מדברים? לקחו כמה בחורים צעירים ועשו מהם ועד. לא חבסוב היו שם, לא סימנטוב ולא מיכאלוב מקיבוץ גלויות. כולם ראו איך זה התנהל. ההצבעה לא הייתה כשרה. אנשים שלא הכרנו אותם הגיעו להצביע. רוסים, אשכנזים. אף אחד לא מכיר אותם. אמרו לי שזה חתן של ההוא, וזו כלה של ההיא. הכל לוקשים. לקחו ממני צ'ק ערבון על מנת שלא אפוצץ את האיחוד עם קנס של 5000 שקל. אמרתי להם שאני מוכן לשלם את הסכום הזה. זה צדקה, תרומה. לא אלך איתם".
לגבי המשך דרכו בזירה הפוליטית הוסיף בלחייב: "כל הקהילה מבקשת ממני להקים מפלגה ושהם ירוצו איתי. היו לי 250 קולות כשרים למהדרין ועוד כמה מאות שהלכו למועמדים אחרים. אני אייצג את הבוכרים מהצד שלי. אם כולם היו הולכים איתי יד ביד הייתי יכול לתרום הרבה יותר לקהילה ולהיות יד ימינו של ראש העירייה הנבחר. יש הרבה כיוונים אבל אני בכל מקרה מתכוון לרוץ למועצה. הבוכרים יבואו איתי כי יודעים שאני איש עשייה ואדם ישר".
שאלות רטוריות
גורמים פוליטיים שונים בקהילה הבוכרית פנו בשבועות האחרונים למערכת "המקור" והדגישו כי חרף הניסיון לשדר אחדות כלפי חוץ- מדובר באחיזת עיניים הבאה לידי ביטוי במערכות הבחירות האחרונות, "הקהילה הבוכרית תמיד הייתה חלק מרשימת חב"ד למועצת העיר", אמר השבוע גורם פוליטי מוכר בקהילה. "האיחוד הזה התפרק מתישהו לפני כמה עשרות שנים כאשר בוריס בורוכוב התמודד ברשימה נפרדת והקהילה הלכה אחריו, אך ברגע שהוא רץ יחד עם יוסי סולימני בבחירות האחרונות המצב שב לדמותו".
גורם נוסף, הנמנה בין תומכיו של המועמד למועצת העיר רפי בלחייב, ציין השבוע כי מי שייצג את הקהילה בקדנציה האחרונה היה דווקא משה מלאייב, שבחר משום מה לא להתמודד בפריימריז המתוקשרים שנערכו לפני פחות מחודש, "מישהו יודע למה מלאייב לא התמודד? הוא הרי חבר מועצה מכהן. לטעמי היה פה ניצול ציני של צרכי הקהילה ממניעים אישיים. ישנם חמישה גבאים בוכרים בקריית מלאכי שלא יזמו בכלל את הפריימריז האלה. הם הובלו ולא הובילו. מישהו יודע היכן מחשב הבחירות? התוכנה? איך אפשר לדעת מי הצביע והאם הבחירות היו ניטרליות? אין דרך לברר את כל אלה", אמר והוסיף: "המתמודדים בפריימריז הם אנשים שהיו יכולים לתרום המון לקהילה- אבל הם מנותקים ממנה כבר 15 שנים. יתרה מכך, מהם האינטרסים הקהילתיים המוזנחים עליהם הם מדברים? אף אחד לא יכול לומר".
משה מלאייב, המכהן כחבר מועצה מטעם חב"ד, התייחס למידע המובא בכתבה ואמר: "באופן אישי אני מברך כל אחד שחושב שהוא יכול לתרום ונכנס לפוליטיקה. ההתנהלות אכן הייתה נראית לי מוזרה ואף אחד לא שיתף אותי בנעשה. גם אם היו מציעים לי לא הייתי מסכים להיות חלק מזה כי באופן אישי אני מסכים להיות בפוליטיקה רק תחת המטריה של חב"ד. אם יתאפשר לי ארוץ גם בבחירות הקרובות ברשימת מאמינים. שיתוף הפעולה הניב פירות טובים מאוד ואני יכול להעיד שבהרבה מקומות בארץ התעניינו בחיבור שנוצר תחת מאמינים. האינטרס של כל תושבי העיר נוצלו תחת הרשימה הזאת. עם זאת, אם יגידו לי בקהילה שהם רוצים שמוטי יעקובוב ירוץ עם חב"ד במקומי אני מפנה את מקומי. האינטרס הציבורי אצלי קודם לאינטרס האישי".
מוטי יעקובוב, שסיים במקום הראשון בפריימריז, הפנה אותנו לדוברות המפלגה- שם אמרו כי: "הטענות מופרכות. היו מחשבים וכולם צילמו תעודות זהות. כל מי שבחר עשה זאת עם תעודת זהות וכל האנשים שהגיעו הם מקריית מלאכי. הנציגים של בלחייב היו בקלפי כולל הוא עצמו וכל מי שעבד עבורו. מר בלחייב לא מקבל את הכרעת הבוחר שקבעה כי הוא המפסיד, מה גם שחשוב לציין שהוא אף פעם לא הלך עם הבוכרים. עשינו פריימריז והכרזנו שלא משנה מה קורה או מי נבחר כולם הולכים אחריו על מנת ללכת את העדה ואת קולות הבוחרים שלה. גם לפני שפתחנו את הקלפיות ישבנו יחד ואמרנו שיהיה לכולם בהצלחה. יתרה מכך, אחרי התוצאות מר בלחייב בירך את כל המתמודדים. לגבי אי התמודדותו של מר מלאייב, הרי שהכרזנו בכל בתי הכנסת ובפני כל האנשים שמתקיימים פריימריז בקרב הקהילה וכל אדם עשה את בחירתו האישית. אנחנו מחוזקים מאוד מכמות האנשים שהגיעו ומרוצים מהבחירה. נלך חזק עד הסוף במירוץ למועצה".

בלחייב. יצליח להיכנס למועצה?

לחץ להמשך קריאה