צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

במערכת הפוליטית מגיבים להתמודדותו של מלכה; מגן: "תעודת עניות למדינת ישראל"

חברי מועצה ואישי ציבור בעבר ובהווה התייחסו להודעתו של מלכה. חלקם פסלו שיתוף פעולה עימו, אחרים העדיפו להתעלם או להתחמק ממענה. ראש הקהילה האתיופית, שי סיום: "עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך". חברת המועצה מגן הוסיפה: " מצער לראות כי ישנם תושבים התומכים בו"

פורסם

בתאריך

הזמן הרב בו התלבט ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה עד הצהרתו הרשמית השבוע, ריכך את התייחסות המערכת הפוליטית לעניין, והשבוע נרשמו תגובות מעורבות לסוגיה. פנינו בימים האחרונים לחברי מועצה בעבר ובהווה, וגם לכאלו השואפים להיות חברי מועצה בקדנציה הבאה, בבקשה לשמוע את עמדתם ביחס להתמודדותו של מלכה ולאפשרות כי יתמכו בו וישתפו עימו פעולה במערכת הבחירות הקרובה.
מלכה מקווה לקבל את תמיכתה של הקהילה האתיופית בבחירות הקרובות, ולכן נראה כי הוא לא ישמח לשמוע את התייחסותו לעניין של חבר המועצה שי סיום, מנהיג הקהילה והעומד בראש הרשימה. סיום אמנם הבהיר כי הוא "לא הקובע מי ייבחר ומי לא, זה תפקידם של התושבים", אולם מיד הוסיף ושפך מים קרים על שאיפותיו של מלכה. "כנבחר ציבור, חלה עליי החובה לשמש דוגמא אישית, וכל צעד שאני עושה מהווה גם מסר לדור ההמשך, לילדינו ולבני הנוער שלנו. ראיתי את הביקורת הציבורית החריפה ביחס למועמדותו של מוטי מלכה, הנובעת בין היתר מהרשעתו בעבירות פליליות", אמר סיום. "הקהילה האתיופית בחרה בי והסמיכה אותי להנהיגה, ותפיסתי המוסרית והאישית היא שכמנהיג הקהילה עלינו לוודא שאנו משמשים דוגמא ומעבירים מסרים חיוביים וטובים לדור ההמשך, מסרים של הליכה בדרך הישר, עשיית טוב ושירות הציבור באופן נקי וחף מאינטרסים אישיים. לכן, מבחינתי שיתוף פעולה שכזה אינו נכון, ועשוי להעביר מסר שגוי שאין אני רוצה או מתכוון להעביר לציבור היקר אותו אני מייצג".

חבר המועצה שי סיום. "מבחינתי- שיתוף פעולה כזה אינו נכון" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

גם חברת המועצה מיכל מגן, האישה היחידה במועצת העיר כיום, העבירה תגובה חריפה לנושא. "לדעתי אדון מלכה צריך לחזור בו לאלתר מהודעתו על התמודדות בבחירות 2018", אמרה. "מצער אותי מאוד לראות כי ישנם תושבים, ובייחוד נשים, התומכים בו שוב למרות מעלליו. זו תעודת עניות למדינת ישראל, אשר אינה אוסרת על מורשעים לעסוק שוב בתפקיד ציבורי. אני מקווה מאוד שתושבי קריית מלאכי יגלו אחריות ומוסריות בטרם הגיעם לקלפי בחודש אוקטובר הקרוב". גם יו"ר סיעת "הליכוד", נדב ויצמן, אמר כי שיתוף פעולה עם מלכה הוא דבר ש"לא נמצא על הפרק", ואילו אתי כליפא, שהתמודדה בפריימריז של "הליכוד", אמרה כי אין לה שיתוף פעולה עם שום גוף בשלב זה מלבד "הליכוד". יש לציין כי כליפא ניהלה בשבועות האחרונים שיחות עם חיים ויצמן, המעוניין לראות אותה משתלבת במטהו.
העיתונאי לשעבר והפוליטיקאי בהווה אליאור עמר, שניהל בעבר כאיש תקשורת מאבק נגד מלכה, הגיב גם הוא לדברים. "מאז ומתמיד האמנתי שטוהר מידות הוא תנאי בסיס חשוב ביותר לשירות ציבורי", אמר. "עמדתי העקרונית והערכית היא שנבחרי ציבור שהורשעו בעבירות פליליות שבוצעו בתקופת כהונתם תוך שימוש לרעה בכוח שניתן להם על ידי הציבור, אינם ראויים להמשיך בתפקידם ובוודאי שאינם ראויים להיבחר מחדש. קריית מלאכי זקוקה כאוויר לנשימה לפוליטיקה אחרת, חדשה ונקייה, כזאת שמעמידה לפני הכל את האינטרס של הציבור".
חברי סיעת החרדים המאוחדת "מאמינים" מסרו כי החלטות בנושא תמיכה פוליטית אינם מתקבלות על ידם אלא על ידי ועד חב"ד. עם זאת, גורם ברשימה אמר כי "למרות השמועות שיש בעלי אינטרס שמבקשים להפיץ, תמיכה במלכה אינה באה בחשבון". אותו גורם הוסיף כי בקרוב הדברים עשויים לקבל פומביות, עם פרסום הודעה רשמית של ועד השכונה בראשות הרב גורדצקי וכן של רב השכונה הרב ירוסלבסקי בעצמו.
במערכת הפוליטית ידוע כי ישנם חילוקי דעות בין חברי הרשימה האתיופית, כאשר בעוד שני המועמדים שסיימו במקומות הראשונים בפריימריז, שי סיום ויעקב טלה, אינם מוכנים לתמוך במלכה בעוד שני המועמדים שסיימו אחרונים, גדעון מהרי וברוך סנבטה, דוחפים לתמיכה בראש העירייה לשעבר. מהרי עצמו לא השיב לשאלתנו השבוע ביחס לנושא, בעוד סנבטה אמר: "סיכוי תמיד קיים. כל מתמודד שאני חושב שיש לו את היכולת לקדם את העיר הזו ולפעול למען רווחת התושבים ולטובת העיר יקבל את מלוא שיתוף פעולה".

חברת המועצה מיכל מגן. "מקווה שתושבי העיר יגלו אחריות ביום הבוחר" | צילום: מערכת המקור, ארכיון

תגובות נוספות: המועמד לראשות העיר חיים ויצמן אמר כי הוא "מתמודד לראשות העיר ומתכוון לנצח את כל מי שיתמודד מולי"; חבר המועצה לשעבר אפרים משעל, שהודיע אף הוא כי הוא מתמודד לראשות העיר, אמר כי הוא "מוכן שכל מועמד יתמוך בי"; חבר המועצה בוריס בורוכוב אמר כי הוא "תומך בללו זוהר וכי אין סיכוי לשיתוף פעולה עם מועמד אחר", וכך אמר גם חבר המועצה לשעבר אברהם (בבר) אזולאי; חבר המועצה לשעבר שלומי מלכה, שהודיע כי יתמודד עצמאית למועצת העיר, העביר תגובה שאינה ברורה לחלוטין, והסביר כי אינו מתכוון לדבר בעיתונות על אדם זה או אחר. הוא ביקש להזים את השמועות לפיהם יחבור לרשימתו של מועמד כלשהו, ואמר כי "האנשים והתושבים ששלחו אותי רוצים אותי בראש מפלגה ולכן אני לא מספר 2 של אף אחד". להב שטרית, שיתמודד למועצת העיר אמר: "אתמוך בכל מי שיעמוד לצידנו למען קידום האינטרסים שאנו פועלים להשיג".
יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, חבר המועצה יוסי סולימני שהיה גם סגנו של מלכה בקדנציה הקודמת, סירב להתייחס עניינית לשאלתנו, והשיב בתגובה כי הוא "מלא תמיהה על השאלה בעניין מוטי מלכה וזאת אחרי שרק לפני שבועיים פירסמתם שיש לי הסכם חתום עם ראש העיר ללו זוהר", זאת אף שב"המקור" פורסם כי השניים מנהלים מו"מ מתקדם, ובוודאי שלא השיגו כבר הסכם חתום. סולימני הוסיף ואמר כי "מאחר וכל הפרסומים שלכם בענייני נגועים בחוסר אובייקטיביות, אינני מתכוון לשתף פעולה עם עיתונכם".

סולימני. לא מעוניין לשתף פעולה עם מערכת העיתון | צילום: מערכת המקור, ארכיון

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
7 תגובות

7 Comments

 1. סקסולוג

  06/07/2018 ב 13:15

  מה אתם מזיינים תשכל אתם מדברים על מוטי מלכה כאילו הוא היחיד
  איפה סולימני שהיה שותף לא פחות ממנו לחדר המיטות איפה ללו הקדוש המזויף ועל הגברת אילנית שמעתם עלק חבד דת שס תורידו כולכם את הכיפות שלכם תרתי משמע ומי זאת בכלל המגן הזאת מאיפה באה מי השאיר אותה שם יאלה כול מי שיושב שמה כולם תוצר של סטיה ונטיות מיניות לא מוסרים אז אל תיפלו על הבנאדם יאלה גזגזו או שתחליפו כבר את כול הסוטים שם כולל ראש העיר שלכם נטול השכלה בכלל בור ועם הארץ מקרית מלאכי כבר לא תצא תורה אבל הוציאו כול אגורה אפשרית לולו אנחנו כאן להזכיר גם את הנטיות המיניות ועל האישה לא שחכנו

 2. החושף

  02/07/2018 ב 10:26

  מלכה מדבר על חוקר מושחת… נכון חוקר מושחת עזר לו לצאת מהתיק הזה למרות שהיו מלא עדויות והקלטות וחלקן נעלמו פרטים בקרוב

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/07/2018 ב 07:30

  גברת מגן גם לך הייתי מעניק תעודת עניות על שליחותיך הציבורית.את אילמת בדעותייך. אנמית בעשייתך. וכל תרומתך לקידומה של העיר מסתכם בהרמת אצבע על דברים שדעתך אפילו לא נאמרה עליהם.מוטי מלכא או בשמו היותר מוכר "לועס הויאגרות " הוא תוצאה של אנשים כמוך שמנותקים מהציבור ששלח אותם וככזאת, תרומתך יותר מועילה לפלגים הדתיים הקיצוניים שעסוקים בתקופה זו בכיבוש העיר ובסילוקם של החילוניים הוותיקים. לועס הויאגרות לא יהיה ,ואני מקווה שגם את ושדומים לך יפנו את מקומם לנבחרים דעתניים ולוחמי אמת למען ציבור שולחיהם.

  • גיא

   03/07/2018 ב 09:17

   מכיר את גברת מגן אישית. היא לא צועקת ומתלהמת. עושה את מה שביכולתה דרך הגורמים הרלוונטיים. זרקו אותה בלי שום הכנה והנחיה לשדה של גברים קולניים, שכאב להם לראות אישה נכנסת להם למעגל הסגור שיצרו לעצמם. בקריית מלאכי רגילים לפוליטיקאים צעקניים ואנמים ולא לאנשים צעירים ונמרצים, עם רצון וכבוד הדדי. בגלל זה העיר שלכם נראית ככה, בגלל אנשים כמוך ותגובות כאלו חסרות כל בסיס. מקווה מאוד שתמשיך.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   04/07/2018 ב 10:40

   גיא ומה היא עושה כדי לשנות את זה?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  01/07/2018 ב 13:56

  סולימני סרב להגיב כי הוא מתכנן לשתף פעולה עם מלכה . לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב . שיתפו פעולה בעבר במיטה, ישתפו פעולה בעתיד שוב…

 5. מבוייש

  01/07/2018 ב 12:37

  הדור הישן מחפש את היד הקלה על קופת העיריה וכמו שאנו רואים הם לא רוצים שינוי אלא מיחזור של פסולת אנושית, עבריין מין מורשע,פגיעה באמון וכו… איש כזה לא ראוי לשמש אסיר חוליה בבית סוהר של מחבלים אז ראש עיר ?? מדינת חלם !! #מוטיאתהעושהבושותלילדים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

היסטוריה בוכרית

אחרי שנים ארוכות בהן יוצגו בני העדה הבוכרית בעיר על ידי בוריס בורוכוב, שאף כיהן בעבר כסגן ראש העירייה, ייערכו ביום חמישי פריימריז ייחודיים ביוזמת ועד גבאיי בתי הכנסת- שמטרתם לבחור את נציג העדה החדש. המנצח צפוי לרוץ למועצת העיר ברשימה עצמאית. על קו הזינוק: רפי בלחייב, מוטי יעקובוב, ראובן פוזיילוב וברוך פנחסוב

פורסם

בתאריך

על ידי

אחרי מפלגת העבודה, הליכוד והקהילה האתיופית, ייערכו ביום חמישי הקרוב (19.7) הפריימריז של אנשי הקהילה הבוכרית בעיר, בניסיון לקבץ את קולות הבוחרים ולממש את הכוח האלקטורלי הטמון בבני העדה.
מדובר למעשה בפעם הראשונה בה ייערך בעיר פריימריז של העולים מבוכרה, שנחשבו בעבר לתומכים מובהקים בחבר המועצה בוריס בורוכוב- המשמש כיום כחבר מועצה מטעם סיעת "קרית אחת".
במסגרת הפריימריז, שייערכו בבית הכנסת המרכזי של העדה בחב"ד (חבסוב) ויאורגנו על ידי ועד גבאי בית הכנסת של העדה הבוכרית בעיר, יוכלו להצביע רק מי שהינם בני העדה הבוכרית מרחם ומלידה- ולא כפי שנעשה לדוגמא בפריימריז של הקהילה האתיופית, במסגרתם יכלו להצביע גם מי שנישאו לבני העדה. "אנחנו מכירים את כל הבוכרים בעיר. מי שיגיע עם תעודת זהות ונזהה אותו יוכל לבחור", אמר השבוע אחד מחמשת המועמדים בפריימריז, רפי בלחייב, שהתמודד בעבר בבחירות למועצת העיר מטעם רשימת 'מאמינים' ולפני כן מטעם ש"ס.
בלחייב (57) הוסיף כי הוא מעריך שבעיר ישנם למעלה מ-1350 בעלי זכות הצבעה בני העדה הבוכרית, והוסיף כי לא פחות מ-800 מהם יגיעו להצביע ולבחור את הרשימה של הקהילה הבוכרית לבחירות הקרובות. "אנחנו רצים כרגע למועצת העיר. סיכמנו כי מי שינצח יזכה לתמיכתם של האחרים והתחייבנו על כך. באופן אישי אני בטוח בהיותי המועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר ואין לי ספק שאסיים במקום הראשון בדרך להובלת העדה".
מתמודד נוסף שהעמיד עצמו לבחירה במסגרת הפריימריז הוא מוטי יעקובוב (39), תושב העיר וחתנו של חבר המועצה בוריס בורוכוב, המסתמן כבעל סיכויים טובים במיוחד לסיים במקומות הראשונים. "מוטי הוא אדם נוח, המשרה אווירה נעימה, לא צועק ולא מתלהם. הוא יוכל להוביל את העדה ולפעול למען השגת האינטרסים שלה בצורה הטובה ביותר", אמר השבוע אחד מתומכיו בשיחה עם "המקור", ויעקובוב עצמו הוסיף: "בשנה האחרונה משפחתי עברה משבר והקהילה הייתה לצדי וחיזקה אותי ואת משפחתי. זה הזמן להחזיר לה. המטרה שלנו היא ליצור עדה מאוחדת וחזקה מתמיד".
ראובן פוזיילוב, המועמד השלישי והצעיר מכולם (24), אמר השבוע בשיחה עם "המקור" כי גם הוא מחזיק בתמיכתה הנרחבת של משפחתו, משפחת פוזיילוב, והעריך כי סיכוייו לנצח טובים. "יש מאחורי הרבה בני משפחה ובעיקר חברה צעירים. פניתי לפוליטיקה כיוון שמטרתי היא לשנות את הכיוון של הצעירים הבוכרים בפרט והצעירים בעיר בכלל. בכל מקרה נתאחד סביב המנצח למען טובת הקהילה".
המתמודד הרביעי והאחרון הוא ברוך פנחסוב, מהנדס אלקטרוניקה בן 37, שעבר להתגורר בעיר לפני מספר שנים אחרי שנישא לתושבת המקום. בשיחה עם "המקור" אמר פנחסוב כי הוא לא רואה בכך שאינו יליד קריית מלאכי בעיה אלקטורלית, וציין כי הוא מתגורר בה כבר שנים ארוכות, "אני במקור אמנם מרמלה, אבל מכירים אותי פה. יותר בחוג הדתי לאומי הבוכרי. הגבאים שמכירים את מעלותיי ויודעים שאני איש של עשייה ביקשו ממני להתמודד עקב כך שיש לי תואר ראשון ואני מרצה במכללת הייטק, כך שאני בא מטעמם. אני מבטיח להיות מישהו שיודע לעמוד על שלו, ולא בובה של מישהו בעירייה. לכן אשמח מאוד אם יבחרו בי, ואם לא- זה גם בסדר. בכל מקרה בהצלחה לכולם ושיהיה טוב לעיר, זה הכי חשוב", סיכם.
גם בני מלאייב, דמות מוכרת ומוערכת בעיר, הצהיר כי יתמודד בפריימריז של העדה הבוכרית ואף ציין כי מזה זמן רב שהוא שוקל כניסה לזירה הפוליטית אך לא עשה זאת כיוון שכיבד את נציג העדה, בוריס בורוכוב.
אלא שאמש (רביעי), הודיע מלאייב במפתיע כי הוא מסיר את מועמדותו, וסיפר בשיחה עם "המקור" כי הבין כבר בתחילת הדרך כי הוא איננו רוצה להיות במקום שלא מכבד את האחר. "לא רוצה להיות במקום מזוהם של ליכלוך. זה לא המקום שלי .באתי עם כוונות טובות של נתינה, עזרה לזולת ואחדות, אך הבנתי שבעולם הזה לא מכבדים את דעתו של מי שחושב אחרת. אני את שלי אמשיך לעשות בשקט", סיכם מלאייב .
ההצבעה בפריימריז תיעשה בפתק אחד, ותחל בשעה 17:00. חמש שעות לאחר מכן, בשעה 22:00 בדיוק, יסגרו הקלפיות ויחל הליך ספירת הקולות בסיומו יוכרז נציג העדה הבוכרית למועצת העיר.

יעקובובוב //

פוזיילוב. פונה לצעירים

פנחסוב. "איש עשייה"

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

"הנהגת העיר מובילה אותנו ביודעין לעיר חרדית"

מנכ"ל העירייה לשעבר והמתמודד לראשות העיר מחדד עמדות מול זוהר: "העיר שאנחנו מכירים משתנה מבלי שנשים לב. הסטטוס קוו מופר באופן קבוע, בתוך עשור נהפוך לעיר חרדית". לדבריו, “כאשר הקואליציה מורכבת כמעט כולה מנציגים של ציבור אחד, אין מי שידאג לציבורים האחרים". העירייה: "עושים הכל לשמור על הסטטוס קוו"

פורסם

בתאריך

על ידי

"בתוך עשור ואפילו פחות מזה נגיע למצב שקריית מלאכי הופכת לעיר חרדית. הסטטוס קוו מופר כאן באופן קבוע, על בסיס יומי, ומבלי שאנחנו מרגישים ומבלי שנשים לב, קריית מלאכי שאנחנו מכירים משתנה. אני איש מאמין בעצמי וחובש כיפה, אבל אני לא יכול להשלים עם מצב שצביונה של העיר משתנה ללא היכר, ואני חושב שמרבית התושבים לא היו רוצים לראות מצב כזה" – כך אמר השבוע מנכ"ל העירייה לשעבר המתמודד לראשות העיר, סא"ל במיל' חיים ויצמן.
מדובר בהתבטאות יוצאת דופן, שכן עד כה פוליטיקאים נמנעו מלהעלות לסדר היום את סוגיית ההתחרדות בעיר, מחשש ליצירת קרע עם הגוש החרדי הדומיננטי, המובל בעיקר על ידי חב"ד. ויצמן הוא הראשון המתייחס לסוגיה במערכת הבחירות הנוכחית, וזאת אף שהוא עצמו כאמור חובש כיפה ונחשב לשומר מסורת. "אין לי כמובן דבר נגד חרדים, אבל כתושב שנולד וגדל כאן כל חייו אי אפשר להשלים עם מצב שבו הצביון של קריית מלאכי כפי שאנחנו מכירים אותו משתנה בקצב מהיר. העירייה מעודדת שינוי דמוגרפי באמצעות בנייה המיועדת בעיקר לאוכלוסייה חרדית, וגורמת לאוכלוסייה המסורתית והחילונית להגר החוצה מן העיר", אמר ויצמן. לדבריו, "יש אפליה תקציבית ברורה בתוך מערכת החינוך כבר כיום, וזה דבר שיילך ויתעצם בשנים הקרובות. יש גם אפליה בכל הקשור לבנייה בשכונות החדשות, כאשר מעדיפים לבנות דירות המיועדות לאוכלוסייה מסויימת על חשבון אוכלוסיות אחרות, ויש לי סיבות להאמין שגם הבריכה החדשה שנבנית עכשיו תישאר סגורה בשבתות", הוסיף. "במשך עשרות שנים תושבי קריית מלאכי מכל הסוגים והזרמים ידעו לחיות יחד, מבלי שמישהו ניסה לכפות דבר מה על מישהו אחר. במצב הנוכחי השגרה הזאת תשתנה בתוך שנים מעטות", סיכם.
בעבר הכחישה העירייה נמרצות כי היא פועלת לשינוי צביונה של קריית מלאכי ולהפרה של האיזון הדמוגרפי בין חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים, אולם בשנים האחרונות חלה החרפה של מגמת ההגירה השלילית מהעיר, כאשר מרבית העוזבים הם כאלו הנמנים על האוכלוסייה המסורתית והחילונית, בעיקר בני מעמד הביניים. "למרות שהעירייה מכחישה, אין לי ספק שהם יודעים לאן קריית מלאכי הולכת – וזה לכיוון של להפוך להיות עיר חרדית", אמר ויצמן, "אי אפשר להתעלם מהמגמות המתרחשות בעיר, ואלו מגמות שזוכות לגיבוי ולעידוד מצד ההנהגה הנוכחית". לדברי ויצמן, "כאשר יש קואליציה שמורכבת כמעט כולה מחברי מועצה המשתייכים למגזר אוכלוסייה אחד בלבד, אין מי שידאג לציבורים האחרים, והתוצאה היא אפליה של הציבור המסורתי-חילוני לטובת ציבורים אחרים".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "ראש העירייה עושה הכל על מנת לשמור על הסטטוס קוו הקיים למען ציבור תושבי קריית מלאכי".

הבנייה בעיר. "דירות לאכלוסיה מסוימת"

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

טפירו הודיע: זוכה לתמיכה של ראשי ש"ס

לטענת סגן ראש העירייה, בכירי המפלגה ביקרו השבוע באזור והתייחסו לסוגיית נציג הסיעה בבחירות הקרובות". הם עמדו מאחורי בעבר- ועומדים מאחורי גם היום". ראש כולל בעיר בתגובה: "טרם התקבלה החלטה"

פורסם

בתאריך

על ידי

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, קיבל השבוע חיזוק משמעותי מצידם של ראשי תנועת ש"ס הארצית, בראשותו של שר הפנים אריה דרעי. כך לטענתו של טפירו.
ראש הסיעה המקומית, שנכח בכנס מיוחד של מרחב הדרום של תנועת ש"ס בסיומו של סיור מיוחד שערך השר דרעי ביישובי עוטף עזה בצל איום 'טרור העפיפונים' על תושבי האזור, זכה לטענתו לתמיכה בלתי מסוייגת מצידם של האנשים הבכירים ביותר במפלגה, בהם השר דרעי, חבר הכנסת ינון אזולאי וחברי כנסת נוספים, שחיזקו אותו וביססו את מעמדו כיו"ר התנועה בקריית מלאכי. "רק אתה תוביל את ש"ס בקרית מלאכי", אמרו ראשי התנועה לטפירו, והוסיפו: "אנו תומכים בך ועומדים מאחוריך".
האמירה החד משמעית מצד ראשי התנועה מגיעה ככל הנראה בעקבות ידיעות שונות לפיהן מספר רבנים מקומיים הודיעו לאחרונה על הסרת תמיכתם מטפירו והעברה לידיו של שלומי מלכה, שצפוי להתמודד בבחירות הקרובות בראשות רשימה עצמאית בניסיון לשוב אל ספסלי המועצה.
אחד מהם, הרב ישראל שייבה, סיפר לפני כשבועיים בשיחה עם "המקור" כי ישנם רבנים רבים שהודיעו כי אינם תומכים במועמדותו של טפירו בבחירות הקרובות. "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של מספר שבועות עד שנגבש את כולם", אמר אז שייבה.
מקורביו של טפירו אמרו השבוע כי הכרזתם של ראשי התנועה "שמה סוף לחרושת השמועות סביב החלפתו של טפירו בנציגים שונים", וציינו כי "בוודאי היו כאלה שלא ששו לשמוע אותה".
עוד נכחו באירוע של ש"ס חבר המועצה עו"ד בצלאלאל מזרחי ונציגי הכוללים והציבור שאול שטרית, מנחם ביטון ואברהם וכניש.
"מועצת חכמי התורה וראשי תנועת ש"ס עמדו מאחורי בעבר- וגם היום", אמר טפירו, והוסיף כי הוא מקבל תמיכה רחבה מהציבור. טפירו גם שלח עקיצה ליריביו כשאמר כי הוא "מקבל תמיכה גם מראשי הכוללים ובני התורה", והוסיף כי: "בקדנציה הזאת הצלחנו להוביל שינוי נרחב ביחס לציבור המסורתי דתי. נגבש רשימה מייצגת וחזקה. נמשיך את שיתוף הפעולה המוצלח עם חב"ד בשאיפה להגיע ל-5 מנדטים", דבריו.
"בשיחה שהתקיימה בינינו, ראשי הכוללים, לחבר הכנסת ינון אזולאי- הובהר כי טרם התקבלה החלטה לגבי הבחירות הקרובות. ש"ס מגבה את הנציגים הנוכחיים שלה ובשבוע הבא יגיע נציג מהתנועה הארצית להיפגש עם ראשי הכוללים והרבנים על מנת לקבל החלטה", אמר בשיחה עם "המקור" אחד מראשי הכוללים בעיר.

לחץ להמשך קריאה