צור עימנו קשר

חדשות

המועמד המפתיע: שמאי שוקל להתמודד לראשות באר טוביה

פורסם

בתאריך

סגן ראש המועצה האזורית באר טוביה שוקל את צעדיו, ועשוי להתמודד לתפקיד מול דרור שור. המכשול: הפרקליטות עשויה להגיש נגדו בקרוב אישום בגין עבירות על חוק התכנון והבנייה

האם שלומי שמאי, סגנו של דרור שור, יתמודד בבחירות הקרובות על תפקיד ראש המועצה? ל"המקור" נודע כי שמאי בוחן ברצינות, יחד עם מקורביו, את האפשרות כי בבחירות הצפויות במאי 2018 יבקש לשדרג את מעמדו, ולאחר עשר שנים כסגן ראש המועצה – ינסה להיבחר לראשותה.

שמאי, תושב אמונים, נחשב לאחד האנשים החזקים בפוליטיקה המועצתית, ובזכות זה בחר אותו פעמיים ראש המועצה המכהן, דרור שור, לתפקיד סגנו. שמאי נחשב למקורב מאוד לרבים מראשי הוועדים היישוביים, בעיקר ביישובים המערביים של המועצה, ולפי אחד מראשי הוועדים – חלקם עשויים להביע בו תמיכה פומבית אם יחליט להכריז על התמודדות לתפקיד.

לדברי גורם פוליטי בכיר במועצה, מעמדו של ראש המועצה המכהן, דרור שור, התערער מאוד בשנתיים האחרונות, וגורמים רבים הנחשבים למשפיעים על דעת הקהל ול"קבלני קולות", כלשונו, מחפשים אחר אלטרנטיבות לקראת הבחירות הקרבות. בנוסף, היחסים בין שמאי לשור אינם כתמול שלשום, מה שהביא את שמאי לדון באפשרות התמודדותו. לדברי הגורם, סיכוייו של שמאי לנצח באם יחליט להתמודד "גבוהים מאוד".

נוסף על שמו של שמאי, תושבים במועצה שוקלים לבצע פנייה לאלוף חגי טופולנסקי, שפרש לאחרונה מתפקידו כראש אגף כוח אדם בצה"ל, בניסיון לשכנעו להתמודד. עם זאת, לא ברור האם מבחינה משפטית טופולנסקי רשאי להתמודד על תפקיד פוליט, שכן חוק הצינון עשוי לחול עליו – מה גם שספק אם הוא יסכים להיכנס לזירה הפוליטית המקומית.

בכל מקרה, גם אם יבקש להתמודד על התפקיד, בפניי שמאי עומד מכשול משמעותי במיוחד, לפחות מבחינה ציבורית: בשנה האחרונה מנהלת נגדו היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה במשרד האוצר חקירה פלילית הנוגעת לחשדות לביצוע עבירות תכנון ובנייה במשקו. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום, ואולם בשבוע שעבר חשף "המקור" כי הפרקליטות החזירה את התיק ליחידה לצורך ביצוע השלמות חקירה. לאחר ביצוע ההשלמות, יוחזר התיק לפרקליטות שתכריע בדבר הגשת אישומים נגד שמאי ונגד מעורבים נוספים בתיק – בהם מהנדס המועצה לשעבר דרור איווניר.

"אם שמאי ירצה להתמודד – זה לא מה שימנע ממנו", אמר גורם פוליטי השבוע. "ראשית, נראה שעל פניו מדובר בעבירות תכנון ובנייה, שהן נפוצות מאוד במושבים ובכל מקרה אינן נושאות קלון בצידן. שנית, טרם התקבלה בכלל החלטה האם להגיש כתב אישום, וגם אם הוא יוגש – אין לדעת איך זה יסתיים", הוסיף.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.