צור עימנו קשר

חדשות

במה מקומית: המתנ"ס העירוני העלה את המחזמר החדש שהפיק

פורסם

בתאריך

המתנ"ס העירוני העלה הבוקר (שני) זו השנה הרביעית ברציפות מחזמר לכבוד חנוכה – רובו ככולו על טהרת שחקנים מקומיים. העלילה: מלך החיות, האריה, מחליט לפרוש מתפקידו. עלות כרטיס למופע תעמוד על 39 שקלים בלבד

כבר ארבע שנים ברציפות שמתנ"ס קריית מלאכי מעלה את העיר על מפת התרבות הארצית, בלי רגשי נחיתות ובלי להתבייש. הבוקר (שני) נערך אירוע הפרימיירה של המחזמר השנתי המופק על ידי המתנ"ס, ואלפי בני אדם צפויים להשתתף במופעים שייערכו לאורך ימי החג.
בשלוש השנים הקודמות בהם הופק המחזמר הוא זכה להצלחה מרובה, ולכן גם החליטו במתנ"ס להמשיך את המסורת הטרייה יחסית. המחזמר השנה זכה לשם "תפוס ת'מלך", ועלילתו נוגעת למלך החיות, האריה, שבאופן בלתי צפוי מודיע כי הוא פורש מתפקידו ומוותר על תואר המלוכה. לפי הודעת המתנ"ס, מטרת המחזמר הינה ליצור להורים אלטרנטיבה לפסטיגלים והפסטיבלים שעלותם מגיעה למאות שקלים למשפחה, ומחד ולשמור על רמת עניין ומאידך כתיבה ומשחק ברמה גבוהה.
"כשנכנסתי לתפקיד היה לי חלום, אפשר לקרא לזה שיגעון, להפיק מחזמר לילדי קריית מלאכי בחנוכה" מספר מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ, שיזם לפני ארבע שנים לראשונה את הפקת המחזמר. "רציתי שיהיה משהו איכותי, אבל לא יקר כמו הופעות הילדים המוכרות. הצוות נדבק בתשוקה הזאת וגיא וקנין מוביל את ההפקה הזו מאז".
ואכן, התושבים מצביעים ברגליים ומוכיחים שאפשר להפיק אירוע יוקרתי בסדר גודל ארצי גם בקריית מלאכי: לא פחות מ-6 אולמות מתמלאים בילדים והוריהם, כאשר מרבית הכרטיסים נמכרים במכירה מוקדמת. עלות כרטיס עומדת על סכום סמלי יחסית, 39 שקלים בלבד, ולדברי פרץ המחזמר מהווה אלטרנטיבה ראויה לפסטיגלים היקרים במרכז הארץ.
אמנם במתנ"ס מצהירים כי מחיר הכרטיסים לא מכסה את עלות ההפקה, שעלותה השנה הייתה כרבע מיליון שקלים – יותר מכל מחזמר אחר שהופק לאורך השנים – אולם כפי שמסביר פרץ, בראש מעייניו של המתנ"ס בראשותו לא עומדים עשיית רווחים. "המתנ"ס לא נועד להרוויח, הוא נועד לשרת את הקהילה", אמר פרץ.
לא רק ילדי קריית מלאכי נהנים מהמחזמר המצליח, אלא גם מאות מילדי יישובי המועצה האזורית באר טוביה, המגיעים אף הם להצגה. לכן, באר טוביה גם השתתפה בעלויות ההפקה בשיעור של כמאה אלף שקלים.
גם השנה תתקיים הצגת פרמיירה לאנשי עסקים מקרית מלאכי והמועצה האזורית באר טוביה, שמטרתה להקל על קופת המתנ"ס, שנושאת ברובה בהוצאה הכבדה. המחיר בהופעת הפרימיירה יעמוד על 100 שקלים. "זה מדהים לראות את האנשים הללו מגיעים להצגת ילדים כל שנה מחדש, כדי לסייע לנו בעלויות" אומר פרץ בהתרגשות. הפרימיירה תתקיים הערב (שני), ובמתנ"ס הדגישו כי ניתן עדיין לרכוש כרטיסים למופע.
המחזמר 'תפוס ת'מלך' מספר על האריה – מלך החיות שהתעייף מהתפקיד ומחפש לו מחליף מתאים מבין כל החיות. כל אחת מהן מציגה בפניו את יתרונותיה, אך לבסוף האריה בוחר בחיה לא צפויה שכלל לא רצתה את התפקיד. במחזמר החיה אותה בהפקה מבקשים להשאיר בהפתעה מתמודדת בדרכים יצירתיות עם התפקיד הרם.
"המון פעמים שמעתי את המילה 'פראיירית', אבל אני מרגישה שאני עושה את מה שאני אוהבת", אמרה השבוע דניאל אלבז, שחקנית במחזמר, "אנשים משלמים כסף בבימה או בתיאטרון כדי לצבור ניסיון להופיע מול קהל, ואני מקבלת במה עם הזדמנות טובה עבורי לעתיד. התפקיד של אלבז, תלמידת יב' בתיכון "דרכא" בעיר שהופיעה במחזמר גם בשנים קודמות, הוא יונית התוכית – כתבת השטח של הג'ונגל האחראית על הריכולים והידיעות החמות "השחקנים פה כבר הפכו למשפחה כי אנחנו כל שנה יחד. אני רואה את עצמי לומדת משחק בעתיד, אבל קודם אני רוצה לשרת בצה"ל שירות משמעותי ולא להרגיש שבזבזתי 3 שנים".
הבימאית דנית לוקמיש תביים את ההצגה הנוכחית, זו הפעם הרביעית. המחזאים הם תומר רוזנמן ושילה גבאי, הכוריאוגרפיה בניהולו של שלומי אלימלך והעיבוד המוזיקלי בניצוחו של יובב שליט. "אנחנו מביאים את אנשי המקצוע מהשורה הראשונה ומחכים כבר לראות את הילדים יושבים על הכסאות באולם ומתגלגלים מצחוק. אין הנאה גדולה מזו" מסכם פרץ.

 

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.