צור עימנו קשר

חדשות

העירייה האשימה, בית הדין זיכה ומתח ביקורת

פורסם

בתאריך

העירייה הגישה תובענה משמעתית נגד אשר אלחרר, עובד במחלקת הפיקוח, בטענה כי מסר דיווח כוזב ביחס לשעות עבודתו. בית הדין של עובדי הרשויות המקומיות דחה את התובענה וזיכה את אלחרר בטענה כי מדובר ב"זוטי דברים". השופטים גם ביקרו את התנהלות העירייה, תהו מדוע ראש העירייה אליהו זוהר לא הגיע להעיד והטילו ספק בגרסת המנכ"ל שהעיד בפניהם. עורכת דינו של אלחרר: "הצדק יצא לאור"

בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות זיכה השבוע את עובד מחלקת הפיקוח בעירייה, אשר אלחרר, מעבירה של דיווח כוזב למעסיק והתנהגות בלתי הולמת בטענה כי מדובר בעבירה קלת ערך אשר מלכתחילה לא היה מקום להגיע עימה לבית הדין המשמעתי. שלושת השופטים דחו פה אחד את טענות העירייה ודרישתה להרשיע את אלחרר.
ראשית הפרשה באוגוסט 2015, אז נצפה אלחרר על ידי מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, כשהוא נוכח באיצטדיון העירוני במהלך שעות עבודתו. היזמי הגיע למקום, כך על פי עדותו, בעקבות מידע אנונימי שנמסר לו לפיו אלחרר, המשמש כפקח בעירייה מזה כשבע שנים, אינו מבצע את מטלותיו מתוקף תפקידו כפקח אלא מעביר את זמנו באימון ילדים באיצטדיון.
מנגד, אלחרר טען כי הוא אימן ילד אחד בעל רקע אישי קשה שהוא לקח תחת חסותו. לדבריו, הוא פגש את הילד למספר דקות בלבד על מנת להעניק לו תמיכה לקראת משחק כדורגל בו צפוי היה הילד לקחת חלק. עוד טען אלחרר כי הוא נכח בשטח האיצטדיון במסגרת זמן ההפסקה המגיע לו על פי דין.
הצדדים לא היו חלוקים ביחס למהות האירוע, אלא רק לגבי הפרשנות לו. העירייה טענה כי אלחרר לא ביקש ממנהליו אישור לצאת להפסקה וכי לא הודיע להם כי הוא מתכוון לגשת לאיצטדיון על מנת להתאמן עם הילד. לטענת העירייה, משך זמן הימצאותו של אלחרר באיצטדיון העירוני עמד על כחצי שעה – ולא מספר דקות בלבד כפי שהוא טען בגרסתו. לעומת זאת, אלחרר טען כי עליו להיות מזוכה מהעבירה שיוחסה לו וזאת ממספר סיבות: האחת היא הגנה מן הצדק – אלחרר טען כי לא נערך לו שימוע כדין ולא נגבתה ממנו גרסה בטרם הגשת אישום משמעתי; השנייה היא כי מדובר בזכותו החוקית לצאת להפסקה בזמן עבודתו, וכי בימים ההם לא הייתה כל חובה להחתים כרטיס או להודיע למי מממוניו על כך; השלישית היא כי נפלו סתירות ותמיהות בעדותם של עדי המאשימה באשר למשך הזמן בו היה באיצטדיון העירוני; הרביעית היא כי עדותו של אלחרר הייתה אמינה ועקבית, וכן כי מדובר בזוטי דברים ביחס לנסיבות האישום והמעשה.
את אלחרר ייצגה בהליך עו"ד אורטל עמר, ואילו את העירייה ייצג איש המחלקה המשפטית, עו"ד טל כהן.
לבסוף, בהכרעת הדין שנמסרה לצדדים השבוע קיבל בית הדין את דרישת הסנגורית של אלחרר והורה על זיכויו מחמת עבירת קלת ערך וזוטי דברים. בהכרעת הדין כתבו השופטים, בראשותה של אב בית הדין עו"ד עינת איילון, כי העירייה לא הצליחה להוכיח בעדויות שנמסרו מטעמה כי אלחרר עבד הלכה למעשה בעבודה נוספת – כי שניתן היה להבין מכתב התובענה שהוגש מלכתחילה.

"ניטע ספק בעדות המנכ"ל"

מטעמה של העירייה העיד מנכ"ל העירייה תמיר היזמי וכן מנהל מחלקת כוח האדם אבי עמית. היזמי טען בעדותו כי הוא הגיע לאיצטדיון וצפה באלחרר על כר הדשא בשעות העבודה. לדברי היזמי, הוא נכח במקום כעשר דקות, עזב את המקום ולאחר 20 דקות חזר לשם – ועדיין צפה באלחרר. בפעם הראשונה שהגיע היזמי לאיצטדיון היה נוכח איתו ברכב ראש העירייה, אליהו זוהר. למרות זאת, העירייה לא זימנה את זוהר להעיד בפניי בית הדין, על אף שהוא יכול היה לחזק את עדותו של היזמי.
"לדעתנו ניטע ספק בעדות המנכ"ל לעניין משך שהותו של הנאשם באיצטדיון", כתבו השופטים בהכרעת דינם. הם מצאו חיזוק לקביעתם בעדותו של אבי עמית, שאמר במהלך עדותו כי מהדיווח שנמסר לו לגבי האירוע בזמן אמת מדובר היה ב"כמה דקות" בהן נצפה אלחרר באיצטדיון, כלשונו. "היה מן הראוי להעיד גם את ראש הרשות כעד שנכח באירוע", נכתב בהכרעת הדין.
השופטים המשיכו וקבעו כי "אמינה עלינו עדותו של הנאשם לפיה לא לבש בגדי ספורט אלא נשאר עם דגמ"ח הפיקוח והסיר את חולצת הפיקוח ונשאר עם חולצה לבנה מתחת". לפי הכרעת הדין, "גם אם נקבל את עדותו של מנכ"ל העירייה במלואה, נוכל לסכם שכל האירוע נמשך בין עשר לשלושים דקות לכל המאוחר. במקרה זה אנו סבורים כי הספק שניטע ייזקף לטובת הנאשם".
בהמשך מציינים השופטים כי העירייה לא הצליחה להוכיח טענות שונות שהועלו על ידה, בהן כי התנהלותו של אלחרר מהווה חציית קווים אדומים המצדיקה נקיטת הליכים משמעתיים וכן כי מדובר בתופעה ולא באירוע חד פעמי. "משמיעת עדי המאשימה (העירייה) לא ניתן היה להתרשם כי מדובר בתופעה כלל ועיקר. לכל הפחות מדובר באירוע חד פעמי שהתפרס על פני דקות ספורות ו/או דקות ארוכות המגיעות עד כשלושים דקות על פי הגישה המחמירה", כתבו.
השופטים גם לא חסו על אלחרר, והביעו ביקורת ביחס להתנהלותו. עוד בטרם קבעו כי הוא מזוכה מהעבירות שיוחסו לו, הם דחו טענות שהועלו על ידו, בהם כי מדובר בזמן הפסקה לגיטימי, וכן כי עליו להיות מזוכה מחמת הגנה מן הצדק. השופטים גם קבעו כי אלחרר לא הצליח להוכיח את טענותיו ביחס לרדיפה כלפיו או מעורבות של שיקולים זרים בהחלטה להגיש נגדו תובענה משמעתית. השופטים הסבירו בהחלטתם כי אלחרר התנצל על האירוע והבטיח כי הוא לא יחזור עליו בשנית. "האינטרס הציבורי כבר הושג בכך שהנאשם הביע חרטה, בשינוי דפוסי התנהגותו לטובה ובחודשים הארוכים שחלפו ממועד האירוע ועד להגשת התובענה הנאשם חש כי חרב עליו עולמו וחשש לפרנסתו. אין בליבנו ספק כי הנאשם הפיק את הלקח וכי מעתה יקפיד בביצוע שעות עבודתו קלה כבחמורה", סיכמו, וציינו גם כי הם רואים בהתנהלותו של אלחרר "שלילית".
השופטים ציינו כי זוהי הפעם הראשונה מזה שנים רבות שבה עיריית קריית מלאכי מגישה תובענה משמעתית לבין הדין, וביקרו את החלטת העירייה להגיש תובענה בגין המקרה האמור. "שומה על הרשות לבחון היטב האם האירוע נשוא התובענה אכן מצדיק העמדה לדין", נכתב.

"קול ענות חלושה"

עו"ד אורטל עמר, שייצגה את אלחרר לאורכו של ההליך, מסר בתגובה: "מלכתחילה טענתי כי העירייה טיפסה על עץ גבוהה וכי נקלעה להליך שהיא אינה יודעת איך לצאת ממנו – כך שהיום מסתבר שההליך, אשר נפתח בקול תרועה רמה – הסתיים בקול ענות חלושה. בית הדין בחר לאמץ את גרסת הנאשם, שנמצאה אמינה עליו וזכתה לגיבוי מטעם עובד בכיר בעירייה והכול תוך קביעה בדבר ספקות שעלו מגרסת העירייה ועדיה".
"בית הדין מתח ביקורת על עיריית קריית מלאכי בדבר עצם הגשת האישום, כאשר הובהר כי המקרה הזה הוא לא המקרה המגלם עבירת משמעת המצדיקה הגשת תובענה כנגד עובד ובפרט כאשר לתובענה זו, מטבע הדברים, משמעויות רבות ומרחיקות לכת. בנימה אישית אציין כי מדובר בעובד מסור ומוערך, כאשר עצם נקיטת ההליך היה מבחינתנו לא הוגן בעליל. אני שמחה להיווכח שהצדק פגש את האור וכולי תקווה שמעתה והלאה יתרכזו הצדדים וייתעלו את היחסים ביניהם לשיתוף פעולה, הדדיות והרמוניה תעסוקתית".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה