צור עימנו קשר

באר טוביה

ביקור הנציב

כחודש לאחר זכייתה של קבוצת תלמידים מתיכון באר טוביה בתחרות "תעשיידע", לאחר פיתוח חליפת אש מיוחדת המגדילה ב-20 דקות את זמן השהייה בזירת האש באמצעות מנגנון מיוחד, הגיע לבית הספר רב טפסר דדי שמחי, נציב שירותי הכבאות, שאמר: "הרשמתם אותי מאוד". קבוצה נוספת מבית הספר פתיחה טיפול תרופתי נגד ברונכיטיס

פורסם

בתאריך

נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, ביקר השבוע את תלמידי כיתה ז' בתיכון האזורי באר טוביה, שני וייבורט, רוני יבלונקה, עילאי ביטון, ניב חן והמחנכת ד"ר עירית ארנן, אשר פיתחו חליפת הגנה מיוחדת ללוחמי אש וזכו במקום ראשון במסגרת תחרות ארצית ליזמות טכנולוגית של "תעשיידע".
התלמידים הזוכים פיתחו חליפת מיוחדת למכבי אש המתבססת על אלמנטים מחליפת החלל, דוגמת מסכת סינון וחליפה לקירור נוזלים, המאפשרת שהייה של 20 דקות נוספות בתוך האש. היא כוללת מנגנון קירור מיוחד שמטרתו לשמור על טמפ' גופם של הכבאים ולאפשר להם לשהות זמן רב יותר במקום השריפה, מסכת סינון המאפשרת לכבאים זמן נשימה נוסף של כ-20 דקות ומערכת הראייה הלילית המאפשרת ראיית לילה והדמיה תרמית בכל תנאי מזג האוויר.
כעת כאמור, הגיע רב טפסר שמחי אל בית הספר וברך את התלמידים הזוכים על הפיתוח שעשוי ודרך החשיבה היצירתית, "הרשמתם אותי מאוד, הן בחשיבה המתקדמת שלכם והן באופן בו הצגתם את הפרויקט", אמר שמחי.
עם זכייתן סיפרו שני וייסבורט ורוני יבלונקה כי קיבלו את ההשראה משדות האש הבוערים בעוטף עזה, מהם גם שאבו את המוטיבציה לפתח מוצר חדשני שיועיל ויעזור בשטח.
גם תלמידי כיתה ח' מבית הספר התיכון "באר טוביה" זכו בציון לשבח על פיתוח טיפול תרופתי נגד "ברונכיטיס" (דלקת הסימפונות) במסגרת קורס "רוקחים עולם" של עמותת "תעשיידע". בקורס זה, מתנסים התלמידים בפיתוח מוצר בדומה למקובל במפעל תעשייתי בתחום הכימיה והפרמצבטיקה. התלמידים למדו אודות תהליך פיתוח תרופה, ביצעו סקר שוק, למדו על סוגי תרופות, ועל שיווקן. במסגרת הקורס פיתחו התלמידים הזוכים איתי נחום, שי בן דוד, אורי יוסף, ליאם אורגיל ואסף אזולאי, טיפול תרופתי תחת השם "Gelonitis" המטפלת במחלת הברונכיטיס. מדובר במדבקת ג'ל המכילה אליצין. האליצין חודר דרך קרום התא של החיידק, בזכות תכונותיו ההידרו-פוביות ומעכב את הפעילות האנזימטית של ציסטאין פרוטאינז, שהוא אנזים המפרק חלבונים, ואלכוהול דהדירוגינז שחיוני לתהליכי נשימה, חימצון-חיזור ובמטבוליזם של התא החיידקי.
כמו כן, התלמידים בנו אתר באינטרנט שמציג נתונים על המחלה, על המוצר שתכננו ויתרונותיו.
"אנו גאים מאוד בתלמידינו אשר קוטפים הישגים ברמה הארצית בכל פעם מחדש ויודעים שעבורם השמיים הם הגבול. כמו כן אנו מודים לנציב הכבאות על ביקורו והתעניינותו בתלמידינו", אמרו השבוע במועצה האזורית באר טוביה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.