צור עימנו קשר

חדשות

ביקורת במועצה נגד שור: "חברי המליאה אינם מעיזים לדבר"

מתקפה של חבר במועצה האזורית באר טוביה נגד התנהלותו של ראש המועצה. איציק גרשון, נציג המושב בית עזרא, כתב במכתב ששיגר לשור: הישיבות רדודות וללא משמעות, לא מרגיש שותף לעשייה. הוסיף: "זוהי תחושתם של רבים מחברי המליאה"

פורסם

בתאריך

עימותים פוליטיים במועצה האזורית באר טוביה אינם דבר שכיח במיוחד. במשך שנים ארוכות מצליח ראש המועצה, דרור שור, לנהל אותה בהעדר כמעט מוחלט של התנגדות פוליטית וציבורית כלשהי. אלא שכעת, רגע לפני חג הפסח, עושה רושם כי ניצני ביקורת פנים-מועצתית צצים לראשונה – ואילו הפעם לא מדובר בתושבים המלינים על העדר שקיפות או מידור מידע מהציבור, אלא על אחד מחברי מליאת המועצה בעצמו.

במכתב יוצא דופן ששלח השבוע איציק גרשון, חבר המועצה מטעם היישוב בית עזרא, הוא תוקף את התנהלותו של שור וטוען כי זו אינה עולה בקנה אחד עם הנדרש, לתפיסתו.

ראשית העימות המסתמן בין שור לבין גרשון במסורת ארוכת שנים במועצה, אשר למעט מתנות חג לעובדיה, מעניקה גם שי צנוע לנבחרי הציבור המייצגים אותו.

אלא שגרשון לא שש לקבל את המתנה לחג. בהודעת דואר אלקטרוני ששלח ומיועדת לשור, הוא הטיח בראש המועצה טענות קשות. "פניתי לקובי (אביבי, ה"ה) וביקשתי שלא לקבל את השי לחג", פתח גרשון את דבריו. "הייתי חבר מליאה יחד איתך תחת חנן חסיד (ראש המועצה הקודם, ה"ה). במליאה של אז ניתנה לנו האפשרות להשפיע בדיונים עמוקים בנושאים שהעלינו כיוזמות פרטיות, וכן ביוזמות שהמועצה העלתה. הרגשנו שותפים לעשייה, מה שאני לא מרגיש עכשיו", הוסיף. הוא המשיך ותקף את ההתנהלות של ישיבות המועצה, אשר הן לדבריו "ישיבות רדודות וללא משמעות, והזימון אליהם נעשה כתהליך חוקי ולא באמת לישיבות שבהן חברי המועצה יכולים לעלות רעיונות שיידונו". כדוגמא לטענה זאת, הזכיר חבר המועצה גרשון את ההצעה שהעלה לאחרונה ובמסגרתה הציע להציב מיגוניות ביישובים שונים במועצה, הצעה אותה הגדיר שור, בזמנו, כ"פופוליסטית" וכבזבוז של כספי המועצה.

דבריו של גרשון אף החריפו יותר בהמשך מכתבו, והוא רמז לחשש של חברי המועצה לצאת באופן פומבי נגד ראש המועצה. "אני רוצה שתבין שזוהי תחושתם של רבים מחברי המליאה, שאינם מעיזים לדבר", כתב. הוא הוסיף שאלה עליה ענה בעצמו: "למה", כתב בתוספת שלושה סימני שאלה, "הם מודעים ל-למה הזה!!!" (סימני הקריאה במקור).

איציק גרשון

גרשון. טענות נגד ראש המועצה

"על כן", המשיך וכתב גרשון במכתבו, "ובגלל התחושה הזאת, לא אקבל הפעם את השי שאמור להביע הערכה לעשייה ולא להערכה להשתתפות בישיבות שבהן אין דיונים מועילים". גרשון הבהיר כי הוא ימשיך להגיע לישיבות המועצה "בניסיון לשנות את המצב", כלשונו. את מכתבו הוא מסכם בקריאה לשור לפיה הוא "מקווה שתשכיל לשנות את המצב" עליו הוא מלין במכתבו.

מאז בחירתו המחודשת של שור בבחירות שנערכו לפני כשנה וחצי, נחשב גרשון לאחד מחברי המועצה הביקורתיים כלפי ראש המועצה. בישיבות המועצה הם מרבים להתעמת ביניהם, וזאת, בין היתר כפי שעולה ממכתבו של גרשון, על רקע העלאת רעיונות עצמאיים מצד גרשון במליאת המועצה. ראוי לציין כי גרשון שוקל אפשרות של התמודדות עתידית בבחירות העתידיות לראשות המועצה, בעוד כשלוש שנים.

"זה לא נגמר, וההתפתחויות בעימות הפוליטי הזה עוד לפנינו", טען השבוע גורם פוליטי במועצה בשיחה עם "המקור". לדבריו, "לכולם היה ברור שהפיצוץ בין שור לגרשון הוא רק עניין של זמן". גרשון סירב להגיב לדברים. דרור שור לא מסר את תגובתו.

לחץ להמשך קריאה