צור עימנו קשר

בחירות 2018

בחירות 2018: בליכוד מצחצחים חרבות

חמישה מועמדים שונים ינסו לכבוש את ראשות המפלגה בבחירות שייערכו במהלך חודש יוני. מועמדותו של חבר המועצה שלום אלדר, שזוכה על פי ההערכות לתמיכתו של ראש העירייה זוהר, עשויה להידחות בשל טענות על היעדר תקופת אכשרה מספקת – כמתחייב בחוקת המפלגה. "כנראה נפלה טעות ברישום", אמר אלדר. מלבדו יתמודדו על התפקיד אתי כליפא, נדב ויצמן, שלומי זיוי ועו"ד שניאור קטש

פורסם

בתאריך

שמח בליכוד: חצי שנה בדיוק לפני הבחירות המקומיות, ורגע לאחר הבחירות להנהלת הסניף, במפלגת הליכוד מעלים הילוך. לא פחות מחמישה חברי מפלגה שונים הגישו השבוע את מועמדותם לתפקיד יו"ר המפלגה- רגע לפני סגירת ההרשמה ביום שני האחרון.

אתי כליפא אלוש, שלום אלדר, נדב ויצמן, שניאור קטש ושלומי זיוי הם האנשים שיוכלו להתמודד על האפשרות להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות, במה שמסתמן כמירוץ לא קל בכלל על התואר המחייב.
כזכור, הראשונה להציג את מועמדותה הייתה אתי כליפא אלוש, שהודיעה כבר לפני שנה על כוונתה להתמודד על ראשות סניף הליכוד בעיר.
לפני מספר חודשים החלה כליפא בקמפיין תקשורתי, במסגרתו קראה לתושבים ומתפקדים שונים להצטרף אליה במטרה להוביל את מפגלת הליכוד בבחירות הקרובות.

כליפא, כידוע, היא בתו של חבר הסניף הוותיק גבי אלוש, ומשכך היא זוכה גם עתה לתמיכה של משפחתה ומקורביו של אביה, הנחשב לאחד האנשים החזקים במפלגה. בנוסף, טוענים מקורביו של דוד גלעם כי כליפא תזכה לתמיכתו של חבר המועצה המכהן במירוץ לראשות הליכוד, וכי ככל הנראה- הוא עצמו החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות. עוד הוסיפו כי הוא עשוי בקרוב להודיע על תמיכה באליהו זוהר לכהונה נוספת כראש העירייה.
בשיחה עם "המקור" טענה השבוע כליפא כי היא מברכת על הצטרפותם של המועמדים השונים, ארבעה במספר, והוסיפה כי היא "מאחלת הצלחה לכולם. מדובר במפלגה דמוקרטית ואנו מקבלים את כולם בברכה".

"מנסים לפגוע במפלגה". כליפא

המתמודד השני הוא חבר המועצה היחיד המכהן מטעם מפלגת הליכוד במועצת העיר, ד"ר שלום אלדר, הנחשב לזקן השבט. על פי הערכות, אלדר זוכה לתמיכה של ראש העירייה אליהו זוהר, שמחזיק בכוח בלתי מבוטל בקרב מתפקדי הליכוד ובחירה של אלדר עשויה לתרום לו רבות בניסיון להרכיב את הקואליציה לאחר הבחירות הקרובות- במידה ואכן ינצח בהן.

עם זאת, מועמדותו של אלדר עומדת כעת בסימן שאלה גדול, זאת לאחר שהגיש את טפסי הבקשה בטרם מלאו לו שלוש שנות וותק- כמתחייב בחוקה. על פי גורמים שונים, מי שהתלונן במוסדות המפלגה כנגד מועמדותו של אלדר הם אנשיה של כליפא, אולם זו טענה השבוע בשיחה עם "המקור" כי מדובר בטענות שווא של אנשים המנסים להכפיש את שמה ואת שמם של מקורביה, "זה שקר וכזב. אנחנו לא פנינו למצודת זאב (מעוז הליכוד, ה"ה) לפסול ולא מתכוונים לעשות זאת. חבל שבמקום להישאר מפלגה מאוחדת ישנם אנשים שמנסים לפגוע ולייצר תככים בתוך המפלגה. אין לנו שם קשר לדברים ואנחנו גם לא מתכוונים להגיש בקשה כזו", אמרה כליפא, ואביה, גבי אלוש, הצטרף לדברים: "מדובר בשקרים. שלום אלדר הוא איש ראוי ואני אישית אוהב אותו וחושב שמפלגת הליכוד צריכה אנשים בעלי עשייה כמו שלום. חבל לי שישנם מספר אנשים שמנסים לנהל את הליכוד בצורה שתהיה נוחה להם, ומטיחים האשמות נגדנו על מעשים שהם מבצעים".

בכל מקרה, אלדר עצמו נשמע מופתע באשר לדברים, זאת בשל העובדה שהוא התמודד לחברות במועצת העיר מטעם מפלגת הליכוד כבר לפני חמש שנים- ועל כן אין זה ייתכן שהוא לא צבר את תקופת האכשרה המתבקשת, "אני חבר מועצה מטעם מפלגת הליכוד. כנראה נפלה טעות ברישום שלי לפני חמש שנים, ולכן אני רשום רק שנתיים. הגשתי בקשה לקיצור הוותק הנדרש, ואני ממתין לשמוע מאנשי המפלגה", אמר אלדר, שהוסיף כי הוא מאמין בניצחונו וטען כי הוא זוכה לתמיכה מלאה מכל אנשי המפלגה.

אלא שאלדר וכליפא לא לבד במערכה. אם עד לפני שבועיים היה נדמה שהקרב על ראשות המפלגה יהיה דו ראשי, הרי שהשבוע התהפכו היוצרות- ושלושה מועמדים חדשים-ישנים הודיעו על הצטרפותם למירוץ.
מדובר בעו"ד שניאור קטש, ביו"ר הנהלת הסניף הנבחר נדב ויצמן ובפעיל שלומי זיו. הראשון, שניאור קטש, כיהן עד לפני כשנה כיו"ר מועדון הכדורגל המקומי, ואמר השבוע כי הוא החליט להגיש את מועמדותו נוכח לחצים רבים שהופעלו עליו, "החלטתי להתמודד על מנת לקחת את הליכוד למקומות אליו הוא שייך. ציפו שחיים ויצמן יעשה זאת, אך לאחר שהוא החליט לא להתמודד דרך הליכוד- נענתי לבקשה".

מחכה להחלטת אנשי המפלגה לגבי תקופת ההכשרה. אלדר

המועמד הרביעי, שלומי זיו, נחשב אמנם לשם חדש בפוליטיקה המקומית, אך למרות גילו הצעיר מדובר בפעיל ליכוד נמרץ ובצעיר איכותי במיוחד. בשיחה עם "המקור" אמר השבוע זיו כי בשנים האחרונות סניף הליכוד המקומי נמצא במקום לא טוב, ועל כן ראה לנכון להגיש את מועמדותו בניסיון להוביל את התנועה, "אני מאמין שיחד עם האנשים שלי והיכולות שלי אני יכול להביא את המפלגה ואת העיר קדימה. הגיע הזמן לדם חדש, צעיר ונטול אינטרסים- שיעשה רק למען קריית מלאכי".

השם החמישי ואולי המפתיע ביותר הוא שמו של מי שנבחר רק לאחרונה לתפקיד יו"ר הסניף המקומי, נדב ויצמן, שהיה מועמדה של המפלגה לראשות העיר בבחירות המקומיות של שנת 2008. ויצמן התמודד אז מול מוטי מלכה וזכה ל-%16 בלבד מקולות הבוחרים.

עם זאת, למרות הגשת המועמדות מצידו של ויצמן, טענו השבוע גורמים במפלגה כי הוא לא מתכוון לעמוד בראש הרשימה של הליכוד בבחירות הקרובות אלא להעביר את תמיכתו למועמד אחר כבר בקרוב.
חן אוחנה, העוזר הפרלמנטרי של השרה גילה גמליאל, שקל להגיש גם הוא את מועמדתו לתפקיד- אולם משהתברר לו כי ייאלץ להתפטר מתפקידו בחר שלא להיכנס לקלחת הפוליטית המקומית.

הבחירות: במהלך יוני

בליכוד העריכו השבוע כי הבחירות לראשות המפלגה ייערכו במהלך חודש יוני, אולם עם זאת עדיין אין תאריך סופי בו יגיעו למעלה מ-800 המתפקדים למועדון בית"ר בעיר כדי לבחור את אחד מחמשת המועמדים לתפקיד יו"ר המפלגה לקראת הבחירות הקרובות.
גם מוטי מלכה, ראש העירייה לשעבר שסיים את תפקידו לאחר שהורשע בפלילים, בדק היתכנות להצטרף למירוץ רגע לפני סיום ההרשמה, ואף גישש אצל מספר אנשים במפלגה בניסיון לגייס את תמיכתם אך זכה לכתף קרה. "מוטי מלכה הבין שאין לו סיכוי להיבחר דרך המפלגה כי זוהר שולט שם ביד רמה. הוא לא מוכן ללכת לפריימריז כי זה הפסד ידוע מראש", טען השבוע אחד הפעילים המרכזיים בליכוד, שציין כי לדעתו- מלכה ישקול ריצה ברשימה עצמאית וייתכן כי יכריז על חזרתו לפוליטיקה כבר בימים הקרובים.
עד הבחירות, שייערכו כאמור בחודש יוני, יערכו המועמדים פגישות ויחליטו יחד האם לקיים אותן בין כל חברי המפלגה הפקודים או שמא רק בין חברי מועצת הסניף, שמונה כ-45 אנשים.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מסתמן: גלעם לא יוכל לבחור בליכוד

היועץ המשפטי של מפלגת הליכוד הודיע כי זכות הבחירה של חבר המועצה דוד גלעם בפריימריז של המפלגה, שייערכו ביום שלישי הבא- נפסלה. המועמדת אתי כליפא-אלוש עשויה להיפגע מההחלטה. גלעם: "מופתע מנדב ויצמן ומהמעשה החתרני שעשה". ויצמן בתגובה: "מעריך את דוד ומאחל לו הצלחה כיו"ר תנועת כולנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבוע וחצי בלבד לפני הפריימריז במפלגת הליכוד הודיע אמש (רביעי) היועץ המשפטי של המפלגה כי זכות הבחירה של חבר המועצה והמפלגה דוד גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא נפסלה. הסיבה: פעילותו בשורות מפלגת "כולנו" של שר האוצר משה כחלון.

במהלך השבועות האחרונים פנו מספר אנשי מפלגת הליכוד אל בית הדין של המפלגה במטרה לפסול את אפשרות הבחירה של גלעם, הנתונה לו כחבר סניף, זאת בעקבות תפקידו לכאורה כיו"ר מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי בנוסף להיותו חבר מפלגה בליכוד. לטענתם, מדובר בעבירה על החוק שאוסר התפקדות לשתי מפלגות. בפנייתם הוסיפו העותקים מסמכים וסרטונים שונים המציגים את גלעם מביע תמיכה פומבית בשר האוצר משה כחלון בעיצומה של מערכת הבחירות הארציות האחרונה בשנת 2015.

בשיחה עם "המקור" טען גלעם כי הוא מופתע מההחלטה, והפנה אצבע מאשימה כלפי המועמד לראשות התנועה בפריימריז הקרובים ואחד מהאנשים החזקים בה, נדב ויצמן, "אני מופתע מאוד מנדב ויצמן. לפני חודשיים הוא ביקש שאתמודד לראשות העיר ודיברנו על שילוב כוחות, כך שמדובר במעשה חתרני. אני מופתע גם מהתנהלות תנועת הליכוד". גלעם הוסיף כי "למרות הדברים- עדיין לא נפסלתי. זה בהליך משפטי. אני כבר 50 שנה משלם דמי חבר למפלגה ומאמין שמי שצריך לתת את הדין בנושא ידע כיצד לפעול על מנת לבטל את ההחלטה. ההתנהלות הזו מבזה את המפלגה".

לגבי הסיבה בגינה נפסלה מועמדותו, כאמור היותו תומך בשר האוצר כחלון ובמפלגת כולנו, אמר גלעם כי "אין מטה או סניף של מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי. במהלך הבחירות עזרתי לכחלון מהיכרות אישית ואמונה שהוא יכול יחד עם ממשלת הליכוד לעזור לפריפרייה. אני לא יו"ר הסניף וגם לא מזוהה עם מפלגת כולנו. אני חבר מפלגת הליכוד וכך אמשיך להיות".

פסילת זכות הבחירה של גלעם עשויה לפגוע משמעותית במועמדת אתי כליפא-אלוש, שאמורה הייתה לזכות בקולו של גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא. כיוון שמדובר בפריימריז פנימיים בהם זכות בחירה ל-42 חברים בלבד, הרי שפסילתו המסתמנת של גלעם עשויה להשפיע באופן מובהק על זהות המנצח בפריימריז- שיהיה גם מועמדה של תנועת הליכוד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

בתגובה לדבריו של חבר המועצה דוד גלעם, המובאים בכתבה, מסר נדב ויצמן כי הוא "מאוד מעריך את דוד גלעם ומאחל לו הצלחה בתפקיד יו"ר תנועת כולנו".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה