צור עימנו קשר

בחירות 2018

בחירות 2018: בליכוד מצחצחים חרבות

חמישה מועמדים שונים ינסו לכבוש את ראשות המפלגה בבחירות שייערכו במהלך חודש יוני. מועמדותו של חבר המועצה שלום אלדר, שזוכה על פי ההערכות לתמיכתו של ראש העירייה זוהר, עשויה להידחות בשל טענות על היעדר תקופת אכשרה מספקת – כמתחייב בחוקת המפלגה. "כנראה נפלה טעות ברישום", אמר אלדר. מלבדו יתמודדו על התפקיד אתי כליפא, נדב ויצמן, שלומי זיוי ועו"ד שניאור קטש

פורסם

בתאריך

שמח בליכוד: חצי שנה בדיוק לפני הבחירות המקומיות, ורגע לאחר הבחירות להנהלת הסניף, במפלגת הליכוד מעלים הילוך. לא פחות מחמישה חברי מפלגה שונים הגישו השבוע את מועמדותם לתפקיד יו"ר המפלגה- רגע לפני סגירת ההרשמה ביום שני האחרון.

אתי כליפא אלוש, שלום אלדר, נדב ויצמן, שניאור קטש ושלומי זיוי הם האנשים שיוכלו להתמודד על האפשרות להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות, במה שמסתמן כמירוץ לא קל בכלל על התואר המחייב.
כזכור, הראשונה להציג את מועמדותה הייתה אתי כליפא אלוש, שהודיעה כבר לפני שנה על כוונתה להתמודד על ראשות סניף הליכוד בעיר.
לפני מספר חודשים החלה כליפא בקמפיין תקשורתי, במסגרתו קראה לתושבים ומתפקדים שונים להצטרף אליה במטרה להוביל את מפגלת הליכוד בבחירות הקרובות.

כליפא, כידוע, היא בתו של חבר הסניף הוותיק גבי אלוש, ומשכך היא זוכה גם עתה לתמיכה של משפחתה ומקורביו של אביה, הנחשב לאחד האנשים החזקים במפלגה. בנוסף, טוענים מקורביו של דוד גלעם כי כליפא תזכה לתמיכתו של חבר המועצה המכהן במירוץ לראשות הליכוד, וכי ככל הנראה- הוא עצמו החליט שלא להתמודד בבחירות הקרובות. עוד הוסיפו כי הוא עשוי בקרוב להודיע על תמיכה באליהו זוהר לכהונה נוספת כראש העירייה.
בשיחה עם "המקור" טענה השבוע כליפא כי היא מברכת על הצטרפותם של המועמדים השונים, ארבעה במספר, והוסיפה כי היא "מאחלת הצלחה לכולם. מדובר במפלגה דמוקרטית ואנו מקבלים את כולם בברכה".

"מנסים לפגוע במפלגה". כליפא

המתמודד השני הוא חבר המועצה היחיד המכהן מטעם מפלגת הליכוד במועצת העיר, ד"ר שלום אלדר, הנחשב לזקן השבט. על פי הערכות, אלדר זוכה לתמיכה של ראש העירייה אליהו זוהר, שמחזיק בכוח בלתי מבוטל בקרב מתפקדי הליכוד ובחירה של אלדר עשויה לתרום לו רבות בניסיון להרכיב את הקואליציה לאחר הבחירות הקרובות- במידה ואכן ינצח בהן.

עם זאת, מועמדותו של אלדר עומדת כעת בסימן שאלה גדול, זאת לאחר שהגיש את טפסי הבקשה בטרם מלאו לו שלוש שנות וותק- כמתחייב בחוקה. על פי גורמים שונים, מי שהתלונן במוסדות המפלגה כנגד מועמדותו של אלדר הם אנשיה של כליפא, אולם זו טענה השבוע בשיחה עם "המקור" כי מדובר בטענות שווא של אנשים המנסים להכפיש את שמה ואת שמם של מקורביה, "זה שקר וכזב. אנחנו לא פנינו למצודת זאב (מעוז הליכוד, ה"ה) לפסול ולא מתכוונים לעשות זאת. חבל שבמקום להישאר מפלגה מאוחדת ישנם אנשים שמנסים לפגוע ולייצר תככים בתוך המפלגה. אין לנו שם קשר לדברים ואנחנו גם לא מתכוונים להגיש בקשה כזו", אמרה כליפא, ואביה, גבי אלוש, הצטרף לדברים: "מדובר בשקרים. שלום אלדר הוא איש ראוי ואני אישית אוהב אותו וחושב שמפלגת הליכוד צריכה אנשים בעלי עשייה כמו שלום. חבל לי שישנם מספר אנשים שמנסים לנהל את הליכוד בצורה שתהיה נוחה להם, ומטיחים האשמות נגדנו על מעשים שהם מבצעים".

בכל מקרה, אלדר עצמו נשמע מופתע באשר לדברים, זאת בשל העובדה שהוא התמודד לחברות במועצת העיר מטעם מפלגת הליכוד כבר לפני חמש שנים- ועל כן אין זה ייתכן שהוא לא צבר את תקופת האכשרה המתבקשת, "אני חבר מועצה מטעם מפלגת הליכוד. כנראה נפלה טעות ברישום שלי לפני חמש שנים, ולכן אני רשום רק שנתיים. הגשתי בקשה לקיצור הוותק הנדרש, ואני ממתין לשמוע מאנשי המפלגה", אמר אלדר, שהוסיף כי הוא מאמין בניצחונו וטען כי הוא זוכה לתמיכה מלאה מכל אנשי המפלגה.

אלא שאלדר וכליפא לא לבד במערכה. אם עד לפני שבועיים היה נדמה שהקרב על ראשות המפלגה יהיה דו ראשי, הרי שהשבוע התהפכו היוצרות- ושלושה מועמדים חדשים-ישנים הודיעו על הצטרפותם למירוץ.
מדובר בעו"ד שניאור קטש, ביו"ר הנהלת הסניף הנבחר נדב ויצמן ובפעיל שלומי זיו. הראשון, שניאור קטש, כיהן עד לפני כשנה כיו"ר מועדון הכדורגל המקומי, ואמר השבוע כי הוא החליט להגיש את מועמדותו נוכח לחצים רבים שהופעלו עליו, "החלטתי להתמודד על מנת לקחת את הליכוד למקומות אליו הוא שייך. ציפו שחיים ויצמן יעשה זאת, אך לאחר שהוא החליט לא להתמודד דרך הליכוד- נענתי לבקשה".

מחכה להחלטת אנשי המפלגה לגבי תקופת ההכשרה. אלדר

המועמד הרביעי, שלומי זיו, נחשב אמנם לשם חדש בפוליטיקה המקומית, אך למרות גילו הצעיר מדובר בפעיל ליכוד נמרץ ובצעיר איכותי במיוחד. בשיחה עם "המקור" אמר השבוע זיו כי בשנים האחרונות סניף הליכוד המקומי נמצא במקום לא טוב, ועל כן ראה לנכון להגיש את מועמדותו בניסיון להוביל את התנועה, "אני מאמין שיחד עם האנשים שלי והיכולות שלי אני יכול להביא את המפלגה ואת העיר קדימה. הגיע הזמן לדם חדש, צעיר ונטול אינטרסים- שיעשה רק למען קריית מלאכי".

השם החמישי ואולי המפתיע ביותר הוא שמו של מי שנבחר רק לאחרונה לתפקיד יו"ר הסניף המקומי, נדב ויצמן, שהיה מועמדה של המפלגה לראשות העיר בבחירות המקומיות של שנת 2008. ויצמן התמודד אז מול מוטי מלכה וזכה ל-%16 בלבד מקולות הבוחרים.

עם זאת, למרות הגשת המועמדות מצידו של ויצמן, טענו השבוע גורמים במפלגה כי הוא לא מתכוון לעמוד בראש הרשימה של הליכוד בבחירות הקרובות אלא להעביר את תמיכתו למועמד אחר כבר בקרוב.
חן אוחנה, העוזר הפרלמנטרי של השרה גילה גמליאל, שקל להגיש גם הוא את מועמדתו לתפקיד- אולם משהתברר לו כי ייאלץ להתפטר מתפקידו בחר שלא להיכנס לקלחת הפוליטית המקומית.

הבחירות: במהלך יוני

בליכוד העריכו השבוע כי הבחירות לראשות המפלגה ייערכו במהלך חודש יוני, אולם עם זאת עדיין אין תאריך סופי בו יגיעו למעלה מ-800 המתפקדים למועדון בית"ר בעיר כדי לבחור את אחד מחמשת המועמדים לתפקיד יו"ר המפלגה לקראת הבחירות הקרובות.
גם מוטי מלכה, ראש העירייה לשעבר שסיים את תפקידו לאחר שהורשע בפלילים, בדק היתכנות להצטרף למירוץ רגע לפני סיום ההרשמה, ואף גישש אצל מספר אנשים במפלגה בניסיון לגייס את תמיכתם אך זכה לכתף קרה. "מוטי מלכה הבין שאין לו סיכוי להיבחר דרך המפלגה כי זוהר שולט שם ביד רמה. הוא לא מוכן ללכת לפריימריז כי זה הפסד ידוע מראש", טען השבוע אחד הפעילים המרכזיים בליכוד, שציין כי לדעתו- מלכה ישקול ריצה ברשימה עצמאית וייתכן כי יכריז על חזרתו לפוליטיקה כבר בימים הקרובים.
עד הבחירות, שייערכו כאמור בחודש יוני, יערכו המועמדים פגישות ויחליטו יחד האם לקיים אותן בין כל חברי המפלגה הפקודים או שמא רק בין חברי מועצת הסניף, שמונה כ-45 אנשים.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.