צור עימנו קשר

בחירות 2018

בחירות לפרוטוקול

בראיון מיוחד עם ראש העירייה אליהו זוהר (שיפורסם בחג הפסח) מודה האחרון כי הסכם שיתוף הפעולה בינו ובין המועמד לתפקיד יו"ר הנהלת סניף הליכוד נדב ויצמן שריר וקיים, וחורץ למעשה את גורלן של הבחירות לתפקידי המפתח בסניף- שיתקיימו ביום שלישי הקרוב בשיטת "בעד ונגד". אלי ביטון ימונה לתפקיד יו"ר מועצת הסניף, מוטי אמיתי למזכיר

פורסם

בתאריך

בראיון מיוחד שיראה אור בגיליון חג הפסח שלנו מודה ראש העירייה, אליהו זוהר, כי הידיעה לפיה ישנו הסכם שיתוף פעולה בין אנשיו לבין המועמד לתפקיד יו"ר הנהלת סניף הליכוד המקומי, נדב ויצמן, אמיתית ונכונה. בכך למעשה, סותם זוהר את הגולל על שאלת תמיכתו בבחירות החשובות שייערכו ביום שלישי הקרוב, וסולל את דרכו של נדב ויצמן, האיש החזק בליכוד, לתפקיד היוקרתי.
כזכור, בשבוע שעבר טען המועמד השני לתפקיד וזה שכיהן בו עד לאחרונה, אלי ביטון, כי הידיעה לפיה ישנו הסכם בין אנשיו של זוהר לנדב ויצמן היא בגדר שמועות בלבד, וכי גם לו יש הסכם דומה עם ראש העירייה זוהר.
אלא שכעת, משנאמרו בפנינו הדברים מפיו של זוהר עצמו, נדמה כי הפסדו של ביטון בקרב על התפקיד מובן מאליו, ונראה כי לאחר שיחה של ביטון עם ראש העירייה הוא החליט לוותר על תפקיד יו"ר הנהלת הסניף ולהסתפק בתפקיד יו"ר המועצה בלבד.

על פי ההסכם הראשוני בין זוהר לויצמן אמור היה האחרון לקבל את תפקיד יו"ר הנהלת סניף הליכוד, בעוד מקורבו של זוהר, מוטי אמיתי, עתיד היה לשמש כיו"ר מועצת הסניף.
אלא שהשיחה כאמור בין ראש העירייה לאלי ביטון גרמה לצדדים לשנות את התכניות, ולייעד לויצמן את יו"ר הנהלת הסניף, לביטון את תפקיד יו"ר מועצת הסניף ולמוטי אמיתי את תפקיד המזכיר אשר יועד תחילה לצלע השלישית של ההסכם הראשוני, שי סבן, המסתמן כמפסיד הגדול מההתפתחויות האחרונות. "אני עדיין מאמין שאני יהיה המזכיר בסופו של דבר. בהנחה ואכן ישנו הסכם בין כל הגורמים לא אכפה עצמי על אף אחד. ההפסד כולו שלהם", אמר שי סבן בתגובה לדברים. בשיחה עם מערכת "המקור" אישר השבוע מוטי אמיתי כי אכן ויתר על תפקיד יו"ר מועצת הסניף לטובת ביטון, ובתמורה יזכה להתמנות לתפקיד מזכיר הסניף. "קיימנו מספר שיחות והוחלט שטובת הסניף קודמת לכל. הגענו להחלטה שויצמן יהיה יו"ר הנהלת הסניף, אלי ביטון יו"ר מועצת הסניף ואנוכי מזכיר הסניף. בסופו של דבר אנחנו כאן למען הליכוד ולא למען עצמנו", אמר אמיתי.
לגבי הטענות לפיהן זוהר דחק אותו על מנת לצאת טוב עם כל הצדדים, אמר אמיתי כי הוא כלל לא מאוכזב מראש העירייה, "אני וראש העיר עברנו כברת דרך ארוכת שנים. אנחנו בקשר תמידי ואני מרבה להתייעץ איתו. זוהר יודע שיש לו אותי בכל זמן שיצטרך".

ההערכה בקרב פעילים פוליטיים בעיר ובמפלגת הליכוד היא כי זוהר מנסה כבר עכשיו לרכוש את אמונו של ויצמן לקראת הפריימריז במפלגה, ועל פי גורמים שונים השניים אף העלו השבוע אפשרות לפיה זוהר יחבור ברשימה משותפת לליכוד במטרה לכבוש בשנית את ראשות העיר. לכן, גרסו הגורמים, החליט זוהר לתמוך בויצמן- הנחשב לאיש החזק בסניף הליכוד המקומי.
עם זאת, טען השבוע פעיל הליכוד הוותיק גבי אלוש כי התכוון להתמודד בעצמו לתפקיד יו"ר מועצת הסניף, אולם הסכים להסיר את מועמדותו בתמורה לתמיכת כל הצדדים בבתו, אתי כליפא אלוש, לתפקיד יו"ר המפלגה והמועמדת מטעמה למועצת העיר בבחירות הקרובות לאחר פגישה שקיים לטענתו עם מוטי אמיתי ויעקב אנקונינה. "אני וגבי אלוש לא נפגשנו חצי שנה. אין שום הסכם מעין זה בינינו", אמר השבוע מוטי אמיתי בנוגע לדבריו של אלוש.
בפגישה שנערכה בשבוע שעבר (רביעי) עם שרת התרבות והספורט מירי רגב הויועץ המשפטי של מפלגת השלטון הוחלט כי היום תיערך הצבעה "בעד ונגד" מינויים של השלושה לתפקידם המוסכמים- ויצמן לתפקיד יו"ר ההנהלה, ביטון לתפקיד יו"ר המועצה ואמיתי לתפקיד המזכיר.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. שלמה

    21/03/2018 ב 08:24

    עוד פעם משאירים מי שאחראים למצבה של העיר את הכוח והאפשרות להמשיך לעשות לעצמם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.