צור עימנו קשר

חדשות

בוטל כתב האישום נגד יוסי חדד

פורסם

בתאריך

פרקליטות המדינה הודיעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד ראש העירייה לשעבר, וההליכים הפליליים נגדו בוטלו באופן מיידי

כפי שפורסם לראשונה ב"המקור", פרקליטות המדינה הודיעה הבוקר (שלישי) על ביטול כתב האישום הפלילי שהוגש נגד ראש העירייה לשעבר, יוסי חדד.

כזכור, נגד חדד הוגש בפברואר 2015 כתב אישום בגין מעורבותו באישור פרוייקט "לב הפארק", שנבנה בחלקו בניגוד לחוק ולתכניות הבנייה. חדד הואשם בכך שחתם על היתר אכלוס לפרוייקט על אף שהנושא נדון בבית המשפט וטרם שהתקבל אישור סופי לאכלוסו. חדד טען להגנתו כי התבסס על החלטה של בית המשפט המחוזי, שהתיר את מתן טופס האכלוס, ולעומת זאת טענה הפרקליטות כי החתימה נעשתה בחופזה, ושעה שהיה ברור כי המדינה מתכננת להגיש עתירה לבית המשפט העליון נגד האישור שהעניק בית המשפט המחוזי.

מלכתחילה כפר חדד בהאשמות נגדו. הוא יוצג על ידי עו"ד ליאור קצב, שטען כי הגשת כתב האישום נגד חדד נעשתה שלא בהתאם להליך המקובל, וכי לחדד לא ניתנה זכות שימוע כדין. במהלך למעלה משנה התקיים משא ומתן בין הפרקליטות לבין עו"ד קצב, כאשר הראשונה דרשה כי חדד יודה בביצוע העבירות אך לא יורשע בהן, וזאת במסגרת הסדר טיעון. לבסוף ולאחר התעקשות של חדד ובא כוחו לביטול מוחלט של כתב האישום, גם בלא הודאה בביצוע עבירות כלשהן, התרצתה הפרקליטות והחליטה על ביטול מוחלט של כתב האישום – בלא הודאה של חדד ובלא השתת עונש כלשהו עליו.

במהלך היום צפויים להינתן פסקי דין גם לגבי יתר הנאשמים בפרשה, בהם יזמי הפרוייקט – האחים וקנין; מהנדס העירייה לשעבר – יצחק (גיגי) נבט ומתכנני הפרוייקט.

הפרטים המלאים: ביום חמישי בעיתון "המקור".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.