צור עימנו קשר

חינוך

בוחרים מנהל חדש

הליך הגשת המועמדות לתפקיד מנהל מחלקת החינוך המקומי הסתיים בשבוע שעבר. כ-60 מועמדים פוטנציאלים העמידו עצמם לבחירה, בהם גם הממונה על החינוך לשעבר, שלומי מלכה. "יש כמה פוליטיקאים, בהם ראש העירייה זוהר, שהיו שמחים לראות את מלכה במחלקת החינוך ולא בפוליטיקה", אמר השבוע גורם פוליטי. מלכה: "אכן הגשתי מועמדות, אך אני עדיין שוקל את העניין. כל השמועות מסביב הם שקרים וריכולים"

פורסם

בתאריך

חודשיים אחרי שמיכאל בן שטרית, מנהל מחלקת החינוך המקומית, הודיע על סיום תפקידו בסוף שנת הלימודים הנוכחית, הסתיים השבוע הליך הרישום של המכרז לאיוש התפקיד החשוב.
למעלה מ-60 איש ואישה העמידו עצמם לבחירת אנשי הוועדה, כאשר השם הבולט מכולם הוא של מי שהיה הממונה על המחלקה עד לא מזמן, שלומי מלכה.

בן שטרית, שהגיע לתפקיד אחרי שניהל את בית הספר "ברנקו וייס" במודיעין, בו זכה להצלחה רבה, מונה לתפקיד מנהל מחלקת החינוך רק באוגוסט 2016, אולם יעזוב את התפקיד כבר במהלך החודשים הקרובים. הסיבה לפיטוריו, לפחות על פי גורמים שונים, היא חילוקי דעות בינו ובין קברניטי העירייה, כאשר פיצוץ היחסים הגיע לאחר ישיבת מועצה מכוננת בה תקפו את בן שטרית אנשי האופוזיציה בטענה כי הוא מעביר הרצאות בתשלום למרות שנחשב עובד ציבור- דבר המנוגד לחוק.

בן שטרית, שציפה לגיבוי מקברניטי העיר ולא זכה לו- החליט לעזוב את הישיבה עוד לפני סיומה, ולאחריה אף הוזמן לשיחת הבהרה. שבוע לאחר מכן הוא הגיש את מכתב הפיטורים.

עם הודעת הפיטורים החלו בעירייה להתכונן לקראת כניסה של מנהל חדש כבר בתחילת שנת הלימודים הבאה, ומיד לאחר חג הפסח ערכו מכרז לתפקיד מנהל מחלקת החינוך בעיר. על פי גורמים בעירייה, השם הבולט מבין כלל המגישים הוא זה של חבר המועצה והממונה על החינוך לשעבר, שלומי מלכה.

ההחלטה של מלכה להגיש את מועמדותו- ללא קשר לטיב יכולותיו וניסיונו המקצועי- העלתה תהיות רבות בקרב גורמים פוליטים מקומיים, שכן לפני מספר חודשים עוד גישש מלכה לגבי חזרה לפוליטיקה ואף הגיע לביתו של הרב גורדצקי, יו"ר ועד שכונת חב"ד, בניסיון לקבל את בירכתו לקראת הבחירות הקרובות. למרות זאת, בשבועות האחרונים החליט מלכה להוריד פרופיל, ואף לא לקח חלק בפסטיבל "מכתב הרבנים" שנשלח לראשי ש"ס הארצית בניסיון לערער את מעמדו של יו"ר התנועה בעיר, מישל טפירו.

על פי גורמים במערכת הפוליטית סיכוייו של מלכה להיבחר לתפקיד גבוהים במיוחד, מה גם שמינויו לתפקיד מנהל מחלקת החינוך עשוי להסיר מעל ראשיהם של מספר פוליטיקאים את האפשרות שיתמודד מולם בבחירות הקרובות, "גם ראש העירייה אליהו זוהר היה מעדיף לראות את מלכה בתפקיד מנהל מחלקת החינוך. זה עשוי להסיר מדרכו מועמד נוסף שיכול לאיים על בחירתו בשנית", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" גורם פוליטי.

יש לציין כי מלכה, המחזיק בתואר ד"ר מטעם הרבנות הראשית, בתואר אקדמי וכן בניסיון של 25 שנים בהוראה, בחלקן שימש כמנהל בי"ס יסודי, עומד בכל תנאי הסף של המכרז, וכיום הוא משמש כמפקח על מוסדות תורניים דרך משרד החינוך כך שנושא החינוך, ובטח זה המקומי, כלל לא חדש לו. "עדיין לא החלטתי אם ללכת על התפקיד, אך הגשתי מועמדות על מנת לא לפספס את האפשרות להעמיד עצמי לבחירה", אמר השבוע מלכה בשיחה עם "המקור", והוסיף: "אני עדיין שוקל את העניין וטרם החלטתי. כל השמועות מסביב על תמיכה זו או אחרת של גורמים בכירים בעירייה הם שקרים וריכולים. אם אחליט שאני הולך על התפקיד זה רק מתוך שליחות לעיר שאני אוהב, ורצון להוביל למען התושבים. אני יכול לומר שיש חבר עירייה אחד שהיה מאוד רוצה לראות אותי במחלקת החינוך על מנת שארד לו מהאוזן. טרם החלטתי על המשך דרכי, בין אם במחלקת החינוך המקומית ובין אם בפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.