צור עימנו קשר

חינוך

בוחרים מנהל חדש

הליך הגשת המועמדות לתפקיד מנהל מחלקת החינוך המקומי הסתיים בשבוע שעבר. כ-60 מועמדים פוטנציאלים העמידו עצמם לבחירה, בהם גם הממונה על החינוך לשעבר, שלומי מלכה. "יש כמה פוליטיקאים, בהם ראש העירייה זוהר, שהיו שמחים לראות את מלכה במחלקת החינוך ולא בפוליטיקה", אמר השבוע גורם פוליטי. מלכה: "אכן הגשתי מועמדות, אך אני עדיין שוקל את העניין. כל השמועות מסביב הם שקרים וריכולים"

פורסם

בתאריך

חודשיים אחרי שמיכאל בן שטרית, מנהל מחלקת החינוך המקומית, הודיע על סיום תפקידו בסוף שנת הלימודים הנוכחית, הסתיים השבוע הליך הרישום של המכרז לאיוש התפקיד החשוב.
למעלה מ-60 איש ואישה העמידו עצמם לבחירת אנשי הוועדה, כאשר השם הבולט מכולם הוא של מי שהיה הממונה על המחלקה עד לא מזמן, שלומי מלכה.

בן שטרית, שהגיע לתפקיד אחרי שניהל את בית הספר "ברנקו וייס" במודיעין, בו זכה להצלחה רבה, מונה לתפקיד מנהל מחלקת החינוך רק באוגוסט 2016, אולם יעזוב את התפקיד כבר במהלך החודשים הקרובים. הסיבה לפיטוריו, לפחות על פי גורמים שונים, היא חילוקי דעות בינו ובין קברניטי העירייה, כאשר פיצוץ היחסים הגיע לאחר ישיבת מועצה מכוננת בה תקפו את בן שטרית אנשי האופוזיציה בטענה כי הוא מעביר הרצאות בתשלום למרות שנחשב עובד ציבור- דבר המנוגד לחוק.

בן שטרית, שציפה לגיבוי מקברניטי העיר ולא זכה לו- החליט לעזוב את הישיבה עוד לפני סיומה, ולאחריה אף הוזמן לשיחת הבהרה. שבוע לאחר מכן הוא הגיש את מכתב הפיטורים.

עם הודעת הפיטורים החלו בעירייה להתכונן לקראת כניסה של מנהל חדש כבר בתחילת שנת הלימודים הבאה, ומיד לאחר חג הפסח ערכו מכרז לתפקיד מנהל מחלקת החינוך בעיר. על פי גורמים בעירייה, השם הבולט מבין כלל המגישים הוא זה של חבר המועצה והממונה על החינוך לשעבר, שלומי מלכה.

ההחלטה של מלכה להגיש את מועמדותו- ללא קשר לטיב יכולותיו וניסיונו המקצועי- העלתה תהיות רבות בקרב גורמים פוליטים מקומיים, שכן לפני מספר חודשים עוד גישש מלכה לגבי חזרה לפוליטיקה ואף הגיע לביתו של הרב גורדצקי, יו"ר ועד שכונת חב"ד, בניסיון לקבל את בירכתו לקראת הבחירות הקרובות. למרות זאת, בשבועות האחרונים החליט מלכה להוריד פרופיל, ואף לא לקח חלק בפסטיבל "מכתב הרבנים" שנשלח לראשי ש"ס הארצית בניסיון לערער את מעמדו של יו"ר התנועה בעיר, מישל טפירו.

על פי גורמים במערכת הפוליטית סיכוייו של מלכה להיבחר לתפקיד גבוהים במיוחד, מה גם שמינויו לתפקיד מנהל מחלקת החינוך עשוי להסיר מעל ראשיהם של מספר פוליטיקאים את האפשרות שיתמודד מולם בבחירות הקרובות, "גם ראש העירייה אליהו זוהר היה מעדיף לראות את מלכה בתפקיד מנהל מחלקת החינוך. זה עשוי להסיר מדרכו מועמד נוסף שיכול לאיים על בחירתו בשנית", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" גורם פוליטי.

יש לציין כי מלכה, המחזיק בתואר ד"ר מטעם הרבנות הראשית, בתואר אקדמי וכן בניסיון של 25 שנים בהוראה, בחלקן שימש כמנהל בי"ס יסודי, עומד בכל תנאי הסף של המכרז, וכיום הוא משמש כמפקח על מוסדות תורניים דרך משרד החינוך כך שנושא החינוך, ובטח זה המקומי, כלל לא חדש לו. "עדיין לא החלטתי אם ללכת על התפקיד, אך הגשתי מועמדות על מנת לא לפספס את האפשרות להעמיד עצמי לבחירה", אמר השבוע מלכה בשיחה עם "המקור", והוסיף: "אני עדיין שוקל את העניין וטרם החלטתי. כל השמועות מסביב על תמיכה זו או אחרת של גורמים בכירים בעירייה הם שקרים וריכולים. אם אחליט שאני הולך על התפקיד זה רק מתוך שליחות לעיר שאני אוהב, ורצון להוביל למען התושבים. אני יכול לומר שיש חבר עירייה אחד שהיה מאוד רוצה לראות אותי במחלקת החינוך על מנת שארד לו מהאוזן. טרם החלטתי על המשך דרכי, בין אם במחלקת החינוך המקומית ובין אם בפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חינוך

"אלי כהן": המנהלת קיסלוביץ' התפטרה מתפקידה

קיסלוביץ' הודיעה בשבוע שעבר על סיום תפקידה מיד עם תום שנת הלימודים הנוכחית- שנתיים בלבד מאז מונתה לתפקידעל פי גורמים שונים, סיבת ההתפטרות נעוצה בחילוקי דעות בינה ובין קברניטי העירייה/ אחת המועמדות להחליפה: אירית טיירו

פורסם

בתאריך

על ידי

טלטלה נוספת במחלקת החינוך המקומית: כחודשיים לאחר הודעת התפטרותו המפתיעה של מנהל המחלקה מיכאל בן שטרית, הודיעה בשבוע שעבר גם מנהלת בית הספר היסודי 'אלי כהן', הגברת גילה קיסלביץ', על התפטרותה בסיום שנת הלימודים הנוכחית מניהול בית הספר לאחר כשנתיים בלבד.

על פי גורמים שונים, הסיבה בגינה החליטה קיסלביץ' לעזוב את תפקידה הינה חילוקי דעות בינה ובין קברניטי העירייה, שכללו לטענתם התערבות מצידם של גורמים בכירים בנעשה.
עוד הוסיפו כי קיסלביץ', הנחשבת מקורבת למנהל המחלקה היוצא, התאכזבה מהתנהלות העירייה בכל הנוגע לבן שטרית, וכן הרגישה כי היא לא מקבלת את הקרדיט בניהול בית הספר.

מקורביו של ראש העירייה אליהו זוהר סיפרו השבוע כי הוא כלל לא הופתע מעזיבתה הקרובה של קיסלוביץ', והוסיפו כי הוא התכוון לפתוח במכרז למציאת מנהל חדש כבר בחודשים הקרובים, "המכרז הקודם היה למשך שנתיים, שמסתיימים בקרוב. קיסלביץי הייתה מודעת לכך שראש העירייה יפתח מכרז חדש, כפי שהוא צריך לעשות", אמרו. לטענתם, ההודעה של זוהר היא שגרמה לה לעזוב את התפקיד, ולהתפטר עוד בטרם יבחר מחליפה.

אלא שעל פי מקורביה של קיסלוביץ', שסירבה להתייחס לפרטים למרות פניות "המקור", סיבת התפטרותה של המנהלת היוצאת היא חוסר גיבוי מצד קברניטי העירייה והתערבותם בנושאים חינוכיים שונים, "זה שקוף מאוד ששמו לקיסלוביץ' רגליים. בעירייה לא רצו לראות אותה ממשיכה בתפקיד, והעדיפו להודיע על סוג של מכרז חדש כדי שהיא תבין לבד את הרמז. מעניין מאוד מי תהיה המנהלת הבאה", אמר השבוע גורם המעורה בפרטים, וגורם אחר הוסיף: "חלק מההורים, ולדעתי אולי מרביתם, מאוכזבים מכך שהמנהלת עוזבת את בית הספר. הבחנו בשינוי לטובה בכל הנעשה במוסד החינוכי- הרבה מזה בזכותה. אם לא היו מתערבים לה היא הייתה מצליחה הרבה יותר".

מיד עם הודעת ההתפטרות החלו הורים שונים לפעול למען בחירתה של תושבת העיר ומי ששימשה כמורה בבית הספר במשך שני עשורים, אירית טיירו, למנהלת בית הספר החדשה.
טיירו כזכור, התמודדה על תפקיד המנהלת גם במכרז הקודם לפני כשנתיים, מיד עם פרישתה של המנהלת הקודמת. היא אף זכתה לתמיכתם של ראש העירייה זוהר ומספר חברי מועצה נוספים, אולם במשרד החינוך בחרו שלא למנותה לתפקיד וערכו מכרז נוסף.
בתווך, ובניסיון לפעול למינויה של טיירו בכל זאת, נערכה בעבר פגישה אישית בינה ובין מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, שהחליטה לקבל את המלצת גורמי המקצוע במחוז דרום של המשרד, לפיהן טיירו אינה בעלת הכישורים המתאימים לקבלת התפקיד – ועל כן המליצה למנות את גילה קיסלוביץ' לתפקיד המנהלת, זאת חרף ניסיונותיהם של זוהר ומקרוביו לתרום למינויה של טיירו.

כעת, מחכים באלי כהן לפתיחת המרכז החדש, במסגרתו אמורה טיירו להתמודד על התפקיד בשנית, ולזכות ככל הנראה בתמיכתו של ראש העירייה זוהר.
המנהלת היוצאת, גילה קיסלוביץ', מסרה בתגובה: "התחלתי בניהול בית הספר לפני כשנתיים. הבנתי שנכנסתי לבית ספר מגוון מאוד, עם צוות מדהים, תלמידים והורים שלא מוותרים ורוצים רק את הטוב לילדיהם. זכות גדולה נפלה בחלקי להוביל את בית הספר למקום מכיל, אוהב ומאמין בכל ילד וילד ועם מטרה להעלות את ההישגים הלימודיים. זכיתי להנהיג ולהכיר אנשים מיוחדים המעוניינים בשינוי בבית הספר ומוכנים להובילו יחד איתי, למרות כל הקשיים והאתגרים. יחד עם זאת החלטתי לסיים את תפקידי כמנהלת בית הספר בסיום שנת הלימודים הנוכחית ולהמשיך הלאה. אני מודה לכל מי שהאמין בי וצעד יחד איתי בדרך החינוכית להובלת בית הספר להצלחות. אני מאחלת לבית הספר להמשיך, להתקדם ולהצליח".

ממחוז הדרום של משרד החינוך נמסר כי "המשרד מכבד את החלטתה של הגב' גילה קיסילביץ' ומאחל לה הצלחה גם בהמשך".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "גילה קיסלוביץ' הגיעה להחלטה כי היא מעוניינת לסיים את תפקידה ואנו מכבדים את רצונה".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

החממה של ילדי חב"ד

מספר תושבי השכונה החרדית התלוננו השבוע על אוזלת ידה של העירייה בכל הקשור למיזוג אולם הספורט השכונתי- המשמש את תלמידי בתי הספר בשיעורי הספורט ובחוגים השונים. העירייה בתגובה: "פורסם מכרז להתקנת מזגנים באולם הספורט"

פורסם

בתאריך

על ידי

הורים לתלמידי בתי הספר בשכונת חב"ד פנו השבוע למערכת "המקור" וטענו כי אולם הספורט המשמש את ילדיהם מהווה "סכנת חיים של ממש".
לטענת ההורים, אולם הפיס משמש את תלמידי בתי הספר בשכונה בשיעורי הספורט במהלך היום, וכן מהווה בית למגוון החוגים הנערכים בו לאחר הלימודים.

ההורים סיפרו כי מדובר באולם מוזנח, ללא פתחי אוורור ונטול מזגנים, מה שהופך את השהייה בו לבלתי אפשרית עקב חום כבד וריחות לא נעימים, בעיקר בשיעורי הספורט של התלמידים.
עוד הוסיף אחד ההורים כי לאחרונה אף בוטל אחד החוגים שתוכנן להיערך באולם- זאת בשל עומס החום הכבד והעובדה שאין בו מיזוג אוויר, "הילדים שלנו מתאמנים שם במהלך היום והחום הכבד גורם להם להתייבש, גם אם זה לא נראה לעין", סיפרה השבוע אחת האימהות, שהוסיפה, "מדובר בסכנת חיים של ממש. אין שם אוויר, אנשים מזיעים, נושמים אחד על השני והמקום מלא בחיידקים. כרגע מזג האוויר נוח, אבל בחודשי הקיץ זה פשוט סכנה".

לטענתם של הורים נוספים, כבר לפני מספר שנים הם פנו לעירייה בתקווה שזו תדאג לייצר פתחי אוורור או לחילופין תתקין מזגנים באולם הספורט, אולם לצערם ולמרות הבטחות חוזרות- בקשתם נפלה על אוזניים ערלות, "כבר בתחילת השנה פנינו לסגן ראש העירייה שטיינר. הובטח לנו שידאגו להתקין מזגן אחרי החגים, אך עד כה לא נעשה דבר".

למרות האכזבה, פנו ההורים לסגן ראש העירייה ונציג השכונה במועצה גם בשבוע שעבר- אולם זה טרם חזר אליהם עם תשובה בנושא: "כנראה שעד שלא יקרה משהו לא יעשו כלום. נבחרי הציבור מתעסקים בפרחים ובכיכרות אבל שוכחים מי שם אותם במקום בו הם נמצאים. חבל מאוד שכך זה נראה", הוסיפה אמא נוספת.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "מזגנים רבים הותקנו באולמי הספורט השונים בעיר. לעצם העניין פורסם מכרז חדש למזגנים וגם באולם הספורט בחב"ד הם יותקנו".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

מצטרפים למחאה

ועד ההורים של בית הספר הראל בעיר מימש את איומו- והפסיק למשוך אוכל לתלמידים לאחר תלונות על ספקית הקייטרינג. הורים לתלמידים בבתי ספר אחרים צידדו השבוע במאבקו של הוועד, וטענו כי גם בבית הספר בו לומדים ילדיהם האוכל "לא ראוי למאכל". משרד החינוך בתגובה: "כל החברות מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבוע לאחר שהודיע נציג ועד ההורים של בית הספר הראל כי תופסק משיכת האוכל מחברת הקייטרינג המספקת אוכל לתלמידי בית הספר, מתברר כעת כי גם הורים נוספים בבתי ספר בעיר דורשים להחליף את המנות המוגשות לילדיהם במוסדות החינוך.

כזכור, לפני כשבוע פנה ועד ההורים של בית הספר הראל במכתב אל חברת הקייטרינג ואל משרד החינוך, בדרישה להחליף את החברה. לטענתם, האוכל שהגיע היה "לא ראוי לאכילה".
דרישה זו הגיעה שבועיים בלבד לאחר סיור משותף שנערך בבתי הספר בעיר, בנוכחות נציגים ממשרד החינוך, מנהלי בית הספר ומספר הורים, בסיומו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחלק מחברות הקייטרינג המספקות אוכל לבתי הספר בעיר. למרות ההזדמנות הנוספת, טוענים ההורים כי לא חלה שום התקדמות- והאוכל המשיך להגיע בצורה בלתי אפשרית לאכילה, כך לטענתם.
לאחר פרסום הכתבה באתר "המקור אונליין", במוצאי השבת האחרון, החלו להתקיים דיונים ערים בקבוצות הוואטצאפ השונות של הורים בבתי ספר שונים בעיר, שטענו כי הבעיה מוכרת, ואיננה בלעדית רק בבית הספר הראל, "תולעים בעוף ואוכל תפל הם רק חלק מהדברים בהם נתקלים הילדים מידי יום בבית הספר", סיפרה אחת האימהות בשיחה עם מערכת "המקור", אליה הצטרפה אימא אחרת, שאמרה, "גם בבית הספר בו בני לומד מצב האוכל גרוע. אני לא מבינה איך מצפים שהילדים יאכלו את האוכל הזה".

בכל מקרה, בוועד ההורים של בית הספר הראל, אשר החל את המאבק עמדו בהבטחתם ולא משכו אוכל לצהרונים השונים, תוך שהם ממשיכים לנסות להשיג את תגובת משרד החינוך בניסיון לפתור את המצב. "לא משכנו את האוכל ולא נמשוך אותו עד שתוחלף חברת הקייטרינג. אנחנו לא מוכנים להמר על בריאות ילדנו", אמר נציג הוועד אורן אוזן. לטענת אוזן, במשרד החינוך מטילים את האחריות על מצב הקייטרינג דווקא על השלטון המקומי, וטוענים כי הוא זה האחראי לטיב איכות המזון של חברת הקייטרינג. מנגד, דחו בעירייה את הטענות של הוועד, וטענו כי המידע שניתן לאנשיו, באם אכן ניתן כזה, הוא מוטעה, וכי מי שאמון על כל נושא המזון בבית הספר הוא משרד החינוך: "הפרטים שמצויים בידם אינם נכונים כיוון שמשרד החינוך הוא זה שבחר את הזכיין. יש כרגע תהליך מול המחוז על מנת להחליף את הזכיין".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה: "טענות על המזון הועברו לבדיקתה של חברת מילגם, הממונה על תכנית ההזנה בצהרוני "ניצנים". כל החברות המספקות מזון בתכנית ההזנה מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. כל תלונה על איכות ההזנה מטופלת ללא דיחוי. אשר להזנה בבית ספר הראל, יצוין כי התפריט הותאם על ידי תזונאית, אולם נרשמה אי שביעות רצון מהרכב המזון. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי לבחינת המשך הטיפול בנושא".

לחץ להמשך קריאה