צור עימנו קשר

בחירות 2018

בוחרים יושב ראש

44 חברי מועצת הסניף יבחרו ביום שלישי הקרוב את המועמד שיוביל את רשימת הליכוד בבחירות הקרובות למועצת העיר. על קו הזינוק: שלום אלדר, נדב ויצמן, אתי כליפא, שניאור קטש ושלומי זיוי. תמיכתם של אנשי ראש העירייה זוהר עשויה להכריע את ההתמודדות, אך אי הסכמה תוביל למאבק צמוד בין השלושה. כל הפרטים

פורסם

בתאריך

בסניף הליכוד בקריית מלאכי אין רגע דל. חודשיים לאחר הבחירות להנהלת הסניף, בסופן הגיעו הצדדים השונים לסיכום בעזרתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, הרוחות במפלגה שוב סוערות לקראת הפריימריז שייערכו ביום שלישי הקרוב.

במהלך השבועות האחרונים התהפכו היוצרות הלוך ושוב לטובת מי מבין המועמדים לראשות הסיעה, כאשר בשבוע שעבר ספג מחנהו של אתי כליפא את המכה המשמעותית ביותר עם אישור מועמדותו של חבר המועצה שלום אלדר לראשות הסניף.

אלדר, שמועמדותו עמדה לבחינת היועצים המשפטיים של התנועה, המתין בכיליון עיניים לקראת ההודעה על שוב למירוץ על המקום הראשון ברשימה, ומששמע שמועמדותו אושרה בחר להפיץ את הבשורה ברבים.
לא זאת בלבד, הרי שמחנה כליפא-אלוש ספג מהלומה נוספת, עם גריעתו של דוד גלעם מרשימת הבוחרים (44 במספר).

כזכור, כבר בסוף חודש אפריל הביעו אתי אלוש כליפא, נדב ויצמן, שלומי זיוי ושנאור קטש את רצונם להתמודד על תפקיד יו"ר סניף הליכוד בעיר, ולהוביל אותה בבחירות הקרובות.
בתווך, הגיש גם חבר המועצה שלום אלדר בקשה להתמודד, אך זו לא אושרה במיידי בעקבות טענות שונות אודות תקופת אכשרת והצורך בהיותו חבר מפלגה משך 3 שנים בטרם יוכל להתמודד מטעמה בבחירות המקומיות. אלדר מנגד, טען כי מדובר בטעות רישום והצהיר כי הנושא ייפתר- כפי שאכן קרה.

המרוויחה העיקרית מפסילתו של אלדר אמורה הייתה להיות אתי כליפא, שצפויה הייתה לזכות בתמיכתו של ראש העירייה זוהר ואנשיו- אולם כעת נדמה שזו תועבר לאלדר ותקשה מאוד על כליפא מלסיים במקום הראשון בפריימריז.

כליפא כידוע, היא בתו של חבר הסניף הוותיק גבי אלוש, ועל כן היא זוכה לתמיכתו ותמיכת אנשיו- המהווים כרבע מכמות המצביעים.
מנגד, ניצב יו"ר הנהלת הסניף ומי שהעמיד עצמו לבחירה אך טרם החליט אם להישאר במירוץ, נדב ויצמן, שזוכה לתמיכת אנשיו המהווים גם הם כרבע מקולות הבוחרים. עבור ויצמן מדובר במערכת בחירות שניה, זאת לאחר שב-2008 ניסה את כוחו מול ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה ונחל כישלון עם 16 אחוזים בלבד מהקולות.

בתחילה שקל ויצמן לתמוך במועמד שלום אלדר, אולם בהמשך החליט להגיש מועמדות לאחר שהבין כי קיים סיכוי שאלדר יצא מהמירוץ. גם המועמדים הנוספים, שניאור קטש ושלומי זיוי, נחשבים לאנשיו של ויצמן והם עשויים לבחור בו להוביל את הרשימה- אם וכאשר יישאר במירוץ.

קיבל את האישור מהמפלגה להתמודד אלדר

בסביבתה של כליפא היו מאוכזבים מהתנהלותו של ויצמן וטענו כי הודעתו על התמודדות בפריימריז היא פגיעה קשה באמון ובהסכם שנכרת בניהם, כך לטענתם. גבי אלוש, איש המפלגה ואביה של כליפא, טען בשבוע שעבר כי עם ההסכמות על זהות יו"ר הנהלת הסניף ויו"ר מועצת הסניף סוכם גם כי יתר המועמדים לתפקיד יו"ר הסניף, קרי הפריימריז שייערכו בשבוע הבא, יסירו את מועמדותם ויעבירו את התמיכה לבתו אתי. ויצמן מנגד, טען כי הסכם כזה אולי נכרת בין מחנה אלוש למחנו של זוהר, אולם הוא לא היה חלק ממנו ואם אכן יש הסכם חתום הוא ישמח לראותו.

זה שבא וזה שהולך

הניסיונות לנצח את הפריימריז של הליכוד הולידו פניות חוזרות ונשנות מצידם של כלל המועמדים אל "מצודת זאב" בניסיון לפסול מועמדים או מצביעים בשל חשיבותו של כל קול בפריימריז המתקרבים.
תחילה היו אלו אנשיו של נדב ויצמן שביקשו לגרוע את שמו של דוד גלעם, הנחשב לאחד מתומכיה של אתי כליפא, ולמנוע ממנו לבחור את המועמד לראשות המפלגה. הסיבה, כך על פי אנשיו של ויצמן, נעוצה בכך שגלעם מזוהה כאיש "כולנו" בעיר, ואף תמך בשר האוצר המכהן משה כחלון בבחירות האחרונות.

גלעם, ששמע את הדברים, טען בשיחה עם "המקור" בשבוע שעבר כי פסילתו אינה סופית, והוסיף כי הוא מתכוון להגיש ערעור בגינה. הוא אף הטיח ביקורת כנגד נדב ויצמן- וטען כי האחרון חתר נגדו לאחר שלא הגיע לסיכום עימו על זהות ראש הרשימה בבחירות הקרובות. ויצמן מנגד, הגיב לדברים בביטול ואמר כי הוא "מאחל הצלחה לדוד גלעם בתור יו"ר מפלגת כולנו בקריית מלאכי".

כך או כך, קיבל גלעם ביום שלישי האחרון את תשובת יו"ר ועדת הבחירות של המפלגה- לפיה ערעורו נדחה והוא לא יוכל לבחור בפריימריז שייערכו ביום שלישי הקרוב.
חרף ההודעה על פסילתו של גלעם, במטה של כליפא האמינו כי הם מובילים במירוץ לראשות בעקבות תמיכתו של ראש העירייה זוהר ואנשיו, אולם דבר לא הכין אותם לתפנית המפתיעה שהתרחשה ביום שני האחרון עת קיבל שלום אלדר את האישור הסופי להתמודד בבחירות לראשות המפלגה.

"אני שמח על ההחלטה השקולה של המפלגה", אמר אלדר מיד עם הבשורה המשמחת מבחינתו, והוסיף כי "היו מספר אנשים שניסו בכל כוחם לפגוע באפשרות שלי להתמודד ודאגו להפיץ שמועות שאני פסול מוקדם מהצפוי. אני לא מתעסק בפוליטיקה זולה- וכעת אעבוד על מנת לנצח את הפריימריז".

על פי מקורביו של זוהר, עם היוודע דבר חזרתו של אלדר למשחק הודיע זוהר לכליפא ואנשיה כי מבחינתו כל עוד אלדר במרוץ- הוא המועמד המועדף עליו, והוסיף כי במהלך סוף השבוע יפגשו השלושה וינסו לסכם ביניהם את הדברים.

כליפא מצידה, שמעה את הדברים ואמרה השבוע בשיחה עם מערכת "המקור" שהיא מתכוונת להמשיך בהתמודדות וכי מבחינתה- היא מתכוונת לנצח ולהתייצב במקום הראשון ברשימה: "אין כרגע שום הסכם. אני מתכוונת לרוץ עד הסוף ולהיות המועמדת למועצה מטעם מפלגת הליכוד".

תאבד את התמיכה של זוהר?. כליפא

בזמן שהעיניים נשואות לכליפא ואלדר, נראה שבמחנהו של ויצמן עשו השבוע חישוב מסלול מחדש. אם בתחילת הדרך הגיש ויצמן את מועדותו על מנת לכסות על פסילתו של אלדר, הרי שכעת נדמה כי הוא מתכוון לרוץ עד הסוף, בניסיון להפוך למועמד המפלגה למועצת העיר.

הפריימריז יתקיימו ביום שלישי הקרוב בסניף הליכוד המקומי, השוכן ברחוב השומרון. כ-44 חברי מועצת הסניף יגיעו לבחור בקלפיות, שיפתחו בשעה 18:00 ויסתיימו בשעה 22:00. כחצי שעה לאחר מכן, יוכרז שמו של המנצח- שיוביל את המפלגה בבחירות הקרובות שיתקיימו באוקטובר הקרוב.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.