צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

בחירות 2018

בוחרים יושב ראש

44 חברי מועצת הסניף יבחרו ביום שלישי הקרוב את המועמד שיוביל את רשימת הליכוד בבחירות הקרובות למועצת העיר. על קו הזינוק: שלום אלדר, נדב ויצמן, אתי כליפא, שניאור קטש ושלומי זיוי. תמיכתם של אנשי ראש העירייה זוהר עשויה להכריע את ההתמודדות, אך אי הסכמה תוביל למאבק צמוד בין השלושה. כל הפרטים

פורסם

בתאריך

בסניף הליכוד בקריית מלאכי אין רגע דל. חודשיים לאחר הבחירות להנהלת הסניף, בסופן הגיעו הצדדים השונים לסיכום בעזרתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, הרוחות במפלגה שוב סוערות לקראת הפריימריז שייערכו ביום שלישי הקרוב.

במהלך השבועות האחרונים התהפכו היוצרות הלוך ושוב לטובת מי מבין המועמדים לראשות הסיעה, כאשר בשבוע שעבר ספג מחנהו של אתי כליפא את המכה המשמעותית ביותר עם אישור מועמדותו של חבר המועצה שלום אלדר לראשות הסניף.

אלדר, שמועמדותו עמדה לבחינת היועצים המשפטיים של התנועה, המתין בכיליון עיניים לקראת ההודעה על שוב למירוץ על המקום הראשון ברשימה, ומששמע שמועמדותו אושרה בחר להפיץ את הבשורה ברבים.
לא זאת בלבד, הרי שמחנה כליפא-אלוש ספג מהלומה נוספת, עם גריעתו של דוד גלעם מרשימת הבוחרים (44 במספר).

כזכור, כבר בסוף חודש אפריל הביעו אתי אלוש כליפא, נדב ויצמן, שלומי זיוי ושנאור קטש את רצונם להתמודד על תפקיד יו"ר סניף הליכוד בעיר, ולהוביל אותה בבחירות הקרובות.
בתווך, הגיש גם חבר המועצה שלום אלדר בקשה להתמודד, אך זו לא אושרה במיידי בעקבות טענות שונות אודות תקופת אכשרת והצורך בהיותו חבר מפלגה משך 3 שנים בטרם יוכל להתמודד מטעמה בבחירות המקומיות. אלדר מנגד, טען כי מדובר בטעות רישום והצהיר כי הנושא ייפתר- כפי שאכן קרה.

המרוויחה העיקרית מפסילתו של אלדר אמורה הייתה להיות אתי כליפא, שצפויה הייתה לזכות בתמיכתו של ראש העירייה זוהר ואנשיו- אולם כעת נדמה שזו תועבר לאלדר ותקשה מאוד על כליפא מלסיים במקום הראשון בפריימריז.

כליפא כידוע, היא בתו של חבר הסניף הוותיק גבי אלוש, ועל כן היא זוכה לתמיכתו ותמיכת אנשיו- המהווים כרבע מכמות המצביעים.
מנגד, ניצב יו"ר הנהלת הסניף ומי שהעמיד עצמו לבחירה אך טרם החליט אם להישאר במירוץ, נדב ויצמן, שזוכה לתמיכת אנשיו המהווים גם הם כרבע מקולות הבוחרים. עבור ויצמן מדובר במערכת בחירות שניה, זאת לאחר שב-2008 ניסה את כוחו מול ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה ונחל כישלון עם 16 אחוזים בלבד מהקולות.

בתחילה שקל ויצמן לתמוך במועמד שלום אלדר, אולם בהמשך החליט להגיש מועמדות לאחר שהבין כי קיים סיכוי שאלדר יצא מהמירוץ. גם המועמדים הנוספים, שניאור קטש ושלומי זיוי, נחשבים לאנשיו של ויצמן והם עשויים לבחור בו להוביל את הרשימה- אם וכאשר יישאר במירוץ.

קיבל את האישור מהמפלגה להתמודד אלדר

בסביבתה של כליפא היו מאוכזבים מהתנהלותו של ויצמן וטענו כי הודעתו על התמודדות בפריימריז היא פגיעה קשה באמון ובהסכם שנכרת בניהם, כך לטענתם. גבי אלוש, איש המפלגה ואביה של כליפא, טען בשבוע שעבר כי עם ההסכמות על זהות יו"ר הנהלת הסניף ויו"ר מועצת הסניף סוכם גם כי יתר המועמדים לתפקיד יו"ר הסניף, קרי הפריימריז שייערכו בשבוע הבא, יסירו את מועמדותם ויעבירו את התמיכה לבתו אתי. ויצמן מנגד, טען כי הסכם כזה אולי נכרת בין מחנה אלוש למחנו של זוהר, אולם הוא לא היה חלק ממנו ואם אכן יש הסכם חתום הוא ישמח לראותו.

זה שבא וזה שהולך

הניסיונות לנצח את הפריימריז של הליכוד הולידו פניות חוזרות ונשנות מצידם של כלל המועמדים אל "מצודת זאב" בניסיון לפסול מועמדים או מצביעים בשל חשיבותו של כל קול בפריימריז המתקרבים.
תחילה היו אלו אנשיו של נדב ויצמן שביקשו לגרוע את שמו של דוד גלעם, הנחשב לאחד מתומכיה של אתי כליפא, ולמנוע ממנו לבחור את המועמד לראשות המפלגה. הסיבה, כך על פי אנשיו של ויצמן, נעוצה בכך שגלעם מזוהה כאיש "כולנו" בעיר, ואף תמך בשר האוצר המכהן משה כחלון בבחירות האחרונות.

גלעם, ששמע את הדברים, טען בשיחה עם "המקור" בשבוע שעבר כי פסילתו אינה סופית, והוסיף כי הוא מתכוון להגיש ערעור בגינה. הוא אף הטיח ביקורת כנגד נדב ויצמן- וטען כי האחרון חתר נגדו לאחר שלא הגיע לסיכום עימו על זהות ראש הרשימה בבחירות הקרובות. ויצמן מנגד, הגיב לדברים בביטול ואמר כי הוא "מאחל הצלחה לדוד גלעם בתור יו"ר מפלגת כולנו בקריית מלאכי".

כך או כך, קיבל גלעם ביום שלישי האחרון את תשובת יו"ר ועדת הבחירות של המפלגה- לפיה ערעורו נדחה והוא לא יוכל לבחור בפריימריז שייערכו ביום שלישי הקרוב.
חרף ההודעה על פסילתו של גלעם, במטה של כליפא האמינו כי הם מובילים במירוץ לראשות בעקבות תמיכתו של ראש העירייה זוהר ואנשיו, אולם דבר לא הכין אותם לתפנית המפתיעה שהתרחשה ביום שני האחרון עת קיבל שלום אלדר את האישור הסופי להתמודד בבחירות לראשות המפלגה.

"אני שמח על ההחלטה השקולה של המפלגה", אמר אלדר מיד עם הבשורה המשמחת מבחינתו, והוסיף כי "היו מספר אנשים שניסו בכל כוחם לפגוע באפשרות שלי להתמודד ודאגו להפיץ שמועות שאני פסול מוקדם מהצפוי. אני לא מתעסק בפוליטיקה זולה- וכעת אעבוד על מנת לנצח את הפריימריז".

על פי מקורביו של זוהר, עם היוודע דבר חזרתו של אלדר למשחק הודיע זוהר לכליפא ואנשיה כי מבחינתו כל עוד אלדר במרוץ- הוא המועמד המועדף עליו, והוסיף כי במהלך סוף השבוע יפגשו השלושה וינסו לסכם ביניהם את הדברים.

כליפא מצידה, שמעה את הדברים ואמרה השבוע בשיחה עם מערכת "המקור" שהיא מתכוונת להמשיך בהתמודדות וכי מבחינתה- היא מתכוונת לנצח ולהתייצב במקום הראשון ברשימה: "אין כרגע שום הסכם. אני מתכוונת לרוץ עד הסוף ולהיות המועמדת למועצה מטעם מפלגת הליכוד".

תאבד את התמיכה של זוהר?. כליפא

בזמן שהעיניים נשואות לכליפא ואלדר, נראה שבמחנהו של ויצמן עשו השבוע חישוב מסלול מחדש. אם בתחילת הדרך הגיש ויצמן את מועדותו על מנת לכסות על פסילתו של אלדר, הרי שכעת נדמה כי הוא מתכוון לרוץ עד הסוף, בניסיון להפוך למועמד המפלגה למועצת העיר.

הפריימריז יתקיימו ביום שלישי הקרוב בסניף הליכוד המקומי, השוכן ברחוב השומרון. כ-44 חברי מועצת הסניף יגיעו לבחור בקלפיות, שיפתחו בשעה 18:00 ויסתיימו בשעה 22:00. כחצי שעה לאחר מכן, יוכרז שמו של המנצח- שיוביל את המפלגה בבחירות הקרובות שיתקיימו באוקטובר הקרוב.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

משחק הכיסאות של מישל

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית מיד לאחר הבחירות הקרובות. כך טענו השבוע גורמים בכירים בעירייה. "שמעתי את הדברים. לא יודע מאיפה זה הגיע", אמר השבוע טפירו. הרב יוסף בלוי, המכהן כיום כיו"ר המועצה הדתית, מסר בתגובה: "מקווה שהקב"ה יעניק לי אריכות ימים שאוכל להגיע לבחירות. אקבל כל החלטה של הרב חיים פינטו שליט"א"

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מערכת הבחירות המתקרבת תוביל לשינויים דרמטיים בשדרה הניהולית של המועצה הדתית המקומית? זו לפחות התמונה המסתמנת על פי גורמים שונים בעירייה, שסיפרו לאחרונה כי סגן ראש העירייה המכהן, מישל טפירו, יתמנה מיד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית ויחליף את היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

לטענת הגורמים, טפירו מנסה להגיע בשבועות האחרים להסכמה עם חברי סיעתו 'מאמינים' וראש העירייה זוהר, לפיה במידה ולא ימשיך לכהן כסגן ראש העירייה בשכר הוא יפנה את מקומו במועצת העיר ויתמנה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית במקומו של היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

בשיחה שקיים עם "המקור" סיפר השבוע הרב בלוי כי הוא שמע על הדברים מפי מספר גורמים בלתי רשמיים, אולם לא קיבל כל פנייה המאמתת את השמועה, "פנו אלי מספר אנשים ואמרו שמישל טפירו עומד להחליף אותי. אני אישית לא שמעתי על זה, כך שאין לי מה להגיב לדברים", אמר בלוי.

לשאלה האם יסכים לפנות את מקומו למען טפירו ענה בלוי כי: "קודם כל אני מקווה שהקדוש ברוך הוא יעניק לי אריכות ימים ושאוכל להגיע לתקופה של הבחירות. כל חמש שנים בוחרים מחדש את אנשי המועצה הדתית, ומי שעושה את זה הוא הרב חיים פינטו שליט"א. כל החלטה שהוא יקבל אני אקבל בברכה".

אל הדברים של בלוי הצטרף גם טפירו עצמו, לפחות באופן רשמי, וטען כי הוא מכיר את הרחשים אך כרגע אין לו כל כוונה לוותר על מקומו במועצת העיר. עם זאת, השאיר טפירו פתח לאפשרות שיעבור למועצה הדתית, כשאמר כי לאחר הבחירות הכל אפשרי, "שמעתי את הדברים ואני לא יודע מאיפה זה הגיע. כרגע אני עוסק בחיבורים לסיעה (ש"ס, ה"ה) וכמובן במטרה לשרת את הציבור גם בחמש השנים הבאות בתור חבר מועצה".

טפירו הוסיף כי בבחירות הקרובות ש"ס וחב"ד ירוצו שוב תחת רשימה אחת, 'מאמינים'.

חרף אמירותיהם של שני האישים המרכזיים בסוגיה, הרי שגורמים במערכת הפוליטית התעקשו השבוע כי המצב שונה לחלוטין מההצהרות הרשמיות, וגרסו כי טפירו כבר קיבל מסרים לפיהם הוא לא יכהן כסגן ראש העירייה בקדנציה הבאה, "טפירו משאיר הכל פתוח עד אחרי הבחירות. בחדרי חדרים כבר הגיעו להסכמים", אמר גורם פוליטי בכיר, שהוסיף: "במקרה בו טפירו יתמנה ליו"ר המועצה הדתית שמעון חזן יקבל את תפקיד הסגן בשכר. זו עשויה להיות פשרה שתעזור לכל הצדדים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

התמיכה בטפירו נסדקת

שני רבנים וראשי כוללים מקומיים הודיעו הערב (חמישי) כי לא יתמכו בסגן ראש העירייה ויו"ר ש"ס המקומית, מישל טפירו, בבחירות הקרובות. "כמעט כל ראשי הכוללים בעיר לא מוכנים להמשיך עם טפירו", אמר הרב ישראל שייבה, שהוסיף כי התמיכה תועבר לשלומי מלכה. טפירו בתגובה: "שיבושם להם. אני ממשיך להיות יו"ר התנועה המקומית ולהוביל יחד עם חב"ד את הציבור החרדי והכללי"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרב ישראל שייבה, אחד מנציגיו של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, הודיע הערב (חמישי) בשיחה עם המקור כי כמה רבנים בעיר מתכוונים למשוך את תמיכתם מסגן ראש העירייה מישל טפירו בבחירות הקרובות ולהעמיד במקומו כנציגם את שלומי מלכה. לטענתו של שייבה, התמיכה בטפירו במערכת הבחירות האחרונה הייתה טעות, ועל כן החליטו מספר וראשי כוללים מקומיים להסיר את התמיכה בו כנציג ש"ס בבחירות הקרובות.

"אנחנו לא תומכים במישל טפירו בבחירות הקרובות", אמר שייבה בשיחה עם "המקור אונליין" הערב, והוסיף: "אין לנו שום דבר איתו וזו הייתה טעות שתמכנו בו בבחירות הקודמות, למרות שהיה איתו את שלומי מלכה שתיפקד יפה מאוד ודאג לציבור החרדי והכללי".

לשאלתנו מיהם אותם רבנים וראשי כוללים מקומיים שהחליטו להסיר את התמיכה בטפירו, אמר שייבה כי "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים שייצגו אותם, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של שבוע-שבועיים עד שנגבש את כולם".

אתם מתכוונים להדיח את מישל מראשות הסיעה?

"אנחנו לא חייבים שהוא יודח. יכול להיות שיש לו את קהל הבוחרים שלו והוא ייבחר, כפי שהוא טוען. תמיד הוא אומר שהוא שווה מנדט וחצי לבד, אז עכשיו הוא יצטרך להוכיח את זה בלי הציבור החרדי".

יש לכם מועמד חדש אליו תעבירו את תמיכתכם?

"אנחנו מריצים את שלומי מלכה. בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שמדובר באדם אינטליגנט שעבד מאוד קשה. אדם רציני. אנחנו מתעסקים עם אדם ברמה הרבה יותר גבוהה ונתמוך בו בבחירות".

יש לציין כי בשלב זה רק שני רבנים שותפים בפומבי להודעה זו.

מישל טפירו מסר בתגובה לדברים "שיבושם להם, זו זכותם הדמוקרטית. אני ממשיך בדרך של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דרך שמתחברת עם כל העיר ולא דרך קיצונית. יש לי תנועה מעליי, מועצת חכמי התורה. הם הבוס. אני ממשיך להיות היו"ר של התנועה המקומית. ש"ס ממשיכה בדרך של הרב עובדיה. הציבור החרדי אחריי ברוך ה'. אני נמצא בשטח כל הזמן. יש פעילות, יש עשייה. הסיבה שהם פועלים כך היא שהם אנשים של אלי ישי. עד היום הפעילו עליי לחצים שאסכים ששלומי מלכה יהיה מספר 2 שלי ולא הסכמתי. מלכה הוא אולי איש של ש"ס, אבל הוא אמר כבר שהוא עובר לאלי ישי. אלה לא אנשים שבאים מהשטח של ש"ס. לרב עמית יש את הציבור שלו ולש"ס יש את שלה, שזה אומר ריצה משותפת יחד עם חב"ד. אנחנו נמשיך להוביל את הציבור החרדי והכללי בעיר".

 

טפירו. מאבד את תמיכתם של שני ראשי כוללים מקומיים

לחץ להמשך קריאה