צור עימנו קשר

קהילה

בדיקת אתר יד2: מהם פערי המחירים בין רחובות 'ויצמן' ברחבי הארץ?

אתר יד 2 יצא לבדוק את מחירי הדירות והשכירויות ברחוב ע"ש הכימאי חיים ויצמן- נשיאהּ הראשון של מדינת ישראל- בכל רחבי הארץ. המטרה: לבחון את השוני במחירים, בזהות השכנים ובסביבה. אז כמה עולה דירה ממוצעת ברחוב ויצמן בעיר, וכמה רווקים מתגוררים בו? התשובות בפנים

פורסם

בתאריך

ברבות מערי ישראל נמצאים רחובות על שמו אחד מראשי הציונות ומנהיג זרם הציונות הסינתטית, נשיאהּ הרביעי של ההסתדרות הציונית ונשיאה הראשון של מדינת ישראל, חיים ויצמן.

בדיקה מיוחדת שערך אתה יד 2 העלתה תוצאות מעניינות באשר לשוני בפרמטרים השונים בין הרחובות בכל אחת מהערים בישראל, ומצאה כי המחירים ברחוב ויצמן בעיר, ביחס לאותו הרחוב בערים אחרות בארת, הם מהזולים בישראל.

פערי המחירים ברחוב ויצמן ברחבי הארץ משתנים בהתאם לעיר בה ממוקם הרחוב. הסקירה, המבוססת על המודעות למכירה המתפרסמות בלוח יד 2, מצביעה כי המחירים ברחוב ויצמן  בישראל נעים בין כ- 700 אלף שקל לדירת 3 חדרים בקרית ים לבין כ-3.87 מיליון שקלים לדירת 5 חדרים בתל אביב. למעשה, במחיר דירת 5 חדרים ברחוב ויצמן בתל אביב ניתן לרכוש כ- 5 דירות בנות 3 חדרים בקריית מלאכי.

מחירי הדיור ברחוב ויצמן בעיר ללא הפסקה, הלא היא תל אביב, נמצאו כצפוי כגבוהים ביותר מבין כל הערים שנבדקו. הרחוב ממוקם בצפון העיר בסמוך לכיכר המדינה, ולפי בדיקת יד 2, מחיר דירת 3 חדרים באזור מתחיל בכ- 2.83 מיליון שקלים ומחיר דירת 4 חדרים עומד על כ- 3.325 מיליון שקל.

מי שהתקציב העומד לרשותו נמוך בהרבה- אך עדיין מעוניין להתגורר במרכז הארץ, מומלץ לחפש דירה בכפר סבא או רחובות. בהשוואה לתל אביב, מחירי דירות 3 חדרים ברחוב ויצמן ברחובות, הממוקם במרכז העיר, נמוכים בעשרות אחוזים ועומדים על כ- 1.23 מיליון שקל בממוצע. בכפר סבא, רחוב ויצמן ממוקם במרכז העיר ומחירי הדירות בו גבוהים יותר. בממוצע מחיר דירת 4 חדרים ברחוב ויצמן בכפר סבא עומד על כ-2 מיליון שקל. למי שמחפש דירת מגורים גדולה יותר באותו רחוב, יהיה עליו להוסיף עוד כ- 600 אלף שקל כדי לרכוש דירת 5 חדרים, אשר מחירה הממוצע עומד על כ- 2.6 מיליון שקל.
לשם ההשוואה מחיר זה זול בשיעור של כ- 50% לעומת אלו שנמדדו באותו רחוב בתל אביב.

ומה באשר לאזור הדרום? מי שמוכן להתרחק ממרכז הארץ, יוכל למצוא ברחוב ויצמן בשכונה א' בבאר שבע דירות 3 חדרים במחיר של כ- 778 אלף שקל בממוצע ודירת 4 חדרים במחיר של קצת פחות ממיליון שקל. גם בנהריה ובקריית מלאכי הדירות ברחוב ויצמן זולות יחסית; מחיר דירת 4 חדרים בנהריה ובקריית מלאכי עומד בממוצע על כמיליון שקל.

ומה עם שכירות?

למי שמעוניין לשכור דירה ברחוב ויצמן במרכז הארץ, כדאי שישים לב לפערי המחירים. מחיר של שכר דירה חודשי לדירת 3 בתל אביב יפו מתחיל בכ- 6,700 שקלים לעומת מחיר של 2,240 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בקריית מלאכי או 2,500 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בבאר שבע. כשמדובר בדירות גדולות יותר, בנות 4 חדרים, מחירי השכירות עדיין נמוכים מאלו שנמדדו בתל אביב. כך למשל, בעוד שמחיר שכירות דירת 4 חדרים בתל אביב עומד על כ-8,350 שקל בחודש, ברחוב ויצמן בבאר שבע מחיר שכירות של דירת 4 חדרים עומד על 3,420 שקל בחודש ועל כ- 3,400 שקל בחודש בנהריה ובקרית מוצקין.

למי שמבקש לרכוש דירה ברחוב ויצמן ברחבי הארץ כדאי שישים לב כי באשקלון, בקרית מלאכי ובנהריה שיעור התושבים המתגוררים בדירה בבעלותם הוא מהגבוהים שנרשמו. באשקלון שיעור של 90% מתגוררים ברחוב ויצמן בבעלות, בנהריה ובקריית מלאכי שיעור של 70%. גם בבאר שבע מספר התושבים המתגוררים בבעלות ברחוב ויצמן בעיר גבוה יחסית ועומד על שיעור של כ-62%.

לעומת זאת, בתל אביב שיעור של 45% מהתושבים באזור רחוב ויצמן מתגוררים בשכירות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר בקרב הערים שנבחנו.

הנאים השכנים בעינך?

לרווקים המבקשים להתמסד המליצו ביד 2 לחפש דירה ברחוב ויצמן בקריית מלאכי. מנתוני מדד הנדל"ן של אתר יד 2 עולה כי 58% מהתושבים המתגוררים באזור הם רווקים. גם ברחוב ויצמן בקריית מוצקין סיכוי של כ- 53% שרווקים יוכלו למצוא שידוך באזור. לעומת זאת, בתל אביב, באשקלון, כפר סבא, נהריה, באר שבע ורחובות נרשם רוב שיעור הנשואים ברחוב ויצמן שנע בממוצע בין כ-50% נשואים בנהריה לכ-65% נשואים בתל אביב.

למשפחות עם ילדים נמליץ לחפש דירה ברחוב ויצמן באשקלון. שיעור של כ- 60% ממשקי הבית באזור ויצמן באשקלון הם עם ילדים עד גיל 17. לעומת זאת, בתל אביב שיעור של כ- 80% ממשקי הבית באזור רחוב ויצמן הם ללא ילדים. שיעור גבוה של משקי בית ללא ילדים נמדד גם ברחובות עם 72% נהריה עם שיעור של 58%.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קהילה

מקדמים בריאות במשפחתון של מיטל רחמים

'המשפחות של מיטל' נבחר להיות 'גן מקדם הבריאות' הראשון בקריית מלאכי. במסגרת הפעילות, שתחל כבר בשנת הלימודים הקרובה, תופעל תכנית 'לגדול בריא'- שמטרתה להקנות הרגלים של אורח חיים בריא לילדים בגיל הרך. "שמחה ונרגשת. התכנית עשירה ומגוונת וההורים יקבלו דף מידע על הנעשה", אמרה מנהל הגן מיטל רחמים

פורסם

בתאריך

על ידי

"המשפחתון של מיטל" נבחר להיות גן הילדים הפרטי מקדם הבריאות הראשון בקרית מלאכי. החל משנת הלימודים הקרובה, שתחל בעוד כשבועיים, תופעל בגן התכנית 'לגדול בריא': תכנית להקניית הרגלים של אורח חיים בריא לילדים בגיל הרך. התכנית החוויתית נבנתה בייעוץ מקצועי של מומחי מכבי שירותי בריאות' בניהם רופאים, דיאטניות קליניות ויועצי ליווי התפתחותי. יש לציין כי היא נמצאת במאגר התכניות המאושרות של משרד החינוך.
מנכ"ל 'לגדול בריא', בועז בנימיני, החבר בפורום השולחן העגול של משרד החינוך לקידום והטמעת בריאות, סיפר השבוע כי כל ילד רביעי בישראל מאובחן בהשמנת יתר, וציין כי "ילד בעל עודף משקל נמצא בסיכוי של 90% להיות מבוגר בעל עודף משקל". עוד הוסיף בנימיני כי מדי שנה מתגלים בישראל 700 ילדים סוכרתיים חדשים, וכי שיעור זה הוכפל ב-10 השנים האחרונות.
"הרגלים לאורח חיים בריא יש לאמץ כמה שיותר מוקדם, זאת מאחר שהרגלים הנרכשים בגיל צעיר, מלווים אותנו לכל משך החיים. ניסיון לשינוי ההתנהגות הצרכנית באמצעות חקיקה, איסורים וכללים לא נחלו הצלחה. ניתן לראות זאת במגפת ההשמנה וכן במחלות הנגרמות מתזונה לקויה ומיעוט בפעילות גופנית. הדרך היעילה ביותר לשינוי הרגלים, היא באמצעות חינוך מגיל צעיר", אמר בנימיני.
מיטל רחמים בעלת הגן ומטפלת לגיל הרך, אמרה השבוע כי היא שמחה ונרגשת לבשר להורים על בחירתו של הגן להיות "גן מקדם הבריאות" הראשון בעיר החל משנת הלימודים הקרובה. "הצוות החינוכי בגן יפעיל את התכנית בקרב קבוצת הילדים הבוגרת (שנתיים עד שלוש), ויחד עם הילדים החמודים והמתוקים אנחנו נשחק, נשיר, נרקוד, ונתנסה בטעימות של ירקות ופירות, בצחצוח שיניים ובפעילות ספורטיבית", אמרה רחמים והוסיפה: "התכנית עשירה ומגוונת, וכוללת אביזרים רבים, כגון: דגם פה ומברשת שיניים ענקיים, חישוקים, כדורים, כריות חישה ועוד. אנו רואות את ההורים כשותפים מלאים לתכנית ובכל חודש ההורים יקבלו דף מידע על הנושא שהועבר בגן".
תכנית 'לגדול בריא' הועברה בשבע השנים האחרונות בלמעלה מ-3000 גני ילדים, מסגרות פרטיות וציבוריות, מתנ"סים, צהרונים וחטיבות צעירות בבתי ספר. היא מופעלת באופן עצמאי על ידי צוותי החינוך, ובליווי והדרכה של הצוות המקצועי של 'לגדול בריא'.

לחץ להמשך קריאה

קהילה

חונכים את הבית

מתנדבי "איחוד הצלה" סניף קריית מלאכי יחנכו ביום רביעי הבא (22.8) את "בית איחוד הצלה" בעיר. במהלך האירוע יוכתר גם רב הסניף

פורסם

בתאריך

על ידי

מתנדבי "איחוד הצלה" קריית מלאכי הודיעו השבוע כי ביום רביעי הקרוב, 22.8.18, ייחנך באזור התעשייה בעיר (המלאכה 7) 'בית איחוד הצלה' החדש של הסניף המקומי.

במהלך האירוע, שיערך במעמד אנשי הנהלת הארגון, הרבנים, ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר, מפקד תחנת המשטרה המקומית, מפקד תחנת כיבוי אש וקב"ט העירייה, יוכתר רב הסניף הרה"ג הרב יצחק עזריאל שליט"א.

לטענת אנשי "איחוד הצלה", המקום ישמש מרכז הדרכות והכשרות למתנדבי הארגון תושבי העיר, מחסן ציוד רפואי, משרד הנהלת הסניף, מתקן עזר רפואי בשעת חירום (ממוגן) ועוד.

איחוד הצלה הוא תאגיד התנדבותי המאחד חובשים, פרמדקים ורופאים מרחבי הארץ לשם מתן שירותי עזרה ראשונה. בארגון מתנדבים אלפני אנשים ונשים, רובם ככונני חירום וחלקם בפעילות לוגיסטית ומבצעית ברחבי הארץ.

לחץ להמשך קריאה

קהילה

שנה חדשה- מנהל חדש

תלמידי "תלמוד תורה חב"ד" פתחו הבוקר (ראשון), ראש חודש אלול, את שנת הלימודים תשע"ט. ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר הגיעו לברך

פורסם

בתאריך

על ידי

כמעט שלושה שבועות לפני חזרתם של כלל תלמידי ישראל אל מסדרונות בית הספר, הקדימו וחזרו הבוקר (ראשון) תלמידי בית הספר "תלמוד תורה" של חב"ד אל ספסל הלימודים.

ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר הגיעו אל המוסד החינוכי, מלווים במנהל החדש הרב אהרן מנגמי, בסגנו הרב גדעון גוחפי ובמורה הוותיק הרב סוסובר הכהן, שאף ברך את ראש העירייה זוהר בברכת הכהנים. יחד, ליוו החמישה את התלמידים ביומם הראשון והמרגש היישר אל הכיתות.

החזרה המסורתית, המתקיימת מידי שנה בראש חודש אלול, לוותה בתחושות נעימות נוכח שיפוץ בית הספר וחידוש החצר המקבלת את פניהם של התלמידים. "ניכר כי במהלך החופשה העירייה השקיעה בשדרוג בית הספר. עושה טוב להגיע בבוקר הראשון ולראות ירוק מול העיניים", אמר אחד ההורים ל"המקור".

תלמיד בבית הספר על רקע החצר החדשה

הרב סוסובר הכהן מברך את ראש העירייה זוהר בברכת הכהנים

זוהר יחד עם התלמידים. "ההשקעה ניכרת בשטח"

לחץ להמשך קריאה