צור עימנו קשר

קהילה

בדיקת אתר יד2: מהם פערי המחירים בין רחובות 'ויצמן' ברחבי הארץ?

אתר יד 2 יצא לבדוק את מחירי הדירות והשכירויות ברחוב ע"ש הכימאי חיים ויצמן- נשיאהּ הראשון של מדינת ישראל- בכל רחבי הארץ. המטרה: לבחון את השוני במחירים, בזהות השכנים ובסביבה. אז כמה עולה דירה ממוצעת ברחוב ויצמן בעיר, וכמה רווקים מתגוררים בו? התשובות בפנים

פורסם

בתאריך

ברבות מערי ישראל נמצאים רחובות על שמו אחד מראשי הציונות ומנהיג זרם הציונות הסינתטית, נשיאהּ הרביעי של ההסתדרות הציונית ונשיאה הראשון של מדינת ישראל, חיים ויצמן.

בדיקה מיוחדת שערך אתה יד 2 העלתה תוצאות מעניינות באשר לשוני בפרמטרים השונים בין הרחובות בכל אחת מהערים בישראל, ומצאה כי המחירים ברחוב ויצמן בעיר, ביחס לאותו הרחוב בערים אחרות בארת, הם מהזולים בישראל.

פערי המחירים ברחוב ויצמן ברחבי הארץ משתנים בהתאם לעיר בה ממוקם הרחוב. הסקירה, המבוססת על המודעות למכירה המתפרסמות בלוח יד 2, מצביעה כי המחירים ברחוב ויצמן  בישראל נעים בין כ- 700 אלף שקל לדירת 3 חדרים בקרית ים לבין כ-3.87 מיליון שקלים לדירת 5 חדרים בתל אביב. למעשה, במחיר דירת 5 חדרים ברחוב ויצמן בתל אביב ניתן לרכוש כ- 5 דירות בנות 3 חדרים בקריית מלאכי.

מחירי הדיור ברחוב ויצמן בעיר ללא הפסקה, הלא היא תל אביב, נמצאו כצפוי כגבוהים ביותר מבין כל הערים שנבדקו. הרחוב ממוקם בצפון העיר בסמוך לכיכר המדינה, ולפי בדיקת יד 2, מחיר דירת 3 חדרים באזור מתחיל בכ- 2.83 מיליון שקלים ומחיר דירת 4 חדרים עומד על כ- 3.325 מיליון שקל.

מי שהתקציב העומד לרשותו נמוך בהרבה- אך עדיין מעוניין להתגורר במרכז הארץ, מומלץ לחפש דירה בכפר סבא או רחובות. בהשוואה לתל אביב, מחירי דירות 3 חדרים ברחוב ויצמן ברחובות, הממוקם במרכז העיר, נמוכים בעשרות אחוזים ועומדים על כ- 1.23 מיליון שקל בממוצע. בכפר סבא, רחוב ויצמן ממוקם במרכז העיר ומחירי הדירות בו גבוהים יותר. בממוצע מחיר דירת 4 חדרים ברחוב ויצמן בכפר סבא עומד על כ-2 מיליון שקל. למי שמחפש דירת מגורים גדולה יותר באותו רחוב, יהיה עליו להוסיף עוד כ- 600 אלף שקל כדי לרכוש דירת 5 חדרים, אשר מחירה הממוצע עומד על כ- 2.6 מיליון שקל.
לשם ההשוואה מחיר זה זול בשיעור של כ- 50% לעומת אלו שנמדדו באותו רחוב בתל אביב.

ומה באשר לאזור הדרום? מי שמוכן להתרחק ממרכז הארץ, יוכל למצוא ברחוב ויצמן בשכונה א' בבאר שבע דירות 3 חדרים במחיר של כ- 778 אלף שקל בממוצע ודירת 4 חדרים במחיר של קצת פחות ממיליון שקל. גם בנהריה ובקריית מלאכי הדירות ברחוב ויצמן זולות יחסית; מחיר דירת 4 חדרים בנהריה ובקריית מלאכי עומד בממוצע על כמיליון שקל.

ומה עם שכירות?

למי שמעוניין לשכור דירה ברחוב ויצמן במרכז הארץ, כדאי שישים לב לפערי המחירים. מחיר של שכר דירה חודשי לדירת 3 בתל אביב יפו מתחיל בכ- 6,700 שקלים לעומת מחיר של 2,240 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בקריית מלאכי או 2,500 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בבאר שבע. כשמדובר בדירות גדולות יותר, בנות 4 חדרים, מחירי השכירות עדיין נמוכים מאלו שנמדדו בתל אביב. כך למשל, בעוד שמחיר שכירות דירת 4 חדרים בתל אביב עומד על כ-8,350 שקל בחודש, ברחוב ויצמן בבאר שבע מחיר שכירות של דירת 4 חדרים עומד על 3,420 שקל בחודש ועל כ- 3,400 שקל בחודש בנהריה ובקרית מוצקין.

למי שמבקש לרכוש דירה ברחוב ויצמן ברחבי הארץ כדאי שישים לב כי באשקלון, בקרית מלאכי ובנהריה שיעור התושבים המתגוררים בדירה בבעלותם הוא מהגבוהים שנרשמו. באשקלון שיעור של 90% מתגוררים ברחוב ויצמן בבעלות, בנהריה ובקריית מלאכי שיעור של 70%. גם בבאר שבע מספר התושבים המתגוררים בבעלות ברחוב ויצמן בעיר גבוה יחסית ועומד על שיעור של כ-62%.

לעומת זאת, בתל אביב שיעור של 45% מהתושבים באזור רחוב ויצמן מתגוררים בשכירות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר בקרב הערים שנבחנו.

הנאים השכנים בעינך?

לרווקים המבקשים להתמסד המליצו ביד 2 לחפש דירה ברחוב ויצמן בקריית מלאכי. מנתוני מדד הנדל"ן של אתר יד 2 עולה כי 58% מהתושבים המתגוררים באזור הם רווקים. גם ברחוב ויצמן בקריית מוצקין סיכוי של כ- 53% שרווקים יוכלו למצוא שידוך באזור. לעומת זאת, בתל אביב, באשקלון, כפר סבא, נהריה, באר שבע ורחובות נרשם רוב שיעור הנשואים ברחוב ויצמן שנע בממוצע בין כ-50% נשואים בנהריה לכ-65% נשואים בתל אביב.

למשפחות עם ילדים נמליץ לחפש דירה ברחוב ויצמן באשקלון. שיעור של כ- 60% ממשקי הבית באזור ויצמן באשקלון הם עם ילדים עד גיל 17. לעומת זאת, בתל אביב שיעור של כ- 80% ממשקי הבית באזור רחוב ויצמן הם ללא ילדים. שיעור גבוה של משקי בית ללא ילדים נמדד גם ברחובות עם 72% נהריה עם שיעור של 58%.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.