צור עימנו קשר

חדשות

בדיקה שערכו בעדה האתיופית גילתה: הקהילה מונה למעלה מ-3,200 בעלי זכות הצבעה

בימים האחרונים ערכו בכירי הקהילה האתיופית בעיר בדיקה בפנקס הבוחרים, ממנה עולה כי מספר המצביעים בני הקהילה בעיר עומד על 3,216 בני אדם. מנהיגי הקהילה שואפים ל-80% הצבעה בבחירות

פורסם

בתאריך

3,216 בוחרים פוטנציאלים רק מקרב בני העדה – זה מספר התושבים בעלי זכות ההצבעה המשתייכים לקהילה האתיופית בקריית מלאכי. כך עולה מבדיקה שערכו מנהיגי העדה בשבוע האחרון בפנקס הבוחרים שהתקבל ממשרד הפנים.
ראשי העדה, בהובלתו של חבר המועצה שי סיום, עמלים כבר מזה שבועות ארוכים על הכנת יום הבחירות, ומקווים להגיע למספר גבוה של מצביעים עבור הרשימה למועצת העיר ולא פחות מכך עבור המועמד בו תומכת הקהילה לראשות העיר, סא"ל (במיל') חיים ויצמן. לפי המספרים, מספר בעלי זכות ההצבעה מקרב בני הקהילה עומד על כ-19% מכלל בעלי זכות ההצבעה בעיר, מספר גבוה מאוד לכל הדעות. לשם השוואה, רשימת "מאמינים" של חב"ד וש"ס קיבלו בבחירות 2013 כ-2,700 קולות, כך שלפחות מבחינת פוטנציאל, הקהילה האתיופית בעיר היא בעלת כוח רב מזה של שתי הרשימות החרדיות גם יחד- בטח לאחר הפיצול המסתמן בקולות 'מאמינים' עם חבירתו של חיים שטיינר לרשימת 'קריית מלאכי אחרת' של חיים ויצמן וכן הכוונה של מספר רבנים מקומיים להעביר את תמיכתם מהסיעה המשותפת של ש"ס וחב"ד לסיעת "הכח לתושבים" של שלומי מלכה.
"המטרה שלנו היא להגיע ל-80% הצבעה, ככה שלפחות 2,600 מבני הקהילה יגיעו לבחור", אמר גורם בקהילה ל"המקור אונליין". לדבריו "אנחנו עובדים מאוד-מאוד קשה כדי להגיע אפילו ל-90 אחוזי הצבעה ואנחנו מאמינים שזה אפשרי. הציבור שלנו להוט לעשות שינוי, והשטח בוער. הצעירים עובדים על זה יום ולילה, ולא אתפלא אם נגיע ל-85-90 אחוזי הצבעה. אנחנו רוצים להביא לפחות ארבעה מנדטים, זה אפשרי".
מי שאמור ליהנות אף הוא מאחוזי הצבעה גבוהים של בני הקהילה הוא המועמד לראשות העיר חיים ויצמן, בו הקהילה האתיופית תומכת, כאמור. "המשמעות של אחוז הצבעה גבוה אצל הקהילה האתיופית לעומת אחוז הצבעה ממוצע בשאר העיר היא שהקהילה האתיופית תגדיל את הכוח הסגולי שלה בבחירות לראשות העיר ל-25% מהקולות ויותר", אמר גורם במחנהו של סא"ל ויצמן. "אנחנו אופטימיים כי יחד עם הקהילה האתיופית ויתר התנועות והסיעות שתומכות בנו ואלו שיתמכו בנו בהמשך, יש לנו סיכוי גבוה מאוד לנצח את הבחירות ולבצע את השינוי שהעיר כה זקוקה לו".

לחץ להמשך קריאה
6 תגובות

6 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  04/10/2018 ב 10:49

  אבי אם יש עיוור כנראה שזה רק אתה ואלה שאיתך.גש אתה וחבורת הכלומניקים שאיתך ותבחן מקרוב את השותפים של ללו לראשות העיר.שישית נוכלים בשם מאמינים.יור איגוד העובדים המרחבי שמנצל את תפקידו וכוחו מההסתדרות לקידום עינייניו האישיים.ממונה על החינוך העתידי שאת רוב זמנו בתפקידו כסגן בילה במעצר ואצל עורכי דין.ועוד מספר נשים שכל תרומתם לעיר באה לידי ביטוי רק בגידול הדמוגרפי של מספר התושבים.עיוור זה רק מי שמנסה להסתיר את סט השחקנים של סרט האימה בכיכובו של ללו.שמשווק ע"י משרד יחצנות שלם של פקטיבים שמתוגמלים מכספי הציבור.

 2. אבי

  02/10/2018 ב 13:17

  כתבה מוטה.נו טוב התרגלנו.בוא נפרש את כל המציאות על פי רחשי לב ולא חלילה שכל ישר .שטיינר מפצל את חב'ד? קישקוש הרוב המוחלט לא ימרו את פי הרב. וגם אחוזי ההצבעה בחברה החרדית גבוהים יותר מכל מגזר אחר וכך יהיה גם הפעם.בציבור הכללי ללו זוכה לאהדה פנומנלית.רק עיוורים לא רואים זאת.אני מבין את הצורך ליצור אוירה ולגיטימי שפוליטיקאים עושים זאת אבל אתד חדשות? קצת טיפה מראית עין של אובייקטיביות….

  • על מה אתה מדבר?

   02/10/2018 ב 13:54

   לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין ששטיינר מפצל את חבד. זה ניכר בשטח, תשאל תושבים מה הם מתכוונים לעשות. הכי קל

 3. אזרח שדואג לעיר

  02/10/2018 ב 11:31

  ללו תחייך אכלת אותה גילי ימייך ספורים ייאפסס

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/10/2018 ב 11:05

  אם יש סיבה והיא מספיק טובה ומעל כולם.למה כל משפחתי לא בוחרים ללו.זה לא בגלל מי שהוא.או מה שהוא.או מה רמת עשייתו.הסיבה היא.מעגל תומכיו השחצנים והמתנשאים מעל כל מי שלא איתם.משפילים ומגדפים כל מי שלא חושב כמותם.הם ורק הם הסיבה לעריקתי לחיים ויצמן.

 5. נתון ענק

  02/10/2018 ב 10:17

  הלוואי תביאו 4 מנדטים ותשנו קצת את סדרי העדיפויות בעיר שלנו
  חיים ויצמן צריך לקבל פרס מפעל חיים על החיבורים שעשה. ימיו של ללו בעירייה ספורים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.