צור עימנו קשר

חדשות

באר טוביה מסרה עבודה בהיקף מיליון ש"ח ללא מכרז

פורסם

בתאריך

למכרז שפורסם פעמיים ניגשה חברה אחת בלבד, אולם הוא בוטל עקב העובדה כי מדובר בהצעה יחידה. לבסוף החליטה המועצה למסור את העבודה לחברת "טוהר מקוואות" במסגרת הליך של פטור ממכרז. המועצה אישרה מחיקת חובות בהיקף של 7.8 מיליון שקלים. דוח הממונה על תלונות הציבור: 7 מתוך 10 התלונות שהוגשו נגד המועצה נמצאו מוצדקות

במקווה החדש המוקם בימים אלו במושב אמונים יושקעו מיליון שקלים, שישולמו לחברה במסגרת הליך של פטור ממכרז. כך הוחלט בישיבת מליאת המועצה שהתקיימה לאחרונה.
במסגרת הליך המכרז שפרסמה המועצה בתחילה, לא הוגשו כלל הצעות, דבר שגרם לפסילת המכרז ופרסומו מחדש – הפעם בדרך של קבלת הצעות מחיר. במסגרת ההליך השני, הוגשה הצעה אחת בלבד למכרז, שהיקפה הכספי 1.25 מיליון שקלים. מדובר בסכום שהיה גבוה משמעותית מהאומדן שנקבע במכרז הראשון שפורסם, ואשר עמד על מיליון שקלים בלבד.
על כן, המועצה החליטה לפתוח בהליך של פטור ממכרז, במסגרתו היא יכולה להתקשר עם חברה לביצוע עבודה בהיקף כספי המחייב בדרך כלל מכרז פומבי, גם מבלי שהחברה תזכה בעבודה במסגרת מכרז שכזה. מדובר בהליך מקובל במקרים מעין אלו, שמטרתו לאפשר לרשויות מקומיות לבצע עבודות במקרים בהן הליכי מכרז פומבי אינם מצליחים. החברה שנבחרה לביצוע העבודות היא חברת "טוהר מקוואות בע"מ", הנחשבת בעלת מומחיות בהקמת מקוואות. העבודות צפויות להימשך מספר חודשים ולהסתיים עוד לפני סוף השנה האזרחית.
בתוך כך, המועצה אישרה מחיקת חובות בהיקף כולל של יותר מ-7.8 מיליון שקלים ל-20 יישויות משפטיות שונות, בהם תושבים וחברות מסחריות. החוב הגדול ביותר נמחק לתושב שדה עוזיהו – כמעט 4 מיליון שקלים, כאשר תקופת צבירת החוב הייתה במשך שלוש שנים בלבד – בין 2013 ל-2016. גם שתי החובות השניים בגובהם שנמחקו שייכים לתושבי שדה עוזיהו – 994 אלף שקלים ו-570 אלף שקלים. מדובר בחובות שנצברו במסגרת תשלומי ארנונה, מים והיטלים שלא שולמו – ושעליהם התווספו תשלומי ריבית, הצמדה והוצאות משפטיות שונות.

2016: הכנסות ארנונה של 151 מיליון ש"ח

המועצה גם אישרה את דוח הממונה על תלונות הציבור במועצה, ממנו עולה כי מתוך 10 תלונות שהוגשו, שבע נמצאו כמוצדקות. את הדוח חיברה דוברת לישאור, מבקרת המועצה. שיאנית התלונות הייתה מחלקת ההנדסה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה, נגדה הוגשו 4 תלונות, כאשר כל הארבעה נמצאו כמוצדקות. נגד מחלקת התברואה הוגשו 3 תלונות מהן נמצאו 2 מוצדקות ואחת לא. נגד מחלקות הגבייה והווטרינריה הוגשו שתי תלונות – אחת לכל מחלקה – ושתיהן נמצאו כלא מוצדקות. תלונה נוספת סווגה כתלונה "כללית" ונמצאה כמוצדקת.
גם תקציב המועצה לשנת 2016 עודכן, בדיעבד, ונקבע כי הוא יעמוד על 269 מיליון שקלים, לעומת 264 מיליון שקלים. התקציב עודכן לאחר השלמת הדוח הרבעוני האחרון לשנת 2016, בו נקבעו הוצאותיה והכנסותיה הסופיות של המועצה לשנת התקציב. מהתקציב עולה כי המועצה סיימה את השנה בעודף של יותר מ-18 מיליון שקלים, כאשר הכנסותיה מארנונה עמדו על 151 מיליון שקלים – לעומת צפי בתחילת שנת התקציב להכנסות בהיקף של 140 מיליון שקלים. לפי הדוח, המועצה הגדילה משמעותית את הכנסותיה העצמיות, וכן קיבלה כספים נוספים שלא צפתה בתחילה ממשרד החינוך, הרווחה וממשרדים ממשלתיים אחרים. גם היקף הנחות הארנונה גדל בפועל בכמעט מיליון שקלים לעומת הסכום אותו צפתה המועצה בראשית 2016.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה