צור עימנו קשר

המושבים

באר טוביה מחפשת מנכ"ל

חודשיים לאחר הודעת התפטרותו של מזכיר המועצה קובי אביבי, פורסם השבוע מכרז לבחירת מנכ"ל חדש לשורותיה של המועצה האזורית. המנכ"ל החדש יחליף את אביבי, הצפוי להתמודד על ראשות המועצה

פורסם

בתאריך

המועצה האזורית באר טוביה פרסמה ביום שני השבוע מכרז לצורך בחירת מנכ"ל חדש למועצה, שאמור להחליף בתפקידו את מזכיר המועצה היוצא, קובי אביבי. 

חרף העובדה כי מדובר במשרת אמון, מצפים במועצה האזורית להיענות גבוהה בקרב מועמדים פוטנציאלים מתאימים, ומקווים שם כי עד סוף השבוע הבא- בו תסתיים האפשרות להצטרף למירוץ אחר התפקיד הנחשק- יעמידו עצמם לבחירה מועמדים רבים.

להערכת מספר גורמים המעורים בנושא, הסיבה ללוח הזמנים הצפוף היא עזיבתו של מזכיר המועצה קובי אביבי בסוף חודש ינואר, והמטרה היא ליצור כר פוריה לשם חפיפה מיטבית של המנכ"ל החדש על ידי אביבי עצמו.

ההחלטה להוציא אל הפועל את המכרז, כאמור, הגיעה לאחר שליחת המברק של אביבי אל ראש המועצה דרור שור, בו הודיע המזכיר היוצא על התפטרותו- לאחר 14 שנים בתפקיד.

במערכת הפוליטית העריכו כי מי שהיה יד ימינו של שור במהלך כל תקופת כהונתו החליט לשים את החברות בין השניים בצד, ולהתמודד בבחירות הקרובות מול שור עצמו – בתקווה שמהלך זה יצליח לסחוף לטובת אביבי גם את מתנגדיו של שור ברחבי המועצה.

אלא שלמרות העמדת התפקיד למכרז פומבי, היו מי מתושבי המועצה שהביעו ספק בנחיצותו של ההליך, "המכרז עצמו הוא לפרוטוקול בלבד. הרי אם מדובר בתפקיד אמון, מי שיבחר יהיה בחירה של ראש המועצה עצמו. אביבי הודיע כבר לפני חודשיים שהוא עוזב, מדוע רק עכשיו נפתח מכרז?", תהה תושב המועצה, שהוסיף: "למועצה היה מספיק זמן לקדם מכרז, אבל חיכו עד הרגע האחרון. כנראה רק עכשיו מצאו מישהו שמתאים להם".

מירוץ רב משתתפים

מיד עם סיום תקופת החפיפה, צפוי מזכיר המועצה היוצא להודיע על התמודדותו על תפקיד ראש המועצה בבחירות הקרובות, אולם אביבי עצמו עדיין לא יצא בהצהרה לגבי עתידו.

כפי שכבר פרסמנו ב"המקור" בחודש שעבר, העיכוב בהכרזה על ההתמודדות לתפקיד הנכסף מצד אביבי נעוצה בכך שהמועמד הפוטנציאלי, המכיר היטב את רזי הפוליטיקה הבאר טוביינית, עדיין נחשב עובד מן המניין של המועצה האזורית באר טוביה. אביבי אמנם הגיש מכתב התפטרות מתפקידו, אולם זה ייכנס לתוקף רק בעוד כחודש וחצי – ב-31 לינואר – כאשר מיד לאחר מכן עשוי אביבי להודיע כי הוא מתמודד על ראשות המועצה מול שור.

הערכה היא כי אל אביבי יצטרפו חבר המועצה לשעבר מטעם הישוב בית עזרא, איציק גרשון, כאשר גם סגן ראש המועצה, שלמה שמאי, בוחן עדיין אפשרות להתמודד. עם זאת, בפניהם של שמאי וגרשון עומדים מכשולים שעשויים למנוע את התמודדותם: נגד שמאי תלויה ועומדת חקירה פלילית ביחס לעבירות תכנון ובנייה, ואילו גרשון מתמודד עדיין בימים אלו עם הליך המתנהל מולו ביחס לתשלומי ארנונה שלא שולמו למועצה. מדובר באותו הליך בגינו הודח גרשון מחברותו במליאת המועצה.

"קשה לראות את גרשון מתמודד או יוצא בהצהרות כרגע", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" תושב המועצה, שהתייחס לבחירות המוניציפליות שייערכו באוקטובר הקרוב, "במהלך כהונתו תקף גרשון בחריפות את ראש המועצה, ואפילו עשה סימנים של אופוזיציה בתוך המליאה, אבל לאחר פיטוריו הוא ממעט לצאת בפומבי נגד שור. בכל מקרה עד לבחירות יש עוד כמעט שנה, ואני מניח שלאחר סיום תפקידו של אביבי והכרזתו, נשמע על עוד אנשים שמגלים עניין בתפקיד הנחשק", סיכם.

dsc_0603

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

המועצה האזורית שפיר תוכר כאזור עדיפות לאומית א'?

שר הכלכלה מטעם סיעת כולנו, אלי כהן, ערך השבוע ביקור במועצה האזורית והצהיר כי חלה התקדמות משמעותית בנוגע להענקת המעמד האפקטיבי. המשמעות: כלים רבים יותר למשיכת יזמים, חברות ומפעלים, שיעזרו למועצה לבסס עוגן כלכלי בלתי תלוי. ראש המועצה, אשר אברג'ל: "אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך"

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה משמחת לתושבי המועצה האזורית שפיר: שר הכלכלה, אלי כהן, הודיע השבוע במהלך ביקור שערך במועצה כי חלה התקדמות משמעותית בהליך הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה, כזה שיאפשר לה להעניק תמיכה, סיוע, הנחות, הטבות ותמריצים שונים, במטרה למשוך תושבים ויזמים.
את ביקורו פתח השר בסיור במפעל 'עלבד' שבקיבוץ 'משואות יצחק', בו קיבל סקירה מקיפה על פעילות המפעל. הוא קיים פגישת עבודה בישיבת "אור עציון", במהלכה קיבל מראש המועצה אברג'ל סקירה אודות המועצה, התפתחותה בהווה ובעתיד וכן סקירת הישגי מערכת החינוך המקומית."אני רואה את הפיתוח הכלכלי העתידי של המועצה כאחד הצירים המרכזיים להתפתחות המועצה, הן בהיבט של יצירת מקומות עבודה חדשים והן בהיבט של ביסוס חוזקה הכלכלי של המועצה", אמר אברג'ל, שהוסיף: "הצבתי לעצמי, כחלק מהיעדים, לייצר כאן עוגן כלכלי חזק. אני רוצה לייצר מקורות הכנסה חדשים למועצה, ועוגנים כלכליים כדי שלא נזדקק עוד למענקי איזון. אנו רוצים כלים לפיתוח תעסוקה ותעשייה. אם שכנינו נהנים כיום ממעמד של עדיפות לאומית א', אין שום סיבה שגם המועצה לא תיהנה מכך", אמר ראש המועצה, שהוסיף כי: "יש לנו תוכנית מוכנה להקמת אזור תעסוקה חדש בתחום המועצה על שטח של כ-400 דונם ובצמוד אליו אזור תיירות. אני מקווה שבקרוב נוכל לשווק את השטחים שם ולמשוך אלינו תעשיינים וחברות. הצלחנו להעביר את זה סטטוטורית ואנו עובדים כעת על תוכניות הפיתוח", סיכם.
השר אלי כהן אמר במהלך הביקור כי מהלך בו המועצה תוכר כאזור עדיפות לאומית א' הוא פרמטר שמשנה את כללי המשחק, וציין כי הוא מקדם את המהלך למען המועצה בחיוב וברצינות. "הגעתי היום לשפיר יחד עם צוות בכיר ממשרדי כדי לראות את הדברים בשטח. אני שמח לבשר לכם היום שחלה התקדמות משמעותית בנושא הענקת מעמד אזור עדיפות לאומית א' למועצה. המהלך מצוי בשלבי סיום, ואם וכאשר זה יקרה המשמעות היא שיהיו למועצה עוד כלים רבים ומשמעותיים יותר כדי למשוך לכאן יזמים, חברות ומפעלים", אמר כהן, שהוסיף: "אני מקווה מאוד ומעריך שעוד לפני חג פסח נוכל להתבשר בבשורות טובות. אני מאחל לראש המועצה שימשיך בעבודתו הברוכה והאיכותית".

 

שר הכלכלה וראש המועצה | צילום: דוברות מועצת שפיר

לחץ להמשך קריאה

המושבים

"הפעם לא נוותר למועצה"

חודש בלבד לאחר התאונה הקטלנית בכביש 3703, המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם, אירעה השבוע תאונת דרכים נוספת- שהעלתה את הטון בכל הנוגע לדרישות תושבי המושב מהמועצה. "רוצים כיכר"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרכבים המעורבים בתאונה | צילום: מערכת המקור

שוב תאונה בכביש 3703, כביש הגישה למושב שתולים ממזרח. חודש בדיוק לאחר התאונה הקשה שאירעה שם בחודש שעבר והסתיימה עם שלושה פצועים בדרגות פציעה שונות, נאלצו ביום שלישי השבוע תושבי המושב לחזות שוב בתאונת דרכים חזיתית וקשה בין שני כלי רכב בדיוק באותו הצומת, שגרמה לפציעתם של ארבעה בני אדם- אחד מהם במצב בינוני, שפונו לבית החולים "אסותא" באשדוד. כזכור, כביש 3703 המסוכן שופץ לפני כשלוש שנים ובוצעו לאורכו שיפוצים שכללו סגירת בורות, הרחבת שוליים וסלילה מחדש של הקו המחבר בין מושב שתולים למושב עזריקם ויתר היישובים המערביים. עלות שיפוץ הכביש נאמדה אז במאות אלפי שקלים, אולם כבר לפני כחודש, בכתבה שערכנו לאחר התאונה הקודמת שאירעה בצומת המסוכן, טענו תושבי האזור כי מדובר היה בפלסטר בלבד, וכי השינוי היחידי הוא בכך שהתאונות המתרחשות בו כעת הן קטלניות הרבה יותר. בעקבות הכתבה, פנה שוב לפני כשלושה שבועות חבר המועצה מטעם מושב שתולים, מני מעודי, אל ראש המועצה דרור שור ואל ואנשי ועדת התכנון במועצה ודרש הקמת כיכר בכניסה למושב. אלא שלטענתו, נאמר לו שם כי הנושא הועבר לטיפול משרד התחבורה, וכי כעת מחכים במועצה לתשובתם: "אמנם המועצה הגישה בקשה להקמת כיכר, אבל לדעתי לא צריך לחכות לתשובה ממשרד התחבורה והמועצה יכולה להריץ את הפרויקט, בדיוק כמו שהיא עשתה במקומות אחרים בשטח המועצה", אמר מעודי בשיחה עם "המקור", והוסיף, "כיכר זה לא מותרות, זה צורך קיומי של חיים. אני לא רואה שום כיוון להקמת כיכר. יהיה נכון בינתיים לתת יתרון זמני של תמרור עצור או פסי האטה על מנת להוריד את המהירות בה נכנסים רכבים לצומת. לא נוותר למועצה הפעם", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

המושבים

עוקפים את עזריקם

לאחר שנים ארוכות בהן הפך מושב עזריקם לציר תנועה מרכזי עבור מאות רכבים ביום, נפתח ביום רביעי השבוע הכביש העוקף שעתיד להפוך את החיים במושב לבטוחים הרבה יותר. גם הדרך בין קריית מלאכי לאשדוד תקוצר משמעותית. "הכביש נותן פיתרון לכולם", אמר איב סוסן, תושב עזריקם

פורסם

בתאריך

על ידי

בשורה לנהגים: ארבע וחצי שנים לאחר הכרזת המועצה האזורית באר טוביה על הקמת כביש עוקף עזריקם, הודיעו השבוע קברניטיה על פתיחת הכביש לנסיעה.
כאמור, במהלך החודשים האחרונים נסללו שני הקטעים האחרונים באורך של כמה עשרות מטרים, ואף נפתח חלק מהכביש בסמוך לתחנת הדלק בשדה עוזיה.
בשבוע האחרון הוקמו עמודי התאורה לאורכו של הכביש, ובכך התאפשרה פתיחתו לתקופת "ניסיון", שתוביל למעשה להפיכתו לציר נסיעה מרכזי.
הכביש החדש יחבר את כביש אריאל שרון, כביש הגישה לעזריקם מכיוון קריית מלאכי (3703) אל כביש 3711, המחבר בין צומת עזריקם לצומת אמונים. שטח הכביש כולו אמור לעמוד על כ-2.5 קילומטרים, והוא עתיד לקצר בכמחצית את זמן הנסיעה מקריית מלאכי לאשדוד. "אני נרגש לבשר לכם שסוף-סוף כביש עוקף עזרים ייפתח לתנועה", כתב השבוע דני בוקובזה, נציג מושב עזריקם במועצה בקבוצת הואטסאפ של המושב.
גם תושבי המושב ברכו על הכביש החדש, "שנים חיכנו לכביש הזה. אין ספק שהכביש נותן פתרון לכולם. לאלו שנוסעים לכיוון אשדוד וימשיכו לנסוע בכביש בין עירוני שיחסוך להם המון זמן, והן לתושבי המושב שכעת יוכלו ליהנות משקט. שנים ארוכות חווינו תנועה מסוכנת ופקקים בתוך המושב במהלך כל שעות היממה, ואני שמח שזה הולך להיפסק", אמר תושב עזריקם, איב סוסן.
כזכור, הקמת כביש העוקף יצאה אל הפועל לאחר מאבק סוער של תושבי מושב עזריקם, שסבלו במשך שנים ארוכות מתנועה ערה של כלי רכב בתוך תחומי המושב- שהיווה את ציר התנועה המרכזי מכיוון קריית מלאכי אל העיר אשדוד ואל המושבים המערביים של המועצה.
במהלך השנים האחרונות עוכבו לפרקים עבודות הקמת הכביש, תחילה בשל העובדה כי תכנונו כלל מעבר על שטחים בבעלות פרטית, ובהמשך בעקבות קו מים אזורי של חברת 'מקורות', שעובר במקום ואמור היה להיבלע מתחת לתוואי הכביש המתהווה.
כבר באוגוסט 2016 הבהירה חברת המים הלאומית כי אילו ייסלל הכביש בתוואי הקבוע שלו, היא תתקשה בתיקונה של תקלה- במידה ותהיה כזו, והוסיפה כי כבר בשנת 2011 היא פנתה למועצה במטרה לפתור את סוגיית תוואי הכביש וקו המים העובר תחתיו.
כעת כאמור, לאחר סיום העתקת הקו וסיום בניית קטע הכביש האחרון, הודיעו במועצה האזורית באר טוביה על פתיחת הכביש לתנועה לרווחת הציבור.

מסלול הנסיעה הישן (באדום) אל מול מסלול הנסיעה החדש (בכחול) | צילום: Waze מפות

ראש המועצה האזורית באר טוביה דרור שור: "הכביש העוקף שנסלל על ידי המועצה לא רק שיגביר את הבטיחות בדרכים אלא גם יקצר זמני נסיעה ויחזיר מעט מהשקט למושב עזריקם, שעומסי התנועה בו יפחתו משמעותית. אחרי שנבחן את הכביש, נחנוך אותו בצורה רשמית ונעניק לנהגי המועצה ולעוברים דרכה חווית נהיגה וביטחון. אני קורא לנהגים לנהוג בו בצורה שקולה וללא לקיחת סיכונים מיותרים".

לחץ להמשך קריאה