צור עימנו קשר

המושבים

באר טוביה מחפשת מנכ"ל

חודשיים לאחר הודעת התפטרותו של מזכיר המועצה קובי אביבי, פורסם השבוע מכרז לבחירת מנכ"ל חדש לשורותיה של המועצה האזורית. המנכ"ל החדש יחליף את אביבי, הצפוי להתמודד על ראשות המועצה

פורסם

בתאריך

המועצה האזורית באר טוביה פרסמה ביום שני השבוע מכרז לצורך בחירת מנכ"ל חדש למועצה, שאמור להחליף בתפקידו את מזכיר המועצה היוצא, קובי אביבי. 

חרף העובדה כי מדובר במשרת אמון, מצפים במועצה האזורית להיענות גבוהה בקרב מועמדים פוטנציאלים מתאימים, ומקווים שם כי עד סוף השבוע הבא- בו תסתיים האפשרות להצטרף למירוץ אחר התפקיד הנחשק- יעמידו עצמם לבחירה מועמדים רבים.

להערכת מספר גורמים המעורים בנושא, הסיבה ללוח הזמנים הצפוף היא עזיבתו של מזכיר המועצה קובי אביבי בסוף חודש ינואר, והמטרה היא ליצור כר פוריה לשם חפיפה מיטבית של המנכ"ל החדש על ידי אביבי עצמו.

ההחלטה להוציא אל הפועל את המכרז, כאמור, הגיעה לאחר שליחת המברק של אביבי אל ראש המועצה דרור שור, בו הודיע המזכיר היוצא על התפטרותו- לאחר 14 שנים בתפקיד.

במערכת הפוליטית העריכו כי מי שהיה יד ימינו של שור במהלך כל תקופת כהונתו החליט לשים את החברות בין השניים בצד, ולהתמודד בבחירות הקרובות מול שור עצמו – בתקווה שמהלך זה יצליח לסחוף לטובת אביבי גם את מתנגדיו של שור ברחבי המועצה.

אלא שלמרות העמדת התפקיד למכרז פומבי, היו מי מתושבי המועצה שהביעו ספק בנחיצותו של ההליך, "המכרז עצמו הוא לפרוטוקול בלבד. הרי אם מדובר בתפקיד אמון, מי שיבחר יהיה בחירה של ראש המועצה עצמו. אביבי הודיע כבר לפני חודשיים שהוא עוזב, מדוע רק עכשיו נפתח מכרז?", תהה תושב המועצה, שהוסיף: "למועצה היה מספיק זמן לקדם מכרז, אבל חיכו עד הרגע האחרון. כנראה רק עכשיו מצאו מישהו שמתאים להם".

מירוץ רב משתתפים

מיד עם סיום תקופת החפיפה, צפוי מזכיר המועצה היוצא להודיע על התמודדותו על תפקיד ראש המועצה בבחירות הקרובות, אולם אביבי עצמו עדיין לא יצא בהצהרה לגבי עתידו.

כפי שכבר פרסמנו ב"המקור" בחודש שעבר, העיכוב בהכרזה על ההתמודדות לתפקיד הנכסף מצד אביבי נעוצה בכך שהמועמד הפוטנציאלי, המכיר היטב את רזי הפוליטיקה הבאר טוביינית, עדיין נחשב עובד מן המניין של המועצה האזורית באר טוביה. אביבי אמנם הגיש מכתב התפטרות מתפקידו, אולם זה ייכנס לתוקף רק בעוד כחודש וחצי – ב-31 לינואר – כאשר מיד לאחר מכן עשוי אביבי להודיע כי הוא מתמודד על ראשות המועצה מול שור.

הערכה היא כי אל אביבי יצטרפו חבר המועצה לשעבר מטעם הישוב בית עזרא, איציק גרשון, כאשר גם סגן ראש המועצה, שלמה שמאי, בוחן עדיין אפשרות להתמודד. עם זאת, בפניהם של שמאי וגרשון עומדים מכשולים שעשויים למנוע את התמודדותם: נגד שמאי תלויה ועומדת חקירה פלילית ביחס לעבירות תכנון ובנייה, ואילו גרשון מתמודד עדיין בימים אלו עם הליך המתנהל מולו ביחס לתשלומי ארנונה שלא שולמו למועצה. מדובר באותו הליך בגינו הודח גרשון מחברותו במליאת המועצה.

"קשה לראות את גרשון מתמודד או יוצא בהצהרות כרגע", אמר השבוע בשיחה עם "המקור" תושב המועצה, שהתייחס לבחירות המוניציפליות שייערכו באוקטובר הקרוב, "במהלך כהונתו תקף גרשון בחריפות את ראש המועצה, ואפילו עשה סימנים של אופוזיציה בתוך המליאה, אבל לאחר פיטוריו הוא ממעט לצאת בפומבי נגד שור. בכל מקרה עד לבחירות יש עוד כמעט שנה, ואני מניח שלאחר סיום תפקידו של אביבי והכרזתו, נשמע על עוד אנשים שמגלים עניין בתפקיד הנחשק", סיכם.

dsc_0603

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.