צור עימנו קשר

חדשות

באופוזיציה תוקפים את הצעת התקציב: "המראה? התרסקות. תקציב עוני"

רמז לישיבה הקרובה? חברי האופוזיציה תקפו את עמיתהם מהקואליציה ובכירי העירייה נוכח התקציב: "מעדיפים משכורות על פני חינוך, תרבות ופנאי", אמר יו"ר האופוזיציה אליאור עמר. "גם השנה התקציב שלנו מאוזן וללא גרעונות", אמר רה"ע זוהר

פורסם

בתאריך

במערכת הפוליטית למדו בימים האחרונים את תקציב העירייה לשנת 2019 והגיבו, כצפוי, בשני קולות: ראש העירייה זוהר ציין בהודעה שהעביר לעיתונות כי תקציב העירייה ממשיך לצמוח עד לכמעט 210 מיליון ש"ח חרף קיצוץ במענקי האיזון ולמרות ביטול מעמד עיר עולים לכל הרשויות, והודה לגזבר העירייה צביקה דוידי ולכל צוות הגזברות על הכנת ספר התקציב והשגת היעדים ה"לא קלים" שהציב בפניהם. "התקציב כולל יותר לחינוך, יותר לפרויקטים ושירות לתושבים ויותר לניקיון. התקציב שלנו גם השנה מאוזן וללא גרעון שוטף זו השנה הרביעית", הוסיף זוהר.
הגזבר, צביקה דוידי, ציין כי "הצעת התקציב השוטף לשנת 2019 המוצגת לאישור המליאה מגלמת את המשך מגמת הגידול והשבחת סל השירותים לתושב בכל תחומי הפעילות". הוא הוסיף כי "גידול זה מתאפשר בעיקר לנוכח המשך הגדלת המקורות העצמיים של הרשות ובמימון מקורות "מתוכנית ההמראה" המיושמת בשיתוף משרד הפנים ומאפשרת את גידול והתחדשות העיר על קרקע בטוחה", וחתם באומרו כי "חשוב לציין כי מגמות אילו מתאפשרות על רקע מדיניות ראש העיר אליהו זהר המשלבת אחריות תקציבית ותכנון מושכל לטווח ארוך".
מנגד, תקפו באופוזיציה את הצעת התקציב ואמרו כי אין מדובר בבשורה עבור תושבי העיר. "התקציב לשנת 2019 הינו תקציב של שנת רעב", אמר חבר המועצה שלומי מלכה. "אומרים תמיד שאנו בתוכנית המראה, אך מתוך עיוני בתקציב אני רואה שאין שום המראה. ההפך הוא הנכון". מלכה ציין כי הוא חושש מהתרסקות של העיר, והזכיר את המשפחות החדשות שמגיעות להתגורר בה, ומבקשות שירות בהתאם. "אנו קולטים משפחות חדשות והן באות לכאן מתוך תקווה והבנה שהעיר תתן להם חינוך משלים, תרבות ענפה, חינוך בלתי פורמאלי ועוד".
יו"ר האופוזיציה, אליאור עמר, תקף גם הוא בחריפות את ההצעה: "המדיניות וסדרי העדיפות העירוניים ימשיכו גם בשנה הבאה להעדיף גידול בשכרם של עובדים בכירים וניפוח מנגנון העירייה על פני תוספות לחינוך, לתרבות ולפנאי, לספורט ולשיפור איכות חיי התושבים".
עמר הוסיף כי "בניגוד מוחלט לטענות העירייה, תקציב 2019 כולל עלייה מזערית של 1.3 מיליון שקל בלבד בהוצאותיה בשנה הבאה, כפי שהתברר בישיבה שנערכה בוועדת הכספים השבוע, בה התנגדתי לתקציב במתכונתו הנוכחית. הנתונים המופיעים בספר התקציב מדאיגים, ומעידים על צניחה בהכנסותיה העצמיות של העירייה, שירדו בשבעה מיליון שקלים בתוך 4 שנים בלבד, מ-82 מיליון שקלים בשנת 2014 לצפי של 75 מיליון שקלים ב-2019". עוד אמר עמר כי "תקציב הפעולות של העירייה, שהוא הקריטריון האמיתי לדעת את משמעותו של התקציב והשירות שהעירייה תוכל לתת לתושביה, יירד בשנת 2019 ביותר ממיליון שקלים לעומת השנה הקודמת, ויעמוד על 36.9 מיליון ש"ח לעומת יותר מ-38 מיליון ש"ח בשנה החולפת".
גם חברתו לסיעה, חברת המועצה מירי דדון סעדה, אמרה כי מצער לראות שהעירייה לא השתמשה באמצעים העומדים לרשותה על מנת לדאוג לאוכלוסיות החלשות בעיר, בעלי צרכים מיוחדים, שיקום נכים, סיוע למשפחות מרובת ילדים ותקציב ראוי לספורט המקומי. "אני מצפה מחברי המועצה לעצור לרגע ולהתייחס לאוכלוסיות אחרות שלא נכללות בקטגוריית 'השכר', ובכלל זה העובדים בלשכת ראש העיר, המנכ"ל או היועמ"ש. שם דווקא ראינו גידול משמעותי, אך בדברים החשובים באמת כמו סיוע למי שזקוק לכך או תקציב לספורט המקומי שמשמש בית למאות ילדים ונוער אין שום בשורה", אמרה סעדה.
חבר המועצה שי סיום אמר כי "הצעת התקציב מהווה פגיעה קשה מאוד בסקטורים רבים בעיר, ובהם גם קהילת יהודי אתיופיה. לצערי מה שאמרתי בישיבה החגיגית "אין חדש תחת השמש" מקבל חיזוק בהצעת התקציב הזו, ואף גרוע מזה. בזמן שראשי עיר אחרים נלחמים במשרד הפנים בכל הנוגע לעליית המדד, למען התושבים, אצלנו מקבלים זאת כגזירת גורל ובהכנעה. נדהמתי לגלות שמנסים "למכור" לתושבים אשליה בה תקציב 2019 משרת אותם בצורה הטובה ביותר. כחבר מועצת העיר העיר אני אומר: לא ככה בונים תקציב. ברור לי שיהיו מעטים שייהנו מתקציב 2019, אך רוב רובם של התושבים יחושו את חסרונותיו בכיסם ובעיקר בשירותים שיקבלו מהעירייה".

חברי סיעת הצעירים. לא מרוצים מהתקציב

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  01/01/2019 ב 00:31

  שלומי מלכה, דמגוג!
  זוחל לקואליציה ותוקף אותה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  30/12/2018 ב 19:49

  ללו תתעורר סולימאני חופר לך בור מתחת לרגלים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.