צור עימנו קשר

חדשות

ארנונה אבודה

עוד אבדן הכנסה? ראש העירייה אליהו זוהר השתתף בדיון נוסף במסגרת ועדת הגבולות של משרד הפנים מול באר טוביה, וסיפר כי העברתו של בסיס מז"י משטחי העיר עשויה לפגוע קשות בהכנסות העירייה ממיסים: "קריית מלאכי הולכת למדרון"

פורסם

בתאריך

תמלולי ועדת הגבולות של משרד הפנים, במסגרתה נערכו מספר דיונים במהלך החודשים האחרונים, ממשיכים להכות גלים ביחס לציטוטי הבכירים שנאמרו שם.
אחד מהם, הנאמר מפיו של ראש העירייה אליהו זוהר, עוסק בהפסדי הארנונה העומדים בפניה של העיר- בעקבות העברתו של בסיס מז"י הסמוך לאזור העיר לוד: "בעוד עשור קריית מלאכי תהייה עם 170 אלף תושבים. בסיס מז"י עובר ללוד, מדובר בהפסד של 7 מיליון שקלים כי תהייה שם בניה. במצב הנתון היא הולכת למדרון", תיאר ראש העירייה את מצב העיר בישיבה שנערכה לפני פחות מחודש, והוסיף כי עם סיום בניית השכונות החדשות תכלול העיר כ-50 אלף תושבים, והצפי הוא הקמת עוד כ-30 אלף יחידות דיור עד שנת 2030.
היחידות המתוכננות החדשות עתידות להיבנות על חורבותיו של בסיס מז"י הנוכחי, שאמור לעבור למשכנו החדש כבר בשנת 2022. מבחינת העירייה הרי שמדובר אמנם בהגדלת מספר התושבים, אולם בתווך היא תיאלץ להתמודד עם הפסד של כשבעה מיליון שקלים בשנה- שעשויים להיגרע ישירות מתקציב העירייה בשנים הבאות. זאת כמובן, בנוסף לתשלומי הארנונה ששולמו בעבר על ידי בסיס התובלה ששכן ביציאה המערבית מהעיר והועבר לאזור באר שבע.
במהלך הוועדה הסביר ראש העירייה זוהר את חשיבות ההסכם בינו ובין ראש המועצה האזורית באר טוביה, דרור שור, במסגרתו תקבל העירייה סכום של כ-6 מיליון שקלים מידי שנה. עוד טען זוהר כי במידה ותהייה חלוקת הכנסות, קריית מלאכי צריכה להילקח בחשבון- במיוחד בעקבות קרבתה לבסיס חצור, "בואו כולנו נעמוד בקריית מלאכי, בין כפר אחים לגבעת הסביונים. בואו נראה איפה הנחיתה ואיפה ההמראה, בואו נהיה כולנו יותר חכמים. הנחיתה באזור קריית מלאכי וההמראה באזור קריית מלאכי וכפר אחים, אלו שני המקומות. אתם יכולים לראות את זה", אמר זוהר, שניסה להדגים בפני אנשי הועדה את קרבת בסיס חצור לעיר אותה הוא מנהל.
מי שלא קיבל את דבריו של זוהר הוא ראש המועצה של גן יבנה, דרור אהרון, שטען כי למרות דבריו של זוהר קריית מלאכי זוכה לתקציבים גדולים יותר מאשר המועצות הנמצאות בוועדה. "אתה מתעלם מההוצאה לנפש שלך שהיא מאוד גבוהה, כי אתה מקבל המון תקציבים. אתה כמעט כמו באר טוביה", טען אהרון.

בינתיים, ממשיכים בעיריית קריית מלאכי לנסות להשיג תקציבים נוספים ממשרדי הממשלה, ובתווך לממש במידת האפשר את הסכם שיתוף הפעולה בין העיר לבין באר טוביה, במסגרתו מקיימות הרשויות אירועים משותפים ומשלבות ידיים בנושאי התרבות והספורט. עם זאת, מבחינת כספים נזילים, הרי שסכום 6 מיליון השקלים טרם הועבר בשל העובדה שמשרד הפנים טרם אישר את ההסכם עד לאחר סיום הדיונים של ועדת הגבולות מטעמו.
בדיון הקודם כזכור, הציגו ראש העירייה זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי את הקשיים אותם חווה העיר, כשטענו כי לא פחות מ-50 אחוזים מתושבי העיר מקבלים את תמיכת מחלקת הרווחה. עוד הבהירו השניים כי בעירייה לא ימתינו רק לחלוקת שטחים, אלא גם להגדלת תקציבים מהמדינה.
במהלך הועידה הראשונה, שנערכה בחודש נובמבר האחרון, סיפר מנכ"ל העירייה תמיר היזמי על האחוז הנמוך של הזכאים לבגרות, שעמד על קצת יותר מ-50 אחוז, והודה כי מרבית מאותם אלו שהצליחו בכל זאת לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות- כלל לא עומדים בתנאי הסף הנדרשים להשתלבות במוסדות האוניברסיטה, "גם אלה שיש להם זכאות לבגרות, אחוזים שלהם שהם זכאים לדרישות הסף באוניברסיטאות הוא בערך 40 אחוז, שם אנחנו נמצאים ותראו את כל האזור איפה הוא נמצא", אמר היזמי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.