צור עימנו קשר

חדשות

ארבעה תושבי העיר נעצרו בחשד למעורבות בפרשת לה פמיליה

כחלק מגל המעצרים של המשטרה בפרשת ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, נעצרו גם כמה תושבי קריית מלאכי. אחד שוחרר, מעצרם של שלושה אחרים, החשודים בניסיון רצח, הוארך. תושב העיר לשעבר נחשד בכך שהוא עומד בראשות הארגון, שהוגדר ארגון פשיעה

פורסם

בתאריך

ארבעה מהעצורים בפרשת ארגון האוהדים "לה פמיליה" שהתפוצצה בשבוע שעבר הם תושבי קריית מלאכי. הם נחשדים בעבירות שונות, בהם חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע פשע, אחזקת אמל"ח ושלושה מתוכם אף חשודים בניסיון רצח של אוהד כדורגל אחר לפני כעשרה חודשים. בניסיון רצח חשוד תושב נוסף שהתגורר בעיר עד לפני שנים בודדות, מתן שמעון. הוא נעצר והמשטרה מייחסת לו את הובלת הארגון. לשמעון עבר פלילי והוא שוחרר ממאסר רק לפני כחודשיים לאחר שריצה תקופת מאסר בעקבות תפיסתו עם רימון הלם במהלך משחק כדורגל של קבוצתו. החשודים מכחישים את העבירות המיוחסות להם.

ראשית הפרשה ביום שלישי בשבוע שעבר, כאשר המשטרה פשטה על בתיהם של יותר מ-50 בני אדם החשודים בהשתייכות לפלג הקיצוני של ארגון האוהדים של קבוצת בית"ר ירושלים. ארבעה מבין העצורים היו כאמור תושבי קריית מלאכי, כאשר שלושה מהם הובאו להארכת מעצר לאחר שנחקרו ארוכות במהלך יום המעצרים. בית המשפט אישר את הארכת המעצר של חלק מהחשודים עד יום ראשון בשבוע הבא. תושב נוסף שוחרר לביתו בתום חקירה, לא לפני שבית המשפט מטיל עליו תנאים מגבילים.

לפי החשד, האוהדים שנעצרו היו מעורבים באירועים אלימים שונים לאורך השנים האחרונות. הם נעצרו לאחר שהמשטרה הפעילה במשך השנה האחרונה סוכן סמוי שפעל להפללתם של האוהדים ואסף חומר ראיות נגדם. בהארכות המעצר הבהירה המשטרה שארגון "לה פמיליה" בהנהגתם של האוהדים שנעצרו מוגדר על ידם כ"ארגון פשיעה" לכל דבר ועניין, וכי בכוונתה לפעול נגדו ונגד האוהדים החברים בו בהתאם.

החשדות שמייחסת המשטרה לניסיון רצח נוגעות כאמור לשלושה מתוך ארבעת תושבי העיר שנעצרו. על פי החשדות, במהלך קטטה המונית שארעה באוקטובר 2015 בינם לבין פלג קיצוני של אוהדי הפועל ת"א, נפצע אחד מהאוהדים באורח קשה לאחר שגרזן ננעץ בראשו. הוא אושפז לטיפול ארוך וממושך בבית החולים ושוחרר לאחר הליך שיקום. המשטרה חקרה בעבר את מעורבותם של כמה מאוהדי בית"ר ירושלים בקטטה, אולם לא הצליחה להשיג ראיות שיאפשרו הגשת כתבי אישום. כעת, מאמינים במשטרה, הם הצליחו לבסס את מרבית החשדות מה שיביא להגשת אישומים כבר בתקופה הקרובה.

למרות החשדות החמורים, במשפחות החשודים הביעו השבוע ביטחון כי ההר יוליד עכבר. לדברי מקורב לאחד העצורים, גם אם החשודים השתתפו בקטטה ההמונית שבסופה ננעץ הגרזן בראשו של אוהד הכדורגל "יש מרחק גדול בין השתתפות בקטטה לבין ניסיון רצח". גם עורכי דינם של החשודים טענו כי החשדות שהמשטרה מייחסת להם אינם מתיישבים עם המציאות. "הם ישוחררו תוך זמן קצר, ברגע שהחקירה תמוצה גם בית המשפט יבין שאין תיק נגדם", הוסיפו ואמרו מקורביהם של חלק מהחשודים.

עו"ד חיים שטיינברגר, המייצג שניים מהחשודים בניסיון רצח ובעבירות נוספות, הבהיר כי הם מכחישים כל קשר לפרשה ושומרים על זכות השתיקה במהלך חקירותיהם. "הם בכלל לא היו בקטטה המדוברת", אמר סנגורם, "לה פמיליה הוא ארגון אוהדים והם חברים בו כאוהדים. לא מדובר בארגון פשיעה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.